dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 193
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3842
  1. #1981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asiz

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    32

    Domyślnie

    Chcialbym sie was poradzic: chce zeby hydraulik zbudowal kotlownie gazowa w oparciu o Junkers Comfort 16kW. Przebrnelam juz przez niezliczone ilosci watkow o sterowaniu instalacja mieszana (podlogowka na parterze i w lazience na pietrze plus grzejniki na pietrze) i wciaz nie moge znalesc jednoznaczej odpowiedzi na to jak zbudowac oszczedna kotlownie...
    Nie wiem czy to bedzie dobrze ale wylania mi sie na moj zdrowy rozum (mam nadzieje ze takowy posiadam) taki obraz: kociol Comfort 16kW, modul IPM2, pogodynka FW200 plus dodatkowy sterownik FB100 na pietrze. Do tego extra pompa do obiegu z grzejnikami, zawor mieszajacy, czujniki temp na obu obiegach. Chcialabym zeby to wygladalo tak ze jesli temp na dole w salonie osiagnie wymagana temperature to zeby podlogowka sie wylaczala ale jakby sie okazalo ze na gorze jest za zimno to zeby pomimo wylaczonej podlogowki wlaczal sie obwod grzejnikowy. Czy to jest w ogole mozliwe do zrobienia? Czy jest ktos kto moze mi to wyjasnic?
    Dziekuje z gory wszystkim i pozdrawiam.
    Projekt AJR19 ciutek powiekszony

  2. #1982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asiz Zobacz post
    Chcialbym sie was poradzic: chce zeby hydraulik zbudowal kotlownie gazowa w oparciu o Junkers Comfort 16kW...
    Tu są np. materiał projektowe Junkersa, może tam znajdziesz właściwy schemat:
    http://www.szkolenia-junkers.pl/materialy,51.html

    PS. Nie dubluj postów (tu i w wątku Kotłowym, i Podłogówkowym to już zupełnie)

  3. #1983
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asiz

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    32

    Domyślnie

    Szukam podpowiedzi doswiadczonych uzytkownikow. Materialy szkoleniowe ze strony junkersa niewiele mi tlumacza. Post na kilku watkach zwieksza szanse otrzymania odpowiedzi - prawda?
    Projekt AJR19 ciutek powiekszony

  4. #1984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asiz Zobacz post
    Post na kilku watkach zwieksza szanse otrzymania odpowiedzi - prawda?
    Dzięki takiemu myśleniu ten wątek ma 99 stron zamiast 30 i masę informacji nie związanych z tematem. Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na tym forum, ale nie koniecznie w tym wątku.

  5. #1985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asiz

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Dzięki takiemu myśleniu ten wątek ma 99 stron zamiast 30 i masę informacji nie związanych z tematem. Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na tym forum, ale nie koniecznie w tym wątku.
    czyli rozumiem ze lepiej mnozyc watki niz odpowiedzi...
    No ale coz nie spierajmy sie - moze lepiej zamiast spierac podpowiedzialbys cos konstruktywnego?
    Projekt AJR19 ciutek powiekszony

  6. #1986
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja mam dwie sprawy:
    od jakiegoś czasu kiedy kocioł przełącza się z trybu grzania zasobnika na grzanie podłogówki powstaje "uderzenie hydrauliczne" co może być przyczyną i jak temu zapobiegać?
    Druga sprawa to nie wiem czy to normalne ale woda w podłogówce drastycznie zmieniła kolor i zastanawiam się skąd w niej tyle syfu i dlaczego taka mętna, dodawaliście coś to swoich instalacji, radzą mi jakiś inhibitor czy coś w ten deseń ?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  7. #1987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marboc
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-370
    Posty
    106

    Domyślnie

    dasz radę nawet na Smarcie, mniejszy koszt i niższa minimalna moc, oddzielne obwody i mieszacze, mieszacz do podłogówki z pompą a do grzejników wystarczy sam mieszacz, pompa kotła da radę. Mógłbyś bez mieszacza i sprzęgła dla obwodu grzejnikowego ale wtedy jest duża zabawa z ustawieniem temperatury grzejników i taktowaniem kotła. Nie podajesz nic na temat potrzebnej Tobie mocy, Ja mam też Comforta, maksymalna moc na której pracuje to około 42%, większa potrzebna jest tylko przy rozruchu CO albo jezeli schodzisz na niższe temperatury w nocy, generalnie lepiej (ekonomiczniej) jest trzymać stałą temperaturę, Znaczna różnica temperatury nawet już 2oC, skutkuje większym zapotrzebowaniem mocy około 62%.
    Reasumując 12 kW w zupełności wystarczy dla instalacji: I obieg grzejniki 50 m2 (6 grzejników) , II obieg podłogówka 85 m2
    Izolacja: podłoga styro 10cm, ściana styro 14 cm, strop wełna 5+20 cm
    Dzisiaj zamontował bym Smarta

  8. #1988
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    ja mam dwie sprawy:
    od jakiegoś czasu kiedy kocioł przełącza się z trybu grzania zasobnika na grzanie podłogówki powstaje "uderzenie hydrauliczne" co może być przyczyną i jak temu zapobiegać?
    Masz jeszcze jakąś pompkę oprócz tej w kotle i cyrkulacji ?
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    ja mam dwie sprawy:
    Druga sprawa to nie wiem czy to normalne ale woda w podłogówce drastycznie zmieniła kolor i zastanawiam się skąd w niej tyle syfu i dlaczego taka mętna, dodawaliście coś to swoich instalacji, radzą mi jakiś inhibitor czy coś w ten deseń ?
    Witam.
    Czy masz "drabinkę" w łazience podpiętą do podłogówki? Jeśli tak to masz odpowiedź.
    U mnie rdzawy kolor i "syfy" pojawiły się po wpięciu drabinki
    Ja inhibitor dodałem, ale woda koloru juz za bardzo nie zmieniła.
    Możesz spróbować "spuścić" wodę z instalacji i dodać inhibitor i ponownie "zalać" układ. Zobaczysz czy pomoże.
    Ja wpięcie drabinki do niskotemperaturowego ogrzewania uważam, w moim przypadku za jedną z większych wpadek przy budowie domku.
    Pozdrawiam
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki Zobacz post
    Tak trochę OT w dotychczasowej dyskusji, wybaczcie ale muszę zwerbalizować
    Wczoraj po południu mój Smart strzelił komunikatem C6 i zrobił stop. Zgodnie z instrukcją i połową przeczytanego internetu oznacza ten komunikat uszkodzony wentylator.
    Serwisant to potwierdził, dziś przyjechał i wymienił.
    Koszt sezonu grzewczego wzrósł o ... 1000 zł ....
    Piec ma 3 lata, do tej pory pracował bez zarzutu.
    Tak chciałem się z wami podzielić, że sprawdziłem koszt tej części w tym piecu ....

    pozdrawiam, majki
    Miałem podobny problem rok temu. Na szczęście wymiana wentylatora w ramach gwarancji.
    Zapytali tylko, czy nie było przypadkiem przepięcia w sieci elektrycznej
    Pozdrawiam
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Nie robiłeś przeglądu po 3 roku? Zrobienie u autoryzowanego serwisanta przedłuża obecnie gwarancję na 4 rok, tyle że przegląd kosztuje wówczas 460 zł.
    Miałem podobny dylemat, czy przedłużać gwarancje. Później sobie zapomniałem. Ostatecznie gwarancji nie przedłużyłem.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  12. #1992

    Domyślnie

    No ja też na 3 nie brałem niech się dzieje wola nieba jeszcze 2 dwa tygodnie podziała i muszę go poczyścić.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #1993

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim Zobacz post
    No ja też na 3 nie brałem niech się dzieje wola nieba jeszcze 2 dwa tygodnie podziała i muszę go poczyścić.
    Ja tez muszę go wyczyścic. 3 sezony pracuje i nie był czyszczony - jakos tak się złożyło.
    Ps. serwisant, który mi go uruchamiał z Junkersa na moje pytanie czy nalezy go czyścić co rok odpowiedziała, że nie
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  14. #1994

    Domyślnie

    Zanim zaczniecie czyścić wymiennik sprawdziłbym czy potrzebuje czyszczenia - w instrukcji jest opisane jak to zrobić U-rurką. Czy macie oryginalną szczotkę, czy jakiś patent zamiast?

  15. #1995

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Zanim zaczniecie czyścić wymiennik sprawdziłbym czy potrzebuje czyszczenia - w instrukcji jest opisane jak to zrobić U-rurką. Czy macie oryginalną szczotkę, czy jakiś patent zamiast?
    Ja chyba sam sie nie podejmę czyszczenia. Trudne toto. Ja nie mam 2 lewych rąk, ale notoryczny brak czasu
    Zapytam ile chciałby za to serwisant.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  16. #1996
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek4 Zobacz post
    Masz jeszcze jakąś pompkę oprócz tej w kotle i cyrkulacji ?
    nie mm więcej pompek, ale na początku kocioł chodził ok, teraz jakieś takie akcje zaczęły się dziać, ciśnienie jest cały czas takie samo, nie mam pompki do cyrkulacji.

    co do brudnej wody to mam drabinkę podłączoną pod rozdzielacz, hmmm, muszę na wiosnę chyba spuścić wodę i dolać tego inhibitora do nowej, bo jak taka syfiasta woda leci przez kocioł to przecież zaraz się tam coś popsuje....
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  17. #1997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Czyszczenie wymiennika to nie wszystko. Przede wszystkim analiza spalin i regulacja.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Czyszczenie wymiennika to nie wszystko. Przede wszystkim analiza spalin i regulacja.
    Dlatego chyba sam się za to brał nie będę.
    A czy mozesz zdradzić mniej więcej w jakiej kwocie taki przegląd z czyszczeniem powinien się zamknąć?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  19. #1999
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    nie mm więcej pompek, ale na początku kocioł chodził ok, teraz jakieś takie akcje zaczęły się dziać, ciśnienie jest cały czas takie samo, nie mam pompki do cyrkulacji.
    A to uderzenie pojawia się w momencie zmiany pracy C.WU -> C.O, czy w drugą stronę też ?

    Ja żadnym specem nie jestem, po prostu walczyłem u siebie z dziwnymi odgłosami (strzelanie, przelewanie, bulgotanie itp) w momencie ładowania zasobnika. Po wielu wiadrach wody wylanych przy odpowietrzaniu wyszło, że to pompa mieszacza podłogówki jest źródłem tych dźwięków.

    Co do samego uderzenia, to u mnie wyraźne słyszalne jest także przełączanie zaworu w kotle CO - CWU, może to to ?
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  20. #2000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek Zobacz post
    Dlatego chyba sam się za to brał nie będę.
    A czy mozesz zdradzić mniej więcej w jakiej kwocie taki przegląd z czyszczeniem powinien się zamknąć?
    Koszty mogą być różne w zależności od instalacji, np.: od 250PLN w domu jednorodzinnym + dojazd + ewentualne materiały. Trzeba również pamiętać, że przegląd należy się kotłowni a nie samemu kotłowi.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

Strona 100 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony