dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 193
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 3842
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czy Junkers Smart 14-3C posiada w menu możliwość szybkiego wyłączenia grzania CWU ?

    Do tego służy sterownik.
    Jest włącznik szybkiego przygotowania wody.
    Możesz też zaprogramować godziny wł.wył. CWU

  2. #2022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ale on nie o to pytał.

    J. (tez zainteresowany)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #2023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Gdy nagrzejemy wodę w zbiorniku c.w.u. z kominka, powyżej ustawionej temperatury w automatyce Jukersa, to kocioł się nie włączy na c.w.u. do momentu spadku temperatury w zbiorniku.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  4. #2024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ok, ale czy mogę sobie w menu kotla (sterownika) ustawić inną temperaturę CWU dla pn-czw i inną ( niższą) od piątku do niedzieli ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2025

    Domyślnie

    Możesz ustawić 6 czasów i temp. na dobę,
    tyle że, ustawiona temp.C.W.U. poniżej 40st.C
    nie załączy grzania wody.

  6. #2026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję o to mi chodzi. Na weekend programuję temp CWU poniżej 40C i grzeję tylko kominkiem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nie wiem, czy jest w ogóle potrzeba używania jakichś specjalnych nastaw. Przecież kocioł nie grzeje Ci wody "bo tak", robi to jedynie wtedy, gdy jest taka potrzeba i po osiągnięciu zadanej temperatury przestaje. Jeśli więc zbiornik CWU będzie Ci grzał zewnętrzny czynnik (kominek), kocioł nie będzie robił nic, bądź najwyżej, w momencie np. czyjejś kąpieli i dużego poboru ciepłej wody przekraczającego możliwości grzejne kominka, jako szybciej reagujący włączy się, ale grzejąc pospołu z kominkiem, tym szybciej się wyłączy, da to też komfort niezmiennej temperatury wody.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nastawa jest konieczna.
    Nasadka kominkowa to ma moc ok. 2kW. Czyli grzeje powoli, ale stale. Jeżeli dajmy na to w sobotni poranek, po dwóch prysznicach kocioł gazowy podniesie temp CWU do tych 46C, to poźniej z uwagi na ograniczony, aż do wieczora rozbiór CWU grzejąca non-stop nasadka może być bliska zagotowania wody w zasobniku.
    Wolę więc, aby kocioł się nie włączał.
    To oczywiście tylko moje teoretyczne przemyślenia, być może ten układ się nie sprawdzi, albo zdecyduję się, aby przez wymiennik dogrzewać CO, nie CWU.
    Kosztuje mnie to 800zł za nasadkę i trochę miedzi do pom. godpodarczego.
    W razie braku komfortu po prostu machnę ręką.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cześć, czy możecie podać moc pompy do CO w tym kotle (Junkers Cerapur Smar ZSB 14-3C)?
    Na maila z infolini Junkersa dostałem tylko mizerny wykres pompki.
    Kocioł ma ogrzewać dom jak w opisie + cwu zbiornik 120litrów; podłogówka ok. 1200m, 2 rozdzielacze po 8-9pętli. Czy ta pompka w kotle ZSB 14-3C wystarczy by obsłużyć to ogrzewanie?
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Cześć, czy możecie podać moc pompy do CO w tym kotle (Junkers Cerapur Smar ZSB 14-3C)?
    Na maila z infolini Junkersa dostałem tylko mizerny wykres pompki.
    Kocioł ma ogrzewać dom jak w opisie + cwu zbiornik 120litrów; podłogówka ok. 1200m, 2 rozdzielacze po 8-9pętli. Czy ta pompka w kotle ZSB 14-3C wystarczy by obsłużyć to ogrzewanie?
    Pozdr
    nie wiem jaką moc ma pompa, ale u mnie wystarcza na 220 mkw, w sumie chyba 1400 mb pexa, 2 rozdzielacze. I to jest najlepsze rozwiązanie (zero dodatków)- bo najprostsze
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  11. #2031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    RAPczyn gdzie ustawić max przepływ przez kocioł (do 1000l/h).
    Dlaczego sie tak robi?
    Chciałbym sprawdzic czy tak mam
    Przepływ można ustawić na regulatorze przepływu (dodatkowe urządzenie w instalacji np. Taco Setter inline).
    Pompa w ZSB14-3C ma maksymalny wydatek 1000l/h przy ciśnieniu ~1,25m (wykres charakterystyki pompy kotłowej, rys.83, Pomoce projektowe Junkers). Jeśli instalacja wymaga większego przepływu lub stawia większy opór potrzeba będzie druga pompa (rys.84 Pomoce projektowe Junkersa).
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #2032

    Domyślnie

    Mam pytanko... czy ktoś z was używa Junkersa BEZ zasobnika wody? Instalator przekonuje mnie że nawet z małym zasobnikiem jest bardziej komfortowo, mam szybko ciepłą wodę itp. Wg. mnie, w moim przypadku (dom 130 m2, łazienka nad i obok kotłowni, podłogówka w łazienkach, kuchni, salonie) zasobnik jest zbędny. W domu będą mieszkały max 3 osoby, korzystające z ciepłej wody rano i wieczorem. W kuchni (10m od kotłowni) planowałem zainstalować elektryczny, przepływowy ogrzewacz wody i używany będzie dość "symbolicznie". Jest ekonomiczny sens wydawać dodatkowe 2 tyś na zasobnik wody?

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milano2 Zobacz post
    Mam pytanko... czy ktoś z was używa Junkersa BEZ zasobnika wody? Instalator przekonuje mnie że nawet z małym zasobnikiem jest bardziej komfortowo, mam szybko ciepłą wodę itp. Wg. mnie, w moim przypadku (dom 130 m2, łazienka nad i obok kotłowni, podłogówka w łazienkach, kuchni, salonie) zasobnik jest zbędny. W domu będą mieszkały max 3 osoby, korzystające z ciepłej wody rano i wieczorem. W kuchni (10m od kotłowni) planowałem zainstalować elektryczny, przepływowy ogrzewacz wody i używany będzie dość "symbolicznie". Jest ekonomiczny sens wydawać dodatkowe 2 tyś na zasobnik wody?
    czemu 2 tys.? kup taki za 500 zł !

  14. #2034

    Domyślnie

    Wiesz.... nie chodzi o sam koszt zasobnika. Nie znam się na instalacjach ale jakoś nie widzę sensu aby woda w zasobniku była non stop podgrzewana skoro przez większość dnia nikogo nie ma w domu. Dodatkowo, pomka do obiegu wodu chyba też musi cały czas pracować?

  15. #2035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ani woda w zasobniku nie musi być cały czas podgrzewana, ani pompa obiegowa nie musi cały czas pracować, to się wszystko ustawia. W skrajnym przypadku - nie musi pracować wcale, recyrkulacja jest dla Ciebie, nie dla kotła, jeśli uważasz, że jest zbędna, to ją wyłączysz, bądź wręcz nie zrobisz.
    Zbiornik jest dość dobrze izolowany i straty ciepła z niego są minimalne tak poza tym.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #2036

    Domyślnie

    Milano2

    Witam
    Zasobnik moim zdaniem jest potrzebny. Zawsze masz przygotowaną ciepłą wodę, straty ciepła są minimalne.
    Pomimo że mam zasobnik, rodzince raz zabrakło ciepłej wody. W jednym momencie prysznic i wanna załatwiły zasobnik 120 l. Skrajna przypadłość ale nie wiem czy z przepływowym nie miałbym częściej takiej sytuacji.

    PS. od sierpnia 2012 do dzisiaj 1050 m3 gazu

    Muszę serwisanta zaprosić do siebie - coś cyrkulacja nie jest ustawiona ja powinna. Czasami muszę czekać na ciepłą wodę około 30 sec . Ale jak już się pojawi to praktycznie jest przez cały dzień non stop.

    Pozdrawiam
    -------------------------------------------------------
    fotograf płock
    -------------------------------------------------------

  17. #2037

    Domyślnie

    Jaką temp. zimą miałeś w domu?
    Dogrzewałeś kominkiem czy czymś innym?
    Zużycie gazu jak na 9m-cy (w tym zima) bardzo małe.
    Gotowanie masz chyba nie na gazie?

    Czasy cyrkulacji ustawiasz na sterowniku,
    powinna włączać się i wył. zgodnie z programem.
    Chyba, że pompa nie domaga?

    Pozdrawiam

  18. #2038

    Domyślnie

    Hej, czy ktoś z Was wybierając Junkersa 14kW brał pod uwagę Immergasa 12kW. Jeśli tak to co zadecydowało o tym, że ostatecznie zdecydował się na Junkersa? Pomóżcie proszę bo nijak nie mogę podjąć decyzji a hydraulik stoi już nade mną jak kat nad grzeszną duszą

  19. #2039

    Domyślnie

    Namawiano mnie na Immergasa, lecz zaufałem bardziej niemieckiej technologii.
    Poza tym znajomi użytkowali Junkersa i go chwalili.
    O immergas słyszałem różne opinie.

  20. #2040

    Domyślnie

    Przeczytałam wątek i w związku z tym dziekuję Wam wszystkim za to co tu napisaliście bo ułatwiło mi to podjęcie ostatecznej decyzji. Na pewno nie wszystko zrozumiałam ale chyba trochę jestem mądrzejsza już
    Mam tylko jeszcze pytanie: czy ja dobrze zrozumiałam, że jeśli wszędzie podłogówka to sterownik/regulator tylko pogodowy? A jeśli tak to jaki?

Strona 102 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony