dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 193
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 3842
  1. #2441

    Domyślnie

    ustaw obydwa pokrętła na maksa

  2. #2442

    Post Przegląd serwisowy - wydłużenie gwarancji do 3 lat

    Mam pytanie o przedłużenie gwarancji do 3 lat dla tego pieca.
    Właśnie dzwoniłem do 2 serwisów i w jednym koszt takiego przeglądu to 360zł, a w drugim 420

    To są jakieś chore stawki normalnie. Czy wszędzie są takie ceny czy to tylko na Śląsku tak wygląda?

    Przy takich sumach nie wiem czy ma sens wydłużanie gwarancji ...

    Pzdr

  3. #2443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku, że nie ma, na przegląd przedłużający gwarancję machnąłem ręką. Ów trzeci rok minął bezproblemowo, kocioł działa jak działał.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #2444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Doszedłem do wniosku, że nie ma, na przegląd przedłużający gwarancję machnąłem ręką. Ów trzeci rok minął bezproblemowo, kocioł działa jak działał.
    Ja w końcu znalazłem najtaniej za 295PLN. Serwisant mówił też, że warto po 2 latach wyczyścić wymiennik, bo później nalot jest "praktycznie nieusuwalny i znacznie zmniejsza sprawność kotła". Wiec ja postanowiłem taki przegląd jednak wykonać.

    Pzdr

  5. #2445

    Domyślnie

    Poproś serwisanta, żeby przed czyszczeniem i potem po czyszczeniu wymiennika sprawdził ciśnienie sterujące na urządzeniu mieszającym. Raz że będziesz miał praktyczny sprawdzian na ile czyszczenie było skuteczne, a dwa w przyszłości sam łatwo sprawdzisz czy w ogóle robić czyszczenie - procedura opisana jest na stronie 40 instrukcji. Podziel się też na forum wynikami, bo ja nie sprawdziłem tuż po czyszczeniu, obecnie po roku mam coś ok, 3,2 mbar i skłaniam się żeby w tym roku nie czyścić.

  6. #2446
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123 Zobacz post
    Mam pytanie o przedłużenie gwarancji do 3 lat dla tego pieca.
    Właśnie dzwoniłem do 2 serwisów i w jednym koszt takiego przeglądu to 360zł, a w drugim 420

    To są jakieś chore stawki normalnie. Czy wszędzie są takie ceny czy to tylko na Śląsku tak wygląda?

    Przy takich sumach nie wiem czy ma sens wydłużanie gwarancji ...

    Pzdr

    mieszkam w Poznaniu i dla poznania i sąsiednich gmin biorę 150zł z dojazdem a kolega 200

  7. #2447

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Poproś serwisanta, żeby przed czyszczeniem i potem po czyszczeniu wymiennika sprawdził ciśnienie sterujące na urządzeniu mieszającym. Raz że będziesz miał praktyczny sprawdzian na ile czyszczenie było skuteczne, a dwa w przyszłości sam łatwo sprawdzisz czy w ogóle robić czyszczenie - procedura opisana jest na stronie 40 instrukcji. Podziel się też na forum wynikami, bo ja nie sprawdziłem tuż po czyszczeniu, obecnie po roku mam coś ok, 3,2 mbar i skłaniam się żeby w tym roku nie czyścić.
    Za późno. Już po przeglądzie ...

  8. #2448
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja przedluzylem a na wiosne padla plyta glowna wymienili na gwarancji...cos wadliwy mam ten egzemplarz.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  9. #2449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam,

    piszę w tym wątku, bo hydraulik zaproponował nam piec o którym jest mowa w tym wątku.

    Kocioł ma może być z zasobnikiem junkersa 120 lun 160l. Pomijając koszty, mam wątpliwość czy dla docelowo 4 osób 120 litrów to nie jest za mało???? to po pierwsze.
    Nas na razie jest dwoje i raczej oszczędnie uzytkujemy wodę w domu , bo po prostu często nas nie ma, ale jest opcja powiekszenia rodziny a takze tego że mąż bedzie pracował w domu, gdzie "technicznie" tez uzywana jest woda. Na pewno oboje nie lubimy czekac na ciepła wode, jak to czesto jest w blokach ,że kiedy odkreca sie ciepła to trzeba czekać na ciepła, musi zleciec iles wody zeby zaczeła leciec ciapła i nie ma mowy o uzywaniu ciepłej w łazience i w kuchni jednoczesnie.

    Piec ten mozemy połaczyc za zasobnikiem junkersa albo jakim innej firmy po prostu tanszym. Ja jestem sa firmowym junkersa. Co uwazacie ? ew jaki inny proponujecie?

    Po trzecie i najwazniejsze pytanie Pan zaproponował dwie wersje tzw A i B , to się wiąże chyba z tym ,ze bedzie 1 obieg ogrzewania podłogowego i grzejików (B) albo bedzie to oddzielone (A) nie wiem czy dobrze to ujmuję....zupełnie sie na tym nie znamy....nie wiem czym to skutkuje w póxniejszym uzytkowaniu....??? co wybrać....Pan w przypadku naszego domu zaproponował wersje B....ale to my mamy wybrać....nam poza duzo mniejszym kosztem wersjii B ( ok 3700zł mniej niz wersja A) nic to nie mówi....

    Co radzicie??? Proszę o jakąś podpowiedz....musimy Pana poinformować co wybieramy.

    Co do domu, to jest to ok 160 m kw w tym garaż ok 32 mkw, mamy 8 grzejników, na ok 65 m kw jest podłogówka. Dom z cegły ceram, sciana trójwarstwowa,25 plus 8 styro i 12 wew cegła,parter i poddasze uzytkowe, juz zabudowane sufity k-g,nad tym podłoga stryszku juz obita osb. Dach pełne deskowanie i papa, na to dachówka, pod tym wełna 25cm. Na chudziaku 10 cm styro i 6sm wylewki.Ja jestem mega zmarźluchem.


    Monika



    Wersja A
    zwrotnica hydrauliczna
    pompa do grzejników
    pompa do podłogówki
    DWM 20-2 zawór trójdrogowy
    SM 3-1 napęd zaworu trójdrogowego
    IMP 2 moduł sterujący
    FW 200 zegar sterujący
    FB 100 zegar sterujący lub FB 10 za...
    materiały kotłowni (zawory,filtry,kształtki)


    Wersja 2
    pompa do podłogówki
    DWM 20-2 zawór trójdrogowy
    SM 3-1 napęd zaworu trójdrogowego
    IMP 1 moduł sterujący
    FW 200 zegar sterujący
    materiały kotłowni (zawory,filtry,kształtki)




    Kocioł i zasobnik
    Cerapur Smart ZSB 14-3C
    zabezpieczenie zasobnika
    zasobnik Junkersa ST 120-2 E kwadratowy
    pompa cyrkulacyjna
    komin

  10. #2450
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jeśli od jednego napelnienia wanny do drugiego minie ze 20 min to 120 litrów wystarczy
    ja mam dostep do zasobników drazice, półka jak biawar ale troche taniej
    jeśli chodzi o obiegi to możesz zrobić jeden tylko wtedy, grzejniki muszą być spore, bo pracują na niskich parametrach
    jeśli standardowe grzejniki to kociol grzeje do wyższej temperatury, tracisz na kondensacji a do podłogówki musi być osobny obieg z pompą i zaworem 3-dr zeby ograniczyć temperaturę

  11. #2451
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Co do grzejników to chcemy aluminiowe, głównie względy estetyczne, Panu wyszło 70 sz 60 cm i 30 szt 40 cm=dodatkowy w salonie.
    \Co do zasobnika to tak samo powiedział ze jak miedzy napełnieniami wanny minie ok 20 min to 120 l starczy, zatem ja uwazam ze jednak 160l....

  12. #2452
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    aluminium nie lubi się z miedzią
    jak ktoś napusci wodę to zanim się wykąpie i zwolni łazienkę to bez problemu minie 20 minut a poza tym do wanny nie wleje 120 litrow ale Twój wybór

  13. #2453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mam zasobnik 120l, trzy łazienki, w tym jedną z wanną, czteroosobową rodzinę i nigdy, NIGDY nie było takiej sytuacji, żeby "zabrakło" ciepłej wody.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #2454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Mam zasobnik 120l, trzy łazienki, w tym jedną z wanną, czteroosobową rodzinę i nigdy, NIGDY nie było takiej sytuacji, żeby "zabrakło" ciepłej wody.


    To jest poważny argument na 120 l dzięki....ale nadal nie wiem wersja A czy B z tego co proponuje hydraulik???

  15. #2455
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    helloooooo
    .... czy ktos jeszcze ma ochote się wypowiedzieć=podpowiedzieć co mamy wybrać A czy B? czekamy

  16. #2456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniia i P Zobacz post
    To jest poważny argument na 120 l dzięki....ale nadal nie wiem wersja A czy B z tego co proponuje hydraulik???
    U mnie podobnie jak u Jarka, dwie osoby duże, dwie mniejsze. Zasobnik Galmet 120l, nawet przy jednoczesnym korzystaniu z wanny i prysznica nie brakuje ciepłej wody.
    Co do reszty - nie jestem fachowcem od tematu, ale trochę przerobiłem u siebie
    Żeby mieć ciepłą wodę bez czekania, musisz mieć cyrkulację - odpowiednio zrobiona instalacja + pompa cyrkulacyjna załączana albo przez piec, albo przez sterownik czasowy, albo na okrągło (straty). U siebie cyrkulacji nie używam, najdłużej czekam w kuchni - jakieś 5-10 sekund. W każdym domu będzie jednak inaczej, a głównie chodzi o odległość punktów poboru od zasobnika.
    Zasobnik - nie wiem, o ile Ju jest droższy od zamienników. Galmet jest spoko, spisuje się. Jeśli róznica jest duża, może być zamiennik.

    Co do rozwiązania, obydwie wersje dają dwa niezależne obwody podłogówki i grzejników. Wersja A jest taka, jak katalog Ju nakazuje - jest sprzęgło, są dwie pompy, niezależna regulacja obwodów - super, jak Cię stać, bierz A. Wersja B też się sprawdzi, ale jest budżetowa. Ja nie miałem wpływu na zastosowane rozwiązanie i jest u mnie wersja B właśnie + FB10. Działa dobrze, choć miałem przez jakis czas problemy z gorącymi grzejnikami przy ładowaniu zasobnika. Podejrzewałem jakieś pod/nadciśnienia w instalacji i nie wierząc w sukces działań serwisu byłem już o krok od dokupienia zwrotnicy i drugiej pompy (czyli prawie upgrade do wersji A). Na szczęście nie musiałem - wymiana zaworu trójdrożnego w piecu na zupełnie inny niż seryjny problem usunęła. U Ciebie nie musi być problemów.
    Gdybym miał wybór, to mając zapas budżetowy wziąłbym pewnie A, choć zwrotnice ponoć stosuje się przy mocy kotła pow. 25kW. Mając budżet ograniczony wziąłbym B.
    Co do pracy kondensatu, mam u siebie ustawioną max. temp. zasilania grzejników na 48 stopni, więc są tylko ciepłe, gdy na zewnątrz duży mróz. Daje to w domu ok. 20-21 stopni - tak nam odpowiada. Daje to też prawidłową pracę kondensatu.

  17. #2457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dziękuje baaaardzo )
    Rozjaśniło nam się .
    Co do odległości punktów poboru wody od zasob, tu u nas najdalej jest kuchnia, bo łazienka dolna obok przez ścianę a górna dokładnie nad kotłownią. O sterowniku czasowym myśleliśmy , bo grzanie stałe odpada, bo nas czesto i długo nie ma w domu.
    Zasobnik inny niz junkersa to ok 900zł mniej.

    Niby nas stać na wersję A

    Nie wiem jaka temp w domu bedzie nam odpowiadała, zupełnie nie mam dosiadczenia mieszkania w solidnym ocieplonym domu.

    Tak czy inaczej dziękuję.

    Monika

  18. #2458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniia i P Zobacz post
    O sterowniku czasowym myśleliśmy , bo grzanie stałe odpada, bo nas czesto i długo nie ma w domu.
    Miałem na myśli sterownik czasowy do samej pompy cyrkulacyjnej, piec jest załączony cały czas (co nie znaczy, że cały czas grzeje ).
    O tym, kiedy grzać, decyduje automatyka pieca, a nie użytkownik przez jego włączanie/wyłączanie. Zadajesz mu jedynie parametry, z jakimi ma pracować (temperatury), można ustawiać różne zachowanie w różne dni tygodnia. Podobnie z zarządzaniem grzaniem ciepłej wody.
    Jest też możliwość ustawienia "urlopu", czyli trybu oszczędnego na czas wyjazdu z domu, a pod koniec urlopu sam zagrzeje dom jak należy.
    A'propos nieobecności krótkoterminowych, nie bardzo jest sens zmieniać temperaturę np. w ciągu dnia o więcej niż 0,5-1 stopień, podobnie w nocy.

  19. #2459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Mam zasobnik 120l, trzy łazienki, w tym jedną z wanną, czteroosobową rodzinę i nigdy, NIGDY nie było takiej sytuacji, żeby "zabrakło" ciepłej wody.
    Chyba 150l Quattro - jeśli dobrze pamiętam.

    Moniia i P jeśli podłogówki jest więcej niż np. 3 obiegi to moim zdaniem warto zrobić osobne pompy dla grzejników i podłogówki. Ułatwi to sterowanie i zwiększy komfort.
    Ostatnio edytowane przez RAPczyn ; 01-09-2014 o 08:01
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #2460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Fakt, moja skleroza
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 123 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony