dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie płyt żerańskich i suporeksu.

    Witam. Jestem przed tynkowaniem pokoju skutego do płyt żerańskich i suporeksu. Mam kilka pytań.
    1. Czy w przypadku ręcznego tynku gipsowego powinien być użyty np. Goldband, czy może być jakiś tańszy odpowiednik, bo Goldband do najtańszych nie należy.
    2. Czy środek gruntujący zależnie od materiału (płyta żerańska i suporeks) jest konieczny jak podaje producent - do betonu - Betokontakt, do suporeksu coś uszczelniającego, ale co? może ktoś wie? Czy w przypadku suporeksu wystarczyłby unigrunt?
    3. Jak zabezpieczyć tynk na ścianach aby nie pękał na szczelinach między płytami? Wypełnić masą elastyną jak do łączeń płyt gk i pokryć siatką czy lepiej przykleić fizelinę i pokryć masą?
    4. Jak usunąć listwy prowadzące 2,5 m ze ściany 2,5 m po zatynkowaniu?
    Bardzo proszę o podpowiedzi Kobiecie jest trudno ale trzeba sobie radzić.

  2. #2

    Domyślnie

    ło matko to ty chcesz tak sama tynkować????
    no to ja czapkę z głowy przed tobą kobieto(ja też kobieta jestem)
    cały dom my sami we dwoje z moim ślubnym postawili ale żadne z nas za tynkowanie nie chce się brać i szukamy ekipy do tynków.
    no, no....powodzenia życze..........
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  3. #3

    Domyślnie

    No dzięki . Niestety trzeba sobie jakoś radzić. Jak kobieta jest sama i nie zarabia zbyt wiele, to robi sama. A dla mnie to dodatkowo przyjemność.
    Pozdrawiam

    Nie ma nikogo na forum, kto mógłby cokolwiek podpowiedzieć?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał veratoxic
    No dzięki . Niestety trzeba sobie jakoś radzić. Jak kobieta jest sama i nie zarabia zbyt wiele, to robi sama. A dla mnie to dodatkowo przyjemność.
    Pozdrawiam

    Nie ma nikogo na forum, kto mógłby cokolwiek podpowiedzieć?
    Nigdy tego nie robiłaś? To daj sobie spokój, nawet sobie nie wyobrażasz jaka to cięzka robota, do tego wymagająca wprawy. Efekt końcowy raczej napewno cię nie zadowoli a namęczysz się bardzo. Pomyśl lepiej o obłożeniu tego płytami GK. Szybciej i dużo łatwiej wykończyć, efekt też o niebo lepszy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5

    Domyślnie

    Tynkowałam już, ale nie od "zera". Wiem że to ciężka praca. Sama robiłam przedpokój, może nie wygląda jak po profesjonalnej ekipie ale jestem zadowolona. Płyty g/k miałam wcześniej w pokoju ale zamokły od wilgoci z suporeksu i pokryły się pleśnią (ściana gdzie po drugiej stronie jest łazienka ale zostały wymyte fugi między płytkami i poszła wilgoć), poza tym wkurzało mnie wykonanie - wszędzie było widać łączenia. Musiałam rozebrać.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony