dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 193
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 3842
  1. #2501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Powierzchnia do ogrzania to 120m2 (dół + góra) temperatury pomieszczeń różnie się klarowały w zależności jaka była temp na zew. Jak żeby czuć komfort cieplny to musze mieć 22sto w domu
    To faktycznie sporo Ci łyka.

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    musze mieć 22sto w domu tym bardziej że mam małe dziecko.
    Troche OT, ale uważasz, że małe dziecko potrzebuje 22°C w domu? Zimny chów jest zdrowszy niż ciepły

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Czyli jeśli chodzi o kondensację to nie musze układać krzywej np. 40- 56 ? tylko np. 50-70 ?
    Tak, czasami krzywa musi się zaczynać wyżej, żeby dobrze pasować do domu. Liczy się tylko temperatura powrotu.

  2. #2502

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    A w jaki sposób mogę sprawdzić temperaturę powrotu ?
    Zamontuj termometr "opaskowy" na rurze powrotnej przed samym piecem - koszt jakieś 10 zł.

  3. #2503

    Domyślnie

    I tak chyba zrobię - ten termometr to dobry wyznacznik do dalszej zabawy

    Ale generalnie odradzacie wymianę żeliwa na alu albo blachy ?

  4. #2504
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Ale generalnie odradzacie wymianę żeliwa na alu albo blachy ?
    Wolałbym najpierw pokombinować z tym co mam niż dokładać już $.

  5. #2505

    Domyślnie

    Ile w Waszej okolicy kosztuje przegląd tego kotła?
    Dostałem właśnie propozycję przeglądu za 350zł + ewentualnie 170zł za przedłużenie gwarancji na czwarty rok i wydaje mi się że to sporo.

  6. #2506
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Ile w Waszej okolicy kosztuje przegląd tego kotła?
    Dostałem właśnie propozycję przeglądu za 350zł + ewentualnie 170zł za przedłużenie gwarancji na czwarty rok i wydaje mi się że to sporo.
    centrum Poznania..150-200 zł

  7. #2507

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Nastawy FW 100
    charakterystyka-punkt początkowy - punkt końcowy
    punkt pocz - 30 punkt końcowy- 47
    akumulacja budynku - 80
    kalibracja czujnika : 0
    max zasilania - 60
    wpływ temp pomieszczenia - 70
    wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,
    korekcja wskazan:0
    ogrzew. wył do niższego poziomu -tak
    Po takim ustawieniu regulatora sprawdź jaka będzie temp.w mieszkaniu, jeśli będą odchyłki od zadanej to koryguj temp. punktu pocz. i końc.
    Podczas regulacji krzywej "wpływ temp. wewn" można ustawić na0%- 10%.
    Temp. grz. 21st Temp. osz. 18st.
    Nastawy na kotle 3.A- 0 3.b- 15 3.C- 12
    Przy takim ustawieniu temp. wody na zasilaniu wynosi 30st przy 20st na zewn. i 47st przy -15st na zewn.
    Pracuję przy takich nastawach 4 sezon i temp. wewątrz jest taka jak założyłem.
    a jak ja u siebie tak ustawiłem piec, to grzał mi nawet jak miałem ustawione przeciwmrozowe, a na zewnątrz było ok 6 stopni. Tak ma być?

  8. #2508
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    To zależy jaką wartość ma u ciebie temp. przeciwzamrożeniowa, jeśli jest ustawiona wysoko to może grzać.

  9. #2509

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    To zależy jaką wartość ma u ciebie temp. przeciwzamrożeniowa, jeśli jest ustawiona wysoko to może grzać.
    no waśnie dość niska, bo -3. Coś dziwnego się zadziało i będę musiał raz jeszcze wypróbować pkt pocz pkt kon. Teraz mam grzejniki. Na dworze 2 stopnie i żądana temperatura to 12 stopni.

    ps. Jak długo (ile godzin) w ciągu doby pracuje u Was piec w trybie grzania. Ja mam ustawione 2 rano i 4 po południu. Czy powinno się raczej ustawić ogrzewanie np. cały dzień, a piec się włącza kiedy tego potrzeba?

  10. #2510

    Domyślnie

    Witam.
    Od wczoraj ogrzewa mi dom piec z tematu. Ogrzewa 145m2 w tym 50m2 podłogówki. Na dzień dzisiejszy start, ustawienia, i pierwsze grzanie ok. 18h spalił prawie 20m3. Mam dwa sterowniki w domu jeden stacjonarny a drugi przenośny. Nie mam pojęcia czy to dobre ale tak zamontowali i zobaczymy po pierwszej zimie czy przydatne.

    Moja kotłownia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...38a104622.html

  11. #2511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepexy Zobacz post
    no waśnie dość niska, bo -3. Coś dziwnego się zadziało i będę musiał raz jeszcze wypróbować pkt pocz pkt kon. Teraz mam grzejniki. Na dworze 2 stopnie i żądana temperatura to 12 stopni.

    ps. Jak długo (ile godzin) w ciągu doby pracuje u Was piec w trybie grzania. Ja mam ustawione 2 rano i 4 po południu. Czy powinno się raczej ustawić ogrzewanie np. cały dzień, a piec się włącza kiedy tego potrzeba?
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.

  12. #2512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.
    no fakt, pomyliłem z temp. graniczną mrozu. Ta przeciwzamrożeniowa była ustawiona na 9.

  13. #2513

    Domyślnie

    Witam,

    Zaczęliśmy wczoraj sezon grzewczy z naszym Junkersem Mam w związku z tym kilka wątpliwości i pytań.

    Na podłogach mamy w większości parkiet warstwowy. Nie chciałabym mu zrobić kuku, w związku z czym pilnujemy temperatury w domu, aby nie było dużych spadków i wahań (do tej pory mieliśmy bez grzania 19-19,5 stopnia w dzień), zaopatrzyliśmy się w ogranicznik temperatury zamontowany przy piecu. I teraz pytanie-jaką maksymalną temperaturę mogę/powinnam tam ustawić? Jeszcze przed sezonem eksperymentowałam i po ustawieniu temperatury 40 stopni na ograniczniku piec głupiał i wyłączał się, zasobnik w tym czasie grzał wodę do temperatur dużo wyższych i być może przez to.

    Druga sprawa to maksymalna temperatura posadzki i zasilania. Czy ktoś z Was tutaj ma może w domu drewno i powie mi jaka faktycznie jest ta maksymalna temperatura zasilania oraz posadzki? Jedni mówią że 35, inni że 32 (mowa o zasilaniu) albo 25 bądź 27 czy 28 (posadzka). Wg mojego wykonawcy posadzki drewnianej zasilanie max 35 st. a posadzka 28 st. Nadal nie wiem gdzie leży prawda

    I jeszcze kwestia ustawień temperatury na regulatorze. Na noc u nas pożądana temp. to 18 stopni, na dzień 20. Wymyśliłam sobie że ustawię regulator aby grzał w godzinach 5-8 rano czyli żeby było cieplej kiedy wstajemy do pracy o 7, między 8 a 16 oszczędzanie bo nie ma nas w domu, i potem od 16 do 20 znów grzanie i potem do 5 rano oszczędzanie. Ale nie wiem czy nie przekombinowałam

  14. #2514

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Tej wartości nie można ustawić poniżej 0 st.
    mariuszwa, a jak masz ustawione funkcje 1.C i 1.D ? chodzi mi o prędkość pompy CO

  15. #2515

    Domyślnie

    Oliwkawawa- maksymalną temperaturę na powierzchni podłogi powinien Ci podać wykonawca podłogi, bo to on daje gwarancję.
    Z temperaturą zasilania obawiam się będziesz musiała poeksperymentować, ale to raczej w większe mrozy.
    Ja mam też ogranicznik i ustawiony bodajże na 45 stopni (ale nie mam nigdzie drewna na podłodze, same kafle).
    Co do ustawień grzania rana to imho jest to bez sensu - bezwładność podłogówki (jeszcze z drewnem na niej) jest na tyle duża, że imho przez te 3h praktycznie nie ma szans podniesienia w sposób odczuwalny temperatury.
    W sumie to ja mam ustawioną przez całą dobę taką samą temperaturę, bo np. po wyłączeniu grzania temperatura spada o ok. pół stopnia w okresie 12h
    Widzisz u siebie jakieś istotne zmiany temperatury w zależności od ustawień temperatury żądanej?

  16. #2516

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika, że ustawianie różnych poziomów temperatur korzystnie wpływa na komfort. Tu nie chodzi o to, żeby w dzień w domu było 20 st. a w nocy 18 st., bo jeśli doprowadzisz do tego, że dom osiągnie 20 st w dzień, to przez noc i tak Ci temperatura do 18 st nie spadnie. Tu chodzi o to, żeby kocioł w nocy się nie włączał. Przy podłogówce jest tak, że komfort zależy nie tylko od tego jaka temp. jest w domu. Dużo przyjemniej jest, gdy kocioł pracuje i to ma na celu ten zabieg.
    Co do tempetarury zasilania - nie mam żadnych ograniczników, jedynie chyba w ustawieniach mam coś ustawione, ale i tak przy największych mrozach maksymalna temp. zasilania nie przekraczała o ile pamiętam 38 st.
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  17. #2517
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaktuss

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy na forum i od 01.11.2014 użytkuję kociołek junkersa. Mam pytanie czy podniesienie parametru "akumulacja cieplna budynku" z 60% na 70% spowoduje, że kocioł wydłuży czas od jednego załączenia się do kolejnego? Ogrzewam domek ok 120m2 (parter i piętro, piwnicy nie ogrzewam), klocek z lat 80-tych, ocieplenie 10cm styropianu na ścianach i dachu. Instalacja na której pracował kociołek miałowy, w większości grzejniki żeliwne czyli sporo w niej wody. Kombinuje, żeby ogrzewać na niskich temp. Chętnie podzielę się spostrzeżeniami i nabędę trochę wiedzy od bardziej doświadczonych w temacie. Pozdrawiam

  18. #2518

    Domyślnie

    Ja również będę ogrzewał dom ale nowy 120m2, stara instalacja to dużo wody jednak stare kaloryfery dłużej oddają ciepło, ja mam aluminiowe i moment stygną ale za to szybko się nagrzewają, więc chyba wyjdzie na to samo. Ja mam 200l w instalacji z tego co mi powiedział instalator. Kocioł na rozruch bez ogrzewania zasobnika przez ok.18h zjadł 20 m3

    Za jakiś czas wrzucę zdjęcia i opis mojej instalacji do oceny bo jestem ciekaw czy wszystko ok i nie jest za bardzo "sfiksowana".
    Ostatnio edytowane przez Kizior Syberyjski ; 07-11-2014 o 08:38

  19. #2519
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaktuss

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak masz ustawioną "akumulację cieplną budynku"? Wydaje mi się, że jak podwyższyłem do 70% to kocioł się rzadziej włącza, przez co zużycie trochę spada.
    U mnie na rozruch wziął 13m przez dobę, jednak w domu było zdecydowanie zbyt ciepło. Kolejne dwie doby do ok 7m. Kocioł pracował od 6-22 później funkcja oszczędzanie. Na 4 dobę zmniejszyłem pkt. początkowy na 25 z 27 i włączyłem oszczędzanie od godziny 11 do 15.30 - zużycie spadło do 4,5 m3 przy czym temp. w domu była 21,5-22 stopnie. Takie zużycie uważam za akceptowalne przy temp ok 10C w dzień i 8C w nocy. Pozdrawiam

  20. #2520

    Domyślnie

    Ja czekam aż zacznie być bliżej zera (dziś rano +14*C) i piec rzeczywiście będzie musiał pracować, na razie zostawiam tj ustawił instalator i będę obserwował zużycie, dzięki temu obszernemu tematowi będę wiedział czy jest ok czym mam duże odchylenia od inny użytkowników.

Strona 126 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony