dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkos

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Zamiana kuchni z łazienką

    Witam,
    kupuję właśnie mieszkanie i chciałabym zamienić miejsce kuchni z łazienką. Czy macie jakieś podobne doświadczenia ze zmianą układu mieszkania? Czy prawdą jest że pion to pion i nie ma problemu z podłaczenie WC w kuchni (mamy tam pion)?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Najważniejsze masz - kanalizę i wodę.
    Gazu nie musisz ciągnąc do byłej łazienki - w końcu można mieć indukcję/ceramike.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: Zamiana kuchni z łazienką

    Cytat Napisał mkos
    ... Czy prawdą jest że pion to pion i nie ma problemu z podłaczenie WC w kuchni (mamy tam pion)?
    skrót WC - oznacza woda ciepła
    a pion kanalizacyjny nie jest potrzebny do podłączenia wody ciepłej

    pytasz czy prawdą jest ze pion to pion ?
    owszem jest to prawda ...

    /oba piony mają tę samą średnice ?/

  4. #4

    Domyślnie

    brzoza napisal:skrót WC - oznacza woda ciepła
    a pion kanalizacyjny nie jest potrzebny do podłączenia wody ciepłej

    WC - ang. water closet - ustęp,ubikacja najczesciej uzywany skrot prawie na calym swiecie wiec czego wymyslasz inne,jesli chodzi o wode ciepla to raczej ciepla woda czyli cw.(brzoza sprawdz skroty na publicznych toaletach na dworcach w marketach itp)

  5. #5

    Domyślnie

    Witam jezeli masz pion to no problem.Gazem sie nie przejmoj ,dysze do kuchenki to kilka zl ,butla na propan-butan ok 100zl ,wystarcza do gotowania na ok 3 miesiace,wiec chyba lepiej nawet jak jest instalka gazu miejskiego to zapakowac gaz z butli.Kuchenki mie smusisz nowej kupowac ,wystarczy wymienic dysze ,a to kilkanascie minut roboty.Resszta zalezy od Twojej inwencji i pomyslowosci.Pzdr
    Regulamin forum

  6. #6

    Domyślnie Re: Zamiana kuchni z łazienką

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał mkos
    ... Czy prawdą jest że pion to pion i nie ma problemu z podłaczenie WC w kuchni (mamy tam pion)?
    skrót WC - oznacza woda ciepła
    a pion kanalizacyjny nie jest potrzebny do podłączenia wody ciepłej

    pytasz czy prawdą jest ze pion to pion ?
    owszem jest to prawda ...

    /oba piony mają tę samą średnice ?/
    ciepla woda uzytkowa w skrocie to C.W.U , zas skrot wc znaczy cos innego,dowiesz sie jak w WC sie umyjesz
    Regulamin forum

  7. #7

    Domyślnie

    Mam za sobą taką zamianę. Dzięki niej kuchnię miałam otwartą na salon, a z dużej kuchni wycięłam zgrabną sypialnię i łazienkę. Jedno było kiepsko, że w ten sposób moja sypialnia przylegała do kuchni sąsiadów i gdzieś w okolicy mojej poduszki wypadała pralka albo zmywarka. jej wibrato kiepsko usypiało Ale to szczegóła.
    Na tę zmianę zdecydowałam się dość wcześnie i zrobili mi (całemu blokowi czyli 3 kondygnacjom) odpływ (pion?) odpowiedniej średnicy - do WC powinien być znacznie szerszy niż od zlewu.
    Co do gazu, to wszystko da się pozmieniać na wystarczająco wczesnym etapie. Nie daj się wmanewrować w gaz z butli. Wtedy już chyba lepiej zdecydować się na elektryczną kuchnię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony