dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor farby do takiego pokoju ?

    Witam jestem w trakcie kladzenia gladzi pod malowanie, pokoj ma 2,3m szer na 4,7m dl, bede mial tam lozko, kompa i tv, nie jest to salon a taki moj pokoik, po skonczeniu chce go pomalowac ale kompletnie nie wiem jaki kolor wybrac

    Mialem teraz tapete brazowo-czerwonawą i te kolory strasznie mi zbrzydly.

    Kolor szafy zabudowanej, drzwi i paneli w pokoju to srednio ciemny orzech..

    Szukam koloru ktory szybko sie nie znudzi i bedzie dosc jasny, ( i taki ktory mnie nie bedzie meczyl jak moja tepeta po paru miesiacach )

    Na szybko co dzis zdarzylem poogladac w sklepie to zaciekawil mnie kolor jasny beż z duluxa i Caffe Late z firmy Beckers ale widzialem tylko katalog a wiadomo na zywo pewnie troche inaczej wyglada..

    Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, co polecicie to kupie, pozdrawiam Łukasz.

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaki kolor farby do takiego pokoju ?

    Cytat Napisał FOMFNY
    ...Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, co polecicie to kupie, pozdrawiam Łukasz.
    A ja stawiam na to, że sam najlepiej ten kolor dobierzesz
    W końcu Ty będziesz w tym pokoju mieszkał i Tobie ma się podobać.
    Jakie kolory lubisz? Bo już wiadomo, że nie brązowo-czerwone
    Jasny - typu beż będzie pewnie w miarę neutralny, ale nie wiem czy się nie znudzi. Będzie pasował do orzechowej szafy i reszty. Jeśli masz dość intensywnej, "absorbującej" mieszanki czerwono-brązowej to coś spokojnego, stonowanego może być fajnym rozwiązaniem. A pomysłem na "zeby się nie znudził" może być dodatek do ściany, a nie jej kolor - fajny plakat, obraz, zdjęcie, grafika, pas tapety - coś w ostrzejszych kolorach, przyciągające uwagę - tu pomysłów jest bez liku. A coś wiszącego można zmienić łatwiej niż kolor ścian. Możesz też pomalować ściany w dwóch kolorach, nawet przy spokojnych odcieniach będzie to wyglądać ciekawie.
    Nie wiem jak wygląda caffe late, ale w pokoju mam jasny beż duluxa + rzymski poranek

    jasny beż to ten jaśniejszy, za słoniem na ścianie z kawałkiem okna,
    jest faktycznie dość jasny (chociaż na pewno ciemniejszy niż ecru), nie jest "męczący", sporo kolorów do niego pasuje.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja bym stawiała na dwa kolory. Ciemniejszy na krótkich ścianach, a jaśniejszy na długich. Można też na krótkich wymyślić jakieś poziome zdobienie. na przykład poprzeczne pasy z ciemniejszego i jaśniejszego koloru. To troche optycznie zmieni proporcje pokoju.

  4. #4

    Domyślnie

    mam dosc ciemny pokoj ( okna przyciemniane ) czy kolor jasny beż duluxa zauwazalnie cos rozjasni w pomieszczeniu ?

    Czy sufit tez malowac tym kolorem ? moze na bialo? i ile potrzebuje tej farby na ok 32 m2, 1 puszka duluxa 2,5 l starcza na 1L=14 m2 = 35 m2 wiec 1 puszka farby by starczyla.. ale pytanie czy pomalowac 1 czy 2 warstwy?

    ps: mam nadzieje ze jasny beż nie bedzie mnie wprowadzal w stan depresji tak jak byla tapeta czy ten kolor jest pogodny? wiecie o co mi chodzi

    I jeszcze przypomnialo mi sie o oknie, narazie mam zrobione tak ze od okna do sciany jest po skosie ok 45 stopni , czy takie rozwiazanie jak na zdjeciu jest lepsze? czyli normalne proste sciany bez skosow.


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    o do ilości farby, to powiedzą Ci w sklepie. Pisze też na opakowaniu.

    Ja zamiast beżu chyba bym sie pokusiła o jakiś bardziej słoneczny. Może kremowy. Skoro pokój ciemny, to beż może tak jakoś buro wyglądać.

    Jeśli chodzi o sufit, to zależy, czy pokój jest wysoki czy niski. Biały kolor optycznie podniesie pokój, a ciemny obniży.

    Zerknij jeszcze tu:
    http://www.farby.shop.pl/Kolor-a-prz...lp-pol-12.html

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    I jeszcze takie coś znalazłam
    www.dekoral.pl/kolory/36071.xml

    Co do ściany przy oknie, to nie ma to chyba większego znaczenia. Wręcz mi sie wydaje, że taki kąt ściany sprawia wrażenie "otwartości" okna, a tym samym je powiększa, co w przypadku ciemnego pokoju jest korzystne.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Może zrób sobie test psychologiczny ze strony Dekoralu (zakładka: sparwdź jakim jesteś kolorem) Oczywiście sprawę nalezy potraktować jako zabawę, nie wyrocznię, ale może Ci sie rozjaśni, jakie kolory lubisz.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z Amalfi - jeśli chcesz, żeby było naprawdę pogodnie i antydepresyjnie to najlepsze będą słoneczne jasne kolory, może jasny żółty, albo coś z odcieniem jaśniutkiej brzoskwini. Jasny beż na pewno nie przyciemni pokoju, ale nie jest jakoś strasznie pogodny. Mam w kilku pokojach sufit pomalowany na ten sam kolor co ściany i wygląda to fajnie. A skoro już wrzuciłeś zdjęcia i widać coś więcej - jeśli ta ściana z oknem jest krótsza to chyba lepiej będzie też pomalować na jasno, bo jeśli chcesz mieć jasno to nie wrzucaj drugiego ciemnego koloru, zamiast tego możesz np. na większej ścianie pomalować ciemniejszym kolorem jakiś wzór z szablonu.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  9. #9

    Domyślnie

    dziekuje za podpowiedzi, chyba zecyduje sie na jasny beż a sufit pomaluje na biało i od sufitu z 5 cm tez bialo..

    tak jak na tej fotce ( to jest dokladnie jasny beż z duluxa )



    Jeszcze mam pytanie czy przed malowaniem na gladz trzeba przejecahc jakims gruntem, farba podkladowa ? ( nie wiem jak sie nazywa fachowa nazwa )

    moj pokoj ma 2,3m szer na 5,3m dl, ( ale szafa wnekowa ma 70 cm glebokosci wiec na dl pokoj ma 4,7 m ) a wys 2,6 m wiec jest to pokoj dlugi a waski panele, szafa i drzwi maja ciemny orzech kolor.

    W zimie, jesien w pochmurne dni pokoj jest ciemny z tego wzgledu ze mam przyciemniane szyby, natomiast latem gdy jest slonce praktycznie caly dzien od 12 mam pokoj mocno oswietlony czy jasny bez bedzie pochlanial to slonce? chodzi mi o to zeby nie bylo takiego efektu jak juz wspominalem z byla tepeta ze gdy swieci slonce to w pokoju mialem piekarnik ( wiem ze sa rolety ale pogadajmy jak jest bez zadnego zaslaniania okna )

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał FOMFNY
    Ładne masz meble. Czy moge wiedzieć gdzie kupione bądź jaki producent?

  11. #11

    Domyślnie

    to nie sa moje meble tylko fotka z neta a mozesz odpowiedziec na pytania co wyzej zadalem lub ktos inny bo jutro jade do sklepu i chcialbym wszystko kupic

    Pozdrawiam Łukasz.

  12. #12

    Domyślnie

    Najpierw koniecznie farba podkładowa- moim zdaniem najlepiej śnieżka grunt, potem farba docelowa. Mam w domu i jasny beż duluxa i cafe latte beckersa. Bardzo podobne kolory, może ten odcień duluxa troszkę pogodniejszy. Jak malujesz sufit na biało to 5 litrów kolorowej farby powinno wystarczyć. Bardzo "bezpieczne" kolory, prawie wszystko do nich pasuje a jakby było za mdło to zawsze można wprowadzić jakieś kolorystyczne urozmaicenie w dodatkach.

  13. #13

    Domyślnie

    a moze na podklad sluzyc unigrunt z atlasu ? zostal mi jeszcze 1 baniak 5 litrowy..

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał FOMFNY
    a moze na podklad sluzyc unigrunt z atlasu ? zostal mi jeszcze 1 baniak 5 litrowy..
    nie moze
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam w sypialni "Caffe Latte" Dekoral Tak wygląda przy sztucznym i naturalnym świetle:




    Caffe latte z Duluxa jest nieco jasniejsze -wiem, bo nim najpierw pomalowaliśmy, ale potem kupiliśmy tego dekorala -wg mnie w sypialni jest OK, ale w pokoju w ktorym bedziesz przebywać kilka godzin w ciągu dnia -może być dość ciemno (szczególnie że meble w kolorze orzech też jasne nie są ...

  16. #16

    Domyślnie

    Ok to co kupic na podklad przed malowaniem na gladz? chyba ze farby z duluxa gruntowania nie wymagaja

  17. #17

    Domyślnie

    Gruntowanie jest konieczne- śnieżka grunt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony