dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Czyżby wilgoć - i zła izolacja okien

    Witam

    Mam problem ze shcodząca farbą w domu jednorodzinnym. Dom jest
    nowy wybudowany w zeszłym roku. Ściany były gładzone oraz
    gruntowane na koniec pomalowane. Cały zeszły rok było ok - w tym
    roku natomiast zauważyłem że przy wszystkich drzwiach balkonowych
    (bez względu czy to taras na parterze czy balkony na piętrach)
    odchodzi mniej lub bardziej farba. I teraz moje pytanie o ile
    rozumiem że ciągnie wilgoć z ziemi od dołu o tyle chyba nie
    ciągnie na piętrze W załączeniu dwie fotki (na jednej z nich
    wydrapałem troszkę tynku i ten tynk faktycznie jest mokry)Moje
    pytanie czy to jest spowodowane powiedzmy podciekaniem wody czy
    może nieszczelnością okien - ot szukam punktu zaczepienia.



  2. #2

    Domyślnie

    A może masz złą wentylację. Czy zbiera się też woda na dole okna, jeżeli tak to też łapie wilgoć ściana?.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2
    A może masz złą wentylację. Czy zbiera się też woda na dole okna, jeżeli tak to też łapie wilgoć ściana?.
    Czasami faktycznie okna szczególnie na dole bywają zaparowane (szczególnie teraz zimą) ale to o czym piszę występuje co ciekawe tylko z prawej strony okoien. Co masz na myśli pytając to też łapie wilgoć ściana ??

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    mostki termiczne
    ocieplenie na placki, ubytki izolacji wokol ramy

    a farby wygladaja jak wykonywane na mokrym podlozu

  5. #5

    Domyślnie

    Brak wentylacji, mostki termiczne.

    Czy masz wentylację ? jaką ? jak wygląda.
    Jak wygląda ocieplenie wokół okien i drzwi ?
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    Brak wentylacji, mostki termiczne.

    Czy masz wentylację ? jaką ? jak wygląda.
    Jak wygląda ocieplenie wokół okien i drzwi ?
    W pokojach na górze jedyną wentylacją są okna dachowe. Na dole w salonie owszem są kratki nawiewu. Co do ocieplenia to niestety nie wypowiem się bo budynek kupowałem już po wstawieniu okien i otynkowaniu. Hmmm z tego co piszecie to chyba przyjdzie do tego przywyknąć cierpliwie ścierać papierkiem i malować od nowa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio
    W pokojach na górze jedyną wentylacją są okna dachowe. Na dole w salonie owszem są kratki nawiewu.
    Czyli w skrócie to brak wentylacji.

    Cytat Napisał tygrysio
    Co do ocieplenia to niestety nie wypowiem się bo budynek kupowałem już po wstawieniu okien i otynkowaniu.
    popukaj, nawet pięścią (delikatnie), w ściany od zewnątrz,oraz przy oknach (węgar)

    (

    - dźwięk powinien być w każdym miejscu taki sam. Sprawdź czy ktoś nie zrobił "wentylacji" pomiędzy ściana a ociepleniem, czy od dołu nie masz jakichś dziur przez które powietrze może się dostawać pomiędzy ocieplenie a ścianę. ocieplenie powinno dochodzić do okna, pod parapetami również.


    Cytat Napisał tygrysio
    Hmmm z tego co piszecie to chyba przyjdzie do tego przywyknąć cierpliwie ścierać papierkiem i malować od nowa :
    niekoniecznie - może dać się to naprawić
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne sprawdzę rano i opiszę swoje wrażenia organoleptyczne

  9. #9

    Domyślnie

    Wiec tak jak pisałem dziś "opukałem" elewację z zew.
    Jako że nie jestem znawcą w nomenklaturze budowlanej postaram się opisać swoje wrażenia obrazkowo

    Pukając w elewację od strony "frontowej" dźwięk jest "pusty" natomiast gdy pukam w zaznaczone na obrazku miejsce nie jest

    Widok balkonu z zew.

    Widok z wew pomieszczenia


    Pozwoliłem sobie oderwać listwy od parkietu i powiem szczerze nie wygląda to dobrze - tynk jest na tyle miekki że przypomina plastelinę
    Duże zbliżenie pod listwę


    Co ciekawe po drugiej stronie tych samych drzwi efektu nie ma


    Tyle jeśli chodzi o balkon i piętro (na balkonie przed położeniem płytek była kładziona "folia w płynie"

    Teraz taras na parterze - otóż opukując zarówno front jak i bok ściany przylegający do okna dźwięk jest podobny


    Zaniepokoiła mnie natomiast plama na tynku po zew stronie od odrazka powyżej - a dokładnie jakiś taki biały pył "wykwit" być może solny - zaznaczony na obrazku



    W domu mieszkam od zeszłej zimy - i w zeszłym roku nic takiego miejsca nie miało. Dom jest na gwarancji i jestem umówiony z kierownikiem budowy - ale chciałbym wiedzieć być do tej rozmowy przygotowany i posiadać jakiś trop i wiedzę co może być nie tak.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A może brak izolacji balkonu lub źle wykonaną? I woda podsiaka w ścianę?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    stawiam na brak/przerwaną izolację balkonu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    zle zakonczone/rozpoczete ocieplenie zewnetrzne i efekt podciagania z jednoczesnym mostkiem
    A jak powinno być rozpoczete/zakończone prawidłowo ? Znaczy się jaki babol tutaj zrobił wykonawca? Pytam bo co prawda nie mam takiego problemu z odpadaniem tynku i farby wewnątrz pomieszczeń ale mam podobną plamę jak autor wątku na styropianie (15 cm styro na Maxa) obok jednego z dolnych naroży drzwi wejściowych.

    Drzwi w otworze a przed drzwiami "tarasik". Tarasik/ganek to fundament lany w ziemię, bloczki betonowe, w środku zagęszczony piach, chudziak. Na to folia i wylewka. Izolacja była robiona ale....no właśnie co można zrobić aby styro wody nie ciągnął a wydaje mi się, że ta plama to ciągnięcie h2o? Problem tylko w jednym narożu przy drzwiach.

    Jestem jeszcze przed kolorkiem więc jak coś można zrobić to wolałbym teraz. Co do ekipy ociepleniowców to niestety ręki za nich sobie obciąć nie dam. Tak kombinuje bo u mnie w tym miejscu styropian z elewacji styka się z wylewką na ganku. Czy szczelina 0,5-1 cm pomiędzy elewacją a wylewką ganka coś da ?
    pozdrawiam,
    M

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    stawiam na brak/przerwaną izolację balkonu.
    W jakim sensie izolację balkonu - tak jak napisałem przed płytkami zostało to zaimpregnowane folią w płynie (podobną do tej którą impregnuje się miejsce pod kabiny prysznicowe w łazienkach) i drugie pytanie Co radzicie ??

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Re: Czyżby wilgoć - i zła izolacja okien

    Cytat Napisał tygrysio
    ... pytanie czy to jest spowodowane powiedzmy podciekaniem wody czy
    może nieszczelnością okien - ot szukam punktu zaczepienia.
    Tygrysio

    zacytuje Ci mojego posta z 2004 roku
    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Wojtek62
    buduje dom z porothermu, po zimie w niektórych miejscach wyszły mi białe plamy osadu od wewnatrz i zewnatrz ścian, przedstawiciel Wienerbergera mówi, że to wynik zbyt dużej ilości wapna w zaprawie i nie należy się tym martwić ale ja nie jestem do tego przekonany. czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jak sobie z nim poradził
    przedstawiciel nie ma racji
    to sole i siarczki soli zawarte w glinie
    nie usuniete - moga przedostać sie przez tynk i farbe (wtedy wystapi na pomalowanej scianie taki sam biały wykwit ...)
    Wojtek - usuń to sam ... albo reklamuj ...
    masz spore szanse w negocjacjach ...
    powodzenia

    http://forum.muratordom.pl/post38693...ht=sole#386936

    zresztą, wielokrotnie o tym pisałem na forum

    sole uaktywniają sie pod wpływem wody /wilgoci/
    u Ciebie wydają sie to byc wykwity wtórne

    " ... Wykwity wtórne powstają w okresie późniejszym i są związane z eksploatacją budowli. Wykwity te są efektem okresowego zawilgocenia muru, podczas którego sole zawarte w materiale są rozpuszczane w wodzie. Gdy mur wysycha, woda z rozpuszczonymi solami jest transportowana siecią porów kapilarnych na powierzchnię elewacji gdzie następuje odparowanie wody i tworzenie się osadów ..."

    i

    " ... Wielu technologów i wykonawców, bagatelizowało problem powstawania wykwitów, traktując je tylko jako problem powierzchniowy, nie mający najmniejszego wpływu na trwałość całej konstrukcji, jednak okazało się, że o ile wykwity węglanowe nie są niebezpieczne dla trwałości konstrukcji o tyle wykwity innych soli, zwłaszcza siarczanowe, mogą w znacznym stopniu osłabić element murowy w miejscu ich występowania i narastających z czasem zmian mikrostruktury zaczynu cementowego ..."

    http://www.andbud.pl/chemia/wykwit

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    stawiam na brak/przerwaną izolację balkonu.
    też stawiam na brak /przerwana izolację balkonu czy tarasu przez to pewnie ściana podciąga wilgoć.
    ja nie ufałbym aż tak tym foliom w płynie, wolałbym wywinąć papę na ścianę i tak tęż zrobię.

  16. #16

    Domyślnie

    Więc zapytam jakie w/q Was są możliwości załatwienia tej usterki .... nie ukrywam że wielkiej demolki w nowym domu nie chciałbym robić.

    I druga ustarka - w tym samym pokoju na ścianie działowej (z drugiej strony jest kolejny pokój więc o wilgoci nie ma mowy) przepraszam za wyrażenie "wyburchlił" się tynk razem z farbą .... wygląda to mniej więcej tak. Ściany przed malowaniem były gruntowane malowane farbą białą a potem kolorową - tu też pytanie co z tym zrobić - zagładzić głądzią czy zbić więcej tynku bo to będzie dalej odchodziło ??




  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    Odświeżam wątek ponieważ mam taki problem jak na ostatnim zdjęciu. Tynk najpierw się wybrzusza, potem odpada. Pod spodem nie ma wilgoci, jest jakby sproszkowany tynk...
    Czy ktoś wie, co to może być? Czy rzeczywiście wilgoć?
    Użytkuję dom od 6 lat i był budowany w dużej mierze "własnymi siłami". Obawiam się, że stąd mogą brać się obecne problemy...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    masz odparzenie a jest to wynikiem fuszerki.
    Przed tynkowaniem powinna ściana być pokryta dysperbitem w celu wyrównania chłonności muru. Nie zrobili tego tak jak powinno być i w tym momencie woda z tynku została zassana przez mur/ścianę. Efektem tego jest sypanie się tynku po jego odkuciu.
    Albo mocno tanio było za m2 położenia tynku albo jacyś nowicjusze trenowali
    Remontować trzeba ale przy pomocy kwalifikowanej ekipy.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    masz odparzenie a jest to wynikiem fuszerki.
    Przed tynkowaniem powinna ściana być pokryta dysperbitem w celu wyrównania chłonności muru. Nie zrobili tego tak jak powinno być i w tym momencie woda z tynku została zassana przez mur/ścianę. Efektem tego jest sypanie się tynku po jego odkuciu.
    Albo mocno tanio było za m2 położenia tynku albo jacyś nowicjusze trenowali
    Remontować trzeba ale przy pomocy kwalifikowanej ekipy.
    Dziękuję za odpowiedź. A to, że w niektórych miejscach (teraz oglądam wszystkie ściany...) tynk odpada cieńszymi warstwami, tak jakby się osypuje też może być związane z nieprawidłowym położeniem tynku? Najbardziej boję się, że może być to problem z wilgocią...Jednak nigdzie nie mam żadnych włosków/zacieków ani nic takiego. Tylko tynk się marszczy i odpada... Więc chyba trzeba będzie znaleźć ekipę.
    Czy mógłbyś mi jeszcze napisać, co robi się w takich sytuacjach? Bo obawiam się, że mam wszystkie ściany do skucia i malowania od nowa...

  20. #20

    Domyślnie

    Aha i jeszcze jedno - ja tu nic nie muszę odkuwać (o ile dobrze Cię zrozumiałam). Tynk sam odpada...ja go tylko odkurzyć mogę potem:/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony