dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 193
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 3842
  1. #3241

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Anodę Correx można dokupić w "necie". Znając życie, gdyby Junkers sprzedawał ją swoją siecią dystrybucji, to była by droższa o 50%.
    A filtr odżelazniający coś pomoże?

  2. #3242

    Domyślnie

    Spróbuj zrobić wygrzewanie (termiczną dezynfekcję zbiornika), mam wrażenie że po wygrzaniu jest na jakiś czas spokój z zapachem.

    PS. w instrukcjach montażu anod tytanowych jest wymóg odizolowania elektrycznego elementu grzewczego od zasobnika, co chyba nie zawsze ma miejsce.
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 30-03-2017 o 07:39

  3. #3243

    Domyślnie

    Jestem nowy na forum. Witam wszystkich forumowiczów. Szukam pomocy w wyborze pieca kondensacyjnego dwufunkcyjnego ponieważ jestem laikiem w tym temacie. Mieszkam w starej kamienicy, czteroosobowa rodzina, mieszkanie jednopoziomowe 90m, wysokość 2,80, drugie piętro. Niestety budynek nie ocieplony, grubość ścian zewnętrznych 50cm cegła. Ogrzewanie istniejące grzejniki. Okna plastikowe ok 12 lat. Zamierzona odległość pieca od prysznica to 1.5 do2m, umywalki 2.5m.Nie mam miejsca na zbiornik. Zależy mi też na sterowaniu piecem za pomocą smartfona. Coś tam poczytałem na temat i moje typ to: junkers cerapur smart zwb28-5c +cw 400 oraz vaillant ecoTEC pro vcw226/5-3A + jakaś pogodówka. Proszę pomóżcie. Jakie jest wasze zdanie ?
    W moim mieście ma serwisantów od jednego i drugiego.
    Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

  4. #3244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    A nie dasz rady dać kotła z wbudowanym zasobnikiem? One najczęściej są tylko trochę większe.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #3245

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    A nie dasz rady dać kotła z wbudowanym zasobnikiem? One najczęściej są tylko trochę większe.
    Dam radę tylko zależy mi na jak najniższej mocy dolnej. Z tego co poczytałem to chyba chodzi o jak najszerszy zakres modulacji pieca. A te z zasobnikami wbudowanymi startują od 6-7 kw. Zależy mi na tym żeby w miesiącach grudzień, styczeń i luty zmieścić się z rachunkiem za m-c ok 400-500zł.

  6. #3246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    No to już musisz sam poszukać. Dla Ciebie najlepszy byłby zasobnik i wtedy nie byłoby żadnego problemu.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  7. #3247

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    No to już musisz sam poszukać. Dla Ciebie najlepszy byłby zasobnik i wtedy nie byłoby żadnego problemu.
    A co daje mi wbudowany zasobnik ? Czy piec bez zasobnika przy takim układzie nie da rady nagrzać wody, kąpiac się na przykład 2-3 osoby jedna po drugiej ?

  8. #3248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    w czwartek ok 16 wlaczylem program suszenia Jastrychu (start 1 dzien 25 stopni i pozniej co dzien 5 stopni wiecej) w sobote rano na zasilaniu bylo 30 stopni wiec ok 16 powinno sie podniesc na 35 a dzisiaj juz na 40 ale jak podjechalem tam pod wieczor okazalo sie ze kociol caly czas grzeje na 30 stopni...
    pozniej probowalem ponownie wylazyc i wlaczyc program ale w pewnym momencie kociol stanal dokladnie na 26,5 i w ogole nie chcial tego zmienic nawet jak wylaczylem program i obojetnie jaka temp. ustawilem na regulatorze czy na samym kotle caly czas bylo 26,5.. w koncu wylaczylem i ponownie wlaczylem kociol oraz ustawilem program suszenia od 35 stopni to zaczal podnosic do tej temp ale robil to bardzo powoli wiec jak bylo ok 34 pojechalem do domu
    reasumujac czy tak powinno byc? zwlaszcza ze pierwotny program juz dawno powinien dojsc do 40 a jednak tak sie nie stalo? chyba ze robie cos zle?
    sam odpowiem - tak sie dzialo bowiem na kotle bylo ustawione 30 pomimo zapewnien infolinii Junkersa ze jak sie wlaczy program suszenia Jastrychu albo budynku sa to programy nadrzedne... w ogole w przypadku programu suszenia Jastrychu na regulatorze CW400 dziala funkcja wznawiania w przypadku zaniku zasilania (nastaw do 24h) a infolinia twierdzi ze przy braku zasilania piec sie zawiesza i trzeba go restartowac

  9. #3249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał BORYSKI4 Zobacz post
    A co daje mi wbudowany zasobnik ? Czy piec bez zasobnika przy takim układzie nie da rady nagrzać wody, kąpiac się na przykład 2-3 osoby jedna po drugiej ?
    Daje znacznie więcej komfortu niż kocioł 2F. Kocioł bez zasobnika da radę nagrzać wodę, problem będzie gdy oprócz wody do prysznica będzie musiał jeszcze nagrzać wodę do kuchni.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  10. #3250

    Domyślnie

    Mam ten piec z zasobnikiem 120l i pompą cyrkulacyjną WIKO do c.w.u.

    Jak wg. Was najoszczędniej ustawić obniżanie temp. na kaloryfery i jak na podłogówkę ?
    Teraz mam kaloryfery tak, że 21`C 5:00-23:00 i na noc na 20,5`C
    Podłogówkę 21`C 5:00-18:00 (tryb dzienny), 20`C 18:00-22:00 (tryb popołudniowy i 19`C tryb nocny

    Jak widać kaloryfery obniżam jedynie o 0,5`C tak aby piec zachowywał się jakby samochód jechał w trasie na ostatnim biegu czyli niby szybko ale oszczędnie.
    Czy lepiej dać mu wychładzanie do 17-18`C i aby nad ranem zasuwał aby nagrzać do 21`C ?

    Jak ustawić cyrkulację ?
    Czy mam 1 x 1h przez 3 minuty czy mam 6 x/h przez 3 minuty to mam wrażenie, że woda na pierwsze piętro dociera z takim samym opóźnieniem.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 13-04-2017 o 13:40

  11. #3251

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Mam ten piec z zasobnikiem 120l i pompą cyrkulacyjną WIKO do c.w.u.

    Jak wg. Was najoszczędniej ustawić obniżanie temp. na kaloryfery i jak na podłogówkę ?
    Teraz mam kaloryfery tak, że 21`C 5:00-23:00 i na noc na 20,5`C
    Podłogówkę 21`C 5:00-18:00 (tryb dzienny), 20`C 18:00-22:00 (tryb popołudniowy i 19`C tryb nocny

    Jak widać kaloryfery obniżam jedynie o 0,5`C tak aby piec zachowywał się jakby samochód jechał w trasie na ostatnim biegu czyli niby szybko ale oszczędnie.
    Czy lepiej dać mu wychładzanie do 17-18`C i aby nad ranem zasuwał aby nagrzać do 21`C ?

    Jak ustawić cyrkulację ?
    Czy mam 1 x 1h przez 3 minuty czy mam 6 x/h przez 3 minuty to mam wrażenie, że woda na pierwsze piętro dociera z takim samym opóźnieniem.
    Grzej równo całą dobę

  12. #3252
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jamtojest

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-791
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Jestem nowy na tym forum.Przeszukałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.kocioł Junkers cerapur ma chodzić z dwoma obiegami grzewczymi ;dwie grupy pompowe/w tym jedna z zaworem mieszającym z siłownikiem elektrycznym/ na rozdzielaczu,poprzedzonym sprzęgłem hydraulicznym.Jeden obieg grzejnikowy drugi O.P..Mam już do tego sterownik CW 400 z czujnikiem pogodowym.W hurtowni dodatkowo wyceniono mi m.in.:CR 10 sterownik pokojowy dla układu bez mieszacza/grzejnikowego/ oraz dwa moduły MM 100.Jeden ma obsługiwać układ mieszacza/i to jest jasne/natomiast drugi sprzęgło hydrauliczne poprzez swój czujnik temperatury.I tu pytanie.Czy drugi MM100 jest potrzebny. Czy nie wystarczy sam czujnik temperatury sprzęgła podpięty pod dedykowane do tego styki w kotle? Z góry dziękuję za poradę i życzę wszystkim Forumowiczom zdrowych Świąt i Mokrego Dyngusa.

  13. #3253

    Domyślnie

    Jest tutaj gdzieś w wątku o ustawianiu krzywej grzewczej ale nie mogę teraz znaleźć.
    To znaczy przy przeglądaniu widziałem że temat był poruszany ale teraz gdy szukam to syzyfowa praca.
    Albo mi ktoś pomoże opisując jak najlepiej ją ustawiać albo proszę o link.
    Mam sterownik CW400.

  14. #3254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Mam ten piec z zasobnikiem 120l i pompą cyrkulacyjną WIKO do c.w.u.

    Jak wg. Was najoszczędniej ustawić obniżanie temp. na kaloryfery i jak na podłogówkę ?
    Teraz mam kaloryfery tak, że 21`C 5:00-23:00 i na noc na 20,5`C
    Podłogówkę 21`C 5:00-18:00 (tryb dzienny), 20`C 18:00-22:00 (tryb popołudniowy i 19`C tryb nocny

    Jak widać kaloryfery obniżam jedynie o 0,5`C tak aby piec zachowywał się jakby samochód jechał w trasie na ostatnim biegu czyli niby szybko ale oszczędnie.
    Czy lepiej dać mu wychładzanie do 17-18`C i aby nad ranem zasuwał aby nagrzać do 21`C ?
    Porównaj to do chwilowego obniżenia prędkości. Oszczędniej wg mnie jest obniżać, ale różnice będą niewielkie.

    Cytat Napisał jamtojest Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Jestem nowy na tym forum.Przeszukałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.kocioł Junkers cerapur ma chodzić z dwoma obiegami grzewczymi ;dwie grupy pompowe/w tym jedna z zaworem mieszającym z siłownikiem elektrycznym/ na rozdzielaczu,poprzedzonym sprzęgłem hydraulicznym.Jeden obieg grzejnikowy drugi O.P..Mam już do tego sterownik CW 400 z czujnikiem pogodowym.W hurtowni dodatkowo wyceniono mi m.in.:CR 10 sterownik pokojowy dla układu bez mieszacza/grzejnikowego/ oraz dwa moduły MM 100.Jeden ma obsługiwać układ mieszacza/i to jest jasne/natomiast drugi sprzęgło hydrauliczne poprzez swój czujnik temperatury.I tu pytanie.Czy drugi MM100 jest potrzebny. Czy nie wystarczy sam czujnik temperatury sprzęgła podpięty pod dedykowane do tego styki w kotle? Z góry dziękuję za poradę i życzę wszystkim Forumowiczom zdrowych Świąt i Mokrego Dyngusa.
    Wystarczy jeden MM100.

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Jest tutaj gdzieś w wątku o ustawianiu krzywej grzewczej ale nie mogę teraz znaleźć.
    To znaczy przy przeglądaniu widziałem że temat był poruszany ale teraz gdy szukam to syzyfowa praca.
    Albo mi ktoś pomoże opisując jak najlepiej ją ustawiać albo proszę o link.
    Mam sterownik CW400.
    Znajdź na stronie Junkersa instrukcję do CW400, tam to jest.
    Ostatnio edytowane przez teres ; 29-09-2018 o 21:53
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  15. #3255

    Domyślnie

    Ja mam instrukcje do CW400.
    Widziałeś ją kiedyś ?
    Trzeba się doktoryzować z niej aby zrozumieć.
    Jest do przejścia ale sądziłem, że tutaj na forum otrzymam konkretne wytyczne co do temp., obniżań, czy pomieszczenia powinny mieć wpływ na działanie, itp.

  16. #3256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Ja mam instrukcje do CW400.
    Widziałeś ją kiedyś ?
    Trzeba się doktoryzować z niej aby zrozumieć.
    Jest do przejścia ale sądziłem, że tutaj na forum otrzymam konkretne wytyczne co do temp., obniżań, czy pomieszczenia powinny mieć wpływ na działanie, itp.
    http://pl.documents.junkers.com/down...6720819859.pdf tutaj masz od strony 36. Na stronie 39 masz bardzo ładnie pokazane jak wyglądają krzywe grzewcze w zależności od parametrów.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  17. #3257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam Serdecznie,

    Zabieram się a wykonanie instalacji C.O i C.W.U z piecem Junkers Ceraptur Smart. Mam kilka pytań związanych z tym tematem. Pierwsze i chyba najważniejsze, czy gdybyście drugi raz uzbrajali kotłownie, to czy kupilibyście sterownik CW400, bądź CW100? Mój hydraulik odradza mi podłogówkę i rekomenduje zwykły sterownik pokojowy? Jakie są wasze sugestie?

    Poza tym, w cały dom zamierzam grzać podłogówką, podzieloną na dwa obiegi. Czy w takim wypadku do drugiego obiegu lepiej będzie dołączyć sterownik CR100?

    Gdy dwa obiegi grzewcze będą zasilane podobną temperaturą, to czy wymagany jest moduł MM100? Czy wystarczy tylko sprzęgło i czy potrzebny jest mieszacz?

    W jaki sposób zorganizować C.W.U, czy do CW400 można podpiąć zasobnik z pompką ładującą od tak?

  18. #3258
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jamtojest

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-791
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki teres.W hurtowni przekonują że dwa MM 100 są niezbędne/jak w schemacie/przypomnę; jeden obieg z pompą na grzejniki ,drugi z pompą i mieszaczem z siłownikiem na podłogówkę oraz sprzęgło.kocioł Junkers Cerapur Smart zsb 24-5C.Może by tak Doradca Junkers coś na ten temat...?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat 001.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	387037   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat 002.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	387038  

  19. #3259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @jamtojest
    Możesz zrobić tak jak oni pokazują, ale zauważ, że tamten MM100 włącza jedynie pompę. Wystarczy, że pompę podepniesz razem z pompą podłogówki (do jednego MM100) i będzie to działać prawie tak samo. Na grzejnikach i tak masz głowice termostatyczne więc się poprzymykają. Tracisz jedynie możliwość niezależnego uruchamiania ogrzewania grzejnikowego i podłogówki.Sam sobie odpowiedz czy warto za to dopłacać blisko 700zł.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  20. #3260
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jamtojest

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-791
    Posty
    3

    Domyślnie

    ok.teres dzięki.tak sobie myślę że jak już się decyduję na dwa niezależne obiegi,dwa sterowniki/ cw400 i cr 10/to niech to będą dwa niezależne.Nie ma co szukać oszczędności.Zwłaszcza że jeden z tych MM100 obsługuje czujnikiem temperatury również sprzęgło...

Strona 163 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony