dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Temat: Wywóz szamba

  1. #1

    Domyślnie Wywóz szamba

    Witam. Mam pytanie czy są przepisy regulujące częstotliwość wywozu szamba. Co jaki czas należy je opróżniać. Kto to ustala. Miałem wizytę Municypialnychz madatem, bo nie miałem rachunku, a wywóz należy przeprowadzać co miesiąc. Czy to prawda????

  2. #2

    Domyślnie

    słyszałem, że chodzą z drutem i dżgają sprawdzając czy jest dno betonowe.
    Tylko ciekawe jakiej długości mają ten drut i gdzie go chowają. Może w krzakach.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Wszystko zależy od :

    1 - wielkości zbiornika
    2 - ilości wyprodukowanych ścieków w danym okresie czasu / lub ilości zużytej wody wg wodomierza /

    Przykład - moja rodzina - zużywamy miesięcznie ca 7m3 wody - czyli produkujemy 7m3 ścieków - szambo u nas 12m3 .
    U mnie w gminie somsiad jeździ szambiarą o pojemności 7m3 - więc raz w miesiącu wybiera 7m3 ścieków ze zbiornika 12m3 ...
    Jakbym miał zbiornik 14m3 to przyjeżdżałby i wypompowywał zbiornik raz na dwa miechy ...

    - i tyle .
    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    a ja nie mam wodomierza i co?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    a ja nie mam wodomierza i co?
    - kiedyś w końcu będziesz go mieć ... - na razie rób kupę na oko
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    wodomierza nie będę miał, a kupę robię normalnie, nie na oko, bo się można rozchorować.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma przepisów które mówia ile powinieneś miesięcznie "gówna" produkować.
    Okres wakacyjny nie musicie spędzać w domu.
    Albo mieszkasz sam i nie jesteś w stanie wyprodukować 10m3 nieczystości, żeby zapełnić całe szambo.

    Powinno się zbierać rachunki za wywóz szamba, nic ci nie zrobią jeśli masz rachunek z przed 2 miesięcy, ale jak masz z przed roku to trochę dziwne jeśli przebywałeś w domu.

    Ogólnie jestem za wysokimu karami dla ludzi puszczających gówna do kanalizacji deszczowej, majcych szamba bez dna, bądź oddających za flaszkę "gówna" byle komu z beczkowozem, które później lądują w rowach, rzekach lub na polach.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No i trza by mieć giętki kręgosłup...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Nie ma przepisów które mówia ile powinieneś miesięcznie "gówna" produkować.
    Okres wakacyjny nie musicie spędzać w domu.
    Albo mieszkasz sam i nie jesteś w stanie wyprodukować 10m3 nieczystości, żeby zapełnić całe szambo.

    Powinno się zbierać rachunki za wywóz szamba, nic ci nie zrobią jeśli masz rachunek z przed 2 miesięcy, ale jak masz z przed roku to trochę dziwne jeśli przebywałeś w domu.

    Ogólnie jestem za wysokimu karami dla ludzi puszczających gówna do kanalizacji deszczowej, majcych szamba bez dna, bądź oddających za flaszkę "gówna" byle komu z beczkowozem, które później lądują w rowach, rzekach lub na polach.
    no, no, to właśnie miałem na myśli.
    Jak się je, to i się robi. A jak się robi, to trza wywozić. Tylko na fakturę, tą z VAT-em.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    wodomierza nie będę miał, a kupę robię normalnie, nie na oko, bo się można rozchorować.
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Wskazania samego wodomierza to nie wszystko.
    Ja lubię obficie ogródek podlewać, kupkę robię w pracy a w domu jestem po 22 to idę spać.
    Ale bez przesady.Rachunek raz do roku może być podejrzany ale czy ja muszę brać rachunki, do czego mi one potrzebne ? No chyba że jest taki przepis że muszę mieć rachunek ... to sorry.
    Może ktoś w temacie przepisów się wypowie.

    Ps. Zapomniałem że w każdą sobotę myje samochód a nawet dwa.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  12. #12

    Domyślnie

    Oczywiste jest to że szambo opróżnia się jak się je zapełni. I nie musi to być raz w miesiącu jak masz duże szambo możne to być raz na 3 miesiące.
    Ale twoje pewnie nigdy się nie zapełnia bo jak by się zapełniało to byś miał jakieś kwity. Jestem za tym żeby kary dla ludzi którzy mają nieszczelne szamba lub szamba maja nielegalnie po podłączane do kanalizacji deszczowej były dotkliwe!!! Tak jak dotkliwe jest wąchanie takich gówien przez ludzi którzy muszą się tymi gównami inhalować, bo sąsiedzi potajemnie zamiast wywozić wypuszczają ścieki do potoków i różnych rowów.

  13. #13

    Domyślnie

    Gorzej jak sam ZGK wywozi szambo do lasu... znam taki przypadek

  14. #14

    Domyślnie

    Oczywiście jestem za tym by zawartość szamb trafiałby do oczyszczalni, ale zjawisko egzekwowania rachunków za jego wywóz jest dla mnie pozbawione podstaw. Czy jest jakiś przepis wymagający od człowieka zbieranie takich rachunków i określający ile ich powinienem mieć?
    Moim zdaniem jest tu trochę naciągane prawo i ktoś kiedyś to zaskarży.

    Przypomina mi się znany przypadek pewnej pani która entuzjastycznie podeszła do lansowanej wszędzie koncepcji segregacji odpadków i została za to ukarana.
    Dzieliła wszystko ze względu na pochodzenie , wkładała do specjalnych pojemników i śmieci mieszanych miała naprawdę niewiele (przecież o to chyba chodzi). W efekcie nałożono na nią mandat za zbyt rzadkie zdaniem urzędników wywożenie śmieci. Taka kara za ekologię.
    Co do nieczystości rzadkich sprawa jest "płynna" bo część wody nie trafia do szamba, często nie mamy wodomierza tylko studnię, zdarza się że czasem nikogo dłuższy czas nie ma w domu i co trzeba to przed kimś udowadniać?
    Myślałem, że w naszym państwie jest zasada domniemania niewinności i winę trzeba udowodnić, natomiast nie posiadanie odpowiedniej zdaniem jakiegoś urzędnika ilości rachunków nie jest równoznaczne z wylewanie szamba do rowu czy rzeki.
    Myślałem, ze przestępstwo trzeba udowodnić a wszelkie nie jasności świadczą na korzyść oskarżanego.
    Sam nie wyobrażam sobie zabawy w wylewnie szamba, bo uważam , że nie po to człowiek buduje dom , żeby mieć takie rozrywki. Wiem że ta praktyka urzędnicza to może mniejsze zło. Mimo to jak słyszę o takich sytuacjach to włącza mi się "czerwona lampka" bo przede wszystkim chcę żyć w państwie prawa, gdzie nie traktuje się obywateli z założenia jako przestępców i dopiero oni muszą udowadniać swoją niewinność. Myślę , że proceder gdzie zmusza się ludzi do udowadniania swojej niewinności jest oznaką słabości urzędów którze nie radzą sobie z wykryciem ludzi wylewających szamba, a szkoda.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Z tymi rachunkami to chyba pogięło kogoś Szambo mam wybierane co 3 tygodnie (9m3). Nawet jak dostane rachunek (czasem wszystko załatwiam via telefon, a wywożone jest jak mnie nie ma - rozliczam się czesto co 2mc) to niestety gdzieś mi to wszystko wsiąka. Po drugie mam nowy dom. Mam wpis od kierbuda, że sprawdził szczelnośc szamba - jest to i na oświadczeniu i w dzienniku (pomijam chory pomysł aby kierbud to sprawdzał), mam papier w firmy montującej i produkującej, że jest betonowe, szczelne itd.

    I teraz niby mam wpuścić na działkę kolesia z drutem aby mi badał czy szambo ma dno ? On niby tak może sobie wejśc i badac ? Jak chcą komuś wlepić mandat to niech łapią tych spuszczających w pola zamiast badać dno drutem.
    pozdrawiam,
    M

  16. #16

    Domyślnie

    A co Ci szkodzi, że sprawdzą czy masz szczelne i jak to zrobią? Dla mnie to mogą nawet tam nurkować jak mają chęć. Ja mam szczelne.
    A sprawdzanie kwitów to chyba najrozsądniejsza metoda. Nawet jak zgubiłeś swój to firma wywożąca powinna mieć swoją kopie, więc sprawa jest do wyprostowania.
    Każdy by chciał żeby nikt nie wylewał za płot, ale jak do sprawdzenia to staje się okoniem, dziwne

  17. #17
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Weź zmuś człowieka, który przyjeżdża beczką do tego aby wystawił Tobie rachunek. I od razu mówię - jest to człowiek z zarejestrowaną działalnością gospodarczą trudniący się zawodowo wywozem nieczystości płynnych. Obecnie płacę za wywóz 6m3 120 PLN miesięcznie - wywóz raz w miesiącu. Inna firma - wystawiająca rachunki co odbiór życzy sobie już za taką usługę 170 PLN + VAT i co ? Mam przepłacać blisko 85% tylko po to aby mieć w domu rachunek ?

  18. #18

    Domyślnie

    Mariusz ale Was strzygą...

    ja płacę 120 za 8 m3
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  19. #19
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Jakby miał to wywozić "gostek z beczkowozem" to pewnie bym zapłacił poniżej 100 PLN a jak chcesz mieć usługi od firmy z uregulowanym stanem prawnym to trzeba zapłacić ciut więcej

  20. #20

    Domyślnie

    no nie... u mnie nie jeździ Zdzisio, tylko ganc legal firma... inna sprawa, że mam zniżkę jak stały klient
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony