dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Spaprany montaż okien??? Co z tym robić??

    Zwracam się z prośbą do osób z branży okiennej o ocenę sytuacji i pomoc w znalezieniu jakiegoś sensownego wyjścia.

    Okna montowane były na wiosnę, sprawa wyszła na jaw dopiero teraz gdyż jesteśmy na etapie ocieplania.
    Kupiłam w salonie sprzedaży jednego z markowych producentów, okna wraz z roletami typu integro i systemowymi poszerzeniami do wypełnienia otworów okiennych, bramę garażową i drzwi wejściowe.

    Okna z roletami miały być zamontowane na lico
    Ekipa bardzo szybko się uwinęła z montażem. Sprawdziłam czy okna nie są porysowane, czy mają szyby włożone w tą stronę w którą trzeba, czy mają naklejki z argonem, czy trzymają pion.
    Garażowe okna miały złe szyby - wzorek nie ten - poszły do wymiany.
    Olbrzymie okno w salonie miało białe poszerzenie zamiast złotego dębu - poszło do wymiany.
    To wszystko to pryszcz, zdarza się...

    Prawdziwy problem wyszedł na jaw w zeszły piątek, gdy doszliśmy styropianem do okien - to jest montaż na lico
    Salon:



    Kuchnia lewy róg okna



    Kuchnia prawy róg okna:



    Siedziałam w tym cholernym salonie ze 2 godziny, na pomiarach okien zrobili sobie jakieś rysunki...
    Skąd ja mam do cholery wiedzieć jak montuje się okna z roletami???
    Po co robiłam podwyższone otwory okienne skoro rolety mam niemalże na murze???
    Sama kaseta rolety ma chyba 155mm plus taka listewka ok 25mm, ocieplam 15cm styro, teoretycznie sama kaseta powinna się zmieścić...

    Tylko czemu ja mam teraz rzeźbić za przeproszeniem w g...wnie??

    Jestem wściekła bo chciałam zapłacić za jakość (montaż, serwis, materiały) i co mi z tego przyszło????

  2. #2

    Domyślnie

    mam nadzieje że tę piankę to sama sobie wstrzyknęłaś, bo jeśli zrobili to fachowcy od montażu to ciesz się że okien nie masz do góry nogami

    Tak zaciapanej pianki to nawet nie mam przy drzwiach tymczasowych, które sama uszczelniałam, a pianka posługiwałam się pierwszy raz w życiu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    mynia_pynia ty sobie nie żartuj

    to "fachowcy" zapianowali....

    Ręce opadają...
    Okno w garażu, bez rolety, czyli PRAWIE DOBRZE



    Pan z salonu sprzedaży jak zobaczył jak to wygląda najpierw sam do siebie powiedział - Co oni zgłupieli, nie wiedzą jak się okna z roletami montuje...
    A do mnie powiedział ze mam sobie zrobić bonie dookoła budynku
    odpowiedziałam mu że nie ma takiej opcji.
    Wpadł zatem na kolejny pomysł by tą "blaszkę" która wystaje poza kasetę, odczepić.



    Powiedziałam mu że ja tego we własnym zakresie nie zrobię bo nie mam zamiaru stracić np gwarancji producenta.

    Szef monterów natomiast stwierdził ze na pewno zmieniliśmy grubość ocieplenia - A i owszem powiedziałam z 12 na 15cm - ucichł

    Pewnie będą udowadniać mi ze to ja źle kazałam okna zamontować

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    z ta blaszka nie tak łatwo i prosto
    jak ja odczepisz skrzynka przestanie byc sztywna - jest to INTEGRO przewidziane właśnie do obłożenia styropianem
    hmmm.... pomijając kwestie ze okna nie są w linii muru jak im wyszło ze skrzynka schowa ci się cala w 15 cm ocieplenia? ciekawostka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja naprawdę nie wiem co mam robić...

    Jest już prawie listopad, chcę chociaż dokończyć ocieplenie i nie mogę. Wewnątrz budynku mam już tynki...

    Czy taki montaż kwalifikuje się do ponownego montażu okien,tzn do ich przełożenia??

    Czy jak człowiek kupuje jakiś produkt,lub usługę to musi być fachowcem w tej branży by móc patrzeć na ręce wykonawcy... Przecież to jest paranoja.

  6. #6

    Domyślnie

    a co to za okna i kto montował... może warto innych ostrzec..?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no coz.... na temat rynku okiennego i ludzi w nim działających było nie raz i jest to w sumie smutne
    Realnie okna sa do przemontowania jeśli chcesz by później nie było kolejnych kłopotów - parapety zewnętrzne i parapety wewnętrzne - już o tym teraz pomyśl - będą krzywo
    tynki odkuć, okna przemontować, chałupę ocieplić - wyrobisz sie przed mrozami, spoko
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8

    Domyślnie

    A na przyszłość głęboko się zastanowić w co schować pancerz rolety i kto powinien to zrobić

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    a co to za okna i kto montował... może warto innych ostrzec..?
    Jak sprawa się trochę wyklaruje, czy to na dobre, czy na złe, z pewnością podam nazwę firmy. Na chwile obecną uważam że jest za wcześnie.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    no coz.... na temat rynku okiennego i ludzi w nim działających było nie raz i jest to w sumie smutne
    Realnie okna sa do przemontowania jeśli chcesz by później nie było kolejnych kłopotów - parapety zewnętrzne i parapety wewnętrzne - już o tym teraz pomyśl - będą krzywo
    tynki odkuć, okna przemontować, chałupę ocieplić - wyrobisz sie przed mrozami, spoko
    Czy powinnam wystosować jakieś pismo reklamacyjne do salonu sprzedaży, czy załatwiać sprawy na "gębę"?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    A na przyszłość głęboko się zastanowić w co schować pancerz rolety i kto powinien to zrobić
    Wybacz, ale nie bardzo rozumiem.
    Etap ustalania sposobu montażu odbył się jeszcze w salonie sprzedaży, potem były pomiary otworów okiennych na budowie i kolejne spotkanie w salonie sprzedaży na którym kolejny raz Panowie analizowali sposób zamontowania dwóch różnych typów rolet na jednej ze ścian. To w wyniku ich rozważań i ustaleń zdecydowałam się na ocieplenie jednej ze ścian grubością 20cm - ale to osobny wątek.
    Jako laik nie jestem w stanie wychwycić wszystkich "baboli" zwłaszcza w tak wydawało by się prostej sprawie - to prawie tak jakbym miała po hydrauliku sprawdzić czy zachował właściwe spadki.
    Po prostu przyjęłam że mam do czynienia z profesjonalistami - myliłam się...

  12. #12

    Domyślnie

    Oczywiście nie jest twoją winą że kilku ,, fachowców '' uważało że montaż okien i rolet to bułka z masłem.
    To nie byli profesjonaliści i teraz kosztuje cię to sporo nerwów ale sprawę masz wygraną - poprawią i jeszcze przeproszą

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To jak już tak grzebię w tych moich oknach to mam jeszcze trzy pytania:

    1. Czy można kątowniki którymi mocuje się okna do muru przybijać po prostu na gwoździe, czy powinny być jednak kołki? Pytam bo na jednych oknach miałam same kołki, na innych zestawy mieszane, a były takie tylko na gwoździach...

    2. Z ilu stron okno powinno być przymocowane do muru? Pewnie to zależy od wielkości okna... Przyjmijmy takie 80x150, 150x150 - wszystkie z integro i systemowym poszerzeniem (takie coś co niby ociepla).

    3. Czy to normalne by zostawić pod oknami takie szare plastikowe jakby profile - osłony do transportu chyba.

    Pytam, bo skoro szykują się problemy to chociaż chcę znać wszystkie...

  14. #14

    Domyślnie

    witam, ja przynajmniej odpowiem na pierwsze Twoje pytanie gdyz wlasnie dzsiaj zamontowali mi okna: otoz tez mam przybijane lub tez moze przywiercane okna od razu do muru na wkrety bez kolkow. ekipa powiedziala mi ze nawet pozniej mozna to odkrecic i wywalic bo to nie na tym glownie ma sie trzymac okno... po Twojej opowiescie powiem ze mam lekkiego stresa teraz..aha jeszcze moja ekipa montujaca powiedziala ze jest w cenie montazu jedna poprawka w razie czego, tylko nie wiem co to oznacza ?? nie artw sie n a pewno da sie to jakos poprawic
    LOTE ---> Już na swoim...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tak czytam te wasze przygody i ręce opadają - nie na Was - wy możecie się wogóle na niczym nie znać i guzik Was to powinno obchodzić co i jak ma być zrobione byleby było zrobione dobrze
    a wiec po kolei - pomijam fakt ze tajemnica poliszynela na Forum jest ze na mojej stronie jest poradnik montażysty gdzie właściwie wszystko jest wyłuszczone co i jak i w jakich odległościach
    - 90/150 - trzy kotwy po lewej stronie, trzy kotwy po prawej, dwie kotwy na gorze - i tu spierają sie rożne teorie co do dołu - przy listwie podparapetowej ja nie daje żadnych kotew bo jest to sztuka dla sztuki nie mająca realnie wpływu na parce okna pod warunkiem pozostawienia klinów jak i prawidloweg0 późniejszego montażu parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
    -150/150 0 trzy po lewej, trzy po prawej, trzy na gorze jedna po środku w przypadku listwy podparapetowej
    w zależności od zastosowanego materiału ścian elementy mocujące kotwy mogą być różne, kolki, dyble, specjalne wkręty do muru ale zwykle gwoździe niestety nie. Opinie iż można te mocowania wogóle usunąć - to już nie tylko wola o pomstę do nieba ale wręcz pod prokuratora podlega
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Czyli:
    - okna nie trzymające linii muru (większość jak się okazało) - do poprawki
    - okna zamontowane na zbyt małą liczbę kotew - do poprawki (żadne okno nie zostało zamocowane na górnym profilu)
    - okna z kotwami na gwoździe - do poprawki

    Czyli 2(słownie: dwa) okna z 12szt są w porządku....

    Ostatnie pytanie: czy taki sposób montażu okien z roletami typu integro można uznać za "na lico"

    Styropian kleimy dalej, bo pewnie z tymi oknami trochę zejdzie...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i to jest najtrudniejsze pytanie - wbrew pozorom
    Nie wiem do końca co i jak uzgadniałaś z sprzedawca
    jesli nie ma potrzeby ocieplać nadproża (zostało podwyższone np. pod BeClewera czy RKS) gdy skrzynka chowa sie w otworze to przyjmuje sie nagminnie ze płaszczyzna okna jest w linii muru
    jeśli murarze sie popisali patrząc na mur widać ze jakby waz sie przespacerował to kręgosłup by sobie zwichnął to hmmm..... powiem inaczej, rożnie to z tym bywa ale nagminnie montuje sie okno do pustaka przy otworze
    Czasem nie sposób wyznaczyć linie całego muru
    jeśli zaś potrzeba pod skrzynkę dać ocieplenie okno wysuwa sie na zewnątrz o warstwe dodanego ocieplenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Najpierw dorzucę jeszcze dwa ciekawe zdjęcia:

    nawet nie wiem jak to nazwać... Wiem że to się schowa w ociepleniu, ale moim zdaniem świetnie obrazuje podejście ekipy do klienta


    a to już majstersztyk:



    Kto zgadnie co na drugim zdjęciu jest nie tak????
    jareko - nie podpowiadaj

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A teraz raport z wizyty w salonie sprzedaży.
    Panowie byli b. uprzejmi, jednakże moje opisy błędów wydawały im się nieprawdopodobne - mówili że od lat są w branży i nie mieli podobnych problemów.
    Wyjęłam więc mój sfatygowany aparat i pokazałam im kilka zdjęć.
    Zaniemówili... Skontaktowali się z szefem grupy która robiła u mnie montaż - tak się złożyło że po 5min przyjechał do salonu.
    Na dzień dobry pokazali mu zdjęcie które zamieściłam jako ostatnie pytając czy zawsze tak montuje - Pan się tylko zaczerwienił...
    potem próbował się tłumaczyć, potem zobaczył resztę zdjęć.

    Panowie z salonu skrytykowali (delikatnie mówiąc) Pana montera za sposób montażu okien z roletami - słynnego "lica".Powiedzieli że klient nie ma obowiązku wiedzieć jak to należy zamontować, że jeżeli nawet zlecił by taki montaż - co jest wielce wątpliwe - to on jako "fachowiec" powinien zadzwonić do nich i się upewnić czy faktycznie okna mają być tak nietypowo zamontowane.

    W piątek przyjeżdżają poprawić skoszone okna, plus to co sami ocenią jako wymagające do poprawki - tzn takie których ja nie wychwyciłam że powinny być poprawione.

    Zgodziłam się na próbę demontażu tej listwy "tynkowej" z integro - zrobimy zdjęcia i ocenimy czy to da radę - my czyli oni i my.

    Teraz jak tak siedzę i myślę tylko o tych oknach, to nie jestem pewna czy one były w ogóle zamocowane kotwami na górnej krawędzi - tam gdzie poszerzenia - bo na dole nie są zamocowane - ale zgodnie z poradnikiem jareko na dole nie muszą być.

    Czyli ogólnie wygląda to w miarę nieźle.

    Aha jeszcze jedno - pan monter zapytał czy te skoszone okna to krzywo leżą tylko na zewnątrz budynku, czy w środku też są skoszone...
    Czyli że niby jak Ytong nie wymiarowy???
    Z tego co sama zmierzyłam to wewnątrz tez jest krzywo - bo niby jak by inaczej?
    Nasuwa się jednak pytanie: montując okna powinni je licować z zewnętrzną ścianą i tyle - czy jak?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    .... bo na dole nie są zamocowane - ale zgodnie z poradnikiem jareko na dole nie muszą być.....
    przy szerokościach ponad 1500. I to tylko w sytuacji gdy okno ma listwę pod parapetowa która dodatkowo usztywnia profil, jeśli go nie ma okno winno być mocowane tak jak na gorze czy po bokach tj. 15-25 cm od naroża i miedzy kotwami odległość miedzy kotwami nie większa niż 60-70 cm
    musiałem dodać ten komentarz gdyz zacytowane słowa były nieprecyzyjne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony