dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 748
  1. #1

    Domyślnie Projektant, architekt, dekorator wnętrz - ogólna dyskusja, uwagi, doświadczenia

    Mam do urządzenia cały dom. Kuchnia, salon, sypialnia, przedpokój. No i... Jak to wszystko urządzić? Nie mam za bardzo koncepcji gdzie by można co postawić... Jakie w ogóle są możliwości wykończenia takich pomieszczeń... Czy w salonie dawać jakiś mebel, a jak tak, to jaki... Czy w kuchni lepiej dać ławę, czy może stół na środku... Co można dać do sypialni...
    Jak tak czytam różne gazety, to piszą, że projektant wnętrz stwierdził, że trzeba tu dać więcej światła, tu przesunąć drzwi, tu zrobić więcej miejsca, tu dać praktyczną półkę itp. Skąd wziąć takiego projektanta i czy ma to sens? Czy może jest jakaś metoda, żeby samemu wyrobić sobie jakieś zdanie w tych sprawach? Jak można się w tym wszystkim połapać?

  2. #2

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-04-25 11:01, _Piotr wrote:
    Mam do urządzenia cały dom. Kuchnia, salon, sypialnia, przedpokój. No i... Jak to wszystko urządzić? Nie mam za bardzo koncepcji gdzie by można co postawić... Jakie w ogóle są możliwości wykończenia takich pomieszczeń... Czy w salonie dawać jakiś mebel, a jak tak, to jaki... Czy w kuchni lepiej dać ławę, czy może stół na środku... Co można dać do sypialni...
    Jak tak czytam różne gazety, to piszą, że projektant wnętrz stwierdził, że trzeba tu dać więcej światła, tu przesunąć drzwi, tu zrobić więcej miejsca, tu dać praktyczną półkę itp. Skąd wziąć takiego projektanta i czy ma to sens? Czy może jest jakaś metoda, żeby samemu wyrobić sobie jakieś zdanie w tych sprawach? Jak można się w tym wszystkim połapać?


    Zaczynaj od pomieszczeń jak najdalej wejścia - unikniesz "brudzenia" już wykończonych wnętrz.
    Jeżeli masz jadalnię stół w kuchni może być symboliczny. Uważam, że stół zawsze łatwiej przestawić niż ławę.
    W salonie lepiej wyglądają niskie meble - dają wrażenie przestrzeni.
    Do sypialni są gotowe komplety.
    A co do wyrabiania zdania - gazety, wystawy, targi itp.
    Zawsze można też udać się do architekta, projektanta wnętrz i może coś doradzić - Salon Muratora.
    Czasami zdarzają się też bezpłatne porady.

    Powodzenia


  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem najlepszy pomysł to czasopisma "wnetrzarskie", mam ich cały stos i juz "wybrałam" sobie styl w jakim chcę mieć sypialnię i salon. Szukam dalej pomysłu na "otwartą" kuchnię, która będzie ładnie się komponować z jadalnią i salonem. Zatrudnienie projektanta jest wg mnie bez sensu i tak musisz mu powiedzieć jakie są Twoje oczekiwania, więc już w tym momencie wiesz czego chcesz, a jak nie wiesz to Ci projektant i tak nie pomoże.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja uważam, że jakaś bezpłatna porada na początek pozwoli poszerzyć pole widzenia, złapać kilka pomysłów, zobaczyć jakie są możliwości. Bo jeżeli ktoś zupełnie nie widzi wnętrza to niech lepiej poradzi się projektanta niż zrobi sobie niewiadomo co.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Może to troche nie fair w stosunku do wydawcy "Muratora" ale polecam najnowszy numer "Czterech Kątów" z daty cerwiec 2002. Jest tam płytka z oprogramowaniem symulującym umeblowanie (i nie tylko) mieszkań. Co prawda biblioteka sprzetów nie jest zbyt bogata, ale wczoraj wieczorem mieliśmy przednią zabawę widząc już jak będziemy mogli ustawić meble (o kosztach na razie nie myślę )
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    Wyszedł też dodatek Mojego Mieszkania - W kuchni
    Tam jest płytka do projektowania kuchni.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że projektanci wnętrz są bardzo przydatni dla osób które poprostu nie mają swojego zdania, a chcą mieć mieszkanie w jakimś stylu/klasie. Muszą tylko wtedy zaufać projektantowi i pozwolić mu wybierać za nich. Dużym problemem są tu niestety koszty...

  8. #8

    Domyślnie

    Mam znajomych, którzy chyba do wszystkiego wynajmują fachowców. Kupili nowe mieszkanie i wnętrza projektowała pani architekt wnętrz. Wzięła za projekt wcale niemałe pieniądze (przynajmniej dla mnie niemałe). Odwiedziłam, miałam podziwiać i mnie zatkało. Mieszkanie jak mieszkanie, urządzone tak sobie, nic szczególnego. Rozwiązanie kuchni dla mnie bez sensu. Kupę miejsca, którego nie ma jak wykorzystać (pani zlikwidowała ścianę, a co za tym idzie spiżarnię, zamiast tego w 1/5 szafa, a przed szafą dojście do niej). Tak sobie popatrzyłam i stwierdziłam, że mnie chyba szkoda pieniędzy na tego rodzaju specjalistów. I tu mam problem. Wymyśliłam sobie, że może w pokoju dziennym podzielić przestrzeń przy pomocy innej faktury podłogi na część ze stołem i część wypoczynkową wokół kominka. Sama nie czuję się na siłach wymyśleć dokładnego kształtu, na pewno nie dwa prostokąty. Czy ktoś miał pozytywne doświadczenia z projektantem wnętrz? Albo chociaż słyszał o kimś, kto miał?
    Kasia

  9. #9

    Domyślnie

    Wczoraj był u nas projektant, który być może urządzi nam wnętrza (nam, a nie nas - mam nadzieje). Człowiek z polecenia, ale widzieliśmy jego prace tylko na zdjęciach, bo przyniósł kilka albumów. Dostał projekt domu, prawie 2 godziny rozmawialiśmy o naszych pomysłach na wnętrza i teraz ma tydzień na przygotowanie kilku "wizji". Cena każdej - 50 zł. Jeśli zdecydujemy sie na realizację którejś wersji i dokładne rozpracowanie wybranego wariantu, cena takiego opracowania wynosi od 45 do 75 zł/m2, w zależności od stopnia skomplikowania. Wtedy "wizje" są wliczone w koszt całości. Domu jeszcze nie ma, ale pewne rzeczy powinny być już wiadome na etapie fundamentów i dlatego postanowiliśmy przynajmniej z grubsza zaprojektować niektóre pomieszczenia (kuchnia, jadalnia, salon i hol są w zasadzie jedną dużą przestrzenią). Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

  10. #10

    Domyślnie

    Luśka, napiszesz czy wizje Wam się spodobały? Czy masz poczucie, że było warto?

  11. #11

    Domyślnie

    Jasne, że napiszę jak tylko dostaniemy te projekty. Za to mam zupełnie nietypową frajdę - w ostatnim numerze Własnego Domu pojawił się projekt naszego i to z wizualizacją!!!!! Mimo, że na naszej działce są dopiero kopane dołki na fundamenty, ja już wiem, jak to moje marzenie będzie wyglądać! Obracam sobie o te 360 stopni i czuję się zupełnie niewirtualnie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czy korzystaliście (będziecie korzystać) z architekta wnętrz?
    Właśnie skorzystałem z usług architekta przy koncepcji łazienki - naprawdę warto!
    Mirzaw


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mirzaw dnia 2002-08-02 21:56 ]</font>

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    A nie jest to b. kosztowne?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat : Czy kożystaliście (będziecie kożystać) z architekta wnętrz


    Mirzaw - skorzystaj z pomocy polonisty

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    rzaba rzuje żadko pżecież

  16. #16

    Domyślnie

    Skorzystałem także przy łazience. Chociaż muszę powiedzieć, że nie skorzytałem całkowicie z projektu, a raczej z koncepcji. Cena łazienki o pow. ok. 8 mkw według założeń projektu, faktycznie był odlotowy, wyniosłaby około 25 - 30 tys. zł.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Anonimie dupe zawracasz, kazdemu sie moze zdarzyc.
    Maciej

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    dupę piszemy przez "ę".
    Pozdrawiam,

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-08-02 08:47, Anonymous wrote:
    rzaba rzuje żadko pżecież
    Błąd! ma być "pżecierz"

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    wsadź sobie swoje pozdrowienia w te cztery litery z "e" na końcu

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony