dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 203
  1. #1

    Domyślnie Najlepszy odkurzacz

    Nie mysle o centralnym odkurzaczu!
    Mysle ze tradycyjne sa jeszcze na tyle popularne ze macie duze doswiadczenie i bedziecie w stanie cos doradzic.
    Mam na oku Miele. Znam odkurzacze tej firmy z bardzo dobrej strony. Koszt to okolo 500..600PLN. Dlatego jestem ciekaw czy mozecie polecic cos alternatywnego i tanszego przede wszytskim.

    Poza tym jaki radzicie kupic: pioracy, zwykly? na co zwracac uwage? filtry? moc? pewnie tak ale ...

    Wg mnie odkurzacz powinien byc stosunkowo lekki (wodne pewnie wiec odpadaja - nie wiem czy ten system jest wart zainteresowania: czyszczenie odkurzacza trwa tyle co odkurzanie), spora moc (najlepiej to sprawdzam "na" samochodzie), i wg mnie odkurzacz powinien byc jak najcichszy. Co wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że te wymagania może spełnić jedynie stary poczciwy zielony ogurek Zelmer
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    Myślę, że te wymagania może spełnić jedynie stary poczciwy zielony ogurek Zelmer
    jest super cichy )

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    jest super cichy )
    fakt, ten co u moich dziadków w piwnicy stoi, jest idealnie bezszelestny I bezprzewodowy w dodatku (przewód osobiście sprzeniewierzyłem jeszcze 'za młodu')

    A na poważnie - takie wątki trochę nie mają sesnu. Jeśli wpiszesz w google frazę "jaki odkurzacz", znajdziesz milion dyskusji na ten temat i przyokazji milion argumentów za i przeciwko dowolnie wybranej marce, co dziwniejsze, często będa to dokładnie te same argumenty. Z postu wynika, że wiesz, czego szukasz, idź do dobrego/dużego sklepu, pooglądaj dostępne tam modele pod tym kątem, każdy weź w rękę, zobacz jak się włącza, jak chowa szczotki, jak zmienia worek, jak rozkłada rurę, jak zwija kabel, porównasz, wybierzesz i to będzie najlepsze wyjście.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    jarek
    przydalyby sie jeszcze "wrazenia " z uzytkowania, koszty worow (moze ida w parze z cena odkurzacza) itp. Znam trzy konstrukcje odkurzaczy: klasyczna, "wodna" i jakis z super turbina (chyba bezwodny). Jestem ciekaw co warto ale skorzystam tez z twojej podpowiedzi o innych forach.

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepszy jest pies yorkshire terrier.Wszystko zgarnia

  7. #7

    Domyślnie Odkurzacz. Wybór odkurzacza - wątek zbiorczy

    Co powinien mieć dobry odkurzacz. Chcę kupić dobry odkurzacz, taki uniwersalny domowy.
    Może jakieś sugestie- czym się kierować przy zakupie, oczywiście oprócz ceny.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie Re: Odkurzacz.

    Cytat Napisał Stanisław Rzepka
    Co powinien mieć dobry odkurzacz. Chcę kupić dobry odkurzacz, taki uniwersalny domowy.
    Może jakieś sugestie- czym się kierować przy zakupie, oczywiście oprócz ceny.
    Pozdrawiam.
    CENTRALNY

  9. #9

    Domyślnie

    Avid,

    centralny tak sobie czy z doświadczenia? Mał szonka się uparła a ja muszę się jeszcze przekonać.
    17 rue Fructidor

  10. #10
    gregmena
    Guest
    gregmena

    Domyślnie

    electrolux praxio 6035
    nawet szyby za Ciebie umyje

    POLECAM

  11. #11

    Domyślnie

    Po zwykłym polskim "Zelmerze" miałem już wodnego "Karchera" i Koreańczyka "Samsunga" bez worka tylko z tzw. "cyklonem" na rurze i z filtrami w środku. Po tych doświadczeniach następny będzie zwykły- "workowy" o dużej mocy i sile ssącej. I zwrócę uwagę aby rura miała spiralne wzmocnienie z drutu...
    Te wszystkie wynalazki to "psu o .... rozbić". Porządny odkurzacz ma mieć dużą moc i zwykły worek w środku! Wiem co mówię...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregmena
    electrolux praxio 6035
    nawet szyby za Ciebie umyje

    POLECAM
    A jaka cena ?
    Rozumiem, że ma filtr Hepa ....

    Jestem na etapie szukania czegoś ciekawego (filtr obowiązkowo) i niezbyt drogiego.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #13

    Domyślnie

    Ja ma Electrolux Clario (Hygienic ?) 1600 W z elektroszczorką za 700 zł. Bardzo lekki i duża siła ssania (podnosi róg dywanu). Teściowa ma zwykły E. Clario już 5 rok.
    Poprzednio używałem Zelmera Meteor (teraz do piwnicy i auta), potem włoski Gisowat (podróba Rainbowa) z separatorem wodnym - idea super, ale sprzęt ciężki i za słaby ciąg (dali silnik tylko 900W), dlatego stoi na strychu, ale działa.
    Polecam Electrolux Clario
    Natomiast nie polecam lodówek firmy "E", ale to inna historia.
    Darek

  14. #14

    Domyślnie

    Ja ma od 5 lat zelmera wodnik i jestem bardzo zadwolony. Odkurzacze z filtrem wodnym maja ta zalete ze jak cos ci sie rozleje mozna szybko to zebrac do odkurzacza. Polowa sukcesu w odkurzaniu zalezy od szczotki która odkurzamy. Kademu polecam turboszczotke która bardzo przyspieszy odkurzanie.

  15. #15

    Domyślnie

    A może coœ napiszecie o doœwiadczeniach z centralnym.
    Warto?

  16. #16

    Domyślnie

    Na ten temat było bardzo dużo na Forum. Też mam centralny, ale jeszcze nie używałem. Ale już niedługo

  17. #17

    Domyślnie

    Nie potrzebuję elektroszczotki. 90% powierzchni to panele lub płytki ... i tak cgyba pozostanie

    Ostatnio widziałem nowego Zelmera za 550 zł o mocy 2100W !!!
    Pani ze sklepu go zachwalałą (filtr Hepa , z 5 sztotek, duża moc, 4 lata gwartancji itp.)
    Tylko idea worków papierowych mi nie odpowiada
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #18

    Domyślnie

    A czy ktoś może wyjaśnić jakie wady ma odkurzacz bezworkowy np. cyklonowy i dlaczego workowy jest lepszy. Dotychczas miałam Zelmera- to raczej zakurzacz, choć przynajmniej worki są tanie . Do Electroluxa ponoć worki po 8-10 zł sztuka

  19. #19

    Domyślnie

    Nasz bezworkowy nie miał żadnych bajerów, producentem był tylko Solac, dlatego nie wiem czy wszystkie podobne odkurzacze mają podobą konstrukcję, ale ten nasz między pojemnikiem plastikowym zbierającym brud a silnikiem miał takie małe siteczko, które stale się zatykało i kilka razy pod czas jednego odkurzania trzeba było je oczyszczać. Jeśli brud zawierał długie włosy to one oklejały filtr podobny do harmonijki, a to trzeba było ręcznie zdejmować i była to dodatkowa zbędna robota.
    Teraz dobry odkurzacz workowy (2200W) jest dla nas wygodniejszy. Co jakiś czas wymieniamy tylko worki i filtry. Jeśli chodzi o to co powinien mieć dobry odkurzacz to Ameryki nie odkryję - dużą siłę ssania, a poza tym trudno byłoby mi sprzątać odkurzaczem nie mającym przycisku startu i wyłączenia, oraz zmiany siły ssania w rączce, jak też wolnego startu. To tylko bajery ułatwiające odkurzanie. Może warto mieć też filtr HEPA jeśli jest się alergikiem.
    Dodam, że fitr cyklonowy w odkurzaczu tradycyjnym i centralnym wygląda i działa inaczej. Dlatego urabianie Sławka na montaż centralnego trwa. Wydaje się, że sprzątanie będzie wygodniejsze, cichsze i do tego ciepłe powietrze z silnika nie będzie podnosiło fruwającego brudu, ponieważ silnik znajduje się w innym pomieszczniu. Centralne odkurzacze mają coś, co nazywa się szufelką, która wydaje się być fajną sprawą. Importer wymieniał inne atuty centralnego odkurzacza (np. długa, lekka rura, którą sprzątniesz powierzchnie, do których jest utrudniony dostęp, np. wysokie półki albo separator, czyli np. jeśli wysypie ci się ziemia z doniczki to możesz ją sprzątnąć takim odkurzaczem w specjalne naczynie, tzw. separator i potem ponownie ją wykorzystać), ale żaden z nich na mnie nie zadziałał.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lema

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie jaki odkurzacz wybrać

    nie wiem jakiej firmy, jakiej mocy i siły ssania i czy z turbo- czy z elektroszczotką???
    czytałąm rady w muratorze,a w sklepie mówią,że na moc i siłę ssania mam nie patrzeć,filtry też nie wiem jakie!
    Doradźcie coś naprawde dobrego i niedrogiego- w domu mam same wykładziny z krótkim włosem,pełno kurzu na nich... Nie cierpię tego kurzu!
    Liczę na pomoc!!!

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony