dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roymiro

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Zalana drewniana podłoga

    Witam

    Jak można/należy suszyć drewnianą podłogę zalaną na fragmencie ok. 2 litrami wody? Podłoga jest olejowana, woda stała praktycznie całą noc (=wsiąkła pod deski/w deski).

    RM.

  2. #2

    Domyślnie

    Długo nie stała a i ilość wody jest mała. Daj jej naturalnie wyschnąć.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roymiro

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78
    Długo nie stała a i ilość wody jest mała. Daj jej naturalnie wyschnąć.
    No tak, tylko że ta podłoga zaczyna się już odkształcać na krawędziach. Jest na to jakiś sposób? Czy jak wyschnie to samo się wyrówna?

    RM

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał roymiro
    Cytat Napisał Pawel78
    Długo nie stała a i ilość wody jest mała. Daj jej naturalnie wyschnąć.
    No tak, tylko że ta podłoga zaczyna się już odkształcać na krawędziach. Jest na to jakiś sposób? Czy jak wyschnie to samo się wyrówna?

    RM
    daj jej wyschnac..u mnie panowie uszkodzili rure i woda pod cisnienie w zdecydowanie wiekszej ilosci wylala sie na parkiet a konkretnie pod i nic sie nie stalo..poza moim zdrowiem psychicznym nic nie ucierpialo..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Zalana drewniana podłoga

    Cytat Napisał roymiro
    Witam

    Jak można/należy suszyć drewnianą podłogę zalaną na fragmencie ok. 2 litrami wody? Podłoga jest olejowana, woda stała praktycznie całą noc (=wsiąkła pod deski/w deski).

    RM.
    Tak czy owak cierpliwośc. Narazie czekaj aż to wszystko wyschnie. Powiedz jakie to deski: lite liściaste (dąb, jesion) czy iglaste (sosna, świerk) a może wielowarstwowe typu deska barlinecka? Jaka grubośc?
    Czy pod deskami są legary, czy może płyta OSB a może są klejone do wylewki.
    Jeżeli rano na deskach nie było stojącej wody oznacza to, że wsiąkła w deski i w podłoże. Czy miejsce to jest blisko ściany? Jeżeli tak to zdejmij listwy.
    Nie podejmuj żadnych kroków renowacyjnych za kilka tygodni deski powinny się wyrównac. Możesz podkręci ogrzewanie do 22-24C spadnie jeszcze bardziej wilgotnośc w pomieszczeniu to przyspieszy schnięcie.
    Odpisz na pytania!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

    Domyślnie

    W kuchni mam olejowany parkiet przemysłowy z jesionu. I zmywarkę Gdyby tak nie daj Bóg coś z tej zmywarki pociekło... Jak się taki parkiet zachowa i jak go ratować?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roymiro

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Re: Zalana drewniana podłoga

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał roymiro
    Witam

    Jak można/należy suszyć drewnianą podłogę zalaną na fragmencie ok. 2 litrami wody? Podłoga jest olejowana, woda stała praktycznie całą noc (=wsiąkła pod deski/w deski).

    RM.
    Tak czy owak cierpliwośc. Narazie czekaj aż to wszystko wyschnie. Powiedz jakie to deski: lite liściaste (dąb, jesion) czy iglaste (sosna, świerk) a może wielowarstwowe typu deska barlinecka? Jaka grubośc?
    Czy pod deskami są legary, czy może płyta OSB a może są klejone do wylewki.
    Jeżeli rano na deskach nie było stojącej wody oznacza to, że wsiąkła w deski i w podłoże. Czy miejsce to jest blisko ściany? Jeżeli tak to zdejmij listwy.
    Nie podejmuj żadnych kroków renowacyjnych za kilka tygodni deski powinny się wyrównac. Możesz podkręci ogrzewanie do 22-24C spadnie jeszcze bardziej wilgotnośc w pomieszczeniu to przyspieszy schnięcie.
    Odpisz na pytania!
    Deski są klejone do wylewki, Ipe/Lapacho, grubość standardowa (15-18mm nie pamiętam dokładnie), w miarę długie (90-120 cm). Zalanie około pół metra od ściany. Nad ranem wody praktycznie nie było na powierzchni, przy przecieraniu szmatą wychodziło trochę z pomiędzy desek.
    Jak na razie wygląda to coraz gorzej - niektóre mocno się poodkształcały na krótszych krawędziach, kilka się wyłódkowało.
    RM.

  8. #8

    Domyślnie

    Przedmówcy dobrze radzą. Potrzebna jest cierpliwość. Musisz odczekać aż dokładnie wyschną i przy niewielkich odkształceniach same się wyrównają. Jeżeli odkształcenia są znaczne, być może będzie konieczna renowacja, ale to na takim fragmencie nie wyniesie drogo. I również za parę tygodni, jak wszystko wyschnie i drewno samo będzie pracowało. Dobrze było by, jak masz czym zrobić jakieś zdjęcie i wstawić. Łatwiej ocenić..
    Pamiętaj co jest w życiu ważne!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    krótsze części (czoło) wchłania wilgoć około 6 razy szybciej niż pozostała częśc drewna. To może wygladać coraz gorzej i trwać dłużej, ponieważ woda dostała się prawdopodobnie do wylewki ale nie zagłęboko ponieważ było jej niewiele. Jeżeli masz listwy na ścianie to je zdejmij. Łatwiej woda będzie mogła odparować. Trzymać ciepło i sucho. Nic sie nie martw ten gatunek drewna jest stabilny za kilka tygodni będzie po kłopocie. Być może w tym miejscu deski nie wrócą do idealnego stanu z przed zalania. Mogą pozostać lekko wyłódkowane. Gorzej bedzie jak sie lamelki odkleją od warstwy spodniej. Spróbuj to miejsce osuszać farelką/piecykiem elektrycznym z dmuchawą. Napewno przyspieszy schniecie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nio kurcze co do stabilności ipe to podyskutowałbym..waleczne drewno jest ale fakt jest taki ze trzeba odczekac jakies 4-6 tygodni i jak pod olejem, zero problemu ..połódkowanie pod olejem zawsze mozna szlifnąć ..rotexem np..i zaolejować powtórnie..bedzie jasniejszy slad.
    Po jakims czasie wroci wszystko do normy..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Witam

    My natomiast mamy podłogę jesionową. Mielismy mala awarie i zalalo nam podłoge. Czy jesionowa podłoga bedzie sie tak samo zachowywała jak jak ipe? Narazie wygląda tragicznie. Popękała, deski powyginały się. Podłoga jest „pływająca”. Czy tez mogę się stosować do powyższych wskazówek?
    Dziekuje za rade

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    popekały łaczenia czy deszczółki?? odspoił sie parkiet..od podłoża..?..czy tylko połódkowało..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotasiostramarii
    Witam

    My natomiast mamy podłogę jesionową. Mielismy mala awarie i zalalo nam podłoge. Czy jesionowa podłoga bedzie sie tak samo zachowywała jak jak ipe? Narazie wygląda tragicznie. Popękała, deski powyginały się. Podłoga jest „pływająca”. Czy tez mogę się stosować do powyższych wskazówek?
    Dziekuje za rade
    Jest to możliwe po długim okresie lezakowania posadzki od momentu w którym nie będzie wilgoci w podłożu. Okres taki to conajmniej kilka tygodni.
    Niestety z opisanego stanu wynika, że nawet po wyschnięciu podłoża i drewna nie wróci ona do stanu sprzed zalania. Będzie potrzebny cykliniarz.
    Jezeli podłoga bedzie odklejona od podłoża to grozi przekładka. pojedyńcze deszczułki można po dokleja w specjalny sposób.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #14

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Wczoraj byli stolarze ktorzy kładli podłogę i niestety bede musiał wymienic 2 m .

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j.belbo

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-142
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ja mało oryginalnie również w kwestii zalanej podłogi. Na podłodze przez noc stała suszarka z praniem, z którego kapało. Rano stała woda na podłodze, została wytarta. Podłoga jest dębowa, lakierowana. Wiem, że jeżeli chodzi o odkształcenia na brzegach to trzeba poczekać (przynajmniej taką mam nadzieję jeśli dobrze zrozumiałem). Mam pytanie jednak odnośnie takich jasnych przebarwień na brzegach? Co z nimi można zrobić? O ile w ogóle coś zrobić można. Dołączam zdjęcia podłogi, bo nie wiem czy wystarczająco opisałem sprawę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.12.jpg
Wyświetleń:	739
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	123556Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.42.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	123557Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.24.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	123558Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.40.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	123559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.32.01.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	123560

  16. #16

    Domyślnie

    To wygląda jak by klej wylazł pod wpływem wilgoci. Zadzwoń do ekipy, która to kładła bo to nie jest normalne. A czym było lakierowane?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał j.belbo Zobacz post
    Witam, ja mało oryginalnie również w kwestii zalanej podłogi. Na podłodze przez noc stała suszarka z praniem, z którego kapało. Rano stała woda na podłodze, została wytarta. Podłoga jest dębowa, lakierowana. Wiem, że jeżeli chodzi o odkształcenia na brzegach to trzeba poczekać (przynajmniej taką mam nadzieję jeśli dobrze zrozumiałem). Mam pytanie jednak odnośnie takich jasnych przebarwień na brzegach? Co z nimi można zrobić? O ile w ogóle coś zrobić można. Dołączam zdjęcia podłogi, bo nie wiem czy wystarczająco opisałem sprawę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.12.jpg
Wyświetleń:	739
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	123556Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.42.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	123557Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.24.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	123558Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.40.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	123559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.32.01.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	123560
    Masz uszkodzony lakier. Na krawędziach doszło do zbyt mocnego parcia na siebie deszczułek i został uszkodzony lakier. Mogło tez być tak, że lwoda dostała się w mikroszczeliny między deszczułkami, spowodowała podmycie lakieru i spęcznienie drewna na krawędziach (nawet niewidoczne) i oderwało lakier od podłoża.Jego mleczna poświata świadczy, że nie ma kontaktu z podłożem. Zostawić i się przyzwyczaić lub cyklinowanie. Na przyszłość podłożyc płachtę foli, lub wieszać odwirowane rzeczy,
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 03-07-2012 o 20:48
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #18

    Domyślnie

    Jednak są problemu z drewniana podłogą w lazienkach. Jak dobrze, ze mam deski z gresu, takie pproblemy mnie ominą.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  19. #19

    Domyślnie

    Pod tym względem gotowe lakierowane podłogi drewniane są lepsze. Lakier jest na tyle utwardzony, że nic się nie powinno dostać. Nawet jak by się coś takiego przytrafiło to możesz reklamować a tu może być ciężko.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Przebarwienia na podłodze dębowej

    Cytat Napisał j.belbo Zobacz post
    Witam, ja mało oryginalnie również w kwestii zalanej podłogi. Na podłodze przez noc stała suszarka z praniem, z którego kapało. Rano stała woda na podłodze, została wytarta. Podłoga jest dębowa, lakierowana. Wiem, że jeżeli chodzi o odkształcenia na brzegach to trzeba poczekać (przynajmniej taką mam nadzieję jeśli dobrze zrozumiałem). Mam pytanie jednak odnośnie takich jasnych przebarwień na brzegach? Co z nimi można zrobić? O ile w ogóle coś zrobić można. Dołączam zdjęcia podłogi, bo nie wiem czy wystarczająco opisałem sprawę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.12.jpg
Wyświetleń:	739
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	123556Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.22.42.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	123557Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.24.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	123558Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.23.40.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	123559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-03 10.32.01.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	123560
    Przeglądając załączone zdjęcia, zakładam że podłoga dębowa była gruntowana środkiem o właściwościa alkaicznych E(ciemniejsza barwa pierwotna podłogi ).
    Woda z Twojego prania zawierała nieco pozostałości po środkach wybielających (Calgon, Wanisch, itp) co spowodowało chemiczne odbarwienie w miejscach, gdzie woda z "dodatkami" miała dostęp.
    Co teraz?
    Trzeba czekać, aż podłoga wyschnie, po czym cyklinowanie i lakierowanie od nowa.
    NAJWAŻNIEJSZE:
    TWOJE DREWNO W SWOJEJ STRUKTURZE MA NIENATURALNY ROZKŁAD PH.
    Przed lakierowaniem należy sprawdzić reakcję lakieru z drewnem, żeby sytuacja w podobnym, nie najlepszym wydaniu się nie powtórzyła. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 07-07-2012 o 10:06

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony