dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 193
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.500 z 3842
  1. #2481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ok da się. Tylko boję się samam grzebać

  2. #2482
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zawołaj żone, nie będziesz sam

  3. #2483
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja jestm żoną

  4. #2484
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja jestm żoną
    to zawołaj sąsiada ;p

  5. #2485
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    wciskasz symbol klucza ,aż sie zaświeci a na ekranie 1A, przejdz na 1b to jest moc cwu
    2b maksymalna temp zasilania, nie napisali czy tylko CO czy wszystko
    1b mam na 100% a 2b na 88 , więc powinno być ok. Dzisiaj znowu ładował zasobnik jak by chciał a nie mógł, ale zauważyłem, że na zmianę z temperaturą miga się znaczek napełniania syfonu i po około 15 minutach zaczął sam z siebie normalnie pracować i podnosić temperaturę w konkretnym tempie. W instrukcji piszą, że po długim nieużywaniu może chcieć naładować syfon i chodzić na małej mocy, więc mam nadzieję, że sobie naładował raz i mu starczy

  6. #2486
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kipi Zobacz post
    1b mam na 100% a 2b na 88 , więc powinno być ok. Dzisiaj znowu ładował zasobnik jak by chciał a nie mógł, ale zauważyłem, że na zmianę z temperaturą miga się znaczek napełniania syfonu i po około 15 minutach zaczął sam z siebie normalnie pracować i podnosić temperaturę w konkretnym tempie. W instrukcji piszą, że po długim nieużywaniu może chcieć naładować syfon i chodzić na małej mocy, więc mam nadzieję, że sobie naładował raz i mu starczy
    napełnianie syfonu można wyłączyć ale lepiej nie..
    2F na 00 ?
    napelnianie syfonu odbywa sie po wylaczeniu glownym wylacznikiem

  7. #2487

    Domyślnie

    Witam, pytanko mam następujące:

    Posiadam ten piecyk jak w temacie - mieszkanie miałem modernizowane i wcześniej miałem kocioł na węgiel wraz z kalafiorami żeliwnymi.
    Kalafiory zostały a piec zmieniony na ZSB-14-3. Rury również wymienione. Proszę kolegów o pomoc w doradztwie czy wymienić żeliwiaki na blaszaki ?
    Jeśli tak to jakie najlepsze ? Jakiej firmy KERMI PURMO DIAMOND czy może aluminiowe ?

    Dlaczego o to proszę ?

    Dlatego, że uważam że spalam bardzo dużo gazu a w domu wcale nie jest tak ciepło - mecze się II sezon z tym piecem i nie potrafię go wyregulować. Czytałem wszystkie posty x 3 kilka tygodni czytania i sprawdzania i za każdym razem wszystko inaczej wychodzi. Piec regularnie serwisowany przez Junkers Serwis. Zmieniałem programy, parametry krzywe - testowałem rysowałem krzywe analizowałem i za każdym razem wyniki różne - pozakładałem na kalafiory żeliwne głowice firmy scholser żeby nimi wyregulować dobrze temperaturę. Wnioski mam takie że jak oleję kondensację czyli max temp np do 56c i ustawię np na zasilaniu 60-70 - to kalafiory ładnie grzeją i jest ciepło ale za to bardzo dużo gazu spalam bo około 15-18m3.
    Nadmienię, że dom mam ocieplony styropianem 10cm. Piwnica +Parter + piętro. Proszę o poradę czy wymiana grzejników coś pomoże - żeliwiaki maja pewnie dużą bezwładność - trzeba do nich wlać dużo wody i dużo tej wody trzeba też zagrzać - z drugiej strony żeliwo dłużej trzyma ciepło ale i dłużej się nagrzewa. Proszę fachowców o pomoc i ewentualne doradztwo. Jak ewentualnie od podstaw zacząć poprawnie testować i dobierać krzywą ?
    Jeśli problemem jest opisać wszystko to proszę o informację na priva jeśli byłby ktoś ochotny do udzielenia mi pomocy.

    Pozdrawiam.

  8. #2488
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    nie wymieniaj
    im niższa temp. tym lepiej, jak najdłuzej powinien grzać
    masz sterownik pokojowy?

  9. #2489

    Domyślnie

    Mam sterownik model 120 junkersa

  10. #2490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    (...)Proszę o poradę czy wymiana grzejników coś pomoże - żeliwiaki maja pewnie dużą bezwładność - trzeba do nich wlać dużo wody i dużo tej wody trzeba też zagrzać - z drugiej strony żeliwo dłużej trzyma ciepło ale i dłużej się nagrzewa. Proszę fachowców o pomoc i ewentualne doradztwo. Jak ewentualnie od podstaw zacząć poprawnie testować i dobierać krzywą ?
    Coś tam pewnie da, ale wątpię żeby była opłacalna. Sprawdź czy nie przegrzewasz domu (mimo głowic) czyli czy temp. w pomieszczeniach nie przekracza zadanej (bo jednak żeliwne grzejniki mogą dawać taki efekt). Ja, na Twoim miejscu, spróbowałbym grzać niższymi temperaturami wody na kotle i wtedy sprawdzał efekty.

  11. #2491

    Domyślnie

    Co to znaczy niższymi temperaturami ? staram się grzać do56stopni żeby była kondensacja czy to już duża temperatura ? Tylko problem w tym, że taka temperatura powoduje że mieszkanie nie chce się zagrzać. Jak puszcze temperaturę np. 70stopni to wtedy grzeje - o czym to świadczy ? chciałbym też spalać mniej gazu - tak jak userzy piszą w zależności od ocieplenia i powierzchni spalają 6-10m3 na dobe a ja spalam 15 - to zdecydowanie za dużo.
    Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc z poprawną konfiguracją np. na priv to bym wdzięczny.Wtedy mogę jeszcze raz przetestować te żeliwiaki.- tylko muszę wiedzieć jak dokładnie ustawić wszystkie parametry - jeśli zechciałby ktoś mi pomóc to zapraszam na priv - podam wszystkie niezbędne dane.

  12. #2492
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    no ale chyba nie muszisz teraz trzymać 50 stopni jak mało kto zaczął grzać, dom musi się wygrzać, temperatura w domu nie przekracza zadanej jak puscisz prawie 60?

  13. #2493

    Domyślnie

    Jeszcze nie ogrzewam - po prostu wiem, że zbliża się ten okres grzewczy i znów będę musiał bawić się piecem - dlatego już teraz wolę zapytać tak by zimno mnie nie zaskoczyło ;p a tym bardziej rachunek za gaz
    Mój opis jest sytuacją z zeszłego roku.

  14. #2494

    Domyślnie

    Napisz ile zużywałeś średnio węgla, bo albo masz energochłonne mieszkanie i wtedy nic nie poradzisz, albo masz za mało kaloryferów na grzanie niższymi temperaturami. Im wyższa temperatura czynnika grzewczego tym mniejszy może być kaloryfer i odwrotnie.

  15. #2495

    Domyślnie

    Jak był kocioł na węgiel to nie mieszkałem tam bo mieszkanie nie było moje. W tym momencie mieszkanie jest już moje i gruntownie był przeprowadzony remont. Mieszkam już 2.5 roku. W zimę dogrzewam się tradycyjnym kominkiem. Na Parterze mam kuchnie (2 kalafiory po 70cm długości) salon (tak samo)
    łazienka (drabinka) Przedpokój (grzejnik panelowy purmo i przedpokój to samo. Piętro: 4 pokoje a w każdym z nich kalafiory po 70-120cm długości).
    skoro radzicie bym nie wymieniał kalafiorów to dla mnie to dobra nowina bo nie poniosę kosztów, ale proszę o pomoc w konfiguracji. Można powiedzieć że piec mam opanowany tzn wiem gdzie wejść i jak zmieniać zarówno na kotle jak i na sterowniku. Tylko teraz muszę od nowa przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć testować - jaka konfigurację polecacie na początek ?

    Ps. Wiem, że nie da się w postach tego wszystkie wytłumaczyć i to nie ma sensu dlatego proszę od zaawansowanych użytkowników o pomoc na priv - możemy też pisać przez jakiś komunikator, bo tak będzie szybciej. Po prostu już sam nie mam sił ustawiać tego i próbować bo nic nie da się wywnioskować , może coś mam źle ustawione na kotle ? Krzywe raczej dobrze dobieram testowałem 2 dni i znów zmiana. Boje się że mogę wskoczyć na taryfę W.2.2 bo tyle gazu leciało w zeszłą zimę na testy, że w końcu zaprzestałem i paliłem cały czas kominkiem. Wiem, że piec jest oszczędny i można go świetnie wykorzystać tylko proszę o pomoc w poprawnej konfiguracji jeśli ta nie pomoże to może wtedy wymiana grzejników. Nadmienię tylko że przy wyłączony CO i załączonym CWU + kuchenka gazowa codziennie spalam 1-1,5m3 gazu - myślę że to w normie.Oczywiście na noc wody nie grzeje od 22:00-5:00. W pozostałych godzinach temp 50-55stopni + włączona cyrkulacja 3/h.

  16. #2496
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Co to znaczy niższymi temperaturami ? staram się grzać do56stopni żeby była kondensacja czy to już duża temperatura ? Tylko problem w tym, że taka temperatura powoduje że mieszkanie nie chce się zagrzać.
    Chodziło mi o to, że żeliwiaki długo się nagrzewają, ale później długo oddają ciepło i przykładowo, jakbyś miał zasilanie ustawione na 80°C, to:
    1) żeliwiaki zaczynają się nagrzewać
    2) żeliwiaki są gorące i grzeją pomieszczenia
    3) sterownik dostaje sygnał "temperatura zadana osiągnięta" i odłącza kocioł
    4) w żeliwiakach nadal jest b. gorąca woda i przegrzewane są pomieszczenia

    Przy niższej temperaturze zasilające CO efekt z pkt 4. byłby zredukowany.
    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    staram się grzać do56stopni żeby była kondensacja
    Pamiętaj, że kondensacja uwzględnia temperaturę powrotu! zasilanie nie ma nic do rzeczy (o ile odbiorniki: kaloryfery, podłogówka itd. zdążą odebrać ciepło)

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc z poprawną konfiguracją np. na priv to bym wdzięczny.Wtedy mogę jeszcze raz przetestować te żeliwiaki.- tylko muszę wiedzieć jak dokładnie ustawić wszystkie parametry - jeśli zechciałby ktoś mi pomóc to zapraszam na priv - podam wszystkie niezbędne dane.
    Ja niestety czasowo nie dam rady, próbuj jak najniższej temperatury zasilania.
    Z ciekawości jaka powierzchnia ogrzewana i jaka temperatura w pomieszczeniach dzień/noc?

  17. #2497

    Domyślnie

    Powierzchnia do ogrzania to 120m2 (dół + góra) temperatury pomieszczeń różnie się klarowały w zależności jaka była temp na zew. Jak żeby czuć komfort cieplny to musze mieć 22sto w domu tym bardziej że mam małe dziecko.
    Czyli jeśli chodzi o kondensację to nie musze układać krzywej np. 40- 56 ? tylko np. 50-70 ?

  18. #2498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    najważniejsza jest temperatura powrotu, oczywiście nie może być tak że powrót na styk albo stopnień niżej bo wtedy nie zdązy się wykroplić woda i będzie kondensacja częściowa, ogólnie jak powrót nie przekroczy 48-50 to będzie ok

  19. #2499

    Domyślnie

    A w jaki sposób mogę sprawdzić temperaturę powrotu ?

  20. #2500
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jeśli kocioł nie ma czujnika to http://allegro.pl/listing/listing.ph...atch=s0-o-0904

Strona 125 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony