dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie domku 50 m2 ,co zamiast C.O. na węgiel

    Witam,mam gorącą prośbę o doradzenie mi co zamontować w domku ,żeby zlikwidować piec na węgiel.
    Najważniejsze informacje to domek 50 m2 ,parterowy,zbudowany w połowie z pustaków takich z lat 90 (hasioki) a połowa domu z pustaków typu beton komórkowy,dom nieocieplony .Okna w pokojach wychodzą na południe,w kuchni i wc na północ.Dach jednospadowy ocieplony 10 cm wełną,okna pcv zwykłe,tam gdzie pokoje jest porządna posadzka ocieplona 10 cm styropianem i na to wylewka a w starej części jest tylko warstwa betonu i pod spodem hasie i ziemia.Fundamenty nieocieplone.
    Jest nas 5 osób,mamy piec C.O. taki w kuchni ,no i do tego kaloryfery w sumie 3 szt (kuchnia,duży pokój i dziecięcy pokój) ,zimą oczywiście mamy przy okazji ciepłą wodę.
    Gazu w okolicy nie ma
    Planuję remont domu i bardzo proszę o porady co zrobić,żeby był w miarę energooszczędny i najważniejsze dla mnie czy można zastąić piec centralny np.piecem na prąd ( który by grzał wodę w II taryfie).Powiem szczerze ,że mam już dość obsługi tej kotłowni w kuchni,noszenia węgla itd bo niestety mąż pracuje za granicą i muszę sama się tym zajmować,a nie dość ,że z tego się kurzy w kuchni ,to mam 3 małych dzieci i mnie to już wykańcza.
    Jeśli doradzicie mi jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji to byłabym bardzo wdzięczna.Pozdrawiam serdecznie!!

  2. #2

    Domyślnie

    zapomniałam dodać,iż domek jest nieocieplony ale otynkowany i ta stara częśc domu ma jakby 2 dachy bo stary to było wiadomo beton,zbrojenie ,hasie i cement i ten stary został przykryty nowym co jest na całości.Latem woda ogrzewana bojlerem.Na sezon obecnie zużywam ok. 2 ton orzecha tj. koszt ok. 1200 zł .Wilgoci na szczęście nie mamy.

  3. #3

    Domyślnie

    Może po prostu zainteresuj się piecem węglowym z podajnikiem ? Można zrobić taki na zamówienie. Podajnik zasypać, piec będzie pobierał opał i odejdzie Ci ciągłe kurzenie przy dorzucaniu węgla ( o ile gabaryty pomieszczenia pozwolą na zainstalowanie takiego pieca). Ogrzewanie węglowe to najtańszy sposób i koszt ogrzewania pomieszczeń, bo czy zdecydujesz się na gazowe, czy elektryczne ogrzewanie to i tak koszty Cię czekają

  4. #4

    Domyślnie

    jaką kwotę pieniędzy masz do wydania?

  5. #5

    Domyślnie

    może inaczej , na tak maly obiekt zainteresuj się klimatyzatorem z funkcją grzania. inaczej pompa ciepła powietrze -powietrze. podejrzewam że w użytkowaniu stosunek cena/komfort jest najkorzystniejsza .

  6. #6

    Domyślnie

    mam 50 000 na generalny remont,chciałabym mieć to energooszczędne w miarę ...kotłownia mogłaby być ,ale mogę przeznaczyć na nią 2m2 a jeszcze piec musiałby stać bokiem do komina więc nie wiem czy tak można ...zastosować kolanko 90 st.od pieca do komina.

  7. #7

    Domyślnie

    i jak dokładnie ten klimatyzator działa,jak ogrzeje mi pomieszczenia?duży jest tego koszt no i jak wygląda z poborem prądu

  8. #8

    Domyślnie

    te klimatyzatory to raczej kiepski pomysł bo duży koszt,do tego pobór energii a co z moją starą instalacją C.O? wolalabym jakiś sposób ,żeby wykorzystać te grzejniki

  9. #9

    Domyślnie

    http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ranges/domestic/

    cena zalezy od konfiguracji. kolega załozył coś takiego i jest bardzo zadowolony no i mówi że jest tanio . czy ma racje ? , na pewno taniej niż gaz a na twój mały metraż będzie również taniej niż ekogroszek . z tego co pamiętam to temat zamknął w kwocie ok 13t , ale ręki nie dam -tak jak piszę dużo zależy od konfiguracji. popytaj bardziej wgryzionych w temat , podzwoń bo temat ciekawy...powodzenia

  10. #10

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź,właśnie przeglądam tą stronę,ale myślę,że to ma sens przy doskonałych parametrach budynku...a myślę,że mojego domku nie jestem w stanie aż w takim stopniu ulepszyć...ale poprzeglądam sobie info na ten temat,dzięki

  11. #11

    Domyślnie

    gaz nie bo nie ma , na groszek nie ma miejsca , zwykły co nie bo nie masz ochoty się bawić w noszenie. powiem że ciężko to widzę. tanio będzie jak sobie sam drewno w lesie wyrobisz za resztę trzeba trochę zapłacić. zastanów się kolego bo nie ma nic za darmo. splitami na pewno będzie taniej niż gazem , węglem i peletem.

  12. #12

    Domyślnie

    właśnie moim skromnym zdaniem system powietrze -powietrze będzie optymalne

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianek555 Zobacz post
    Może po prostu zainteresuj się piecem węglowym z podajnikiem ? Można zrobić taki na zamówienie. Podajnik zasypać, piec będzie pobierał opał i odejdzie Ci ciągłe kurzenie przy dorzucaniu węgla ( o ile gabaryty pomieszczenia pozwolą na zainstalowanie takiego pieca). Ogrzewanie węglowe to najtańszy sposób i koszt ogrzewania pomieszczeń, bo czy zdecydujesz się na gazowe, czy elektryczne ogrzewanie to i tak koszty Cię czekają
    Proponowanie kotłowni do mieszkania 50m2 z pięciorgiem osób to chyba nie najlepszy pomysł.
    Rzekłbym nawet, że niedorzeczny.
    Dobry byłby klimatyzator jeśli docieplisz mieszkanie. Ale czy się nada to można wyliczyć znając izolację mieszkania. Ja wiem że kobiecie trudno to policzyć ale jakoś sobie poradzisz. Popytasz, zrobisz OZC i wynik powie czy klimatyzator wystarczy. Na pewno nieduża pompa PW nagrzałaby to mieszkanko, tylko z grzejnikami to będzie mało oszczędności.
    Może po prostu lepiej zapomnieć o tych niepotrzebnych grzejnikach i zamontować piece akumulacyjne w taryfie nocnej. Często proste rozwiązania są najlepsze. Np. forumowy asolt mógłby coś policzyć i poradzić dokładniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Trochę znalazłam na temat tych klimatyzatorów...nie jest to takie głupie
    Ale muszę dać do każdego pomieszczenia 1 klimatyzator?
    Koszt 1 to ok.3000 zł to w sumie musiałabym mieć 4 szt...może ktoś więcej na ten temat powiedzieć?
    Czy wystarczy 1 mocny i rozprowadzić to po pomieszczeniach? temat całkowicie dla mnie obcy więc wybaczcie jeśli pytania są durne

  15. #15

    Domyślnie

    Dyskusja na temat sposobu ogrzania tej miniaturki domu jest pod tym linkiem
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236095

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    właśnie moim skromnym zdaniem system powietrze -powietrze będzie optymalne
    Moim także.

    DO tego prąd w 2 taryfie i będzie tanio i komfortowo.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #17

    Domyślnie

    W tych środkach warto ocieplić dom. po dobrym ociepleniu wytsrczy na klimę i grzanie prądem bo dom nie będzie potrzebował wiele ciepła. Zyska też na wartości.
    Likwidacja kotłowni to także dodatkowe m2 powierzchni do wykorzyustania.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony