dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Maksymalne wyciszenie rur kanalizacyjnych (pionu) - jak?

    Witam,
    Prawdopodobnie rura od pionu kanalizacji (z piętra na parter) będzie przechodzić przez gabinet (na parterze). Gabinet ma być przeznaczony na podejmowanie petentów, więc nie chciałbym aby było słychać, że ktoś spuszcza wode w wc na pietrze lub myje ręce. Czy jak zabuduje taki pion np. płytą g-k, to tego w środku obudowy dam jeszcze wełnę (np. 5cm) , zastosuje rury niskoszumowe, to czy będzie takie wyciszenie, że nie będzie słychać wody spływającej z góry? A może dać rurę lekko po skosie, tak żeby zawartość nie spadała pionowo w dół i na dolnym kolanku robiła PLUSK, tylko spływała po nachylonej ściance rury? A może są jakieś inne sposoby na wyciszenie takiej kanalizacji?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to co wymyśliłeś powinno wystarczyć, skoro nie możan wywalić rury za ścianę

    ewentualnie elektrozamek wyzwalany w gabinecie celem blokady drzwi do pomieszczeń sanitarnych na piętrze...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Mam wpuszczone w ściany białe rury niskoszumowe o grubej ściance, ciężkie jak cholera, obłożone dodatkowo wełną mineralną i gipskartonem i... słychać.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał skorpio
    Mam wpuszczone w ściany białe rury niskoszumowe o grubej ściance, ciężkie jak cholera, obłożone dodatkowo wełną mineralną i gipskartonem i... słychać.
    niedobrze - a mocno słychać ? żona mnie zabije, jak jej w trakcie spotkanie będzie słychać to i owo...

  5. #5

    Domyślnie

    Muzyka w tle może częściowo załatwić problem.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  6. #6

    Domyślnie

    z racji charakteru prowadzonej działalności, to maskowanie dźwięków innymi dźwiękami raczej odpada.
    Może wpuszczenie pionu w ścianę będzie lepsze (ściana nośna, 24 cm YTONG)?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    wydawac sie moze, ze wypelnienie welna stelaza zalatwi sprawe jednak to za malo. przez strop powinno byc wykonane przejscie techniczne. szacht g/k wykonany najlepiej przed wylewkami.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszelkie metody mogą tylko zmniejszyć problem, ale go nie wyeliminują. Będzie słychać....
    Rozwiązanie nr 2 Barbossy chyba będzie najefektywniejsze

  9. #9

    Domyślnie

    właśnie kwestia, jak bardzo będzie słychać? - jakiś cichy szum, czy chlupanie?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    u mnie rura biegnie przez kuchnię na parterze - nie słychać.
    Izolacja wełna akupłyta 10 cm.
    Znaczenie mają też:
    odsunięcie rury od ściany i wełna pomiędzy rurą a ścianą.
    elastyczne elementy gumowe w obejmach by drgania nie przenosiły się na ścianę.
    Wełna pomiędzy rurą a stropem wewnątrz otworu w stropie.

  11. #11

    Domyślnie

    a rury niskoszumowe czy zwyczajne?

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    rura zwykła.
    poszerzone otwory na rury w stropie by zmieściła się izolacja przygotowane na etapie wylewania stropu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    wydawac sie moze, ze wypelnienie welna stelaza zalatwi sprawe jednak to za malo. przez strop powinno byc wykonane przejscie techniczne. szacht g/k wykonany najlepiej przed wylewkami.
    Przejście techniczne również było zrobione. Aby całkowicie wyeliminować dochodzące odgłosy najlepiej poprowadzić rurę w ścianie po zewnętrznej stronie bydynku.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    rurę daj - żeliwną....

    obmuruj ją cegłami /pełnymi/....

    raczej nie będzie słychać szumu wody....

  15. #15

    Domyślnie przejście techniczne

    Cytat Napisał skorpio
    Cytat Napisał FlashBack
    wydawac sie moze, ze wypelnienie welna stelaza zalatwi sprawe jednak to za malo. przez strop powinno byc wykonane przejscie techniczne. szacht g/k wykonany najlepiej przed wylewkami.
    Przejście techniczne również było zrobione.
    A o co dokładnie chodzi z tym przejściem technicznym - tak szukam po netcie i nie mogę znaleźć jakoś jasnego wytłumaczenia co to jest?


    Cytat Napisał beton44
    rurę daj - żeliwną....
    A rura żeliwna będzie lepsza niż niskoszumowa? W materiałach reklamowych wavin jest że niskoszumowe są lepsze niż żeliwne (rysunek poniżej). Prawda to?


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    gdy jest rura żeliwna - raczej nie słychać gdy woda nią przelatuje /naprawdę/

    w plastiku - słychać bardzo dobrze...

    z rysuneczku wynika że jednak żeliwne lepiej tłumią hałas
    niż te "niskoszumowe"....

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Odgrzewam temat aby nie zakładać nowego Hydraulik wszedł i mam 3 piony u siebie..(mój dom to parter z poddaszem użytkowym). Rury niskoszumowe strasznie drogo wychodzą i znalazłem taką otulinę polietylenowa na moje rury szare o grubości ścianki 3,2 mm:
    https://sklep.centrumizolacji.com.pl...kanalizacyjnej
    Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania lub ma jakieś doświadczenie z tym produktem?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Nikt nie miał styczności z tą otuliną?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony