dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 193
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 3842
  1. #2181

    Domyślnie

    witam,

    mam szybkie pytanie, czy ktos z posiadajacych czujnik fb10 moze mi powiedziec czy posiada on podswietlanie wyswietlacza?

    pozdrawiam

  2. #2182

    Domyślnie

    rada dla tych przed instalacja, jesli zamierzacie posiadac 2 obiegi grzewcze to koniecznie sterujcie nimi przez osobne czujniki temperatury.
    ja mam 2 obiegi 50/50 podlogowka + grzejniki, ipm2 + fw200 + fb10. do tej pory mialem fw200 zainstalowany na kotle, fb10 sterowal
    podlogowka na parterze [w salonie], natomiast obieg grzejnikow byl sterowany przez fw200 bez zdalnego czujnika temperatury tylko na podstawie
    temperatury powrotu co z obiegu. niestety w takiej konfiguracji piec nie radzil sobie i nie dogrzewal mi pietra.

    po zmianie konfiguracji przenioslem fw200 z kotla do salonu na miejsce fb10, natomiast fb10 do najzimniejszego pokoju z grzejnikami. usunalem
    w tym pokoju termostat i obecnie jest ok. wszystkie pokoje z grzejnikami osiagaja oczekiwana temperature.


    pozdrawiam

  3. #2183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thys0n

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o pomoc w zakresie dot. wkładu kominowego dla pieca Junkers ZSB22-3C. Mianowicie chce wymienić obecnie posiadany piec na ww. model. W kominie posiadam wkład stalowy fi110mm. Odprowadzenie spalin zamierzałem rozwiązać poprzez instalacje dodatkowej rury wew. Pytanie jakiej średnicy 60 czy 80mm? Instrukcja Junkersa przewiduje pionowe odprowadzenia spalin i zassanie pow rurami 60/110 i 80/125.
    Komin ma długość 6,5m i w całości przebiega w ścianach wew. domu. ostatni 1m jest powyżej stropodachu. Prosiłbym o radę czy rura 60mm starczy i ewentualnie gdzie można kupić redukcję wyjścia z pieca tj. 80/125 na 60/100mm.
    Będę zobowiązany za pomoc. Z uwagi na awarie pieca temat muszę rozwiązać w ciągu kolejnych kilku dni.

  4. #2184

    Domyślnie

    Jak macie ustawione na swoich sterownikach - przy ogrzewaniu podłogowym (dodam że dom z maxa 25 cm + 20 cm styropianu+ 30 cm wełny w dachu):
    1. typ ogrzewania w obwodzie grzewczym - podłogówka
    2. pkt początkowy
    3. pkt końcowy
    4. temperatura projektowa
    5. maks. temp. zasilania
    6. wpływ temperatury pomieszczenia
    7. akumulacja cieplna budynku
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  5. #2185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Nastawy FW 100
    charakterystyka-punkt początkowy - punkt końcowy
    punkt pocz - 30 punkt końcowy- 47
    akumulacja budynku - 80
    kalibracja czujnika : 0
    max zasilania - 60
    wpływ temp pomieszczenia - 70
    wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,
    korekcja wskazan:0
    ogrzew. wył do niższego poziomu -tak
    Po takim ustawieniu regulatora sprawdź jaka będzie temp.w mieszkaniu, jeśli będą odchyłki od zadanej to koryguj temp. punktu pocz. i końc..
    Nastawy na kotle 3.A- 0 3.b- 15 3.C- 12
    Podczas regulacji krzywej "wpływ temp. wewn" można ustawić na 10%.
    Temp. grz. 21st Temp. osz. 18st.
    Przy takim ustawieniu temp. wody na zasilaniu wynosi 30st przy 20st na zewn. i 47st przy -15st na zewn.
    Pracuję przy takich nastawach 4 sezon i temp. wewątrz jest taka jak założyłem.
    Ostatnio edytowane przez mariuszwa ; 08-11-2013 o 20:14

  6. #2186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Jak zmusic piec do grzania ? Na dworze 13 stopni na sterownikuvpogodowym ustawione 21, czujnik wskazuje 20,4 a palnik sie nie wlacza.
    W ustawieniach mam ze powyzej 16 stopni na dworze ma nie grzac, ogrzewanie podlogowe, wplyw temperatury pomieszczenia 90% , akumulacja 50%. Dawalem nawet ze ma podbic do 21,5 i dalej nie wlaczylo palnika. Macie jakies rady ?

  7. #2187

    Domyślnie

    Hej,

    Czy to normalne, że na piecu delikatnie spada mi ciśnienie wody? W ciągu ostatniego tygodnia brat musiał dwa razy lekko dopuścić wody, twierdzi że spadało ciśnienie.
    Zanim piec został zainstalowany w obiegu była woda (cały dom w podłogowym), jeszcze przed wylewkami. Ciśnienie na manometrze nie spadało, miałam fioła na tym punkcie i ciągle to sprawdzałam no chyba że ktoś sobie ręce umył pod kranem A teraz nagle spada ciśnienie na piecu?
    Gdzieś wyczytałam na szybko, że przy rozruchu pieca to normalne. Albo że może układ jest zapowietrzony?

  8. #2188

    Domyślnie

    Oliwka - spada Ci nie ciśnienie wody, a ciśnienie wody w układzie CO (wnioskując po komentarzu "brat musiał dopuścić wody")
    Ciśnienie CWU to inna para kaloszy, z ciśnieniem wody CO (w układzie zamkniętym) nie ma nic wspólnego.
    Masz automatyczne odpowietrzacze na rozdzielaczach podłogówki?

  9. #2189

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Oliwka - spada Ci nie ciśnienie wody, a ciśnienie wody w układzie CO (wnioskując po komentarzu "brat musiał dopuścić wody")
    Ciśnienie CWU to inna para kaloszy, z ciśnieniem wody CO (w układzie zamkniętym) nie ma nic wspólnego.
    Masz automatyczne odpowietrzacze na rozdzielaczach podłogówki?

    Tak tak, chodzi o ciśnienie wody w CO.
    Nie mam pojęcia czy mam automatyczne odpowietrzacze Dziś niedziela, jutro wolne, do wtorku zanim uda mi się do hydraulika dodzwonić będę przeżywać temat, dlatego od razu pytam tutaj
    Czyli może to być normalne zjawisko przy zapowietrzonej podłogówce?

  10. #2190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał thys0n Zobacz post
    Witam,
    proszę o pomoc w zakresie dot. wkładu kominowego dla pieca Junkers ZSB22-3C. Mianowicie chce wymienić obecnie posiadany piec na ww. model. W kominie posiadam wkład stalowy fi110mm. Odprowadzenie spalin zamierzałem rozwiązać poprzez instalacje dodatkowej rury wew. Pytanie jakiej średnicy 60 czy 80mm? Instrukcja Junkersa przewiduje pionowe odprowadzenia spalin i zassanie pow rurami 60/110 i 80/125.
    Komin ma długość 6,5m i w całości przebiega w ścianach wew. domu.
    Policz sobie opór komina, na oko powinna spokojnie starczyć rura 60mm. Przykład, wpisz w google "AZB 891 - Junkers" i rozdział 4,3 pokazuje jak to obliczać.

  11. #2191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczak917

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    27

    Domyślnie Kociol Junkers Cerapur Smart 14 zimna podlogowka

    Witam.Mam problem z grzaniem podłogowki.Na sterowniku FW 200 mam nastawione 22C i tyle mam,ale podłoga jest chłodna.Po godzinie chodzenia marzne w nogi.Gdy piec sie urochamia to na wyswietlaczu dochodzi do 30.To chyba temp.do jakiej nagrzewa podłoge.W info na FW 200 żadana temp.zasilania pokazuje25C i to to jest zmienne bo pokazuje i mniej.Temp.projektowa to chyba 30 C.Gdy np na dworze jest duzy spadek temp. i piec pracuje dluzszy czas to podloga jest cieplejsza ale np. po dwoch ddniach gdy piec juz nie grzeje tyle wl.sie na 10sekund.podtrzymując tylko temp. i tak w kółko to podloga jest chlodna a w pokojach gdzie jest panel jest 1,5 *C chłodniej.Nie wiem czy to nie jest problem pompki która jest w piecu i moze nie daje rady ganiac wody.Nie mam mieszacza przy rozdzielaczu,a podobno to moze byc przyczyna.Prosze o pomoc

  12. #2192

    Domyślnie

    Ciepłą (w dotyku) podłogę będziesz miał przy dużo wyższych temperaturach zasilania i tylko przy porządnych mrozach.
    30 stopni zasilania da Ci ciut ponad 20 stopni na powierzchni podłogi i nie jest to ciepła podłoga.
    Wszelkie sterowniki mierzą temperaturę w pomieszczeniu, a nie na powierzchni materiału...
    Jeśli liczyłeś że podłogówką w okresie przejściowym (gdzie nie ma nawet przymrozków na zewnątrz) da Ci ciepłą podłogę, to niestety się bardzo przeliczyłeś.

  13. #2193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adidawi

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,jako że jestem nowym użytkownikiem forum chciałbym się serdecznie przywitać.
    Moje pytanie będzie dotyczyć wydajności kotła junkers cerapur smart zsb 14-3c .
    Mój nowo budowany dom ma powierzchnie użytkową 100 m2 +24m2 garaż ,w domu jest trzy sypialnie ,salon,kuchnia ,pom.gospodarcze i łazienka.
    Planuję zrobić tak :sypialnia 1 o powierzchni 10,35 m2 - kaloryfer,sypialnia 2 o pow.12,07 m2 - kaloryfer, sypialnia 3 o pow 16,53 m2 - kaloryfer,salon o pow.32 m2- dwa kaloryfery i ogrzewanie podłogowe,łazienka o pow.5m2 kaloryfer drabinka i podłogówka,kuchnia o pow. 9m2 -ogrzewanie podłogowe,pomieszczenie gospodarcze(miejsce na kocioł) pow.3,5 m2 - ogrzewanie podłogowe,korytarze łącznie ok.12 m2-ogrzewanie podłogowe,dodatkowo kaloryfer w garażu ,ale tylko na lekkie dogrzanie,do tego zasobnik c.w.u. 120 litrów,i teraz pytanie do użytkowników.
    Czy ten kocioł będzie odpowiedni do takiej powierzchni domu,czy podoła bez problemu ogrzać pomieszcenia i ciepła wode w przypadku bardzo niskich temperatur,czy lepiej zainstalować kocioł junkers cerapur smart zsb 22-3c ,który posiada większą moc ?Bardzo proszę o wypowiedzi który z tych dwóch kotłów będzie odpowiedniejszy (chodzi mi również o to by był ekonomiczniejszy w użytkowaniu,nie koniecznie w zakupie)


    pozdrawiam

  14. #2194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Bierz mniejszy, spokojnie ogarnie, będzie tańszy i ekonomiczniejszy. Nie masz policzonego zapotrzebowania na ciepło? Bardzo zgrubne oszacowanie możesz sobie wyliczyć tutaj http://cieplowlasciwie.pl/start (co ciekawe u mnie się w miarę sprawdziły obliczenia ) Jak już policzysz, to wklej proszę do tego tematu wyniki.
    Ostatnio edytowane przez teres ; 14-11-2013 o 10:02

  15. #2195
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał adidawi Zobacz post
    Witam,jako że jestem nowym użytkownikiem forum chciałbym się serdecznie przywitać.
    Moje pytanie będzie dotyczyć wydajności kotła junkers cerapur smart zsb 14-3c .
    Mój nowo budowany dom ma powierzchnie użytkową 100 m2 +24m2 garaż ,w domu jest trzy sypialnie ,salon,kuchnia ,pom.gospodarcze i łazienka.
    Planuję zrobić tak :sypialnia 1 o powierzchni 10,35 m2 - kaloryfer,sypialnia 2 o pow.12,07 m2 - kaloryfer, sypialnia 3 o pow 16,53 m2 - kaloryfer,salon o pow.32 m2- dwa kaloryfery i ogrzewanie podłogowe,łazienka o pow.5m2 kaloryfer drabinka i podłogówka,kuchnia o pow. 9m2 -ogrzewanie podłogowe,pomieszczenie gospodarcze(miejsce na kocioł) pow.3,5 m2 - ogrzewanie podłogowe,korytarze łącznie ok.12 m2-ogrzewanie podłogowe,dodatkowo kaloryfer w garażu ,ale tylko na lekkie dogrzanie,do tego zasobnik c.w.u. 120 litrów,i teraz pytanie do użytkowników.
    Czy ten kocioł będzie odpowiedni do takiej powierzchni domu,czy podoła bez problemu ogrzać pomieszcenia i ciepła wode w przypadku bardzo niskich temperatur,czy lepiej zainstalować kocioł junkers cerapur smart zsb 22-3c ,który posiada większą moc ?Bardzo proszę o wypowiedzi który z tych dwóch kotłów będzie odpowiedniejszy (chodzi mi również o to by był ekonomiczniejszy w użytkowaniu,nie koniecznie w zakupie)


    pozdrawiam
    witam

    nie podajesz jakie twój dom bedzie miał zapotrzebowanie na ciepło, ale piszesz, że "nowo budowany dom", więc pewnie ocieplony
    wg mnie Cerapur Smart 14 kW w zupełności wystarczy
    nie zdarzyło mi się zamontować większego kotła w ostatnich latach do takiego domu

    rozważ podłogówkę w całym domu - szczerze polecam

    pozdrawiam
    ,,,,

  16. #2196
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adidawi

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ponownie i dziękuje za szybką odpowiedz,w projekcie mam zapisane :SUMARYCZNA STRATA CIEPŁA BUDYNKU =7723 W ,zaś dla pokrycia strat ciepła i przygotowanie C.W.U. wystarczy kocioł gazowy o nominalnej mocy 10 kW, Niżej wklejam link do wyliczeń jakie mi wyszły z programu który podał mi użytkownik Teres,w obliczeniach dodałem do długości budynku również garaż,który ma być tylko lekko dogrzewany.

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3to
    pozdrawiam

  17. #2197

    Domyślnie

    Zapytam tutaj, bo na forum nie mogę znaleźć takiej informacji, a i na wątku o kominkach i kominach nie dostałam jednoznacznej odpowiedzi.

    Piec Junkers, i kominy systemowe posiadam. O ile rura w kominie dymowym od kominka (Schiedel Rondo) jest ocieplona wełną wewnątrz pustaka, tak komin od pieca kondensacyjnego (Avant Economic) nie jest ocieplony w żaden sposób-jedynie ponad dachem 5 cm wełny i na to tynk mozaikowy (obydwa kominy).

    I teraz pytanie, czy powinnam ocieplić tę część komina która jest na poddaszu nieużytkowym? Tam będzie zimno, bowiem ocieplam strop a nie połacie. Jeśli ocieplać to czym? Czy może być styropian? Jaka grubość wystarczy? I czy trzeba zaciągnąć to potem klejem + siatka?

  18. #2198

    Domyślnie

    Witam,

    Mam u siebie Junkers'a ZSB-14-3c z regulatorem pogodowym FW120. Domek parterowy ~ 120 m2. 20cm styro, rolety, na razie nie chodzi went. mechaniczna. 78 m2 podłogówki i 3 sypialnie z samymi grzejnikami. Mam układ bez mieszacza czyli grzejniki z niską temperaturą zasilania (taką jak na podłogówkę. Kotłownia to dla mnie początek, grzeje od 3 tyg., ale widzę, ze układ bez mieszacza, może i oszczędny w montażu i eksploatacji, ale nie będzie komfortu ciepłych grzejników. Nie wiem jak ja będę suszył ręczniki w łazience... bez używania grzałki elektr. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, na razie domek nie wykończony.

    Jedno mnie zastanawia. Mam ustawiony regulator na tryb przeciwzamr. z nastawiną temp. 12stC. W pomieszczeniu nie spada tem. poniżej 15stC , a mimo to kocioł momentami dogrzewa. O co chodzi? Czy krzywa grzewcza na nim to wymusza, że mimo tego że jest za ciepło wg. ustawienia na regulatorze to kocioł i tak grzeje?

  19. #2199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Witam.

    1. Jak masz ustawiony paramety krzywej grzania i wpływ temp.pomieszczenia?.
    2. Ustaw parametry: wpływ temp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,
    -ogrzew. wył do niższego poziomu -tak
    Ostatnio edytowane przez mariuszwa ; 17-11-2013 o 10:14

  20. #2200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Ludziska czy majac w domu tylko podlogowke da sie tak wysterowac kociol aby utrzymywac stale rozgrzana podloge i jednoczesnie temperature w pomieszczeniu okolo 21 stopni. Obecnie aby miec ciepla podloge grzeje od 13 do 16 do 20,5 a od 16 do 20.30 do 21 . Po calej nocy temperatura spada zaledwie 0,5 stopnia wiec kociol wlacza sie ponownie dopiero o 13 albo i pozniej aby dobic do 20,5 przez co przez parenascie godzin podlogi wystygaja i trzeba je ponownie dlugo rozgrzewac.

    Wydaje mi sie ze nawet jak ustawie na stale 21 stopni to kociol dogrzeje, wylaczy grzanie na na kilka kilkanacie godzin i dopiero jak spadnie ponad 0,5 zacznie dogrzewac.
    Tez tak macie i wiecie jak z tym radzic sobie aby nie doprowadzac do takiego wystygania posadzek ?

Strona 110 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony