dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Warsztat

  1. #1

    Domyślnie Warsztat

    Witam.
    Mam zamiar samodzielne wykonac warsztat, w którym bedę mógł majsterkować- a w szczególności prowadzić serwis rowerowy.

    W zwiazku z tym mam następujące pytania.

    1. mam zamiar zrobić wieszak na narzędzia z płyty OSB w która powkręcam haczyki i wkręty jako wieszaki na narzedzia. Czym pomalować płytę OSB??

    2. wiem że na rynku są dostępne równego rodzaju kratki, półeczki z otworami na np sribokręty. czy ktoś wiegdzie czegoś takiego szukac??

    3. Mam stelaż ze starego ( baaardzo solidnego) stołu warsztatowego. Muszę zainstalować blat. Blat bedzie miał styczność ze smarami, sporadycznie z olejami. Z czego najlepiej do wykonać i czym pokryć??

    4. Z czego wykonać obudowę na kompresor zeby jak najbardziej wytłumić hałas??
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    1. Olejną, będzie zmywalna. Polecam zrobić "tablicę cieni" żeby każde narządzie było obrysowane dookoła po konturze, wtedy wszystko ma swoje miejsce i widać czego brakuje w warsztacie.

    2. jeżeli chcesz badziewne to kup w castoramie. Jeżeli chcesz profesjonalne to poszukaj np. tu: http://www.wz.com.pl/wz/ albo tu http://www.narzedziowy.pl/

    3. Najlepiej drewniany nie poniszczysz lakierów na ramach od rowerów

    4. hmm.. na to zrób osobny wątek.
    Xiff..

  3. #3

    Domyślnie

    [quote="Xiff"]

    3. Najlepiej drewniany nie poniszczysz lakierów na ramach od rowerów
    [quote]

    Nie ma szans porysować, rower jest mocowany w specjalnym profesjonalnym stojaku serwisowym... W sumie w pracy ( serwis rowerowy) mam stół obity blachą i się sprawdza, zastanawiam się czy twarde drewno bedzie równie dobre czy bedzie np nasiąkało jak się olej wyleje...
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    no to luz... ale ja i tak wole drewno bo jakoś tak przyjemniej w warsztacie jest bardziej ciche jak walisz młotkiem. a jak olej wsiąknie to trudno...
    Xiff..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony