dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JSz

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    5

    Domyślnie czerwona kuchnia-czy mozna wytrzymać

    Cześć!
    Czy ktoś ma doswiadczenia z kuchnia w kolorze czerwonym
    Chodzi mi głównie o to czy to sie nie znudzi po pewnym czasie
    i czy nie jest to bardzo stresujace d samego rana ,śniadnako w czerownej kuchni.
    Znalazłam tu na forum taka kuchnie
    i znalazłam jeszcze link do strony
    http://www.czerwonakuchnia.republika.pl/

  2. #2

    Domyślnie

    Przyznam szczerze, że nie wygląda to zbyt atrakcyjnie.... rzecz gustu oczywiście, ale... ja bym zwariowała

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie się podoba!

    Dużo bardziej "oczodajne" są ściany w kolorze czerwonym, choć ja mam akurat ostry pomarańcz w przedpokoju i jest ślicznie

    A czy się znudzi... wszystko się nudzi po pewnym czasie

  4. #4

    Domyślnie

    hehe, ja mam podobny dylemat, z tym, ze chcę właśnie czerwone ściany i meble z jasnego drewna. Na początku zapaliłam się do tego pomysłu, ale czym dłuzej o tym myślę więcej nachodzi mnie obaw , ze to będzie bardzo stresujące wnętrze, pełne "niepokoju". Czy nie będzie to drażnić na dłuższą metę? Ma ktoś doswiadczenia?

  5. #5

    Domyślnie

    ja myslę ,ze jednak zmęczy Cię ten kolor kuchni.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  6. #6

    Domyślnie

    Mi się podoba to zestawienie- czerwone szafki na tle jasnych szarych ścian. Jeśli boisz się nadmiaru "wrażeń wzrokowych", to może wprowadź 2 kolory szafek lub jak wyżej- czerwone ściany, np. część między szafkami nad blatem- np. tapeta zmywalna lub dobra farba lub malowana na czerwono płyta.
    Joanna
    domek

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nie lubię tego koloru, więc dla mnie odpowiedź jest prosta choć ta realizacja którą pokazujesz wygląda całkiem całkiem, jest dużo światła i ta czerwień nie daje tak po oczach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    hehe, ja mam podobny dylemat, z tym, ze chcę właśnie czerwone ściany i meble z jasnego drewna. Na początku zapaliłam się do tego pomysłu, ale czym dłuzej o tym myślę więcej nachodzi mnie obaw , ze to będzie bardzo stresujące wnętrze, pełne "niepokoju". Czy nie będzie to drażnić na dłuższą metę? Ma ktoś doswiadczenia?

    Powiem tak: pomalowaliśmy sobie sypialnię na dość intensywny turkus. Jak zobaczył to architekt, to się za głowę złapał i stwierdził, że taki ostry kolor w sypialni nadaje sie tylko do jednego

    I... po 2 latach "użytkowania" tego koloru stwierdzam, że nie zdarzyło się ani mnie, ani mężowi w ogóle zauważyć, że mamy jakiś ostry kolor w sypialni! Po prostu inaczej się patrzy użytkując na codzień a inaczej patrząc li tylko na pomalowane ściany.
    W salonie mamy z kolei różne odcienie żółtego i jak dla mnie jest mdło, następny kolor będzie fiolet z zielonym

  9. #9

    Domyślnie

    Moi rodzice w zamierzchłych czasach zakupili czerwieniuchne szafki do kuchni. Uwielbiałam je. W kuchni zawsze było świeżo i ... jakby to powiedzieć... rzeźko, raźnie? No takie mam skojarzenia. Nie tylko się nie znudziło, ale żal było jak się mebelki rozsypały.
    Taki klimat jest dla mnie dużo bardziej miły, niż np. czerwone ściany i jasne meble.
    Mnie sie bardzo ten projekt podoba.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JSz

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Co do czerwonych ścian to zdecydowanie odpadają, jak dla mnie to kwintesencja kiczu walnąć sobie w kuchni czerwone ściany, ten kolor zupełnie tu nie pasuje
    Mnie się to rozwiązanie podoba, jest oryginalne, odważne i nowoczesne. Prostym frontom charakteru dodaje właśnie ten nieczęsto spotykany w kuchni kolor i do tego jeszcze aluminiowe wykończenie i jakiś stonowany kolor ścian. Chyba się zdecyduję

  11. #11

    Domyślnie !

    Cytat Napisał JSz
    Co do czerwonych ścian to zdecydowanie odpadają, jak dla mnie to kwintesencja kiczu walnąć sobie w kuchni czerwone ściany, ten kolor zupełnie tu nie pasuje

    Jasne, jak się komus podobają czerwone fronty to super, ale jak ściany to kicz. Gratuluję podejścia!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JSz

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Re: !

    Inka
    nie bierz tej mojej wypowiedzi do siebie .nie miałam wcale zamiaru krytyki ,sorki jeśli tak wyszło.
    Ja sama nie wiem czy taka kuchnia mi sie podoba dlatego prosiłam o opinie osoby które maja takie kuchnie.
    Jestem w rozterce.
    Bo teoretycznie modne dzis a czy jutro po modzie nie zostanie stres.
    natomiast widziałam tekie rozwiazania w kilku zachodnicz katalogach ina 100% wyróznaija sie z tłumu innych kuchni.
    pomarańczowe sciany zrobiłam sobie w firmie(czyli gust mamy pdobny)
    ale na czerwone ściany w domu to juz bym chyba nie miała odwagi
    Sorki jeszcze raz za nieporozumienie

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1


    Powiem tak: pomalowaliśmy sobie sypialnię na dość intensywny turkus. Jak zobaczył to architekt, to się za głowę złapał i stwierdził, że taki ostry kolor w sypialni nadaje sie tylko do jednego

    I... po 2 latach "użytkowania" tego koloru stwierdzam, że nie zdarzyło się ani mnie, ani mężowi w ogóle zauważyć, że mamy jakiś ostry kolor w sypialni! ...
    pewnie żeście się tam przez te 2 lata zajmowali tylko jednym

  14. #14

    Domyślnie

    Moja mama ma część ścian w kuchni czerwonych, i podstawę barku (cały bez blatu)
    Reszta jest w kolorach srebrno beżowych. Wygląda to ok, i nie jest męczące.
    Wszystko jest fajne - ale regułą jest to, żeby nie przesadzić.
    Owszem czerwony w kuchni jak najbardziej pasuje, ale z umiarem.
    jeśli jedna trzecia kolorów w kuchni to czerwień, to reszta musi być czymś zdecydowanie spokojniejszym, aby przełamać ostrosć czerwieni
    Trini http://forum.erodzice.net/images/smiles/80.gif

    Pytanie przewodnie w każdym dniu...
    ... jak fachowców odróżnić od fahofcuf?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    Cytat Napisał Inka1


    Powiem tak: pomalowaliśmy sobie sypialnię na dość intensywny turkus. Jak zobaczył to architekt, to się za głowę złapał i stwierdził, że taki ostry kolor w sypialni nadaje sie tylko do jednego

    I... po 2 latach "użytkowania" tego koloru stwierdzam, że nie zdarzyło się ani mnie, ani mężowi w ogóle zauważyć, że mamy jakiś ostry kolor w sypialni! ...
    pewnie żeście się tam przez te 2 lata zajmowali tylko jednym
    a myślisz, że skąd nam sie wziął mały koleś na szczęście nie jest turkusowy

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JSz

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    5

    Domyślnie kuchnia czerwona

    kuchnia jest jasna ,wiec nie bedzie chyba raziło zbytnie natęzenie czerwonego
    ale moge się mylić
    moze ktos kto ma taki kolor powie jak sie to sprawdza np wieczorem ptzy sztucznym oświetleniu
    nie chcę dawac zby mocnego światła

  17. #17

    Domyślnie

    Mam meble w kuchni a dokładnie fronty w czerwonym kolorze, blat i cienkie opaski wokół frontów w buku. Mieszkamy już parę lat i nie znudziło nam się wcale, wszystkim sie podoba. Kuchnia jest ciepła i przytulna. Co prawda nasza czerwień jest nieco zgaszona raczej pomidorowa z delikatnymi malutkimi kropeczkami w ceglastym kolorze, ale to widać z bliska. Lepiej wybrać to co się tobie podoba niż robić tak jak wszyscy a potem czuć się w tym źle.

  18. #18

    Domyślnie Re: kuchnia czerwona

    Cytat Napisał JSz
    kuchnia jest jasna ,wiec nie bedzie chyba raziło zbytnie natęzenie czerwonego
    ale moge się mylić
    moze ktos kto ma taki kolor powie jak sie to sprawdza np wieczorem ptzy sztucznym oświetleniu
    nie chcę dawac zby mocnego światła

    ale w kuchni właśnie powinno byc mocne światło, nic tak nie wnerwia jak "doglądanie mięsa" w półmroku

  19. #19

    Domyślnie

    a ja mam taką



    wcale nie męczy oczu...

    naprawde szczegolnie ladnie wyglada przy sztucznym oswietleniu.mieszkam juz pol roku i jest spoko.a znajomi jak przychodzą to mówią ze super wygląda

  20. #20

    Domyślnie

    tjord- ładna ta Twoja kuchnia
    Joanna
    domek

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony