dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 111
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2219
  1. #1
    Rodzinka
    Guest
    Rodzinka

    Domyślnie Podłogówka a zdrowie ??

    Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Na wiosne ruszamy z centralnym ogrzewaniem. Chcieliśmy zrobić na całym parterze wodne ogrzewanie podłogowe, na to terakota- piętro tradycyjne: grzejniki.
    Niestety ostatnio dowiedzieliśmy się, że ogrzewanie wodne jest bardzo szkodliwe dla zdrowia: kłopoty z ciśnieniem, robią się żylaki a przede wszystkim żle wpływa na małe dzieci (mamy kilku miesięcznego szkraba)!!
    Czy ktos może ma doświadczenie w tej materii??? Podzielcie się proszę opiniami...

    rodzinka z maluszkiem

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    były już posty na ten temat i naprawde powiadam ci że to czyste bzdury a głoszą to osoby które nie mają takiego ogrzewania i co gorsza sprzedają grzejniki bo w brew pozorom podłogówka wychodzi taniej a niżeli grzejniki

  3. #3
    Przekorek
    Guest
    Przekorek

    Domyślnie

    Takie przesądy to bzdura katastrofalna, wymyślona przez staruchów, którzy i tak mają żylaki i nie wiedzą z czego.
    Najważniejszym argumentem "za" ogrzewaniem podłogowym jest zdrowie. Przede wszystkim czlowiekowi najlepiej jest wtedy, gdy mu w nogi ciepło, a w głowe chlodniej. I taki jest własnie optymalny rozklad temperatury przy ogrzewaniu podłogowym - żadne inne tego nie zapewnia.
    Zastanówcie sie tylko, czy samo podłogowe wystarczy - ja mam na wszelki wypadek także małe kaloryfery - przy cięższej zimie podłogówka może "sie nie wyrobić" - ale tak dopiero poniżej -15 st C. Wiele zależy od jakości izolacji ścian.
    No i pamietajcie, żeby dodać do wylewki betonowej plastyfikator.

  4. #4

    Domyślnie

    W jaki sposób temperatura 21-23 st. może wpływać negatywnie na zdrowie? Taką temperaturę uzyskuje się w przypadku ogrzewania podłogowego. Jest to temperatura stała, tak przy podłodze jak i na wysokości głowy. Podłoga nie jest nawet ciepła, nie wyczuwamy jedynie jej chłodu. Można podnieść temperaturę na piecu ( my utrzymujemy 40 st. ), ale wtedy jest bardzo ciepło w domu , naprawdę zbyt gorąco. Nawet w przypadku dużych mrozów( -15 st. )wystarczy podnieść temperaturę na piecu o 5 st. Ogrzewamy 100 m kw. podlogówką wodną ( cały parter). Sprawdza się na 100%. Polecam wszystkim.

  5. #5

    Domyślnie wylewka

    kto mi wyjasni, co to jest ten dodatek do wylewki? PLASTYFIKATOR. I jak się stosuje?

  6. #6

    Domyślnie

    a jakie są koszty eksploatacji takiegop ogrzewania? czeka mnie w niedalekiej przyszłości inwestycja związana z c.o. i zbieram dane... chwilowo
    kto ile płaci, przy jakich temperaturach zewn., czym docieplony budynek, jakie rozwiązania piecowe (rodzaj paliwa)???

    dzięki wszystkim potencjalnym danodawcom
    kastel

  7. #7

    Domyślnie

    Kupisz w każdym składzie budowlanym. Dodaje się go do zaprawy czy też masy w odpowiednich proporcjach. Zapobiega przepięciom występującym w posadzkach na skutek ciepła i w ten sposób uniemożliwia pękaniu posadzek .

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście wyjaśniałam pojęcie PLASTYFIKATOR.

  9. #9

    Domyślnie

    Czesc

    Jezeli sie nie myle to koszt eksploatacji nie jest zalezny od sposobu ogrzania mieszkania ale od paliwa i strat cieplnych budynku (i instalacji)oraz koszty zwiazane z transportem i obsluga.

    Jest na ten temat ciekawy artykol w Muratorze nr. 237

    Moim zdaniem najwazniejsze jest ocieplenie scian, dobra stolarka, i izolacja instalacji

    Filips

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    To dlaczego wszędzie w Muratorach piszą, że ogrzewanie podłogowe jest droższe podczas instalacji ale potem w eksploatacji jest tańsze?

    Może tu chodzi o czas reakcji i stabilność temperaturową "podłogówki"?

    Sam już ma mętlik w głowie, a część parteru będzie "jednak" w podłogówce.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Obecnie koszt instalacji podlogówki jest porównywalny do tradycyjnego co, natomiast w eksploatacji jest znacznie tańsze z powodu stabilności temperatury. Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, podłogówkę mielibyśmy w człym domu ( mamy tylko na parterze).

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał neuron
    Juz na innym forum cytowalem to samo ale:

    Podaje za P. Roots i CE Hagentoft, w artylule o oszczednosciach w podlogowce.
    Wnioski ponizej sa wynikiem badan dozsiwadczalnych w rzeczywistych budynkach.
    1. przy +22 i braku obnizek nocnych zuzycie wieksze o 12 % niz przy +20/+18 dzien/noc
    2. ten sam efekt ok. 10 % oszczednosci daje zwiekszenie izolacji pod podlogowka z 50 mm do 500 mm
    3. 200 mm izolacji daje 6 % oszcednosci w stosunku do 50 mm
    4. W zaleznosci od izolacji pod podlogowka i temp wewnatrz
    podlogowka moze dawac oszczednosci lub przynosic straty

    Energi Magasinet 5 / 00

  13. #13

    Domyślnie

    Pytanie do tych, co mają tylko podłogówkę:

    Jak wygląda użytkowanie tego w sypialni, czy innych pokojach sypialnych (pokojach dzieci)?

    Układaliście rurki pod łóżkami?

    Czy stosowaliście strefy (pod oknem, ścianą zewnętrzną, reszta)?
    Pozdrawiam,
    Michał

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Rodzinka
    Podłogówka jest dobra w łazienkach, korytarzach no i może jeszcze w kuchni. Nad salonem bym się mocno zastanawiał czy dawać. Jeśli chodzi o sypialnie to zdecydowanie odradzam.
    Poza tym podłogówka ma swoje wymagania odnośnie podłogi. Jeśli lubisz dywany i np. deski na podłodze to z podłogówki musisz zrezygnować.
    Podłogówka ma jeszcze jedną bardzo poważną wadę - ma ogromną bezwładność. Do tego jeszcze w czasie projektowania podłogówki musisz uwzględnić gdzie będą stały duże meble. Jak na zewnątrz zrobi się nagle cieplej to nie możesz "przykręcić" podłogówki. Jedyne co możesz zrobić jak jest za ciepło w pomieszczeniu to otworzyć okno.
    W przypadku podłogówki należy jeszcze brać pod uwagę indywidualne wrażenie, są np. osoby które źle się czują w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
    Pozdrawiam

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Dyskusja o wyższości podłogówki nad ogrzewaniem grzejnikowym wydaje się zmierzać do w stronę wyższości Świąt Wielkanocnych (ja sam gustuję w podłogówce). Myślę jednak, że warto pamiętać o pewnych zasadach, żeby podłogówka mogła służyć dobrze, np. osuszanie okien, zwłaszcza połaciowych. W moim domu tam, gdzie jest podłogówka (parter) rurki pod oknami położone są trochę gęściej, żeby wymusić pewną zwiększoną cyrkulację powietrza. Na poddaszu świadomie nie zrobiłem podłogówki, bo okna połaciowe szczególnie wymagają owiewania ciepłym powietrzem a tu grzejniki sprawują się znacznie lepiej. Myślę, że to ważne dla tych, którzy myślą o podłogówce w całym domu.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Rodzinka
    Podłogówka jest dobra w łazienkach, korytarzach no i może jeszcze w kuchni. Nad salonem bym się mocno zastanawiał czy dawać. Jeśli chodzi o sypialnie to zdecydowanie odradzam.
    Dlaczego !?

    Cytat Napisał inwestor
    Poza tym podłogówka ma swoje wymagania odnośnie podłogi. Jeśli lubisz dywany i np. deski na podłodze to z podłogówki musisz zrezygnować.
    Niekoniecznie ale faktycznie deski czy dywany muszą być "specjalne" a i tak lepiej jeśli podłoga jest ceramiczna.

    Cytat Napisał inwestor
    Podłogówka ma jeszcze jedną bardzo poważną wadę - ma ogromną bezwładność. Do tego jeszcze w czasie projektowania podłogówki musisz uwzględnić gdzie będą stały duże meble. Jak na zewnątrz zrobi się nagle cieplej to nie możesz "przykręcić" podłogówki. Jedyne co możesz zrobić jak jest za ciepło w pomieszczeniu to otworzyć okno.
    Totalna bzdura - podłoga ma temperaturę 20-25 st.C. Fizycznie niemożliwe jest nagrzanie pomieszczenia do wyższej temperatury. W czasie silnych mrozów (poniżej -10 st.C) nagrzanie pomieszczenia z 18 do 20 st.C trwa około 4-5 godzin. Przy temperaturach +10 st.C to samo zajmuje niecałą godzinę. Żeby odczuć jakiś dyskomfort związany z bezwładem temperatura musiałaby skoczyć z -10 na +10 (lub odwrotnie) w ciągu 2-3 godzin !!!

    Resztę załatwia regulator z programatorem, najlepiej w połączeniu ze sterowaniem pogodowym.

    Cytat Napisał inwestor
    W przypadku podłogówki należy jeszcze brać pod uwagę indywidualne wrażenie, są np. osoby które źle się czują w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
    Ano... Pod warunkiem, że wiedzą, że są w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym. Ja znam nawet takich co "czują" żyły wodne
    Jasiu

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert N
    Dyskusja o wyższości podłogówki nad ogrzewaniem grzejnikowym wydaje się zmierzać do w stronę wyższości Świąt Wielkanocnych (ja sam gustuję w podłogówce). Myślę jednak, że warto pamiętać o pewnych zasadach, żeby podłogówka mogła służyć dobrze, np. osuszanie okien, zwłaszcza połaciowych. W moim domu tam, gdzie jest podłogówka (parter) rurki pod oknami położone są trochę gęściej, żeby wymusić pewną zwiększoną cyrkulację powietrza. Na poddaszu świadomie nie zrobiłem podłogówki, bo okna połaciowe szczególnie wymagają owiewania ciepłym powietrzem a tu grzejniki sprawują się znacznie lepiej. Myślę, że to ważne dla tych, którzy myślą o podłogówce w całym domu.
    To inna sprawa - ja podlogówki na poddaszu (z wyjątkiem małej pętelki w łazience) nie robię. M.in. właśnie z tych powodów.

    I właśnie o to chodzi żeby nie rozpatrywać wyższości tego czy tamtego ale żeby rozmawiać o wadach i zaletach różnych rozwiązań w różnych sytuacjach. Bo kazde rozwiązanie w czymś jest lepsze, a w czymś gorsze. Rozwiązania absolutnie dobre nie istnieją. Absolutnie złe również
    Jasiu

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jasiu
    Zanim napiszesz że coś jest bzdurą to proponuję abyś się nad tym zastanowił i to dokładnie sprawdził.
    Jeśli chodzi o twoje pytanie "dlaczego ?"
    W sypialniach z podłogówką źle się śpi, jeśli chodzi o salon to jest to indywidualna sprawa jedni lubią gdy podłoga jest ciepła a inni tego nie lubią, każdy powinien to sprawdzić osobiście. Dużą rolę odgrywa czas przebywania w takim pomieszczeniu. Jeśli chodzi o łazienki to wrażenie ciepłej podłogi jest bardzo pozytywne szczególnie jesli się rozbieramy do kąpieli poza tym dość szybko wysycha mokra podłoga.
    Jeśli chodzi o twoje bezpodstawne określenie "Totalna bzdura" to napiszę tylko tyle że w moim przypadku czas nagrzewania pomieszczenia z 18 do 20 oC to faktycznie jest podobny jak napisałeś ale tylko w pomieszczeniach ogrzewanych grzejnikami.
    Jeśli chodzi o ostatni akapit twojej wypowiedzi to podejrzewam że nie do końca sprawdziłeś w jaki sposób jest przez ludzi odczuwana temperatura przegród budowlanych. Są osoby które w czasie dłuższego przebywania w pomieszczeniach w których temperatura przegród jest wyższa niż temperatura powietrza odczuwają jako wrażenie nieprzyjemne jak dyskomfort.
    Proponuję więc abyś ograniczył się wyłącznie do merytorycznych opinii.
    Z powodów które podałem uważam że wskazane jest aby osoby które planują zainstalować podłogówkę w pomieszczeniach gdzie będą przebywać przez wiele godzin dziennie powinny samodzielnie sprawdzić czy odpowiada im wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Podłogówka sprawdza się także w dużych pomieszczeniach. W mojego szwagra salon ma prawie 70m2. Gdyby zainstalował grzejniki tradycyjne musiałyby być bardzo duże i zajęłyby dużą powierzchnię ścian. Poza tym szwagier zainstalował podłogówkę wszędzie tam gdzie ma płytki ceramiczne, czyli łazienki, hole, jadalnia, kuchnia. W części sypialnej na poddaszu ma grzejniki tradycyjne.
    darkus

  20. #20

    Domyślnie

    Dlaczego w sypialniach z podłogówką miałoby się źle spać? Na forum jest wiele użytkowników podłogówki w sypialni i żaden nie narzekał.
    Wydaje mi się, że nie zaleca się podłogówki do sypialni dlatego, że zwykle jest to małe pomieszczenie, w którym w dodatku stoi łóżko - podłogówka może nie mieć wystarczającej wydajności.
    Drugim argumentem jest to, że zwykle w sypialni możemy obniżyc temperaturę na dzień i wtedy szybko reagujące kaloryfery są lepsze.
    Pozdrawiam.
    Włodek

Strona 1 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony