dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 246
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4902
  1. #1

    Domyślnie Palnik BRUCER + sterownik eCoal

    W 2008r. wyprodukowano blisko 2.000 kotłów retortowych z palnikiem BRUCER, w 2009r. poziom produkcji jest podobny. Od kwietnia 2009r. część tych kotłów jest wyposażana w nowy sterownik eCoal.pl
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 20-08-2013 o 10:02
    Ukłony dla Redakcji

  2. #2

    Domyślnie Re: Palnik BRUCER + sterownik eCoal.pl

    Cytat Napisał zawijan
    ....Sterowanie procesem spalania (ustalanie proporcji paliwa i powietrza) oparte jest w nim na analizie sygnału otrzymanego z miernika temperatury spalin. Sterowniki występujące do tej pory na rynku - których działanie oparte jest na analizie sygnału z miernika temperatury wody podgrzanej wychodzącej z kotła - sterują mocą kotła (wydajnością palnika), zwiększając lub zmniejszając intensywność obciążenia palnika, jednak bez wiedzy o tym, czy proporcje powietrza i paliwa są prawidłowe. Proporcje ilości powietrza i paliwa ustalane są w nich eksperymentalnie, z czego wynika konieczność ich mniej lub bardziej częstego “ręcznego” korygowania w przypadku zmian jakości paliwa zasilającego kocioł. Sterownik eCoal.pl do sterowania wydajnością palnika wykorzystuje sygnał z miernika temperatury wody podgrzanej, tak jak inne sterowniki.
    ...
    że się wetnę, chyba nie jest to jedyny na rynku sterownik oparty na odczycie innych danych niż temp. zasilania powrotu: Kostrzewa od dłuższego czasu reklamuje Fuzzy Logic z sondą lambda (badającą zawartość tlenu w spalinach i na podst. tego dobiera parametry zasilania kotła), może się nie znam, bo fachowcem nie jestem, ale na chłopski rozum sonda lambda wydaje się być lepszym rozwiązaniem niż kolejny czujnik temperatury...

  3. #3

    Domyślnie

    no to wybacz że zaśmieciłem Twój wątek, ale po pierwsze piszesz ze Twój sterownik jest pierwszy i w domyśle jedyny, który wysterowany jest czymś innym niż czujnik temperatury czynnika grzewczego na zasilaniu i powrocie a to nieprawda, a po drugie to forum jest publiczne i ogólnie dostępne, nie rozumiem dlaczego nie miałoby służyć do porównań z innymi rozwiązaniami, a zachowujesz się waść jak na forum firmowym, chwalisz i reklamujesz swoje, za reklamę się płaci a nie używa do tego forum o wymianie doświadczeń, jako producent masz chyba jakąś stronę firmową i forum na niej do zamieszczania zdobytych laurów i wyróżnień?

  4. #4

    Domyślnie

    nie ma się co denerwować.
    Wątek założony został głównie dla użytkowników i przyszłych posiadaczy kotłów z palnikiem Brucera. Nikt nikogo nie wygania z tego tematu, ani się nie reklamuje.
    Pomoże nam to w podjęciu decyzji o zakupie kotła, a innym pomoże w użytkowaniu.
    edde, każdy może i ma prawo napisać co o tym sądzi i nikt nie będzie miał pretensji.

  5. #5

    Domyślnie ...

    Brucer to bardzo dobry palnik. Pracuje w firmie, która go stosuje od dłuższego okresu.

    W początkowej fazie były problemy ze zrywaniem zawleczek, problem został rozwiązany w roku 2008 gdzieś ok.sierpnia zmieniono odlew przeciwuzwojenia na ślimaku. Od tej pory uważam,że to prawdopodobnie najlepszy na chwilę obecną palnik ślimakowy.

    Były też problemy z dymieniem i cofaniem spalin. Wprowadziliśmy swoje rozwiązania, zmieniamy kształt samego przeciwuzwojenia, stosujemy otwory powietrza anty-spalinowego, aby dym nie cofał się do kosza. Dodajemy także ceramiczny deflektor.

    Co spala Brucer:
    -bez problemów jak inne palniki ekogorszek
    -dobry miał węglowy, klasyfikowany miał węglowy typ Boruta lub Eko-Fins przy trochę słabszym tworzą się spore spieki i może być problem ze zrzuceniem ich do popielnika.
    -jak inne palniki spala dobrze ekogroszek węgla brunatnego zwany także czeskim ekogroszkiem, tyle,że tego paliwa spali się dużo więcej niż klasyfikowanego ekogroszku węgla kamiennego
    -podobnie jak przy retortach obrotowych spali się też sam pellet, ale odradzam takie praktyki. Żaden palnik ślimakowy nie jest wystarczająco dobrze zabezpieczony przed cofką żaru. Pellet ma niższą temp. zapłonu i ryzyko cofki jest wysokie, szczególnie przy małym zapotrzebowaniu na ciepło lub przy korzystaniu z trybu lato.

    Jak ktoś zamierza spalać sam pellet lub ziarno owsa - do tych paliw są inne konstrukcje, tzw. palniki wrzutkowe i tylko one zapewniają odpowiedni proces spalania tego paliwa przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa użytkowania (kompletna separacja paliwa płonącego w palniku od tego w zasobniku, tego nie zapewniają tradycyjne palniki węglowe typu Brucer, Pancerpol, Ardeo czy jakiekolwiek inne powstałe z myślą o ekogroszku)

    doskonale jednak wychodzi w tym palniku współspalanie, po wykładzie p.Krystyny Kubicy i danych m.in. o znacznej redukcji tlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłów WWA i B(a)P. Postanowiliśmy przeprowadzić próby.

    W palniku Brucer dobre efekty uzyskaliśmy przy udziale pellet w zakresie 30-40% w stosunku do paliwa węglowego.

    Uzyskaliśmy podobne czasy wypalania jak samego węgla, popiołu było jednak zauważalnie mniej był też lepiej wypalony, paliwo węglowe było lepiej wypalane.



    chciałbym też zacytować za K.Kubicą z wykładu z 11.10.2005:
    "węgiel i biomasa - podobieństwa i różnice"
    podstawowy skład pierwiastkowy węgla i biomasy jest taki sam, różna jest jednak zawartość podstawowych pierwiastków węgla, wodoru, azotu, tlenu i siarki.. biomasa zawiera średnio 4krotnie więcej tlenu, 2krotnie mniej pierwiastka węgla, ale mniej też siarki, azotu i popiołu (średnio od 5 do 10razy mniej). Konsekwencją tego jest wysoka zawartość części lotnych i wysoka reaktywność biomasy, determinuje to konieczność odpowiedniej konstrukcji paleniska i kotła aby zapewnić warunki zupełnego spalenia wydzielających się w krótkim czasie lotnych produktów rozkładu biomasy....
    dalej
    ..jednocześnie w porównaniu do węgla, biomasa charakteryzuje się wyższą zawartością tlenku wapnia, alkaliów i fosforu, zmienną i czasem wysoką zawartością chloru, które mogą prowadzić do wzmożonej korozji oraz narastania agresywnych osadów w kotle podczas jej bezpośredniego spalania".

    i na koniec to, co zaciekawiło nas najbardziej:

    " większość tych problemów można uniknąć stosując technologie współspalania biomasy z węglem."

    Pellet jest jednym z paliw zaliczanych do tzw. biomasy, inne tego typu to m.in. brykiet ze słomy, wierzba energetyczna, makuch rzepakowy itp.

    Ze względów bezpieczeństwa, ale również ze względów naprawdę dobrych wyników polecam w palniku Brucer współspalanie przy udziale pellet 30 do 40%.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #6

    Domyślnie

    zawijan.
    Z tego co wiem to dobrze znasz kocioł ogniwo z brucerem i na twojej(waszej) stronie można zobaczyć zdjęcia kotła spalającego miał .Wiadomo jak pali się miał.
    Robią się spieki które mogą zablokować proces spalania(sami pewnie tego doświadczyliście).Stąd moje pytanie .Miałem przyjemność oglądania paru kotłów z tym palnikiem i moim zdaniem palnik robi wrażenie jednak jego wielkość w komorze kotła ogranicza przestrzeń gdzie spadają spieki stąd możliwość zawieszenia się spieków.Z ekogroszkiem wiadomo ,problemów nie ma jednak z miałem mogą wystąpić .Czy palnik będzie pod tym względem kiedyś zmodyfikowany?

  7. #7

    Domyślnie ..

    ilkus może ja Ci odpowiem.

    Brucer- patrząc od strony kosza, tutaj raczej nic nie spada...
    W tym palniku popiół spada głównie na boki. Do tego palnika trzeba dostosować wymiennik.

    Czy będą zmiany - z wypowiedzi Centrozapu można powiedzieć, że tak.

    Inny producent palnika typu Brucer, który ma licencję na jego produkcję, czyli firma Ekoenergia zmieniła kształt palnika, zmniejszony jest obwód niecki paleniskowej, zmieniony jest sposób montażu dmuchawy.
    To na plus. Na minus ekoenergia nie zmieniła kształtu przeciwuzwojenia i może to się wiązać ze zrywaniem zawleczek. Frezują płaszczyznę montażową, ale kompletnie bez sensu bo od strony zewnętrznej a palnik na ściance montażowej do kotła jest wypukły- to jest kuriozum.
    Uważamy też, że jakość odlewu Brucera jest nieporównywalnie lepsza od ekoenergii.

    Z rozmów z Centrozapem wiem,że planują zmniejszenie obwodu paleniska o ok.1,5cm ma być zmieniony sposób montażu dmuchawy. Dla klienta jest to bez znaczenia, ale producent kotła obecnie musi robić dystanse montażowe dla dmuchaw a to dodatkowa praca i czas.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #8

    Domyślnie Re: ...

    Cytat Napisał Jarecki79
    Jak ktoś zamierza spalać sam pellet lub ziarno owsa - do tych paliw są inne konstrukcje, tzw. palniki wrzutkowe i tylko one zapewniają odpowiedni proces spalania tego paliwa przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa użytkowania (kompletna separacja paliwa płonącego w palniku od tego w zasobniku, tego nie zapewniają tradycyjne palniki węglowe typu Brucer, Pancerpol, Ardeo czy jakiekolwiek inne powstałe z myślą o ekogroszku)
    Z tego co sie orientuję to podstawową różnicą między tradycyjnymi palnikami węglowymi a tzw. palnikami wrzutkowymi jest sposób podawania paliwa.
    Czy nie można tego sposobu zastosować u Brucera?
    Stał by się on przez to bardziej uniwersalny i rzecz jasna bezpieczniejszy w użytkowaniu.

  9. #9

    Domyślnie Re: ...

    Cytat Napisał zawijan
    Cytat Napisał r7m8
    Z tego co sie orientuję to podstawową różnicą między tradycyjnymi palnikami węglowymi a tzw. palnikami wrzutkowymi jest sposób podawania paliwa.
    Czy nie można tego sposobu zastosować u Brucera?
    Stał by się on przez to bardziej uniwersalny i rzecz jasna bezpieczniejszy w użytkowaniu.
    Niestety nie. BRUCER jest przede wszystkim palnikiem do spalania miału węglowego.
    Jakie są konkretne przeciwwskazania do zastosowania przerwanego (wrzutkowego) zasilania u Brucera?
    Rozumiem, że z założenia jest on przeznaczony do spalania węgla ale takie zasilanie przecież by mu nie "zaszkodziło".

  10. #10

    Domyślnie Re: ..

    O ekoenergii napisałem palnik typu BRUCER a nie Brucer. Wiem,że ekoenergia nie może używać nazwy BRUCER. Jest to jednak palnik posiadający dużo tych samych rozwiązań. BRUCER ma dokładniejszy odlew, jest moim zdaniem lepszy.

    r7m8
    Brucer jest palnikiem do paliw pochodzenia węglowego a palniki wrzutkowe to zupełnie inne konstrukcje, inne są paleniska dla właściwego spalania pellet.

    Wrzutkowy oznacza, że pellet jest pobierany z dołu zbiornika w górą za pomoca cieniutkiego uzwojenia bez rdzenia, przy palnikach węglowych mamy natomiast grube uzwojenia dodatkowo z rdzeniem w środku.

    Przy pellet po podaniu paliwa w górę trafia ono na szczelinę i spada w dół do palnika wrzutkowego. Tutaj odbywa się pierwsza separacja paliw. Wewnątrz palnika wrzutkowego sa stosowane kolejne mechanizmy, zachodni producenci najczęściej stosują mechanizmy obrotowe separujące konkretne dawki do zapłonu za pomocą specjalnej grzałki elektrycznej. Palnik wyrzuca poziomy słup ognia do wnętrza kotła. Stosuje się też przy małych mocach rodzaje paleniska tłokowego z palcem wzruszającym spieki pellet. Inne sa też otwory napowietrzające strefę spalania.

    Jest inne sterowanie, musi zarządzac praca 2 systemów podawania i zgrać je w taki sposób, aby nie było przesypu przy pobieraniu paliwa z kosza oraz aby nie wygasło w palniku zanim nowa porcja spadnie do palnika wrzutkowego. Jest system auto zapłonu, palniki pelletowe mogą pracować tak jak kotły gazowe przy współpracy z termostatem, czyli grzeją do zadanej temp. po czym palnik jest wygaszany.

    Zatem konstrukcyjnie jest to zupełnie inny produkt. Chcesz spalać sam pellet- kupuj kocioł z palnikiem wrzutkowym. Myślisz o spalaniu miału lub ekogroszku - palniki obrotowe lub palnik typu BRUCER. Chyba, że będziesz Brucera pilnował to możesz spalać sam pellet.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    A jaka jest cena sterownika ecoal'a? I czy można go montować do każdego pieca z brucerem?
    GREG

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    za Jareckim: ..jednocześnie w porównaniu do węgla, biomasa charakteryzuje się wyższą zawartością tlenku wapnia, alkaliów i fosforu, zmienną i czasem wysoką zawartością chloru, które mogą prowadzić do wzmożonej korozji oraz narastania agresywnych osadów w kotle podczas jej bezpośredniego spalania".
    CZy ktos prowadzi jakieś bardziej szczegółowe badania dotyczące współpalania i jego wpływu na korozje wyminnika. A może podacie jakieś linki.

    Ktoś testował inne paliwa niz pelets?

    Ja próbowałem mieszac miał z wiórami ze strugarki. W proporcjach 50:50.
    Dopalanie miału rewelacyjne żadnych spieków a miał mam bardzo spiekajacy. Oczywiście w podtrzymaniu nie wytrzyma tyle co na samym wunglu. Raz mi sie zapaliło paliwo w podajniku ale do kosza nie doszło, piec wygasł.
    Docelowo mam zamiar palić mieszanką miału, zrębek drewnianych i odpadów ze stolarni.

  13. #13

    Domyślnie

    Poddajecie testom eksploatacyjnym kotły z palnikiem Brucera i sterownikiem eCoala. Można także na żywo oglądać je w "akcji".
    Zestawy wasze: palnik + sterownik kupują tylko ci producenci, którzy "przedstawią swój kocioł do badań eksploatacyjnych, w celu zweryfikowania poprawności układu “kocioł-palnik-sterownik”.
    To jak to się ma do póżniejszej eksploatacji przez klienta-użytkownika.
    Dowiadujemy się, że jest mało miejsca w komorze spalania na ten palnik. Spieki przeważnie z miału nie mają możliwości opadania, a także mały popielnik. Kocioł ten testowany był na różnych paliwach.
    Podczas testów Ogniwa 15 KW nie zauważyliście tych niedociągnięć?

  14. #14

    Domyślnie

    vip jacek
    Jakbyś tak napisał na stronie zawijana kotły poradnik użytkownika to zaraz twój komentarz byłby usunięty

  15. #15

    Domyślnie

    [quote="PAPROCIAK"]za Jareckim: ..jednocześnie w porównaniu do węgla, biomasa charakteryzuje się wyższą zawartością tlenku wapnia, alkaliów i fosforu, zmienną i czasem wysoką zawartością chloru, które mogą prowadzić do wzmożonej korozji oraz narastania agresywnych osadów w kotle podczas jej bezpośredniego spalania".
    CZy ktos prowadzi jakieś bardziej szczegółowe badania dotyczące współpalania i jego wpływu na korozje wyminnika. A może podacie jakieś linki.

    Tak, takie badania prowadziła Dr.inż Krystyna Kubica, w roku 2005 pracownik ICpW a także członek Polskiego Klubu Ekologicznego, rok 2007 pracownik Politechniki Śląskiej...

    Cytat pochodzi z wykładów tej Pani, nie należy do mnie. Wykonane próby współspalania na kotle tłokowym oraz z palnikiem Brucera odbyły się po cyklu wykładów tej Pani. Nasz instalator próbował także mieszać paliwo węglowe z ziarnem owsa, twierdził, że efekty były podobne.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mam takie połączenie i po 1tyg użytkowania (wygrzewanie samej podłogówki) chodzi to stabilnie - ale to tylko pierwsze wrażenie okaże się po co najmniej 1 sezonie.

    Odnośnie spieków to jest podstawowa wada brucerów i małego paleniska (powinno to się zmienić apel do konstruktorów brucera i wykonawców kotłów).
    Mam słabej jakości tani groszek i trzeba mu pomóc raz na dzień lub 2 dni.
    Coraz więcej ludzi potrzebuje mniejsze kotły ze względu na dobrze izolowane domy i w tym temacie miałem problem bo musiałem kupić przewymiarowany kocioł. Na takim kotle są większe straty i na pewno jest mniej ekonomiczny. Nie wiem jak robi ogniwo 15kw bo już w 23kw jest strasznie ciasno.

    Bardzo ciekawa funkcja sterownika to podgląd i sterowanie przez WAN czy LAN przez przeglądarkę np. z tel. (wszystkie parametry można podejrzeć, temperaturę zew. i wew., podajnika, zadaną, zasilania, powrotu, spaliny, stan pomp).

    Można wejść na stronę eCoal'a i zobaczyć przez interfejs www jak pracują w realu 3 kociołki. Taki sam interfejs ma każdy posiadacz ecoal'a i dostęp do kotła.
    Acha wadą też są ograniczone możliwości dostępu do niektórych funkcji przez użytkownika. Nie mówię, że wszystkie serwisowe powinny być ogólnodostępne (ale część serwisowych powinno być dostępne).
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    [quote="arti.sa"]Mam takie połączenie i po 1tyg użytkowania (wygrzewanie samej podłogówki) chodzi to stabilnie - ale to tylko pierwsze wrażenie okaże się po co najmniej 1 sezonie.

    Odnośnie spieków to jest podstawowa wada brucerów i małego paleniska (powinno to się zmienić apel do konstruktorów brucera i wykonawców kotłów).
    Mam słabej jakości tani groszek i trzeba mu pomóc raz na dzień lub 2 dni."

    Skorzystaj z wcześniejszej rady i dodaj trochę trocin, pellet bądź ekogroszku węgla brunatnego. Przekonasz się, czy spieków będzie mniej. Ja robiłem próby z pellet i twierdzę, że wyniki są bardzo dobre. Mam zdjęcia ze spalania miału przy palniku Brucer pracującym z Ognikiem PID i spieki nie były wcale wielkie a popiół swobodnie spadał do popielnika.

    Świat się nie kończy na modelu Ogniwo, z Brucerem są też kotły Cichewicz, Instalco, Tilgner, SEKOM-Łucki.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79
    Świat się nie kończy na modelu Ogniwo, z Brucerem są też kotły Cichewicz, Instalco, Tilgner, SEKOM-Łucki.
    Tyle, że nie mam Ogniwa Może poprubuję z domieszką ale trociny się kurzą.
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  19. #19

    Domyślnie ..

    chciałbym się odnieść do zdania układ "kocioł-palnik-sterownik"

    Czy sterownik Ecoal posiada stosowny atest oraz badania kompatybilności elektro-magnetycznej wykonane przez laboratorium akredytowane do badania sterowników? Jeżeli nie, to stwierdzenie poprawności takiej wspólpracy jest błędne. W tym momencie nie rozumiem z jakich powodów producent kotła ma brać odpowiedzialność za ewentulane, podkreślam ewentualne braki sterownika.

    Pisanie, że kocioł powinien mieć stosowany atest dotyczy także sterownika.

    Rozumiem Twój wkład w rozwój produktu, byłem takim samy entuzjastą przy debiucie ognika pid, model był testowany na kilku obiektach i wszystko wyglądało ok, przy większej ilości, przy różnym typie instalacji i różnym doborze kotłów wyszły problemy np. zakłócenie pracy przez mylne informacje do czujnika powrotu powodowane instalacją zaworu 3d. Później była rozbudowa różnych menu serwisowych, co daleko odeszło od idei prostoty obsługi. Obecny pid-II to tylko 3parametry umożliwiające korekcję przy znacznej różnicy jakości paliwa.
    W prasie branżowej był artykuł na ten temat w roku 2008, magazyn systemy instalacyjne, wydanie lipiec-sierpień.

    Twierdzenie o braku zmian pracy w modelu Ecoal tez uważam za nieaktualne. Czytając strone producenta widać, że pojawił sie nowy soft. Poważniejsze zmiany to wprowadzenie do współpracy z termostatem przerywanego trybu pracy pompy c.o., ten sposób pracy z termostatem mamy od długiego okresu w Ogniku PID, czy klasycznym modelach menuet, titanic, argon, tango itp. a także dodanie menu kodowego, w którym można zmienić tryb podtrzymania.

    Wpisy w dziale FAQ świadczą, że istnieje prawdopodobieństwo wygaszania kotła i w takim wypadku należy zmienić te ustawienia. Zatem nie można twierdzić, że są to parametry nie wpływające na jakość spalania.

    Żeby była jasność, popieram wprowadzenie trybu serwisowego i pracy przerywanej termostatu, trzymam kciuki za dalszy rozwój produktu, doskonale, że jest konkurencja na rynku, prowadzi ona do doskonalenie wyrobów.

    Braki, które warto uzupełnić przy modelu Ecoal:
    -Ogniwo to kocioł wyposażony standardowo w awaryjny ruszt żeliwny. Nie widzę ani w dtr kotła ani w dtr sterownika informacji o demontażu czujnika spalin przy awaryjnym paleniu drewnem. Firma TECH przy st81zpid czy GECO w modelach z czujnikiem spalin wyraźnie sugeruje demontaż czujnika do palenia drewnem, W innym wypadku grozi to uszkodzeniem czujnika i narażeniem na wydatki. To samo dotyczy modelu multi-ster z opcjonalnym czujnikiem spalin...

    - Model Ecoal ma stały czas pracy ślimaka=4sekundy, dobiera tylko odpowiednią przerwę podawania. Tak krótki czas pracy jest dobry, jeżeli chodzi o charakterystyki emisyjne, ale jest szkodliwy dla silnika, przekładni a przede wszystkim kondensatora silnika. Powinniście wprowadzić w dtr kotła lub sterownika informację o zalecanej wymianie kondensatora po każdym sezonie grzewczym. Jest to element tani, ok.12zł, odpowiada za podanie odpowiedniej wartości prądu, aby silnik wystartował, zasada działania podobna jak startera świetlówki, ileś cykli załączeń i koniec. Jeżeli kondensator nie będzie wymieniony w porę, silnik stanie na zwarciu i może się spalić.

    W istocie Ecoal podobnie jak Ognik pid dobiera właściwe przerwy podawania, nie ingeruje w dawkę. Różnica polega z tego punktu widzenia na czasie pracy=4sekundy, podczas, gdy w ogniku pid domyślnie jest 15sekund, które można zredukować do 6sekund... Nie mniej przy krótkim czasie pracy bardzo ważną czynnością jest dbałość o wymianę kondensatorów. Proszę o tym pomyśleć i przekazać informację do konstruktora i autora instrukcji obsługi

    Moim zdaniem produkt jest w fazie tzw wieku dziecięcego i podtrzymuje opinię, że zapowiada się na naprawdę przyzwoity wyrób, należy jednak odczekać ok.roku czasu.

    Trzymam kciuki za dalszy rozwój i gratuluję zagranicznego wyróżnienia.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilkus
    vip jacek
    Jakbyś tak napisał na stronie zawijana kotły poradnik użytkownika to zaraz twój komentarz byłby usunięty
    Dobre . Faktycznie na początku strona zawijan była taka bardziej soczysta, szczególnie na forum, nawet pozwy sądowe,pojałanki, przeprosiny itp . Teraz to nuda i flaki z olejem

    Ale cos czuje że tu się zacznie
    GREG

Strona 1 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony