dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kiedy schody i parapety

    Mam pytanie :na którym etapie prac wewnętrznych najlepij zamontować shody wewnętrzne i parapety wewnętrzne?

  2. #2

    Domyślnie

    Po wszystkich instalacjach,wylewkach,tynkach no i przed malowaniem lub w trakcie zawsze można coś poprawić
    Pozdro... kielo

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    A ja się właśnie zastanawiam czy nie montować parapetów wewnętrznych przed tynkami,odrazu mi je Panowie fajnie obrobią i będzie na gotowo,a tak przy montażu zawsze coś uszkodzi się,hmmm .
    Ale poczytam chętnie innych wypowiedzi

  4. #4

    Domyślnie

    Po wszystkich instalacjach i owszem się zgodzę, ale przed tynkami. Tynkarze je powinni obrobić, i nie ma co się martwić, że się ubrudzą, jest folia na nich.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie parapety były montowane po tynkach. Tynkarze obrobili je razem z innymi drobnymi poprawkami. Schody na samym końcu.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Schody jeśli drewniane to na końcu po wszystkich instalacjach, malowaniu itp. Parapety ? ja osadzałem sam ale przed malowaniem. Mam dębowe lakierowane tak ja schody. Jeśli miałbym z granitu lub kamienia to spoko można zamontować wcześniej, natomiast z drewna bym nie ryzykował. A schody tak jak pisałem i to na 100 % ! po wszystkich pracach.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja mam parapety z granitu i marmuru.
    Osadziłem przed tynkami (po oknach). Jeśli parapety nie są drewniane to najlepsze rozwiązanie. I dobrze je wcześniej zaimpregnować!
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #8

    Domyślnie

    w przypadku schodów metalowo-drewnianych: schody montować po wylewkach i tynkach przed położeniam płytek na podłogach itp. , oraz przed ostatecznym malowaniem ścian
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecytownie po elektryce, tynkach,wylewkach czyli wszystkich brudnych pracach, po co brudzić nowe parapety,następna sprawa wszystkie brygady mają paskudny zwyczaj kładzenia róznych rzeczy własnie na parapety i pozniej nie wiadomo która brygada zasmarowała czy zarysowała nam parapet,pozniej i tak przed malowaniem trzeba sciany wyszpachlować, wygładzić, uzupełnić ubytki naprawić po pracach hydraulicznych wiec przy okazji obrobi się parapety.a schody to już całkiem na koniec, można nawet po kaflach na podłogę...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    Zdecytownie po elektryce, tynkach,wylewkach czyli wszystkich brudnych pracach, po co brudzić nowe parapety,następna sprawa wszystkie brygady mają paskudny zwyczaj kładzenia róznych rzeczy własnie na parapety i pozniej nie wiadomo która brygada zasmarowała czy zarysowała nam parapet,pozniej i tak przed malowaniem trzeba sciany wyszpachlować, wygładzić, uzupełnić ubytki naprawić po pracach hydraulicznych wiec przy okazji obrobi się parapety.a schody to już całkiem na koniec, można nawet po kaflach na podłogę...
    nie metalowo-drewniane; konstrukcje schodów musisz połączyć na miejscu, tak więc płytki były by popalone podczas spawania (no chyba ,że skręcane,ale koszt schodów większy)
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Zdecytownie po elektryce, tynkach,wylewkach czyli wszystkich brudnych pracach, po co brudzić nowe parapety
    Parapety z kamienia - przed tynkami.
    Tak się składa że mam tynki gąbkowane (bez gładzi) i każde rozkuwanie, wstawianie, szpachlowanie będzie widoczne. Poza tym to dodatkowa, niepotrzebna robota. Parapety są granitowe -zaimpregnowane i trzeba się bardzo postarać żeby je porysować.
    Jest taka specjalna plastikowa taśma którą trzeba okleić parapet (i okno) w miejscu gdzie będzie się stykać z tynkiem. Po skończeniu tynków odcinamy wystającą taśmę (część zostaje pod tynkiem) i mamy czystą i równiutką krawędź.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony