dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 246
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4902
  1. #1001

    Domyślnie

    Chochla dzięki za wyjaśnienia, z tym telefonem z wi-fi, chodziło mi o połączenie internetowe router telefon,ale chyba tak się nie da, a dokładnie eCoal+router+internet w telefonie. Zostaje mi szukać routera na kartę sim lub z wyjściem usb żeby dołączyć modem gsm. Drugim rozwiązaniem jest kupienie laptopa za 200zł połączenie go na stałe ze sterownikiem ecoal, do laptopa po łączu usb podpiąć modem gsm.

  2. #1002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał rofmaniak Zobacz post
    Minertu, a jak działa to ustawienie z termostatem - trzeba mieć jakieś dodatkowe urządzenie (termostat) czy jak??
    Działa podobnie jak z czujnikiem pokojowym,musisz mieć termostat i to on steruje w zależności od temp zadanej pompą.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 23-11-2010 o 12:36

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    chodziło mi o połączenie internetowe router telefon,ale chyba tak się nie da, a dokładnie eCoal+router+internet w telefonie.
    Jesli telefon ma WiFi to da sie. Jesli nie to bez laptoka sie nie obedzie. Powiedz co masz a ja Ci powiem co kupic
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  4. #1004

    Domyślnie

    Tak na dobrą sprawę to mam tylko modem od iplusa.

  5. #1005

    Domyślnie

    Ale w postaci "klucza" usb? Czy innej?
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  6. #1006

    Domyślnie

    Tak, taki klucz usb.

  7. #1007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/33/Sz...0dee63dcc4050b radzi sobie z orange-owymi kluczami na bank ale lepiej dopytaj w bok-u plusa lub u przedstawiciela firmy Dovado na polske
    są jeszcze jakieś edimaxy ale ich nie testowalem
    na pewno zadziala tez mikrotik modele z 3G sim zdaje sie
    Ostatnio edytowane przez TomiAyomi ; 23-11-2010 o 20:34

  8. #1008

    Domyślnie

    Tomi dzięki. Szukam bo nie uśmiecha mi się ciągnąć kabla do laptopa na piętrze, druga sprawa laptop nie jest cały czas włączony a chciałbym mieć podgląd na pracę kotła w każdej chwili w telefonie. Kartę do modemu dałbym orange free tam za doładowanie konta za 100zł mam na 5miesięcy gratis 6gb to w zupełności wystarczy.

  9. #1009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    a co masz taką pustynie internetową w okolicy ?

  10. #1010

    Domyślnie

    Przy laptopie nie mam czasu siedzieć w internecie,jak mam chwilę to zaraz syn chce grać. Teraz też piszę z telefonu, każdego emaila też dostaję na telefon. Wszędzie gdzie jestem mam internet. Polecam program pocztowy emoze, mam w nim 4 konta ale najlepiej działa na poczcie gmail. Nie uśmiecha mi się płacić za stałe łącze tylko do obserwacji pieca.

  11. #1011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Nie uśmiecha mi się płacić za stałe łącze tylko do obserwacji pieca.
    no chyba że . . .
    a jaki to tel bo mialem kiedys smartfona htc touh hd i prawde powiedziawszy
    net na takim malenstwie mi nie odpowiadal
    no ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia zreszta do zony netboka tez nie moge sie przyzwyczaic
    male to takie, no ale jak tylko do piecyka to pewnie styka

  12. #1012

    Domyślnie

    allegro.pl/router-do-modemu-gsm-3g-hsdpa-hspa-i1331816120.html takie coś by się nadawało? Mój tel to zwykła nokia z symbianem, myślę o androidzie. Wszystko co chcę od internetu to mi wystarcza odbiór w telefonie, czcionkę w operze mini mogę ustawić na dużą. Z bliska dobrze widzę

  13. #1013

    Domyślnie

    Tak, powinno sie nadawac. To o czym musisz pamietac kupujac router/switch, to zeby mial obsluge DDNS. Raczej nie bedziesz mial prywatnego numeru IP wiec bez obslugi tego protokolu przez router mozesz polec. Ten ma wiec nie ma problemu ale osobiscie nie znam tego sprzetu wiec nie bede sie wypowiadal co dojego jakosci (czy pracuje bez zwieszen, jak z serwisem, czy wspolpracuje bez problemu z konkretnym modemem itp, itd).
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  14. #1014

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, sprawdzałem i współpracuje z moim modemem, jakość pewnie nienajlepsza, za te pieniądze to cudów nie oczekuję, do zabawy się nadaje, router na kartę sim to koszt ok 500zł ale jak i tak mam modem to szkoda tak przepłacać. Sprzęt z dalekich Chin ale dają gwarancję na dwa lata.

  15. #1015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jasioo

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Korozja zasobnika

    Witam wszystkich. Jestkiem nowy na forum. Jestem również od września tego roku użytkownikiem pieca Ogniwo Eko 24 kW. Mimo tak krótkiego okresu użytkowania, wystąpiła u mnie wewnątrz zasobnika dość silna krozja jego ścianek. Staram się stosować suchy opał, używam miału, przed zasypem do pieca miał sezonuję około tygodnia w kotłowni, podczas zasypywania go do zasobnika występuje wręcz pylenie z miału - jest on poprostu suchy. Na ściankach zasobnika ani na pokrywie nie wykrapla się woda, wewnątrz jest sucho. Czy któryś z użytkowników pieca z Biecza zaobserwował u siebie takie zjawisko? Jeżeli korozja będzie postępowała w tym tempie, to do wiosny będzie po zasobniku.

    Pozdrawiam

    Jasioo

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasioo Zobacz post
    Witam wszystkich. Jestkiem nowy na forum. Jestem również od września tego roku użytkownikiem pieca Ogniwo Eko 24 kW. Mimo tak krótkiego okresu użytkowania, wystąpiła u mnie wewnątrz zasobnika dość silna krozja jego ścianek. Staram się stosować suchy opał, używam miału, przed zasypem do pieca miał sezonuję około tygodnia w kotłowni, podczas zasypywania go do zasobnika występuje wręcz pylenie z miału - jest on poprostu suchy. Na ściankach zasobnika ani na pokrywie nie wykrapla się woda, wewnątrz jest sucho. Czy któryś z użytkowników pieca z Biecza zaobserwował u siebie takie zjawisko? Jeżeli korozja będzie postępowała w tym tempie, to do wiosny będzie po zasobniku.

    Pozdrawiam

    Jasioo
    Coś w tym jest. Nie mam takiego kotła ale byłem pomóc ustawić Ogniwo naszej koleżance z forum ( nick. Kacper1105) i mówiła mi że przywieziono jej nowy kocioł a jak instalator przyszedł jej montować i odwinęli go z foli ochronnej to chociaż był jeszcze nowy i nie używany to był już zardzewiały cały w środku. Zareklamowała go nie montując i przywieźli nowy. Obecnie pali nim 3 sezon. Może tak jej się trafiło że gdzieś długo stał. Ale ty piszesz że nie dawno zamontowałeś. Nie handluje kotłami, tak że nie piszę żeby kogoś szkalować. Jak piszę może to pojedyncze przypadki, może gdzieś stał zapomniany w kącie hali.

  17. #1017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Tak, powinno sie nadawac. To o czym musisz pamietac kupujac router/switch, to zeby mial obsluge DDNS. Raczej nie bedziesz mial prywatnego numeru IP wiec bez obslugi tego protokolu przez router mozesz polec. Ten ma wiec nie ma problemu ale osobiscie nie znam tego sprzetu wiec nie bede sie wypowiadal co dojego jakosci (czy pracuje bez zwieszen, jak z serwisem, czy wspolpracuje bez problemu z konkretnym modemem itp, itd).
    zdaje sie ze nie trzeba ddns w przypadku wykozystania
    http://esterownik.pl/

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasioo Zobacz post
    Witam wszystkich. Jestkiem nowy na forum. Jestem również od września tego roku użytkownikiem pieca Ogniwo Eko 24 kW. Mimo tak krótkiego okresu użytkowania, wystąpiła u mnie wewnątrz zasobnika dość silna krozja jego ścianek. Staram się stosować suchy opał, używam miału, przed zasypem do pieca miał sezonuję około tygodnia w kotłowni, podczas zasypywania go do zasobnika występuje wręcz pylenie z miału - jest on poprostu suchy. Na ściankach zasobnika ani na pokrywie nie wykrapla się woda, wewnątrz jest sucho. Czy któryś z użytkowników pieca z Biecza zaobserwował u siebie takie zjawisko? Jeżeli korozja będzie postępowała w tym tempie, to do wiosny będzie po zasobniku.

    Pozdrawiam

    Jasioo
    Nie ma co sie przejmować , nowe mercedesy tez rdzewieją po pól roku użytkowania hehe...A tak poważnie to musiałeś mieć pecha , albo może kupiłeś z firmy w której nie potrafili go sprzedać i stal kupę czasu? W każdym razie to raczej jednostkowe przypadki…

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasioo Zobacz post
    Witam wszystkich. Jestkiem nowy na forum. Jestem również od września tego roku użytkownikiem pieca Ogniwo Eko 24 kW. Mimo tak krótkiego okresu użytkowania, wystąpiła u mnie wewnątrz zasobnika dość silna krozja jego ścianek. Staram się stosować suchy opał, używam miału, przed zasypem do pieca miał sezonuję około tygodnia w kotłowni, podczas zasypywania go do zasobnika występuje wręcz pylenie z miału - jest on poprostu suchy. Na ściankach zasobnika ani na pokrywie nie wykrapla się woda, wewnątrz jest sucho. Czy któryś z użytkowników pieca z Biecza zaobserwował u siebie takie zjawisko? Jeżeli korozja będzie postępowała w tym tempie, to do wiosny będzie po zasobniku.

    Pozdrawiam

    Jasioo
    Na twoim miejscu jeżeli opał masz suchy to dzwonił bym do producenta ,przecież piec ma jakąś gwarancję.

  20. #1020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jasioo

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.

    Dzwoniłem z tym problemem do producenta, powiedział żeby się nie przejmować, ponieważ na piec mam 4 lata gwarancji. Piec u dustrubutora stał nie dłużej niż 3 dni, do mnie dotarł po około 2 tygodniach od produkcji - kupowałem go w kwietniu. U mnie stał cały czas w kotłowni.
    Obawiam sie tylko, że jak dojdzie do reklamacji, to Producent powie, że to wina złej eksploatacji.

    Pozdrawiam

    Jasioo

Strona 51 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony