dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 193
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 3842
  1. #2461

    Domyślnie

    Witam,
    a ja mam takie dwa problemy:
    1) kiedy na zewnątrz jest np 2 stopnie, piec się włącza i sobie grzeje. Ale jak na zewnątrz jest np. 15 stopni piec się włącza i wyłącza. Kiedy zmieniam parametry, to niewiele się zmienia - np. przy 15 stopniach piec się nie załącza, ale historia z załączaniem/wyłączeniem jest np. na poziomie 12 stopni. Słowem zawsze jest jakaś granica, przy której piec troszkę szaleje - jak to obejść.
    2) mam zasobnik coś ok. 100l (biawar). Czasem jest tak, że przy prysznicu drugiej osoby pojawia się zimna woda i trzeba czekać, aż się nagrzeje. Co zmienić. Czy zawsze jest tak, że podczas grzania piec nie podaje ciepłej wody? Czy można piec tak ustawić, że jak spadnie temperatura wody to on się załącza, ale będzie w nim jeszcze na tyle dużo wody, że spokojnie można dokończyć kąpiel? Jak to zmienić?

    Mam FW100 z zasobnikiem biawara 100l.

  2. #2462
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    pepexy - podnieś temperaturę ciepłej wody użytkowej o 5st. Za taktowanie kotła odpowiedzialna jest prawdopodobnie moc minimalna z jaką może pracować kocioł - aby to obejść można zastosować zbiornik buforowy.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #2463
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepexy Zobacz post
    Witam,
    a ja mam takie dwa problemy:
    1) kiedy na zewnątrz jest np 2 stopnie, piec się włącza i sobie grzeje. Ale jak na zewnątrz jest np. 15 stopni piec się włącza i wyłącza. Kiedy zmieniam parametry, to niewiele się zmienia - np. przy 15 stopniach piec się nie załącza, ale historia z załączaniem/wyłączeniem jest np. na poziomie 12 stopni. Słowem zawsze jest jakaś granica, przy której piec troszkę szaleje - jak to obejść.
    2) mam zasobnik coś ok. 100l (biawar). Czasem jest tak, że przy prysznicu drugiej osoby pojawia się zimna woda i trzeba czekać, aż się nagrzeje. Co zmienić. Czy zawsze jest tak, że podczas grzania piec nie podaje ciepłej wody? Czy można piec tak ustawić, że jak spadnie temperatura wody to on się załącza, ale będzie w nim jeszcze na tyle dużo wody, że spokojnie można dokończyć kąpiel? Jak to zmienić?

    Mam FW100 z zasobnikiem biawara 100l.
    jak masz czujke pogodową to na grzejniki idzie w miarę niska temp., ocioł nie jest w stanie grzać z tak mała mocą. niska temp. to mała moc grzejników.
    w ustawieniach może byc czas blokady po wyłączeniu, czyli minimalna przerwa między wyłączeniem a ponownym załączeniem. jak masz sterownik pogodowy to możesz ustawić kocioł żeby grzał z wyższą temp.
    na jakiej wysokości masz czujnik temperatury cwu? da sie obnizyc? jaką masz histereze, zmniejszenie wcześniej właczy kocioł ale to spowoduje wiekszą ilośc załączeń przy małym poborze

  4. #2464

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jak masz czujke pogodową to na grzejniki idzie w miarę niska temp., ocioł nie jest w stanie grzać z tak mała mocą. niska temp. to mała moc grzejników.
    w ustawieniach może byc czas blokady po wyłączeniu, czyli minimalna przerwa między wyłączeniem a ponownym załączeniem. jak masz sterownik pogodowy to możesz ustawić kocioł żeby grzał z wyższą temp.
    na jakiej wysokości masz czujnik temperatury cwu? da sie obnizyc? jaką masz histereze, zmniejszenie wcześniej właczy kocioł ale to spowoduje wiekszą ilośc załączeń przy małym poborze
    1)tak, mam czujkę pogodową.
    2) nie wiem na jakiej wysokości jest czujnik temperatury CWU
    3) histeraza - nie wiem gdzie to znlaeźć

  5. #2465
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jaki kocioł? jaka temp cwu?

  6. #2466

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jaki kocioł? jaka temp cwu?
    biawar, 55 stopni

  7. #2467

    Domyślnie

    Producent zasobnika BIAWAR zaleca wymianę anody co 18 m-cy.
    Jaki jest koszt takiej usługi?

  8. #2468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ech, mam kocioł niecały rok i już zaczyna szwankować...
    Od kilku dni sterownik wyświetla non stop komunikat "ładowanie zasobnika" , niezależnie od ustawionego cyklu programu CWU (15-30-60 zależnie od godziny). Woda w zasobniku jest albo letnia albo ciepła (a nie goraca). Piec wyświetla "85 stopni" a palnik w tym momencie nie działa wcale i nie stwierdzam poboru gazu (w momencie kiedy teoretycznie piec ma ładować zasobnik).
    CO jest wyłączone.

    Nic w piecu czy sterowniku nie grzebałam.

    Miał ktoś takie probemy?

  9. #2469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Jaka u Was jest temperatura zasilania podczas ładowania zasobnika?

    Mam zamontowany kocioł z zasobnikiem już jakieś pół roku, ale nie mieszkam jeszcze, więc go nie używałem i był zawsze ustawiony na możliwe minimum. Dzisiaj chciałem nagrzać zbiornik wody to kocioł tak wolno się nagrzewał, że się zaniepokoiłem. Cały czas utrzymywał temperaturę zasilania +/- 40 stopni. Dopiero włączenie dezynfekcji termicznej "dało kopa" i kocioł miał na zasilaniu jakieś 80-85 stopni. Funkcja eco była wyłączona, natomiast na sterowniku włączyłem "żądanie ciepłej wody od teraz". Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

  10. #2470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam ustawioną opcję e (eko) na pokrętle ciepłej wody i max na pokrętle CO. Dotychczas wszytsko śmigało dobrze.

    Od kiedy się popsuło pokazuje temperaturę ładowania zasobnika 85 stopni. Tyle, że ładuje jedynie kilka litrów i się wyłącza.
    Z zasobnika kiedyś mogłam spokojnie wziąć dwa prysznice (120 l). Teraz ledwo starcza na jeden i to przy odkręconej wodzie na max goracej. Co chwila muszę włączać opcję "żadanie ciepłej wody", chociaż CO jest wyłączone i ciepła ma priorytet.

  11. #2471
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ech, mam kocioł niecały rok i już zaczyna szwankować...
    Od kilku dni sterownik wyświetla non stop komunikat "ładowanie zasobnika" , niezależnie od ustawionego cyklu programu CWU (15-30-60 zależnie od godziny). Woda w zasobniku jest albo letnia albo ciepła (a nie goraca). Piec wyświetla "85 stopni" a palnik w tym momencie nie działa wcale i nie stwierdzam poboru gazu (w momencie kiedy teoretycznie piec ma ładować zasobnik).
    CO jest wyłączone.

    Nic w piecu czy sterowniku nie grzebałam.

    Miał ktoś takie probemy?
    85 to jest temp zasobnika czy temp wody wychodzącej z kotła?

    PS doczytałem dalej

    może czujnik zasobnika nawala
    jedna opcja to myśli że jest cieplej niż w rzeczywistości i nie dogrzewa, mozna zmierzyć rezystancję czujnika i porównać z danymi producenta o ile podał
    sprawdz czy jest dobrze wsadzony
    druga opcja to... coś zapchane nie ma odbioru mocy, osiąga maks. temp. i się wyłącza
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 18-09-2014 o 22:10

  12. #2472
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kipi Zobacz post
    Jaka u Was jest temperatura zasilania podczas ładowania zasobnika?

    Mam zamontowany kocioł z zasobnikiem już jakieś pół roku, ale nie mieszkam jeszcze, więc go nie używałem i był zawsze ustawiony na możliwe minimum. Dzisiaj chciałem nagrzać zbiornik wody to kocioł tak wolno się nagrzewał, że się zaniepokoiłem. Cały czas utrzymywał temperaturę zasilania +/- 40 stopni. Dopiero włączenie dezynfekcji termicznej "dało kopa" i kocioł miał na zasilaniu jakieś 80-85 stopni. Funkcja eco była wyłączona, natomiast na sterowniku włączyłem "żądanie ciepłej wody od teraz". Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?
    przejrzałeś wszystkie funkcje? może ma ograniczenie mocy albo temperatury czy jakas funkcje do oszczednego podgrzewania

  13. #2473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    przejrzałeś wszystkie funkcje? może ma ograniczenie mocy albo temperatury czy jakas funkcje do oszczednego podgrzewania
    właśnie przeglądałem wszystkie funkcje do których się umiem dostać i nic interesującego tam nie znalazłem.

  14. #2474
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kipi Zobacz post
    właśnie przeglądałem wszystkie funkcje do których się umiem dostać i nic interesującego tam nie znalazłem.
    chodzi o kocioł z tytułu wątku?

  15. #2475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    chodzi o kocioł z tytułu wątku?
    dokładnie taki. Zestaw z zasobnikiem st120 i regulatorem fw120.
    Ostatnio edytowane przez kipi ; 18-09-2014 o 22:18

  16. #2476
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wciskasz symbol klucza ,aż sie zaświeci a na ekranie 1A, przejdz na 1b to jest moc cwu
    2b maksymalna temp zasilania, nie napisali czy tylko CO czy wszystko

  17. #2477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    przejrzałeś wszystkie funkcje? może ma ograniczenie mocy albo temperatury czy jakas funkcje do oszczednego podgrzewania
    Problem w tym, że działał pół roku idealnie na nastawach, które sobie ustawilam z instalatorem razem. Jakieś dwa tygodnie temu było wyłączenie prądu na cały dzień z powodu awarii pradu i od tego czasu wariuje.
    Czujnik jest przylepiony solidnie do zasobnika.
    Zasobnik ze stali nierdzewnej (bez anody).

  18. #2478
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    to wysun czujnik i zobacz jak grzeje

  19. #2479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale czujnik jest chyba przyklejony do obudowy zbiornika? Hmm.. nigdy tam nie zaglądałam, ale pomyslałam o tym, że czujnik może być poluzowany i pociągnęłam ale siedzi jak przymurowany.

  20. #2480
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    czasami są takie blaszki, które działają jak sprężynki żeby był dobry kontakt, nie da się zaświecić żeby coś zobaczyć?

Strona 124 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony