dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie ekogroszek, a zwykły groszek...

    No właśnie, przejdę od razu do sedna sprawy:

    cena ekogroszku: 700zl/t
    granulacja sort 8-25

    cena groszku: 500zl/t
    granulacja sort 10-30

    czy są jeszcze jakieś różnice pomiędzy zwyczajnym groszkiem węglowym, a ekogroszkiem?
    czy te 200zł wynika jedynie z marketingu?
    czy jest ekonomicznie uzasadnione kupowanie towaru o nazwie ekogroszek (często zmieszany np. z miałem), skoro niemal identyczny towar można kupić 35% taniej?

    zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    A jak podajnik ślimakowy życzy sobie właśnie ekogroszek a nie groszek to co zrobić

  3. #3

    Domyślnie

    czy granulacja max kilku mm robi różnicę? nie popadajmy w skrajność

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A jak podajnik ślimakowy życzy sobie właśnie ekogroszek a nie groszek to co zrobić
    oszukać wsypać groszek w worek z napisem ekogroszek i dopiero wtedy do podajnika

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashen
    czy granulacja max kilku mm robi różnicę? nie popadajmy w skrajność
    Jak dla mnie, to nie robi różnicy, ale znajomym podajnik odmówił świadczenia usług zwykłym groszkiem
    Chyba się obraził

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie kocioł 'jedzie' na węglu większej niż przewidziana w instrukcji granulacji (są kawałki sporo większe niż 30 mm) i nie było żadnych problemów - większe bryłki są kruszone przez podajnik. Problem może być tylko z ceną węgla - 500 PLN/tonę to chyba poniżej kosztu zakupu w polskiej kopalni, tak więc albo węgiel jest skądś zaimportowany, albo krajowy o słabych parametrach. Nie mam nic przeciwko importerom, tylko ostatnio kupiłem węgiel z importu który był zauważalnie gorszy od podobnego wegla z Polski.
    Regulamin

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosmo77
    Problem może być tylko z ceną węgla - 500 PLN/tonę to chyba poniżej kosztu zakupu w polskiej kopalni
    nie żartuj - sądzisz że przebitka składu opału to tylko 20%? - za 600zł można kupić ekoret luzem już u detalisty. w kopalni pewni kosztuje nie więcej niż 400zł/t

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdziłem wyrywkowo na stronie www jednej z kopalni (Wieczorek) - w okolicach 400 PLN można kupić tylko miał, węgiel typu 'groszek' jest mocno powyżej 500 PLN.
    Regulamin

  9. #9

    Domyślnie

    groszek np. z KWK Sobiesk lub KWK Janinai kosztuje w detalu 450-500zł brutto, w hurcie ok 320zł netto

  10. #10

    Domyślnie

    320zł x2 daje 640 na składzie minus oczywiście koszt transportu i vat - w to jestem skłonny uwierzyć a nie jakieś marne 20%

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony