dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ekonomia palenia brykietem

    Witam,

    Powiedzcie gdzie popelniam blad w wyliczeniach? Patrzac na zurzycie gazu w poprzedniej zimie mialem srednio dzienne 10 m3 (nie pisze o obecnej sytuacji temp na zewnatrza). czyli srednio 0.4 m3 na godzine. Kupujac brykiet po 6.50 zl za 10 kg z drzew lisciastych (obecnie widze cene 8 zl) taka paczka 10 kg wystarcza na ok 4 godzin plus pewnie z godzine temp utrzyma na sie na kominku z PW wiec 5 godzin zamiast uzywania gazu. Przez 5 godzin zuzycie gazu bedzie 2 m3 to razy 1.4 netto za metr 3 to daje 2.8 zl wiec ni jak nie kalkuluje mi sie palenie brykietem albo popelnilem jakis blad w liczeniu.
    Pisze tu o sytuacji nie zastapieniu w calosci palenie kominkiem zamiast gazu bo wtedy wejda koszty transmiji gazu i abonament czyli ok 60 zl miesiecznie ale w sytuacji kiedy chce uzywac czasami kominka wiec nie mam tu oszczednosci a wrecz wychodzi mi ze drozej dziennie kiedy spalam brykiet wieczorem

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    1. sprawnośc paleniska
    2. cena brykietu (kto powiedział że jest tańszy od gazu?)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    przyjemnosc kosztuje i kup sobie drewno potnij sezonuj i wtedy pal
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony