dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 193
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 3842
  1. #2621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    jestem od dwóch dni posiadaczem głodomora GAZU Junkersa Ceraptur Smart ZSB 22 plus FW120 i zasobnik 140L .

    Mój dom to.
    Powierzchnia użytkowa 170m2
    Kubatura 730m3
    Dach deskowany + papa+dachówka ceramiczna
    ocieplenie dachu na chwilę obecną 15cm wełny będzie 30cm łacznie (jeszcze nie wykończone)
    Poddasze jest zamknięte drzwiami.
    Ściany budynku to Porothem 30cm + 15styropianu
    Podłoga 10cm styropian
    W domu są tylko Kaloryfery panelowe stalowe

    Z tego co wiem fachowiec je przewymiarował ale o ile ...... tego nikt nie wiem a jak jest z fachowcami to każdy z was wie......

    Pierwsze uruchomienie pieca na nastawach oryginalnych , zmieniona tylko krzywa na grzejniki i przy programach
    Grzanie 20,5stC
    Oszczędzanie 18,5stC

    Grzanie od 6-7,30
    oszczędzanie 7,30-15,30
    grzanie 15,30-23,3

    CWU na 50st w tym samym okresie co grzanie. Piec zjadł przez dobę 18m3

    Dodam że dom jest od 3 miesięcy grzany kominkiem z DGP.
    Powierzchnia jaką na daną chwilę ogrzewa to jakieś 120m2

    Czy nastawy mariuszwa będą współgrały z systemem bez podłogówki.


    Mam jeszcze jedną zagwozdkę. Na piecu pokrętło od CWU mam ustawione na "e" czyli 50st Piec mam ustawiony na maxymalną temperaturę CWU 50st na sterowniku mam również 50st a on zasobnik podgrzewa do nie całych 60st!!!!! Potem zasobnik stygnie gdzieś do 40 i ponownie.
    Czy może ktoś mi z tym pomóc. Jak to prawidłowo powinno działać? Czy po każdym poborze ciepłej wody powinien od razu grzać wodę do tych 50. Czy z jakimś większym opóźnieniem?? Nie rozumiem tego.

    Uprzejmie proszę o pomoc w ustawieniu mojego głodomora
    Ostatnio edytowane przez szczep85 ; 31-01-2015 o 06:04

  2. #2622
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Junkersa Ceraptur Smart ZSB 22 plus FW120 i zasobnik 140L galmetu.
    Mam jeszcze jedną zagwozdkę. Na piecu pokrętło od CWU mam ustawione na "e" czyli 50st,na sterowniku mam również 50st a on zasobnik podgrzewa do nie całych 60st!!!!! Potem zasobnik stygnie gdzieś do 40 i ponownie.
    Czy może ktoś mi z tym pomóc. Jak to prawidłowo powinno działać? Czy po każdym poborze ciepłej wody powinien od razu grzać wodę do tych 50. Czy z jakimś większym opóźnieniem?? Nie rozumiem tego.
    Halo czy ktos jeszcze tu zaglada?
    Czy ktoś może mi z tym pomóc? Dziś dokładnie obserwowałem temp.na zasobniku i mimo ze wszedzie ustawione na 50 to on grzal do 61.5st. To po co te wdzystkie nastawy skoro one nie działają.
    Pozdrawiam szczep85

  3. #2623

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Halo czy ktos jeszcze tu zaglada?
    Czy ktoś może mi z tym pomóc? Dziś dokładnie obserwowałem temp.na zasobniku i mimo ze wszędzie ustawione na 50 to on grzał do 61.5st. To po co te wdzystkie nastawy skoro one nie działają.
    Pozdrawiam szczep85
    Witam, napisz coś konkretniej. Jaki masz program grzanie CWU taki jak CO czy osobne programy ?
    Skoro masz ustawione 50stp to dziwne, że aż tak nagrzewa tzn o 11,5stp. Ja również mam 50stp i mi nagrzewa do 55stp max. Chodzi o to, że woda, która jest jeszcze w wężownicy jest gorąca i czujnik ją wykrywa. Prawda jest taka, że kocioł mam nagrzany do 50stp. a tylko w górnej (wierzchniej)warstwie na powierzchni jest gorąca woda z wężownicy. Niue wiem czy jasno to napisałem, ale było to tłumaczone na forum i faktycznie tak jest. Dziwi mnie twój skok o 11,5stp. Chyba, że program grzania CWU masz taki jak CO ? !

  4. #2624
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ciepla woda i pompa cyrkulacyjna-osobne programy
    programy godzinowe ustawione
    cyrkulacja ustawiona.
    Pokrętło na piecu na e w sterowniku ustawione na 50st a on grzeje ponad 60.
    Jakie powinny byc wahania temp. W zasobniku. W menu pieca nic nie robilem.

  5. #2625
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Ciepla woda i pompa cyrkulacyjna-osobne programy
    programy godzinowe ustawione
    cyrkulacja ustawiona.
    Pokrętło na piecu na e w sterowniku ustawione na 50st a on grzeje ponad 60.
    Jakie powinny byc wahania temp. W zasobniku. W menu pieca nic nie robilem.
    A czujnik na zbiorniku masz dobrze umieszczony

  6. #2626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kurcze nie wiem robił to fachowiec. Jak jesteś w stanie powiedzieć jak to sprawdzić to sprawdzę. Bo ja nie mam pojęcia

  7. #2627

    Domyślnie

    Skąd wiesz że ma dokładnie 61.5*C, jakim sposobem to sprawdziłeś. U mnie na zasobniku pokazuje mniej niż czujnik dolny i górny na sterowniku. Np. kocioł nie załącza się na 5 bo widzi temp. zadaną a na zasobniku widzę ok. 42-43 *C. Woda ma rzeczywiście 50*C bo sprawdzałem.

  8. #2628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Skąd wiesz że ma dokładnie 61.5*C, jakim sposobem to sprawdziłeś. U mnie na zasobniku pokazuje mniej niż czujnik dolny i górny na sterowniku. Np. kocioł nie załącza się na 5 bo widzi temp. zadaną a na zasobniku widzę ok. 42-43 *C. Woda ma rzeczywiście 50*C bo sprawdzałem.
    Bo widzę na fw120 do jakiej temp. Podgrzewa.
    Przestawilem na 40st. I również przegrzewa do ponad 50st.
    Jest to dość denerwujące !

  9. #2629

    Domyślnie

    A fizycznie ile ma w najbliższym punkcie, sprawdzałeś?

    I jeszcze jedno, masz ten kocioł od 27.01.2015 może skontaktuje się z serwisem, później forum jak ci wmówią że jest ok a ty nie będziesz potrafił udowodnić że tak nie jest, to wtedy można pytać tu.
    Ostatnio edytowane przez Kizior Syberyjski ; 03-02-2015 o 09:55

  10. #2630
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Z serwisem rozmawialem na drugi dzień. I stwierdził że tak musi być.
    Ale już problem rozwiazalem trzeba bylo pokrętło od pieca ustawic nie na 50st lecz na 45st i teraz woda wedlug FW 120 grzeje do 54 st. I juz nie parzy.

    Ale mam za to teraz inny problem z CO
    Zadana temp grzania mam 20st oszczedzania 18st.
    piec bardzo dlugo dochodzi do 20ST zawsze mu bbrakuje 0,5st . A w trybie oszczedzania przegrzewa o ponad 1.5 st.

    Nie wiem juz jak korygowac krzywa.
    obecne ustawienia to.
    na piecu
    3A.0
    3B.12
    3C.10
    Fw120
    Punk.poczatkowy.punkt koncowy
    29 / 52
    Maks.temp.zasilania 55stp
    wpły pomieszczenia 100 %
    Akumulacja 70 %
    Wyłącz ogrzewanie przy 20st
    Krzywa zaczyna się od - 15
    POMOCY! !!!!

  11. #2631

    Domyślnie

    Serwis zawsze tak podchodzi do spraw, bo tak jest najprościej, cwaniaki. wywalamy grubą kasę a działa jak działa. Elektronika i automatyka jest na takim poziomie że nie powinniśmy mieć żadnych problemów w tak błahych sprawach.

    W drugiej sprawie to nie pomogę, bo mam prosty sterownik a nie oryginalny za siedem stów, który powinien sterować bezproblemowo a wielu ma problem i bawi się miesiącami i nic, jak już wspomniałem wcześniej w postach powiżej mam ustawioną dana temp. o danej porze i działa super, na zużycie gazu też nie narzekam ponieważ mam na takich poziomach jak większość a mam prosty sterownik i nic nie musiałem testować. Ustawione i działa od pierwszego uruchomienia tak samo.

  12. #2632
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Serwis zawsze tak podchodzi do spraw, bo tak jest najprościej, cwaniaki. wywalamy grubą kasę a działa jak działa. Elektronika i automatyka jest na takim poziomie że nie powinniśmy mieć żadnych problemów w tak błahych sprawach.

    W drugiej sprawie to nie pomogę, bo mam prosty sterownik a nie oryginalny za siedem stów, który powinien sterować bezproblemowo a wielu ma problem i bawi się miesiącami i nic, jak już wspomniałem wcześniej w postach powiżej mam ustawioną dana temp. o danej porze i działa super, na zużycie gazu też nie narzekam ponieważ mam na takich poziomach jak większość a mam prosty sterownik i nic nie musiałem testować. Ustawione i działa od pierwszego uruchomienia tak samo.
    No to tylko pozazdrościć !!!

    Może ktoś miał też tak i pomoże!?

  13. #2633

    Domyślnie

    Problem może tkwić w czujniku zewnętrznym, ja wyczytałem że każdy ma ten czujnik z oryginalnym sterownikiem i są problemy jak są temp. blisko zera to ciężko coś ustawić i dziwnie to wszystko pracuje. Ja nie mam zewnętrznego i instalator też mi to potwierdził że często nie tylko na Junkersie są problemy jak ktoś ma pogodówkę.

  14. #2634
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Poczekam jeszcze troche moze ktoś z forum cos poradzi. A jesli nie bede musial serwisanta zamowic ale to ostateczność

  15. #2635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Z serwisem rozmawialem na drugi dzień. I stwierdził że tak musi być.
    Ale już problem rozwiazalem trzeba bylo pokrętło od pieca ustawic nie na 50st lecz na 45st i teraz woda wedlug FW 120 grzeje do 54 st. I juz nie parzy.

    Ale mam za to teraz inny problem z CO
    Zadana temp grzania mam 20st oszczedzania 18st.
    piec bardzo dlugo dochodzi do 20ST zawsze mu bbrakuje 0,5st . A w trybie oszczedzania przegrzewa o ponad 1.5 st.

    Nie wiem juz jak korygowac krzywa.
    obecne ustawienia to.
    na piecu
    3A.0
    3B.12
    3C.10
    Fw120
    Punk.poczatkowy.punkt koncowy
    29 / 52
    Maks.temp.zasilania 55stp
    wpły pomieszczenia 100 %
    Akumulacja 70 %
    Wyłącz ogrzewanie przy 20st
    Krzywa zaczyna się od - 15
    POMOCY! !!!!
    Czy ktoś ma jakiś pomysł?

  16. #2636

    Domyślnie

    Poszukaj w temacie postów kolegi "mariuszwa". I ustaw kocioł tj on poleca i zobaczysz czy u ciebie to coś zmieni. Wiele osób było zadowolonych lub jak się da na twoim sterowniku ustaw tylko temp w pomieszczeniu jaką chcesz a reszty opcji nie używaj.

  17. #2637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    Z serwisem rozmawialem na drugi dzień. I stwierdził że tak musi być.
    Ale już problem rozwiazalem trzeba bylo pokrętło od pieca ustawic nie na 50st lecz na 45st i teraz woda wedlug FW 120 grzeje do 54 st. I juz nie parzy.

    Ale mam za to teraz inny problem z CO
    Zadana temp grzania mam 20st oszczedzania 18st.
    piec bardzo dlugo dochodzi do 20ST zawsze mu bbrakuje 0,5st . A w trybie oszczedzania przegrzewa o ponad 1.5 st.

    Nie wiem juz jak korygowac krzywa.
    obecne ustawienia to.
    na piecu
    3A.0
    3B.12
    3C.10
    Fw120
    Punk.poczatkowy.punkt koncowy
    29 / 52
    Maks.temp.zasilania 55stp
    wpły pomieszczenia 100 %
    Akumulacja 70 %
    Wyłącz ogrzewanie przy 20st
    Krzywa zaczyna się od - 15
    POMOCY! !!!!
    Z tego co piszesz temp. w trybie oszczędz. i w trybie grzania jest w pomieszczeniu taka sama. Jeśli kocioł w trybie oszczędzania nie pracuje aż temp. spadnie do 18 st to mało prawdopodobne, sprawdż więc czy w czasie gdy zaczyna się tryb oszczędzania kocioł rzeczywiście nie pracuje, bo z tego co pisałeś wcześniej ustawiłeś aby nie pracował, aż temp.spadnie do 18 st, a następnie pracuje wg. krzywej obniżonej o 6 st. Jeśli po wejściu w tryb oszczędz. kocioł pracuje bo tak jest ustawiony to pracuje wg. krzywej obniżonej o 6 st (w twoim przypadku) i spadek temp. wewn. będzie bardzo powolny. Wydaje mi się że u ciebie tak właśnie jest.

  18. #2638
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    http://od.pgnig.pl/dladomu/nowamiara/przeliczanie

    Planuję ocieplenie bardzo zwartej bryły domu 14cm grafit 0,032 frez;
    kształt budynku kostka 11m x 13m nakryta dwuspadowym dachem ze strychem;
    konstukcja zewnętrzna Porotherm 25 P+W;
    elewacja frontowa 13m x 6m od południa;
    bufor cieplny od północy i wschodu w postaci garażu, klatki schodowej, spiżarni;
    podłoga na parterze na gruncie styropian 10cm 0,037 Knauf;
    fundamenty są ocieplone styrodurem BASF 8 cm;
    powierzchnia do ogrzewania 190 mkw, a kubatura do ogrzewania 500 m3;
    przestrzeń między garażem a mieszkaniem jest styropian 10 cm grafit 0,033;
    strop nad piętrem ocieplony styropian 15cm 0,037 Knauf zalane wylewką ok 5-6cm;
    okna trzyszybowe Veka Alphaline90 z firmy Vidok, parametr 0,9..
    Z bardzo podobnego projektu (zx4 z biura Z500) wychodzi mi ogrzewanie wg amatorskiego wyliczania EP-92, EK-82.
    Ze strony Baumit- to wychodzą znacznie gorsze parametry. Ze strony TermoOrganiki liczyłam przegrodę zewn- 0,92...

    Jestem ciekawa, ile będzie potrzeba KW rocznie na ogrzewanie przyjmując średnią 20*C z termostatami na kaloryferach, czujką wewnętrzną oraz zewnętrzną kotła Junkers Smart.
    Czy może ktoś ma podobne parametry i podpowie, co montować, jakie parametry? Dzięki serdeczne
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 06-02-2015 o 11:41
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #2639

    Domyślnie

    Gramar - to jest wątek dotyczy konkretnego pieca, nie jest to natomiast wątek dotyczący zgadywania zapotrzebowania energetycznego budynku.
    Są na forum ludzie którzy mogą Ci wykonać obliczenia zapotrzebowania cieplnego (tak, trzeba za nie zapłacić) i doradzić odnośnie ocieplenia, izolacji, przegród itp

  20. #2640
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    szczep daj wplyw pomieszczenia na zero i wtedy ustawiaj krzywą

Strona 132 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony