dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 246 z 246
Pokaż wyniki od 4.901 do 4.902 z 4902
  1. #4901

    Domyślnie

    Byłem wczoraj wieczorem oglądnąć rezultat moich drobnych kosmetycznych zmian w kotle Ogniwo EKO Plus 25 kW.

    Po tygodniu palenia w kotle, przy obecnych temperaturach zewnętrznych wahających w okolicach 0 *C, nalot na drzwiczkach rewizyjnych koloru szaro-białego (może nieco przesadzam), w komorze dopalania nad ruszto-deflektorem pył na ściankach wymiennika nie jest koloru czarnego.

    Palnik nie jest przerobiony, jedynie położyłem na palniku na ostatnim segmencie ten kwadratowy deflektor.

    Osobiście nie lubię deflektorów. Wydaje mi się, że to takie chłodne, ogromne obce ciało, wśród delikatnych cząsteczek szukających gorących rozkoszy.


    ps.
    Zamieszczę niebawem stosowne zdjęcia, ale tylko ukazujące efekty a nie dokonane drobne zmiany.

    Zapomniałem dodać, temperatura na kotle ustawiona 46 *C, korektę nadmuchu ustawiłem na -4 (a i tak tego powietrza moim zdaniem jest spoooro za dużo, jedynie przestawiłem sterownik na opcję 16-EKO, nie wgrywałem żadnego nowego oprogramowania.

    ps2.
    Dopiero teraz zorientowałem się, że posta napisałem w niewłaściwym temacie.
    Palik w tym kotle ogniwo to Burner-S
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_M_ ; 10-02-2014 o 09:54
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  2. #4902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam. Kupiłem w 2009 Ogniwo Eco, od tamtej pory bez problemów. Węgiel kupuje najtańszy jaki jest czyli u nas za ok 600 zł. Palę wyłącznie ekogroszkiem, z miałem próbowałem w pierwszym roku ale się nie opłaca- dużo popiołu i mała kaloryczność, dorzucam do eco zmielone w maszynie z castoramy gałęzie. Piec chodzi właściwie cały rok z przerwą na lipiec i sierpień. Na razie tylko raz urwało zawleczkę, kilka razy zawiesiło się w podajniku i ostatnio padł czujnik temperatury spalin. Generalnie polecam, namówiłem kolegę z pracy ma już nowszą wersję z mniejszym palnikiem tez jest happy. Jeszce o spalaniu. Mam 190 m do ogrzania, z tego ok 50 m temp 15 stopni, reszta 23-25 stopni dużo podłogówki + woda użytkowa. Dom ocieplony 12 cm styropianu, w skosach 30 cm wełny rockwool . Średnie spalanie 3 tony sezon w tym przygotowywanie wody praktycznie cały rok. Aha mam kominek i spalam w nim ok 3-4 metrów drewna słabej kaloryczności ( przydomowe wyręby)
    GREG

Strona 246 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony