dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3842

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    To zależy jaką wartość ma u ciebie temp. przeciwzamrożeniowa, jeśli jest ustawiona wysoko to może grzać.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    To zależy jaką wartość ma u ciebie temp. przeciwzamrożeniowa, jeśli jest ustawiona wysoko to może grzać.
    no waśnie dość niska, bo -3. Coś dziwnego się zadziało i będę musiał raz jeszcze wypróbować pkt pocz pkt kon. Teraz mam grzejniki. Na dworze 2 stopnie i żądana temperatura to 12 stopni.

    ps. Jak długo (ile godzin) w ciągu doby pracuje u Was piec w trybie grzania. Ja mam ustawione 2 rano i 4 po południu. Czy powinno się raczej ustawić ogrzewanie np. cały dzień, a piec się włącza kiedy tego potrzeba?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Od wczoraj ogrzewa mi dom piec z tematu. Ogrzewa 145m2 w tym 50m2 podłogówki. Na dzień dzisiejszy start, ustawienia, i pierwsze grzanie ok. 18h spalił prawie 20m3. Mam dwa sterowniki w domu jeden stacjonarny a drugi przenośny. Nie mam pojęcia czy to dobre ale tak zamontowali i zobaczymy po pierwszej zimie czy przydatne.

    Moja kotłownia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...38a104622.html

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepexy Zobacz post
    no waśnie dość niska, bo -3. Coś dziwnego się zadziało i będę musiał raz jeszcze wypróbować pkt pocz pkt kon. Teraz mam grzejniki. Na dworze 2 stopnie i żądana temperatura to 12 stopni.

    ps. Jak długo (ile godzin) w ciągu doby pracuje u Was piec w trybie grzania. Ja mam ustawione 2 rano i 4 po południu. Czy powinno się raczej ustawić ogrzewanie np. cały dzień, a piec się włącza kiedy tego potrzeba?
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.
    no fakt, pomyliłem z temp. graniczną mrozu. Ta przeciwzamrożeniowa była ustawiona na 9.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Zaczęliśmy wczoraj sezon grzewczy z naszym Junkersem Mam w związku z tym kilka wątpliwości i pytań.

    Na podłogach mamy w większości parkiet warstwowy. Nie chciałabym mu zrobić kuku, w związku z czym pilnujemy temperatury w domu, aby nie było dużych spadków i wahań (do tej pory mieliśmy bez grzania 19-19,5 stopnia w dzień), zaopatrzyliśmy się w ogranicznik temperatury zamontowany przy piecu. I teraz pytanie-jaką maksymalną temperaturę mogę/powinnam tam ustawić? Jeszcze przed sezonem eksperymentowałam i po ustawieniu temperatury 40 stopni na ograniczniku piec głupiał i wyłączał się, zasobnik w tym czasie grzał wodę do temperatur dużo wyższych i być może przez to.

    Druga sprawa to maksymalna temperatura posadzki i zasilania. Czy ktoś z Was tutaj ma może w domu drewno i powie mi jaka faktycznie jest ta maksymalna temperatura zasilania oraz posadzki? Jedni mówią że 35, inni że 32 (mowa o zasilaniu) albo 25 bądź 27 czy 28 (posadzka). Wg mojego wykonawcy posadzki drewnianej zasilanie max 35 st. a posadzka 28 st. Nadal nie wiem gdzie leży prawda

    I jeszcze kwestia ustawień temperatury na regulatorze. Na noc u nas pożądana temp. to 18 stopni, na dzień 20. Wymyśliłam sobie że ustawię regulator aby grzał w godzinach 5-8 rano czyli żeby było cieplej kiedy wstajemy do pracy o 7, między 8 a 16 oszczędzanie bo nie ma nas w domu, i potem od 16 do 20 znów grzanie i potem do 5 rano oszczędzanie. Ale nie wiem czy nie przekombinowałam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.
    mariuszwa, a jak masz ustawione funkcje 1.C i 1.D ? chodzi mi o prędkość pompy CO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony