dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 193
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 3842
  1. #2141

    Domyślnie

    Cytat Napisał siudek2 Zobacz post
    Ustaw w FW200 "Korekcja wskazań temperatury pomieszczenia" na -2-2,5C. Na jakim trybie ogrzewania jedziesz , punkt początkowy-końcowy, ogrzewanie podłogowe czy kaloryfery?
    W FW200 przy "Korekcja wskazań temperatury pomieszczenia" mam opcje nie z 'C' tylko 'K' na końcu. Czy w takim razie mam ustawić -2 lub -2,5K na obu obiegach?
    Proszę trochę jaśniej co masz na myśli mówiąc 'na jakim trybie ogrzewania jedziesz i punkt początkowy-końcowy'?

    Co do ostatniego to mam zarówno podłogówkę jak i kaloryfery, chociaż dziwne bo teraz jak sprawdziłem to w menu serwisowym pokazuje, że zarówno obieg 1 (z mieszaniem, bez zdalnego sterowania) jak i obieg 2 (bez mieszania bez IPM, bez zdalnego sterowania) to grzejniki. Chyba czegoś serwisant nie ustawił, chociaż z drugiej strony grzeje i podłogówka i grzejniki.

    Dzięki
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

  2. #2142

    Domyślnie

    A w temacie rury Właśnie muszę zanabyć. Hydraulik rzekł przez telefon - kolano (tylko jakie??) i metr rury. Coś jeszcze?? Adapter mocujący? Jakiś mało kontaktowy mój hydraulik..
    Kotłownia wygląda tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4141.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	216552Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4142.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	216553

  3. #2143

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem ten zestaw na allegro za 6 tyś zł - nowy. W sklepie firomwym chcieli ceny katalogowe !!!!! ( Piec, zasobnik 120 i programtor FW120) Oczy otworzyem jak musiałem dopłacić 3 tyś za osprzęt ( rurki , zawory, 2xpompy ( do ciepłej i podłogówki), kolano do komina i 6 m rury na spaliny i inne ) dodatkowo robocizna i 10 tyś wyszedł piec. Wszystko wygląda przyzwoicie i mam nadzieje, że sprzęt będzie się spisywać.
    Mam nadzieje, że dobrze wybrałem. Mam domek o powierzchni do 130 m2. Na dole podlogówka plus łazienka !p. pozostałe kaloryfery. Mieszkańcy 3 osoby (w tym malutkie dziecko).
    Ostatnio edytowane przez bellowicz ; 05-10-2013 o 14:51

  4. #2144
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    siudek2

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiście miałem na myśli K (odpowiednik C w Junkersie- dlaczego? nie mam pojęcia). Ustaw -2-2,5K. Jest to korekcja błędu wywołana np. zakłóceniami w instalacji elektrycznej, długości kabla. komunikacji BUS itd. Interesuje mnie tryb pracy twojej instalacji. W menu serwisowym masz wybór
    1)punkt pocz-końc
    2)ogrz. podłog
    3)grzejniki
    Jest to ważne do ustalenia korekcji. Każdy tryb wymaga innej. Testowałem swój system w każdym trybie przez 2 lata i powiem Ci że minimalna
    zmiana czegokolwiek w ustawieniach powoduje ogromne zmiany w pracy pieca.
    Najlepszym trybem jest punkt początkowy-końcowy. Jest bardziej przewidywalny.
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a zaraz uznają to za twój obowiązek.
    Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i Cię pokona.

  5. #2145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A co za różnica? 1K odpowiada dokładnie 1st. C, różnica (tutaj nieistotna) tkwi tylko w zerze, więc korekcja -2K i korekcja -2st. C to dokładnie to samo.

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 05-10-2013 o 18:58
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #2146

    Domyślnie

    108 stron... przeczytane.

    Pomóżcie:

    1. Cyrkulacja CWU - Mam podłączoną pompę pod NP LP (zgonie z instrukcją), 5E=1 i na sterowniku ustawione jak trzeba. Jednak pompa działa cały czas
    Czy ktoś przełączał do innych styków (NZ, LZ na przykład)? była też taka sugestia w wątku.

    2. Czy histerezę CWU można zmniejszyć, tj żeby temperatura w przedziale czasowym gdy zadana jest np 45, nie spadała poniżej 38? Bardzo irytujące jest to. Może się okazać, że właśnie przed prysznicem temperatura w zasobniku wynosi 37 st i trafiliśmy na chwilę przed załączeniem podgrzewania.

    3. Czy korzystanie z fabrycznych ustawień (tj. grzejniki i ogrzewanie podłogowe), względem definiowanych krzywych grzewczych jest bardzo nieekonomiczne? Nie wiem dlaczego wszyscy ustawiają krzywe.

    Pomóżcie proszę, zwłaszcza 2 pierwsze tematy mnie dobijają.

  7. #2147

    Domyślnie

    Witam
    Czytam cały watek i nie wiem jak to u siebie rozwiązać:
    Posiadam piec 22kw.
    Układ mieszany czyli grzejniki i podłogówka. Każdy obwód posiada osobna pompę. Sterownik zamontowany na piecu. Temperturę reguluje przez termostaty na grzejnikach oraz zainstalowana jest pogodynka.
    Piec jest na ustawieniach standardowych ustawionych przez serwisanta przy uruchamianiu.
    Podłogówka zasilana przez sprzęgło.
    Problem:

    Przy ustawieniu zasilania grzejników temperatura 60C, temperatura zmienia w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz. Natomiast temperatura zasilania podłogówki nie przekracza 19C. W przypadku wejścia w INFO wybija ze zadana temperatura jest np. 35C a temperatura zasilania 19C.

    Proszę o info gdzie mogę coś zmienić w piecu aby temperatura podłogówki zmieniła sie

    Link do zdjec
    https://picasaweb.google.com/1119352...c?noredirect=1

  8. #2148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    mieszacz masz zainstalowany..?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  9. #2149

    Domyślnie

    mam zawór trójdrożny podłączony do ism sterowane elektronicznie

  10. #2150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Na początek ustaw najwyższy bieg na pompie. Jeśli to nie pomoże, zmień ręcznie ustawienie zaworu 3-drogowego (pokrętło trzeba pociągnąć lub wcisnąć by nim kręcić). Jeśli temperatura wzrośnie to może znaczyć, że zawór elektrycznie powinien być podłączony inaczej. Jeśli nie będzie różnicy to sprawdzi gdzie jest czujnik temperatury zasilania podłogówki - powinien być między pompą a ogrzewaniem, na rurze zasilającej (możliwie blisko pompy) i być dobrze zaizolowany ciepnie.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #2151

    Domyślnie

    Czy ktos moze poradzic co zrobic zeby ten piecyk z podlaczonym sterownikiem FW100 nie kazal pompce chodzic non-stop?

    Zmienialem jej tryb pracy na wszystkie opcje od 0 do 4 ale bez zmian (z poziomu ustawien serwisowych pieca)

    Chcialem ustawic grzanie tylko na 2 godz dziennie, bez sensu zeby pompa mielila caly czas.

    Edit: Juz sobie doczytalem, iz wina moze byc nadal nie podpiety czujnik zewnetrzny...

    Po weekendzie go podepne i dam znac.
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 17-10-2013 o 23:00
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #2152

    Domyślnie

    Mam pytanie jak regulować bieg pompy CO? Wiem, że pompa ma 3 biegi, ale nie wiem jak je zmieniać i jak sprawdzić co jest aktualnie ustawione.

    pzdr

  13. #2153

    Domyślnie

    Musisz sciagnąc obudowe kotła. Na pompie CO jest pokrętło ze wskazaniem który bieg jest aktualnie ustawiony.

  14. #2154

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    Witam,
    Mamy kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C + FW200. Odkąd zaczęliśmy dogrzewać dom pod koniec września mamy następujący problem. Przy temp. na 'słoneczku' ustawionej na 21,5'C (kilka godzin rano i kilka po południu) i przy księżycu 20,5'C, w ustawieniu FW200 na 'auto' mamy w domu non stop 23-24'C (za gorąco!).
    Problem w tym, że wygląda na to, że pomimo takich 23-24'C, jak ustawię ręcznie na słoneczko (albo jak akurat słoneczko jest w trybie auto), to palnik pomimo 2-2,5'C nadwyżki i tak grzeje non stop, a jak tylko zmienię na księżyc (albo zrobi to auto) to nagle przestaje grzać. Sprawdzałem też przy mniejszych różnicach pomiędzy słoneczkiem a księżycem, np. 20,5C vs 21'C (a nawet 20'C vs 20'C) i dalej to samo. Wczoraj za poradą zmieniłem w ustawieniach serwisowych wpływ temp. wewnętrznej z 30 na 90%, ale mam wrażenie, że nic się nie zmieniło. Na piecu grzejniki mam ustawione na '5' a wodę na 'e'. Dodam, że jeszcze w kwietniu wszystko było ok. Fakt, że z miesiąc temu FW200 jakby się zresetował (np. zgubił 2 obieg), ale przyszedł serwisant i obieg już jest.
    Co robić? Dziękuję.
    po zresetowaniu FW 200, przywrócił ustawienia fabryczne, czyli krzywa grzewcza jest ustawiona według producenta. Proszę sprawdzić jaka jest max temp grzania na obiegach, nie wiem jaki system jest założony w kotłowni, jeżeli występuje mieszacz, to prawdopodobnie IPM2 z programatorem nie działa, lub sam mieszacz się popsuł. Przyczyn może być bardzo dużo, trzeba szukać.
    -------------------------------------------------------
    fotograf płock
    -------------------------------------------------------

  15. #2155

    Domyślnie

    Cytat Napisał popek1 Zobacz post
    Witam,
    prosze o porade jak rozwiazac nastepujacy problem

    1. mam kociol cerapur smart zsb 14-3c
    2. zasobnik 120l - to w sumie nie istotne
    3. sterownik FW-100
    4. domek jednorodzinny z poddaszem uzytkowym

    sterownik ten mam zawieszony na scianie w salonie, w kotrym takze jest kominek. Problem jest taki ze jak napale w kominku temperatura w salonie sie podniesie tak, ze kociol sie wylacza,a pokoje na gorze - sypialnia jest zimna ze ciezko wejsc. w salonie mam 23 stopnie, a w sypialni ok 18.
    Jak rozwiazac problem zeby podczas palenia w kominku, kociol sie nie wylaczal i grzal tylko pokoje na gorze...
    Wiem ze mozna np. przeniesc sterownik na kociol i niech grzeje wg. krzywej..ale chyba bym wolal jednak miec ten sterownik w zasiegu reki, zeby w razie potrzeby cos podkrecic albo kociol wylaczyc,itp. wiec prosze o propozycje inne.
    dzieki!
    Jest min kilka rozwiązań.
    - ręczne podniesienie temp dla obiegu grzejniki
    - wpływ temperatur wew dla obiegu na grzejniki np 10% lub 0, wtedy działa tylko czujnik pogodowy.
    - korekta -K np -2K dla obiegu dla grzejników
    -------------------------------------------------------
    fotograf płock
    -------------------------------------------------------

  16. #2156

    Domyślnie

    Witam
    Mam drobny (mam nadzieję) problem z FW100 i Junkersem 14-3 wynikły najprawdopodobniej z powodu problemów z zasilaniem - wichura, zaniki napięcia.
    Sterownik FW100, Cerapur 14-3, 120l Galmet - pracujące od 08.2010 bez najmniejszych zastrzezen z 160m2 podłogówki
    Po wczorajszych wichurach na wyswietlaczu FW100 pojawilł się zamiast jednostki st.C w wszystkich możliwych miejscach znaczek (uwaga opiszę) duża litera U z "ogonkiem"
    Wygląd może sugerować ze to kabel z wtyczką - stąd moje mysli idą do wichury i zanikow.
    Żadnych komunikatów o błędzie i innych złych zachowań.

    Miał ktoś coś takiego - bo zanim zadzownię do serwisu wolał bym się upewnić ze to nie jest jakaś głupota (gwarancja 3 letnia sie skończyła)

    edit: jak na obrazku przy temp.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131103_221802.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	222377  
    Ostatnio edytowane przez kemot_73 ; 03-11-2013 o 21:41
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  17. #2157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KosGos

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    181

    Domyślnie

    Czy ktos z Was wie od jakich roznic temperatury lub gdzie to znalezc zaczyna grzac kociol ? Powiedzmy ze mam ustawiona wartosc temperatury od godziny 12.00 21 stopni, jest po godzinie 12.00 i temperatura w pomieszczeniu jest 20,6 na dworze 12 stopni (z FW120 wziete) a kociol nie grzeje. Da rade gdzies ustawic zeby w takim przypadku zaczelo juz grzac a nie czekac niewiadomo na co ?

  18. #2158

    Domyślnie

    Cytat Napisał drk001 Zobacz post
    Witam, posiadam Junkers Cerapur ACU - Smart ZWSB 30-4A z regulatorem pogodowym FW120.

    mój program grzania ciepłej wody to:
    8.30-9.30
    12.00-13.00
    17.00-22.00

    Moje pytanie jak powinienem ustawić pompę cyrkulacyjna czy podczas grzania wody czy podczas oszczędzania, żeby pompka "rozprowadzała" ciepłą wodę po instalacji.

    dziękuje za pomoc
    Witam,
    Pracę pompy cyrkulacyjnej powinien Pan zaprogramować w ten sposób aby korzystając z c.w.u. mieć pełen komfort, czyli po otwarciu baterii powinna z niej wypływać ciepła woda użytkowa. Regulator FW120 ma możliwość zaprogramowania cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w określonych przedziałach czasowych z pracą pompy w kilku wariantach. Jednym z nich jest praca ciągłą w określonym przedziale, lub mamy możliwość ustawiania ilości załączeń od jednego do sześciu w ciągu każdej godziny zaprogramowanego okresu pracy układu cyrkulacji. Czas załączenia pompy cyrkulacyjnej w takim przypadku wynosi trzy minuty. Szczegóły w instrukcji obsługi regulatora FW120. Polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers. Serwisant chętnie rozwiąże Pański problem oraz pomoże z ustawieniami kotła. Wyszukiwarkę serwisantów znajdzie Pan na stronie www.junkers.pl. Można również zadzwonić pod ogólnopolski numer serwisowy marki Junkers: 801 300 810.
    Pozdrawiam,

    Rafał Cichocki
    _______________________________

    Konsultant Junkers

  19. #2159

    Domyślnie

    Rafał Cichocki
    _______________________________

    Konsultant Junkers

    Panie Rafale, a moze sie Pan rozgladnac w firmie i zapytac jak wyliminiowac ten znaczek z FW100 z kilków postów wyżej - serwisant powiedział ze widzi to pierwszy raz... Brak komunikatu o błedzie brak innych objawów
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  20. #2160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    popek1

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    a czy ktos moze opisac jak dziala pompa obiegowa w tym kotle. ma 3 biegi (wiadomo im wyzszy, tym wiecej wody przepchnie przez uklad) ale czy ona pracuje tylko wtedy jak dziala palnik czy ona zawsze sie uruchamia co jakis czas (zeby uproscic sprawe zakladam ze na regulatorze FW100 mam ustawione auto i grzanie cala dobe na jednakowo temparature 22 stopnie - czyli w trybie oszczedzania i grzania 22 stopnie sa). pytam bo fabrycznie pompa ma ustawiony 3 bieg, mysle zeby ustawic 2 bieg ale najpierw chce zrozumiec jak ona dokladnie dziala
    dzieki z gory

Strona 108 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony