dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    macie może jakiś sposób na zamocowanie balustrady do balkonu, jakieś instrukcje, zdjęcia.
    Płytę balkonową planuję ocieplić i wykonać:
    1. folia w płynie 2 razy
    2. folia budowlana
    3. styropian 2 x 2 cm
    4. wylewka betonowa ok. 7 cm zbrojona siatką stalową i włókna.
    5. terakota
    Może wyciągnąć jakieś kotwy nad wylewkę do których póżniej dospawa się balustradę?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kevinlomax Zobacz post
    Zawsze możesz mocując do boku zrobić kawałek balustrady niższy w miejscu gdzie dach nachodzi na balkon. No chyba że dach zachodzi na cały balkon...W takim razie mocuj z góry. Żaden to problem przecież...
    Nie widziałem nigdzie takiego rozwiązania ale zbyt estetycznie to raczej nie wygląda.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Wręcz przeciwnie. Wygląda całkiem ciekawie - rzadko się po prostu widuje by dach zachodził na balkon ale jeśli przy tym balkon jest niewielki to większość ludzi decyduje się na takie rozwiązanie bo mocowanie balustrady na płycie zawęża dodatkowo przestrzeń więc mocowanie do boku płyty i opuszczenie balustrady pod dach w odpowiednim miejscu sprawia całkiem fajne wrażenie. Ale skoro nie widziałeś nigdzie takiego rozwiązania to nie stwierdzaj że nie wygląda estetycznie
    Uczę się całe życie...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kevinlomax Zobacz post
    Wręcz przeciwnie. Wygląda całkiem ciekawie - rzadko się po prostu widuje by dach zachodził na balkon ale jeśli przy tym balkon jest niewielki to większość ludzi decyduje się na takie rozwiązanie bo mocowanie balustrady na płycie zawęża dodatkowo przestrzeń więc mocowanie do boku płyty i opuszczenie balustrady pod dach w odpowiednim miejscu sprawia całkiem fajne wrażenie. Ale skoro nie widziałeś nigdzie takiego rozwiązania to nie stwierdzaj że nie wygląda estetycznie
    Już widziałem ale chętnie zobaczę inne
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar tatawitka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lubawa
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    11cm mam do otworów w dolnej ramie których podobno nie można zakrywać

    Jeśli chodzi o grubość styropianu to 4cm wydaje mi się zdecydowanie za mało myślałem o 7cm styroduru i z 2,5cm wylewki dobrze za zbrojonej siatką

    A może są jakieś gotowe mieszanki o lepszych parametrach niż zwykły beton które można wylewać od 2cm ?

    Mam dokładnie taką samą sytuację ja Ty.(taras nad salonem)

    Ja chce problem grubości izolacji rozwiązać w ten sposób.
    Przy drzwiach będzie niższy poziom (grubość izolacji na ile pozwalają drzwi), na szerokość jednej płytki. Dalsza część tarasu będzie nieco wyżej tzn. około 14 cm. ( 15 cm izolacji+ posadzka i płytki )
    Po wejściu na taras( drzwi otwierają mi się do wewnątrz ) będzie schoda ale większa część tarasu będzie właściwie ocieplona .
    Ostatnio edytowane przez tatawitka ; 14-11-2010 o 22:00

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    A ja nie mogę mocować balustrady od czoła jak chciałem zrobić bo dach mam na równo z bokami balkonu.
    U nas też tak jest. Balustradę mamy w tym miejscu lekko cofniętą do wnętrza balkonu.



  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorfi Zobacz post
    U nas też tak jest. Balustradę mamy w tym miejscu lekko cofniętą do wnętrza balkonu.



    Nie jest to złe rozpoznanie tylko że u mnie dach nachodzi na balkon z innej strony dokładnie to nachodzi po bokach balkonu.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony