dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Boiler Jak podlaczyc??

    CZesc Mam pytanie jak podlaczyc bojler (wymiennik wodycwu) do instalacji .chodzi mi o sterownik ,nie wiem co wybrac - chce taki aby nie doprowadzal do wychodzenia wody z boilera gdy w instalacji co spada temperatura np cwu naladuje sie powiedzy do 55 st no i w piecu wygasa z biegiem czasu sterownik chce doladowac cwu i tu pcha do boilera zina juz wode z co, jaki sterownik?

    mysle moze cos od solarow cos co ma duza histereze?

    moze macie jakis pomysl

  2. #2

    Domyślnie

    Sorki mam pomysł.
    Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar
    ...Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam Auraton 1111 Multi http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/ 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza . Do tego założyłem jeszcze zegar sterujący - bo po co ma się bez sensu dogrzewać bojler w nocy - nawet jakby miał chodzić przez 10 min co 2h to i tak strata na piecu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar
    Sorki mam pomysł.
    Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.
    Przepraszam, ale poprawniej bedzie tak:
    "Sorki, mam pomysł.
    Napisz to jeszcze raz, ale po naszemu."



  6. #6

    Domyślnie

    Peeka
    Pięknie to napisałeś, dziękuję.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  7. #7

    Domyślnie

    ta nie wiem czego nie rozumiecie???? To proste jak zrobic sterowanie by przy spadku temperatury na rurze CO woda pozostala w boileze nadal ciepla

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Ja mam Auraton 1111 Multi http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/ 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza . Do tego założyłem jeszcze zegar sterujący - bo po co ma się bez sensu dogrzewać bojler w nocy - nawet jakby miał chodzić przez 10 min co 2h to i tak strata na piecu.
    Przecież masz odpowiedź.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  9. #9

    Domyślnie

    rozumiem ze u ciebie sterowanie pompy jest wlaczane przez zegar ta?

  10. #10

    Domyślnie

    a ten zegar masz dodatkowy czy z tego sterownika?mozesz cos o jego cenie powiedziec

  11. #11

    Domyślnie

    Zegar jest dodatkiem i podłączony jest do niego Auraton - to on jest odpowiedzialny za to by wyłączyć pompę gdy temperatura spadnie poniżej zadanej. A Auratona 1111 kupisz na allegro za 120 zł + dwa czujniki temp po 20 zł ..

  12. #12

    Domyślnie

    ta dobrze kombinujecie tylko moim problemem jest to ze ja nie pale w piecu tylko ktos i jestem zalezny od niego . nie wiem dokladnie w jakich godzinach pali

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tidia
    ta dobrze kombinujecie tylko moim problemem jest to ze ja nie pale w piecu tylko ktos i jestem zalezny od niego . nie wiem dokladnie w jakich godzinach pali
    Ty jakieś "zioła"palisz - napisz jakie bo wysokiej jakości - napisałem CI wcześniej jak to rozwiązać :
    sterownik auraton 1111 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza .

  14. #14

    Domyślnie

    czesc a czy ta pompa jest potrzebna jak jest juz jedna w systemie? moze jakis zawor elekro?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tidia
    czesc a czy ta pompa jest potrzebna jak jest juz jedna w systemie? moze jakis zawor elekro?
    Powiem szczerze że nie wiem - zauważyłem , że jak pompa nie chodzi to itak woda w bojlerze ma temp taką jaką w rurach z skolei jak chodzi temperatura na dolocie wzrasta . Poza tym na większości schematach instalacji CWU i CO pompa jest ...

  16. #16

    Domyślnie

    no tak ale jak mowisz ze pompa nie chodzi a boiler ma tem .to lipa po co tracic na niego cieplo jak nie hce miec sie cieplej wody np. pewnie lepszy bylby elektro zawor bo zamknie calkiem doplyw

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tidia
    no tak ale jak mowisz ze pompa nie chodzi a boiler ma tem .to lipa po co tracic na niego cieplo jak nie hce miec sie cieplej wody np. pewnie lepszy bylby elektro zawor bo zamknie calkiem doplyw
    Ale to jest akurat plus tego bo woda ma ciągle temp np 40 s . W lato jak nie chodzi pompa pieca woda podgrzewana jest grzałką w zasobniku i nie zauważyłem żeby ta grzałka grzała piec - nie ma odbioru więc nic nie grzeje poza zasobnikiem ...

  18. #18

    Domyślnie

    ta nie ja na lato mam podgrzewacz przeplywowy i nie narzekam

  19. #19

    Domyślnie

    pawelo_pl a ty masz taki sterownik jak piszesz>?

  20. #20

    Domyślnie

    Tak Auarton 1111 Multi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony