dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie rury ALPEX od wody/CO w peszli, otulinie, wszystkie?

    Witam,

    mam robiona wlasnie przez hydraulikow instalacje CieplaZimna Woda i CO w ALPEX. Na biezaca chwile tylko rury od grzejnikow sa kladzone u mnie w peszlach niebieski i czerwony, mowie tu o rurach idacych od rozdzilacza.

    Czesc rury na przyklad zasilajace rozdzialcze, rury od zimnej i ceplej wody nie sa w tej chwili nie czym osloniete. Leza na styropianach lub na golej posadzce.

    Mam pytanie czy rury alpex lezace na styropianie przylozone styropianiem, lub rury lezace na golej posadzce przylozone potem styropianem trzeba dodatkowo otulac otulina, zabezpiecac w jakis sposob?

    Skoro rury od grzejnikow sa zabezpieczone peszla to pozostale tez powinny byc w jakis sposob, nieprawdaz?

    Pomyslalem zeby rury ktore leza na styropianie i beda przykrytye styropianami oslonic ocieplic zebezpieczyc przynajmniej w miejscach gdzie przechodza one przez bloczki fundamentowe, bo przy pracy tych termicznej rur moze moga one ulec uszkodzeniu?

    Rury od "pionow", cipelej i zimej wody, oraz od CO ktore leza na posadzce bezposrednio powinny byc osloniete, otulone w calosci np. szara otulina czyz nie tak?

    Chcialbym zeby calosc byla bezpiecznie zrobiona. Koszt otuliny czy dodatkowej peszli to grosze w porownaniu z cala instalacja.

    Dziekuje z gory za pomoc,
    Pozdarwiam,
    dbandmax

  2. #2

    Domyślnie

    Ciepła woda i cyrkulacja w otulinie, zimna w peszlu.
    Tak jest u mnie. Jeżeli między warstwami styropianu to otulina nie potrzebna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony