dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki cichy materac do łóżka ze sztywnym stelażem?

    Witam.

    Zakupiłem łóżko ze sztywnym stelażem 140x200 i teraz zastanawiam się jaki kupić do niego materac? Czytałem trochę na ten temat, ale większość rad dotyczy stelaży elastycznych... Natomiast łóżko mam już ze sztywnym i teraz czy ktoś jest mi w stanie doradzić jakiś cichy materac do takiego łóżka(stelażu)? Kieszonkowy czy piankowy czy inny? Zależy mi na tym, żeby nie skrzypiał - dotychczas miałem takie typowe łóżko rozkładane z czasów PRL i strasznie skrzypiało) i teraz czy mi ktoś doradzi czy materac piankowy nie będzie za miękki? Czy lepiej kupić kieszonkowy i nie powinien skrzypieć? I jaką twardość dobrać? Ciężko mi dobrać twardość, bo całe życie spałem na tym starym... Ważę niecałe 95kg i będę sam w nim spał. Jeszcze zastanawiam się nad jednym parametrem mianowicie wysokość materaca na sztywnym stelażu - 18cm czy 24cm?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez stelaz ; 03-08-2018 o 19:03

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej przejdź się tam gdzie możesz organoleptycznie porównać materace i wybrać najbardziej pasujący.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że kolega chce wpasować coś innego- spam. Wystarczy cierpliwie poczekać....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Pytam całkowicie poważnie... Łóżko mam po prostu na zamówienie z internetu i będę miał je za miesiąc mniej więcej dopiero, więc chciałem zapytać czy ktoś posiada łóżko ze sztywnym stelażem i jaki ma tam materac a "organoleptycznie" nie znalazłem w okolicy żadnego łóżka z takim stelażem...

  5. #5

    Domyślnie

    Stelaz, my mamy sztywny stelaż, chyba tak mogę napisać. Ten stelaż robił na stolarz od razu przy zamawianiu łóżka do sypialni (przybił listwy stelaża do ramy łóżka). Co do materaca, to najpierw mieliśmy materac lateksowy, półtwardy. Jak go kupiliśmy okazało się, że ma swoje wymagania i przerwy między listwami stelaża nie mogą być szersze niż 5 cm, dlatego stolarz musiał zwęzić ułożenie listew stelaża, czyli zrobić między nimi mniejsze przerwy. Materac lateksowy po 3 latach oddaliśmy do reklamacji (trochę stracił kształt, a tani nie był). Kolejny materac chciałam inny, twardszy, a lateksowy max był półtwardy, a dla mnie był za miękki. Kupiliśmy materac sprężynowy wielokieszeniowy, twardy. I z niego jestem bardzo zadowolona, a użytkujemy go już 6 lat. Jest cichy. Grubości nie pamiętam teraz, ale z tych grubszych. A głośny jest... stelaż, bo skrzypi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony