dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratoramator
    Cytat Napisał kgolebiowski
    Zapomniałem dodać a co jest najważniejsze w tej sprawie że potrzebny jest dobry piecyk gazowy z katalizatorem!!!!!!!!!!!!!!!
    Czy takie coś może być? Nigdzie w opisie nie znalazłem nic o katalizatorze, może o tym nie wspomnieli?
    http://allegro.pl/item807221194_piec...or_gratis.html
    Te piecyki nie mają katalizatora.W tamtym roku kupiłem właśnie taki i jeszcze nie podłączając oddałem.Jest to zwykła byle jaka chińszczyzna.Ja mam tej firmy,naprawdę są dobre http://allegro.pl/item812144580_piecyk_gazowy_agni.html

  2. #22

    Domyślnie

    Tyle że już ich nie ma w sprzedaży, coś innego możesz polecić?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tylko po co rozważać gaz płynny który jest niwiele tańszy od prądu?

    Dodatkowo wprowadzasz sporo wilgoci, co za tym idzie będą tylko kłopoty.

    poza tym troche inaczej odczuwa się temp 20 stC przy 80% wilgotności a inaczej przy 50%

    Moim zadniem najkorzystniej byłoby zastosować piec akumulacyjny i grzać w II taryfie. Tylko nie wiem czy tam mozliwośc korzystania z drugiej taryfy.
    Druga mozliwość to konwektor z dokładnym termostatem. Być może dwa o mniejszej mocy żeby dokładniej ogrzać pomieszczenia.

    Jeśli masz dostep do komina to wspomagająco jakas fajna koza na drewno.

    I chyba więcwej mozliwości nie ma przy niskich kosztach inwestycji.

    A jesli propan butan to tylko taki piec:

    http://www.mora.com.pl/ogrzewacze-wnetrz-Pl.html

    tu masz ile kosztuje ciepło z poszczególnych paliw. :

    Cytat Napisał mariankossy

    1. Prąd elektryczny (tylko jedna taryfa) - 82,75 zł / GJ
    2. Prąd elektryczny I taryfa - 93,39 zł / GJ
    3. Prąd elektryczny II taryfa - 34,29 zł / GJ
    4. Prąd elektryczny dwutaryfowy 50 % / 50 % - 63,92 zł / GJ
    5. Węgiel - 29,00 zł / GJ[/b]
    6. Koks - 30,15 zł / GJ
    7. Olej opałowy - 42,57 zł / GJ
    8. Gaz ziemny GZ 50 - 31,93 zł / GJ
    9. Gaz płynny - 58,36 zł / GJ
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeszce jedna mozliwość do której jestem srednio przekonany: to klimatyzator z funkcja grzania. Czyli pompa ciepła. Kwestią dyskusyjna pozostaje jego sprawnośc w niskich temp. Na pewno jakiś COP bedzie miał (choćby i 1,5 0 to i tak bedzie zysk) a zyskujesz klime w lecie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dobrze gadasz !

  6. #26

    Domyślnie

    Dostępu do komina nie mam ani możliwości zrobienia dziury.
    Co do elektrycznego to trochę dzisiaj dokonałem wyliczeń i wyszły przerażające sumy.
    Włączyłem konwektor na godzinę pełnej mocy, 2000 Watt, temperatura w pomieszczeniu wzrosła nieznacznie z 12 do 14 stopni, w tym czasie zużyłem 20 kwh energii, łatwo obliczyć że kosztowało mnie to 10zł, a to tylko jedna godzina nie licząc zużycia energii z innych źródeł!

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z czegą są ściany?
    Jak ocieplone?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #28

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Budynek normalny, murowany. Okna nowe.
    7m długości, 3 szer i 3 wysoki, w sumie pomieszczenie nie duże.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mury mają pewną pojemnośc cieplną.Więc na razie musisz nagrzać kilkdziesiąt ton betonu a dopiero potem zużycie prądu zmaleje. Dla przykładu: moja chałupa zużyła przez 3 dni 200 kwh prądu żeby sie podgrać z 7 do 15 stopni. Teraż jak mury się wygrzały to od tygodnia chałupa ciagnie 5 kwh na dobę na podtrzymanie tej temp.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratoramator
    Tyle że już ich nie ma w sprzedaży, coś innego możesz polecić?
    Tu masz piecyk w dobrym stanie http://allegro.pl/item814251477_grze..._na_butle.html tu drugi http://allegro.pl/item812144580_piecyk_gazowy_agni.html

  11. #31

    Domyślnie

    muratoramator

    "Włączyłem konwektor na godzinę pełnej mocy, 2000 Watt, temperatura w pomieszczeniu wzrosła nieznacznie z 12 do 14 stopni, w tym czasie zużyłem 20 kwh energii, łatwo obliczyć że kosztowało mnie to 10zł, a to tylko jedna godzina nie licząc zużycia energii z innych źródeł!"

    Rozumiem, że włączyłeś jeden konwektor o mocy 2000 W na jedną godzinę.
    To daje 2 kW x 1 h = 2 kWh. Czyli około 1 zł, a nie 10.

  12. #32

    Domyślnie

    Jeśli pomieszczenie nie było grzane przez długi czas to trzeba odpowiednio wygrzać te mury.Widzę u mnie ,jeśli w niedzielę nie był włączany piecyk to w poniedziałek przez pół dnia nie można nagrzać pomieszczenia.

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    Zobaczę, może mury muszą się nagrzać przez kilka godzin i to coś zmieni. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratoramator
    Zobaczę, może mury muszą się nagrzać przez kilka godzin i to coś zmieni....
    zobaczysz

  16. #36

    Domyślnie

    Jeżeli jest możliwość wyprowadzenia spalin przez ścianę, to można zastosować ekopiec, czyli piec kominkowy na pelet z mechanicznym wyrzutem spalin. Przy tak małej powierzchni wystarczy najmniejszy z dostępnych na rynku:
    http://ekopiece.net/index.php?strona=lisa-5-6-kw
    Koszt eksploatacji na pewno będzie bardzo niski. Problemem jest cena urządzenia. Czasem trafiają się używane lub powystawowe, lub specjalny rabat w zamian za reklamę itp. Jeśli byłbyś tym zainteresowany, to proszę na prv.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    simluc

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    236

    Domyślnie

    kup promiennik ewt (glen dimplex)

    - http://www.leroymerlin.pl/produkty/g...190899617.html
    mozesz tez kupic dwa 1000W -sa po 186 zl (kupowalem w Szczecinskim Leroyu). Grzejnik jest bardzo elegancki, waski, mozna go powiesic na scianie- w zestawie sa metalowe prowadnice.



    i termostat programowalny -

    http://www.sklep.e-system.com.pl/go/...2e8de9565fc2d3
    http://allegro.pl/item806183661_term...trycznych.html

    Lepszego termostatu nie znajdziesz. Mozesz dowolnie ustawiac temperatury dla przedzialow czasowych na wszystkie dni tygodnia. Np ustawiasz 13 stopni na noc, i 20 stopni na czas pobytu w biurze.

    Termostat szybko reaguje na zmiany temperatury- np. podczas mroznej zimy i slonecznego dnia czy w momenice przebywania kilku osob odcina zasilanie gdy temperatura przekracza zadana.

    Pod termostat mozesz podpiac kazdy innych grzejnik elektryczny.

    dodalem zdjecia urzadzen. teraz ladniej post wyglada

    szymon

  18. #38

    Domyślnie

    nomad7, nie ma możliwości.

    simluc dzięki za tą propozycję tyle że w okolicy nie mam tego sklepu, może coś podobnego oferuje Castorama.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    jeszce jedna mozliwość do której jestem srednio przekonany: to klimatyzator z funkcja grzania. Czyli pompa ciepła. Kwestią dyskusyjna pozostaje jego sprawnośc w niskich temp. Na pewno jakiś COP bedzie miał (choćby i 1,5 0 to i tak bedzie zysk) a zyskujesz klime w lecie.
    W pełni się z tym zgadzam.
    Przy tej powierzchni wystarczy moc grzewcza ok. 4kW. Nagrzewanie ciepłym powietrzem trwa bardzo szybko. W największe mrozy trzeba będzie wspomagać się grzejnikami elektrycznymi, ale i tak koszty energii będą znacznie nizsze. Latem jest dodatkowa możliwość - chłodzenie pomieszczenia.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał nomad7
    Jeżeli jest możliwość wyprowadzenia spalin przez ścianę, to można zastosować ekopiec, czyli piec kominkowy na pelet z mechanicznym wyrzutem spalin. Przy tak małej powierzchni wystarczy najmniejszy z dostępnych na rynku:
    http://ekopiece.net/index.php?strona=lisa-5-6-kw
    Koszt eksploatacji na pewno będzie bardzo niski. Problemem jest cena urządzenia. Czasem trafiają się używane lub powystawowe, lub specjalny rabat w zamian za reklamę itp. Jeśli byłbyś tym zainteresowany, to proszę na prv.
    To także jest rozwiązanie godne polecenia. Co prawda latem nie chłodzi , ale za to jest tanie w eksploatacji i niekłopotliwe w obsłudze.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony