dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Jak tanio ogrzać pomieszczenie?

    Witam
    Jak w temacie, muszę ogrzać pomieszczenie handlowe do 20m2, wysokość 3m.
    Mam dostęp do prądu.
    Mam grzejnik olejowy, 11 żeberek ale bardzo słaby jest efekt a zużycie prądu nie małe.

    Za wszystkie sugestię z góry dziękuję.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Jak tanio ogrzać pomieszczenie?

    Może takie coś będzie lepszym rozwiązaniem od grzejnika olejowego-przy tej powierzchni by się sprawdziło bardziej

    http://www.nokaut.pl/wentylatory/2-0...a-w-cenie.html
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A ten grzejnik olejowy włączony jest cały czas czy tylko na kilka godzin w ciągu doby ?

  4. #4

    Domyślnie

    Kilka godzin w ciągu dobry, na całą dobę to chyba by wyszło dużo za prąd bo to ponad 2000 W.

  5. #5

    Domyślnie

    Z pewnością piec gazowy będzie tańszy w eksploatacji. Brat ogrzewa takim warsztat o powierzchni 30m2 8h dziennie i butla 11kg starcza mu na 2 tygodnie.
    Domek wg projektu ZGODA z Archetonu

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratoramator
    Kilka godzin w ciągu dobry, na całą dobę to chyba by wyszło dużo za prąd bo to ponad 2000 W.
    Hehh ,,,

    A czy wtedy było by OK ?
    Na ogrzanie tego pomieszczenia wydasz dużo i żaden większy piec czy grzejnik nie da Ci oszczędności ! Nagrzeje ci szybciej i zeżre więcej ,,,
    Straty musisz uzupełnić, jak to już Twój problem.
    Prądem będzie drogo, gazem trochę taniej ale wilgoć i smród trzeba polubić
    Najtaniej kozą i węglem ale tak "dobrze" to by każdy chciał

  7. #7

    Domyślnie

    no dobrze ale co proponujesz bo ja nie rozumiem.
    Proponujesz zgrzanie cała dobę?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć ciepło z tego grzejnika to tak, jeśli tanio to zmień sposób ogrzewania.
    Węgiel wychodzi najtaniej, kozę można kupić lub pożyczyć ale trzeba mieć komin spalinowy a nie wiem czy masz !Poza tym sporo miejsca na jak najdłuższą rurę!
    Możesz też postawić piecyk na butlę propan-butan ale w wyniku spalania tego gazu wydziela się sporo wilgoci i będzie ona osadzać się na ścianach i oknach, lało się będzie jednym słowem! Wiem bo przerabiałem.
    Poza tym zapach!

    Prawdopodobnie skorzystasz z butli gazowej, tak najłatwiej.

    PS. Siedziałem kilka zim przy takiej butli w prawie niewentylowanym pomieszczeniu po 8 godzin dziennie i wiem jak to jest

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie butli nie chcę z powodów które wymieniłeś, mam siedzieć 8-9 godzin takim miejscu to chyba podziękuję, ogrzewanie węglem także odpada. Musze ogrzać się czymś elektrycznym tylko czym najtaniej i najlepiej?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Odpowiedź już padła na samym początku, grzejnik konwektorowy !
    Kup grzejnik o większej mocy z termostatem i niech żre ten prąd !
    Płać za wygodę albo cieplej się ubieraj !

    PS. Fajny NICK sobie wybrałeś

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    do nagrzania pomieszczenia potrzeba niestety

    pewnej ilości energii.... i nic się na to nie poradzi...


    ew. można spróbować oszukiwać swój organizm
    promiennikiem podczerwieni skierowanym na głowę, albo
    termowentylatorem ustawionym pod nogami
    wtedy jest szansa na nagrzanie tylko swego ciała
    nie całego pomieszczenia i rzeczywiście
    może tego prądu się mniej zużyje

  12. #12

    Domyślnie

    Ja ogrzewam sklep 50 m2 dwoma grzejnikami gazowymi.Trzeba mieć sprawdzonego dostawcę gazu,który oferuje propan.Grzejąc na maxa 8 godzin dziennie butla wystarcza na tydzień.Grzeję tak od dziesięciu lat,przy dużych mrozach dwie butle na tydzień,koszt butli to 45 zł.

  13. #13

    Domyślnie

    Piczman inne były zajęte

    kgolebiowski, a nie masz problemów o których tu pisaliśmy? Zapach czy wilgoć? I co znaczy sprawdzony dostawca?

  14. #14

    Domyślnie

    Przede wszystkim czy to pomieszczenie należy do Ciebie, czy tylko wynajmujesz? Jeżeli Twoje, to możesz zaszaleć. Np. komin do kozy, a nowoczesne kozy to już są naprawdę wydajne i niewymagające ciągłej obsługi.
    3 metry wysokości - można sufit obniżyć.
    Jeżeli pomieszczenie nie Twoje, to tak, jak przedmówcy już pisali. Nic za darmo niestety

    Elektryczne ma te zaletę, że możesz podłączyć programator czasowy i niech zaczyna grzać przed godzinami otwarcia.
    Konwekcyjne - raczej. Najmniejsza bezwładność i dość wysoka sprawność. Ja przez kilka lat cały dom ogrzewałem Noirot'ami na czasówkach i z torbami nie poszedłem, chociaż jako to malowniczo ktoś ujął "licznik wyrywało ze skrzynki"

  15. #15

    Domyślnie

    Zapach gazu występuje gdy spalamy mieszankę propan butan.Trzeba mieć dostawcę,który oferuje czysty propan.Taki gaz dostarcza Shell,drożej kilka zł od mieszanki.Przez te parę lat zmieniałem dostawców a teraz korzystam z usług jednego.Problem wilgoci i parowania szyb występuje,trzeba wietrzyć pomieszczenie i stosować preparaty antyroszeniowe.Zimą występuje problem zamarzania szyb ale z tym poradziłem sobie stawiając wentylator skierowany na okno.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Zawsze można zainstalować piece na gaz z zamkniętą komorą spalania. Likwiduje to problem wilgoci i zapachów w pomieszczeniu.

  17. #17

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać a co jest najważniejsze w tej sprawie że potrzebny jest dobry piecyk gazowy z katalizatorem!!!!!!!!!!!!!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    piece na gaz z zamkniętą komorą spalania
    Czy nie masz czasem na myśli kotła gazowego?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgolebiowski
    Cytat Napisał zbigmor
    piece na gaz z zamkniętą komorą spalania
    Czy nie masz czasem na myśli kotła gazowego?

    Nie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgolebiowski
    Zapomniałem dodać a co jest najważniejsze w tej sprawie że potrzebny jest dobry piecyk gazowy z katalizatorem!!!!!!!!!!!!!!!
    Czy takie coś może być? Nigdzie w opisie nie znalazłem nic o katalizatorze, może o tym nie wspomnieli?
    http://allegro.pl/item807221194_piec...or_gratis.html

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony