dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3842

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Mógłby mi ktoś poradzić czy po rozbudowie domu (bedzie docelowo około 160m2, sporo skosów, po podłodze około ok 200m2) powinienem przestawić pompę w kotle z 2 na 3 bieg żeby woda odpowiednio krążyła po całej instalacji?

    na dole jest 60m2 podłogówki napędzaniej dodatkową pompką (poza piecem) + 3 grzejniki CV22 + drabinka w łazience, natomiast na górze są dwa pomieszczenia (łazienka i pralnia) z podłogówką max 25m2 po podłodze (bez żadnej dodatkowej pompki) + 6 grzejników CV11 + drabinka w łazience.

    Wiem, że ten piec nie jest przewidziany do aż tak dużych powierzchni ale po 10 latach mieszkania na parterze udało się zrobić piętro i nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy kocioł skoro ten może okazać się wystarczający (15cm styropianu na ścianach + 30cm wełny w dachu + ciepłe okna).

    Czy Waszym zdaniem zeby obieg wody był optymalny i wszędzie docierała odpowiednia temperatura to trzeba ustawić 3 bieg na piecu (teraz mam na 2 i troche jakby podłogówka na górze jest chłodniejsza niż na dole)?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekvip20 Zobacz post
    Mógłby mi ktoś poradzić czy po rozbudowie domu (bedzie docelowo około 160m2, sporo skosów, po podłodze około ok 200m2) powinienem przestawić pompę w kotle z 2 na 3 bieg żeby woda odpowiednio krążyła po całej instalacji?

    na dole jest 60m2 podłogówki napędzaniej dodatkową pompką (poza piecem) + 3 grzejniki CV22 + drabinka w łazience, natomiast na górze są dwa pomieszczenia (łazienka i pralnia) z podłogówką max 25m2 po podłodze (bez żadnej dodatkowej pompki) + 6 grzejników CV11 + drabinka w łazience.

    Wiem, że ten piec nie jest przewidziany do aż tak dużych powierzchni ale po 10 latach mieszkania na parterze udało się zrobić piętro i nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy kocioł skoro ten może okazać się wystarczający (15cm styropianu na ścianach + 30cm wełny w dachu + ciepłe okna).

    Czy Waszym zdaniem zeby obieg wody był optymalny i wszędzie docierała odpowiednia temperatura to trzeba ustawić 3 bieg na piecu (teraz mam na 2 i troche jakby podłogówka na górze jest chłodniejsza niż na dole)?
    Nie jestem fachowcem jak cos i też borykam się z problemem regulacji kotła ale moze coś podpowiem, moze ktoś mnie poprawi jak źle ... Moim zdaniem przy takiego typu instalacji powinno być zastosowane sprzęgło hydrauliczne za kotłem a następnie dwa obiegi zasilane każde swoją pompka C.O . Czyli parter ma swoją pompkę i piętro ma swoją. Zrownowazysz wtedy temperature zasilania na góre i dol. Czytałem gdzieś że moc pompki może wpływać na hałasy i szumy w instalacji jak są zbyt małej średnicy rury. Za szybko też źle bo może się szybciej nagrzewać ale i szybciej wychładzac (jak kocioł jest wyłączony).

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki kamil92subi za opinię, też tak myślę, że pompa pieca nie da rady pchać wody w górę i jeszcze poprawnie obsłużyć opory podłogówki. Muszę się pogodzić z koniecznością przebudowy instalacji.... tanio już było teraz trzeba zrobić dobrze
    Ostatnio edytowane przez przemekvip20 ; 24-01-2021 o 11:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony