dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ceglane nadproża łukowe

    Popełniłem w tym roku parę sztuk, ucząc się murowania od zera:







    Więcej pod adresem: http://www.dom-przyjazny.pl/image/tid/18

    Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podpowiedzieć parę szczegółów.

  2. #2

    Domyślnie

    mama nadziej ,ze ich nie bedziesz tynkowal.U siebie specjalnie odkulem ponad 100 letnie nadproza,wyszly bardzo ciekawie.Chyba drzwi dam dwuskrzydlowe,tzn z prostych desek zbijane deskami w litere "zet",ciemne i duzo starych masywnych okuc,klamki mosiezne z 19 wieku,powinny pasowac do takich nadporzy jak psu buda.Pzdr
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107
    mama nadziej ,ze ich nie bedziesz tynkowal.
    Oczywiście, że nie - nie po to się tyle męczyłem z tą cegłą

  4. #4

    Domyślnie

    Piękne będziesz miał w takim razie wnętrza!

  5. #5

    Domyślnie

    jeszcze dobra radastre krawedzie szlifnij troche zeby byly odrobine zaokraglone ,bo duzo lepiej wygladaja ,a do impregnacji niezly jest ceresit ct-17.Pzdr
    Regulamin forum

  6. #6

    Domyślnie

    Raczej nie planuję szlifować - cegły nie mają zbyt ostrych krawędzi bo robione są ręcznie w drewnianych formach.

    Co do impregnacji ścian to zastanawiam się jeszcze, ale chyba trzeba będzie to zrobić, bo tu nie mam mowy o odświeżeniu ścian przez pomalowanie ich na nowo. Brud można jedynie zmyć, a jeśli się nie da - zeszlifować. To drugie zmienia całkowicie charakter ściany, gdyż wierzchnia warstwa cegły to zupełnie co innego niż środek. Myślę więc o takiej impregnacji, która nie pozwoli na wnikanie brudu wgłąb, a pozwoli na jego bezpieczne zmycie z powierzchni.

    Pozostaje jeszcze pytanie: kiedy impregnować? Przed tynkowaniem sufitów i ścian działowych, czy po tynkach, czy po podłogach...

  7. #7

    Domyślnie

    impregnowalym przed malowaniem ,bo bez impregnatu cegla bedzie chlonac farby,zas po polozeniu impregantu powierzchnia jest sliska i nie chlonna.Pzdr
    Regulamin forum

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    "Pozostaje jeszcze pytanie: kiedy impregnować? Przed tynkowaniem sufitów i ścian działowych, czy po tynkach, czy po podłogach..."

    Impregnowanie ( nie mylic z gruntowaniem) wykonałbym po tynkowaniu sufitów. Dobry impregnat zamknie pory i utworzy film na powierzchni cegieł, dzieki temu bedzie mozna latwie zmyc jakiekolwiek zabrudzenia.

    Proponuje zastosowac produkt dwuskładnikowy.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na tą impregnację patrzę jeszcze w kontekście brudzenia ścian w trakcie budowy/wykończeniówki i dlatego chciałbym to zrobić na najwcześniejszym możliwym etapie budowy. Pozostaje jednak kwestia, czy można zaimpregnować za wcześnie i mieć z tego powodu jakieś kłopoty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony