dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 297
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał botr Zobacz post
    Witam

    Wiercę studnie swidrem 130mm i już jestem na 10m.
    Teraz to sama glina ( ił ). Wiercenie szło w miarę ciężko, bez przedłużek nie ma szans kręcenia.
    Aktualnie wstrzymałem się z wierceniem. Co dwa dni woda stabilizuję się na 1metrze poniżej gruntu czyli bardzo wysoko , ale jak wsadzę pompę ruską
    to po ok. 10min jest studnia pusta. I tak co dwa dni pompuje do zera . Jak myślicie czy warto kopać dalej i czy jest szansa na większą wydajność ?
    Aktualnie mam w studni moze ze 200l wody na dwa dni , ale to stanowczo za mało dla mojej 30ar działki.
    Jest szansa na wieksza wydajnosc, wystarcz ze trafisz na warstwe wodonosna. Glina nie jest warstwa wodonosna.
    Czy u Ciebie ta warstwa wystapi na 11m czy 90m tego bez szklanej kuli się nie da stwierdzic. Wywiad po sasiadach moze na to pomóc. Badania geofizyczne moga pomoc. Forum na to nie pomoze.

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Panowie wiertacze,
    Jakiej średnicy szlamówka. powinna być do jakiej rury???

    Następne pytanie zzy w tą osłonową rurę np 160 nie wrzuca się własciwej z filterm siatkowym a ta osłonowa została wyjęta a aszczelina zasypana odpowiednim materiałem??
    Z góry dzięki za info.
    Mam zrobiony świder fi 180mm moge około 12m nim wywiercić bo na tyle mam przedłużek. Teraz chce robić szlamówkę i nie wiem na jaka średnicę, Myślałem o osłonowej 160mm i wtedy szlamówka może 110.

  3. #223
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum tez wierce studnie recznie jestem na 8 metrach wszystko szlo w miare ok ale wczoraj chcialem wybierac szlamówką i okazało się że rura na dole jest lekko ściśnięta i szlamówka sie zawiesza.Czy ktoś miał taką sytuację i jak z tego wybrnął rura fi 110 szlamowka fi 90

  4. #224
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pompa ruska to niezbyt dobry pomysl przy pierwszym pompowaniu od wibracji pompy zamiast czyscic dreny zapychaja sie

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sobieskijan Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum tez wierce studnie recznie jestem na 8 metrach wszystko szlo w miare ok ale wczoraj chcialem wybierac szlamówką i okazało się że rura na dole jest lekko ściśnięta i szlamówka sie zawiesza.Czy ktoś miał taką sytuację i jak z tego wybrnął rura fi 110 szlamowka fi 90
    A nie wpakowałeś się przypadkiem na kamień?
    Rura grubościenna?

  6. #226
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Rura jest scisnieta jakieś 50 cm powyzej dna zrobilem mniejszy szlamownik dzisiaj zobaczymy czy pojdzie dalej

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    No ja jeszcze nie zacząłem, może w weeknd
    Jakiej długości masz te szlamówki? 1m czy krótsze?

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szlamówki mam metrowe

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy miałem wbita szpilke (zakupiona w sklepie) wbijana bez wiercenia na ok 5 metrów przez 4 lata ładnie funkcjonowała wszystko było ok woda tylko do podlewania ogrodu. W tamtym roku po zimie okazało sie że zamulona wyciągnąłem szpilkę oczyściłem i przez lato było ok. W tym roku po zimie znowu okazuje się ze zamulona.
    Podpowiedzcie co mam zrobi, dalej chciałbym mieć szpilkę ?
    zacząłem robić tak że świdrem ręcznym wywierciłem dziurę na ok 2,5 m w którą wpuściłem rurę 110 ( w tym miejscu w którym była dotychczasowa szpilka) pojawiła się woda więc wiercenie świdrem odpada bo zamula. czy użyć szlamownicy i wpuszczać dalej rurę osłonową jeszcze tak z 1,5m a następnie na 1 m wbić szpilkę?.
    Dodam, że robię rurę osłonową aby w przyszłości można było łatwo wyciągnąć i wyczyścić szpilkę
    Bardzo proszę o podpowiedź
    Ostatnio edytowane przez mati8201 ; 06-04-2017 o 17:39

  10. #230
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Rura na 8 metrach byla skrecona i scisnieta dzisiaj udało mi sie to wszystko wyciągnąć a już traciłem nadzieję ale 4 metry
    pracy w plecy jestem na 5 metrach z rurą 160 zwykła rura 110 kanalizacyjna jest za mieka.

  11. #231
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jak jest woda to użyj szlamówki a rure 110 to minimum pomarańczowa albo coś o grubszej sciance i to wszystko wciskaj w ziemie ile wejdzie i dopiero szpilka albo rura niebieska 32 z filtrem i zaworem zwrotnym

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak pisałem:
    Świdrem ręcznym wywierciłem dziurę na ok 2,5 m w którą wpuściłem rurę 110 pojawiła się woda więc wierciłem szlamownicą i wpuściłem rurę osłonową na ok 4m a następnie na 1 m wbiłem szpilkę. Narazie wszystko pięknie działa wody pod dostatkiem.

  13. #233
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilst

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum.

    Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wykonania studni na potrzeby podlewania ogrodu, a być może do użytku w domu też.
    Naoglądałem się sporej ilości filmików jak inni wiercą studnię ręcznie i zachęcony łatwością z jaką to robili zabrałem się za swoja studnię.
    Zycie jednak byłoby zbyt piękne jakby wszystko szło łatwo. Natrafiłem na jakieś iły? i zaczął się problem.

    Ale po kolei.
    Na początku do głębokości ok 4,5-5m wywierciłem w ziemi otwór fi 200 - glina.
    Potem zaczęły się żółto-brązowe niezbyt grube piaski ze żwirem i pojawiła się woda. Ze względu na obrywanie wsadziłem rurę ochronną z pcv 160 i tym sposobem zmieniając wiertło na szlamówkę dojechałem do głębokości 6m rurą 160.
    W międzyczasie zakupiłem rurę studzienną fi 120 (wewn.110) zwykłą i filtracyjną z nacięciami 0,8mm, odcinki 3m. Rurę studzienną wsadziłem do 160 i myśląc że kolejne metry również będą w żwirku i piachu wkopywałem dalej. (Po odpompowaniu wokół filtra powinna utworzyć sie warstwa żwirku filtrującego. ) Rura studzienna potrafiła czasem zagłebić się przy jednokrotnym pociągnięciu szlamówką ok 20cm.
    Jednak po dojechaniu do ok 8m napotkałem problem w postaci szarego b.drobnego piasku, iłu? Po ok 5 godzinach udało mi się zakłębić w nim rurę na kolejny metr, w sumie to już 9m. W związku z tym że postęp był bardzo wolny, zamulanie, postanowiłem zakończyć dalsze kopanie, odpompować studnie. I tu zaczął sie problem.
    Swobodne lustro wody jest na głębokości ok 4, 5m, podczas pompowania ok 40l/min lustro spada do głębokości ok 6m. woda leci bardzo zapiaszczona szarym drobnym piaskiem, iłem o którym wspominałem już wcześniej. Po 2 godzinach wypompowałem 6 wiader tego iłu i końca nie widać. Podczas pompowania studnia zamula się do poziomu 7,5m.Jedno co mnie zdziwiło jest to że podczas pompowania rura sama zagłębiła się jeszcze z 10cm, a młotkiem iść nie chciała.
    Nasuwa się pytanie ile może być tego szarego iłu, 1m, 2m??? Mam jeszcze jeden 3metrowy odcinek tej rury studziennej.
    Przeglądałem mapy hydrologiczne, przekroje, ale nic konkretnego z nich nie wynika.

    Zastanawiam się co zrobić dalej z tym fantem.
    Nasuwają mi się 2 rozwiązana ale może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie.
    1.Sprawdzić jak głeboki jest pokład szarego iłu? Wpuszczać wodę pod ciśnieniem ( płuczka) cieńsza rurką i sprawdzać ile się zagłębi ? Jak przebije się przez tę warstwę to w piasek powinna wbijać się łatwiej. ( coś podobnego wspomianał już ktoś wcześniej na tym forum)
    2. wyciągnąć to wszystko i zrobić od początku - filtr owinąć siatką, obsypać zwirem i zakończyć na poziomie gdzie zaczyna sie szary ił?

    Co o tym myślicie? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

    K.

  14. #234
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sobieskijan

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jaką pompą pompujesz?
    To mi wyglada na klasyczną kurzawke ziemia wokolo rury nie zapada się?

  15. #235

    Domyślnie

    Mam wiertnicę płuczkową. Wczoraj wierciłem pierwszy raz na swojej działce studnię głębinową. Dojechałem do 14m i jest kamień. Nic nie schodzi, wiertnica się trzęsie. Co zrobić aby wyczuć czy to duży kamień czy mały. Jak mały to jak go przepchnąć ? Wiertło 160. Urobek to piasek i drobny piaseczek. Kolor jasny brąz i szary. Do tego miejsca szło bardzo łatwo chyba 30min.
    Dom LMP61L 2+2 osoby,pow.130 m2. Pompa ciepła gruntowa z bezp. parowaniem 8KW+DZ płaskie. CWU 400L. Mieszkam od 6.2013
    Za rok 09.2017..08.2018 koszt CO+CWU 780 zł (2542 kWh, 1291 h)
    Za rok 09.2018..08.2019 koszt CO+CWU 893 zł (2941 kWh, 1577 h)
    Za rok 09.2019..08.2020 koszt CO+CWU 828 zł (2897 kWh, 1545 h)
    Za rok 09.2020..08.2021 koszt CO+CWU mam foto (3321 kWh, 1756 h)
    Średni COP 3,9. PV 9.5KW
    Dwie klimatyzacje: kanałowa + split na lato. PC 5KW AHU w warsztacie + basen.

  16. #236
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilst

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pompowałem pompą spalinową. Sama ziemia u góry sie nie zapadła ale przypuszczam ze pod ziemią na poziomie lustra wody to coś na pewno sie zapadło, sporo tego wypompowałem. Zdziwiło mnie to że podczas pompowania rura samoistnie zagłębiła się z dobre 10 cm jeśli nie więcej. Przypuszczam że to z powodu drgań. Szary ił który wypompowałem jest bardzo drobniutki. Mimo, że poleżał na placu 24h to po "poklepaniu" go wytrąciła się z niego woda i zrobiło się błoto.

    Jakie siatki filtracyjne zakładacie 12,14,16?

  17. #237
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilst

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Znalazłem taki katalog. Strona 8 na temat obsybki żwirowej. Tabela nr.7

    http://www.filtrystudzienne.com.pl/i...4_poprawki.pdf

  18. #238

    Domyślnie

    Jak przebić się przez kamienie ?
    Dom LMP61L 2+2 osoby,pow.130 m2. Pompa ciepła gruntowa z bezp. parowaniem 8KW+DZ płaskie. CWU 400L. Mieszkam od 6.2013
    Za rok 09.2017..08.2018 koszt CO+CWU 780 zł (2542 kWh, 1291 h)
    Za rok 09.2018..08.2019 koszt CO+CWU 893 zł (2941 kWh, 1577 h)
    Za rok 09.2019..08.2020 koszt CO+CWU 828 zł (2897 kWh, 1545 h)
    Za rok 09.2020..08.2021 koszt CO+CWU mam foto (3321 kWh, 1756 h)
    Średni COP 3,9. PV 9.5KW
    Dwie klimatyzacje: kanałowa + split na lato. PC 5KW AHU w warsztacie + basen.

  19. #239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilst

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jakiej wielkości są te kamienie?
    Ja z rury fi 160 szlamówką fi 140 udało mi się wyciągnąć kamienie wielkości jajka.

  20. #240

    Domyślnie

    Ech to właściwie nie wiem czy to kamienie czy twardy grunt. Jest kolor szary i nie chce schodzić. Maszyna się trzęsie. Czy to trzeba tak powoli ? Szlamówką i płuczkowo to są różne metody wiercenia.
    Dom LMP61L 2+2 osoby,pow.130 m2. Pompa ciepła gruntowa z bezp. parowaniem 8KW+DZ płaskie. CWU 400L. Mieszkam od 6.2013
    Za rok 09.2017..08.2018 koszt CO+CWU 780 zł (2542 kWh, 1291 h)
    Za rok 09.2018..08.2019 koszt CO+CWU 893 zł (2941 kWh, 1577 h)
    Za rok 09.2019..08.2020 koszt CO+CWU 828 zł (2897 kWh, 1545 h)
    Za rok 09.2020..08.2021 koszt CO+CWU mam foto (3321 kWh, 1756 h)
    Średni COP 3,9. PV 9.5KW
    Dwie klimatyzacje: kanałowa + split na lato. PC 5KW AHU w warsztacie + basen.

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony