dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 297

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Witam
    Postanowilem sam wywiercic studnie glebionowa,
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    -rury oslonowe fi 160 PCV
    -rure do wody fi 125 PE

    Zaczelismy prace w miejscu wskazanym przez rozdzkaza
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo, wiec wlozylismy w wywiercony otwor rury oslonowe fi 160 i dalej kontynuowalismy prace wiertlem fi 150.(Nie szlo juz tak lekko jak wczesniej )
    Ale dojechalismy jeszcze jakies 1,5m czyli wsumie okolo 7,5m
    .Zakonczylismy wiercenie. Niestety okazalo sie ze w studni jest tylko okolo 0,5m wody od dna.
    No i tu problem mysle ze powinno byc wiecej , sprobowalismy zanuzyc filtr
    ale w filtrze bylo jeszcze mniej
    (Probowalismy tez podciagnac lekko rure oslonowa 0,5m ale nic to nie zmienlo)

    Czy cos zrobilem nietak?

    Bardzo prosze o POMOC bo niewiem co mam dalej robic.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Nie napisałeś najważniejszego. Jaki rodzaj gruntu był na poszczególnych głębokościach.

  3. #3
    Banned
    wojciech 56

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-211
    Posty
    1

    Domyślnie

    Miałem bardzo podobną sytuację z tym,że nie wołałem "magików" tylko sam zrobiłem drucik i o dziwo rzeczywiscie zmieniał swoje ułożenie z każdym krokiem. Też robiłem tą metodą co Ty.. dowierciłem się do 7m ale wody nadal nie było wystarczająco dużo.. nie dało się już daleć wwiercić sprzętem jaki posiadałem.. zawołałem studniarza przyjechał wiercił podobna metodą co ja z tym,że większych gabarytów.. wodę miał 1.5m głębiej. Osobiście nie bawiłbym się w samodzielną robotę tylko zawołaj okolicznego studniarza zapłacisz pewnie ok 800zł czyli tyle co wydasz na wszystko do prac które chcesz wykonać samodzielnie.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    ja u siebie dowiercilem się do głębokości 15m własnej roboty świdrem ale od początku
    na głębokość ok. 8 metrów wierciłem świdrem średnicy ok 60mm jak zaczęło się obsypywać wsunełem 8 metrów rury 50mm dokładnie takiej jak do odkurzacza centralnego czyli sklejaną co jakiś odcinek.
    Po wsunięciu rury póżniej to wiercenie już drugim świdrem takiej średnicy żeby wszedł w srodek rury.Po każdym 15cm wykopu wciskałem rurę głębiej i głębiej aż do głeb. 15 m.
    Tak robił sąsiad i na początku sceptycznie podchodziłem o tego jak z rury 50mm mogę pobierać wodę przecież jej zabraknie , jednak nic mylnego wody od groma.

    oczywiście wczśsniej czyszczenie i wyciąganie brudnej wody z piaskiem czasem tak gęstej ze pompa siadała ale teraz woda czyściutka.

    7,5 metra wydaje mi się mało jak na studnie wierconą.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie. Opisz warstwy. Ja mam aktualnie już drugi odwiert, pierwszy przerwany na 15m(ił) teraz drugi na 20 i sucho . Czarodziej zapewniał, że tu i tylko tu jest woda. Oby tak było

  6. #6

    Domyślnie

    Jak wiercicie sami ? Ja bym też spróbował ale skąd takiej długości narzędzia ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar
    Jak wiercicie sami ? Ja bym też spróbował ale skąd takiej długości narzędzia ?
    Sorki, nie dodałem, że wierci mi ekipa. Sam wierciłem ręczną pod abisynkę(fi 110). Skapitulowałem na 4 metrze bo błotko się przelewało przez wiertło.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Cytat Napisał przemo33
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    [...]
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo,
    [...]
    Czy cos zrobilem nietak?
    Zabrakło Ci jednego narzędzia do kompletu z tymi świdrami. Takiego specjalnego cyngwajsa do wiercenia/wybierania błota. Nie jestem specjalistą i nie wiem, jak się toto nazywa, ale używali tego moi studniarze, wyglądało po prostu jak rura z pogiętą klapą u dołu

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał przemo33
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    [...]
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo,
    [...]
    Czy cos zrobilem nietak?
    Zabrakło Ci jednego narzędzia do kompletu z tymi świdrami. Takiego specjalnego cyngwajsa do wiercenia/wybierania błota. Nie jestem specjalistą i nie wiem, jak się toto nazywa, ale używali tego moi studniarze, wyglądało po prostu jak rura z pogiętą klapą u dołu

    J.

    Szlamówka. Prawdopodobnie chodzi o szlamówkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ponowniue
    -Warstwy ziemi byly raz glinka raz piasek
    -Szlamowki wsumie nie potrzebowalem bo wiercilem w oslonowej i udalo sie zejsc ponizej pokazania sie wody okolo 1,5m

    Prosze o dalsze wskazowki

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo33
    Witam ponowniue
    -Warstwy ziemi byly raz glinka raz piasek
    -Szlamowki wsumie nie potrzebowalem bo wiercilem w oslonowej i udalo sie zejsc ponizej pokazania sie wody okolo 1,5m

    Prosze o dalsze wskazowki
    No jak nie potrzebowałeś jak potrzebowałeś? Pisałeś, że dalej nie mogliście już wiercić, ponieważ nic się nie wyciągało. W warstwie wodonośnej świder nic nie wyciągnie, potrzebna jest szlamówka właśnie.
    A jeśli źle zrozumiałem, jeśli dalej nie dało się wiercić z innych przyczyn, to trzeba walczyć z tą przyczyną, bo wiercić dalej po prostu trzeba, półtora metra wody to o wieeeele za mało. Studniarze radzą sobie i z kamieniami w odwiercie, wszystko sprowadza się do kwestii użycia odpowiedniego narzędzia do danego zadania.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12

    Domyślnie

    Tak niedalo sie wiercic ale bez rury oslonowej w rurze oslonowej jakos szło.
    Pozdr

  13. #13

    Domyślnie

    Jak dowierciliscie się do poczatku pokazania się wody to ile jeszcze w glab wierciliscie?
    Ile metrow naplynelo wody do wykonanego otwor?

    Skad wiedziec kiedy nalezy skonczyc wiercic??


    Aha a moze u mnie to jakas woda podskorna?

    Pozdr

  14. #14

    Domyślnie

    Rury osłonowe powinny być stalowe a urobek spod wody wybiera się tzw. szlamówką czyli łyżką wiertniczą (rura z gumową klapką opuszczana na linie). A jeżeli chodzi o głębokość to wierć do bólu - dosłownie Współczuje bo jednak wiercenie maszynowe to inna bajka.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sebaaa88

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bojszowy
    Kod pocztowy
    43-220
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał urgot Zobacz post
    Rury osłonowe powinny być stalowe a urobek spod wody wybiera się tzw. szlamówką czyli łyżką wiertniczą (rura z gumową klapką opuszczana na linie). A jeżeli chodzi o głębokość to wierć do bólu - dosłownie Współczuje bo jednak wiercenie maszynowe to inna bajka.
    Czy kolega mógłby opisać jak wygląda to "wiercenie maszynowe"??? i jakie sa przykładowe metody na pozyskanie wody z głębokości ok10 metrów???

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli co za malo tej wody na tych 7 metrach?(Moze jak na 7,5 wcisne rure z filtrem i jak podniose rure oslonowa o 1,5m to moze naplynie wiecej?chociaz 1,5m?


    Czy wasza woda tez byla taka zolta na poczatku i co potem zrobiliscie??


    Pozdr

  17. #17

    Domyślnie

    do godziny pompowania powinna być czysta, potem przy kolejnych załączeniach pompy znów na początku może być mało klarowna. Po kilkunastu załączeniach powinno być OK
    ---Tu była reklama zakupów---

  18. #18

    Domyślnie

    A pamietacie ile metrow wody macie w swoich studniach?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo33
    A pamietacie ile metrow wody macie w swoich studniach?
    U mnie jest coś koło 4-5.
    Musisz wiercić głębiej, nie ma wyjścia. Półtora metra to zdaje się jest absolutne minimum, jakie musisz utrzymać nad pompą lub smokiem, a przecież pod tym też musi być trochę miejsca, a w przypadku pompy zanurzanej dojdzie jeszcze jej długość...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #20

    Domyślnie

    Witam
    To moze ja sie dowiercilem do kurzawki?

    Aha, jak odroznic kurzawke od warstwy wodonosnej?
    Jak mogole powinna wyglądać warstwa wodonosna?

    Pozdr

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony