dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 193
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 3842
  1. #261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ADAM0107

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Monika111 z próbuj zmienić wpływ temperatury wewnątrz na 80%, dodać 80% akumulacji budynku i przejdź na własną krzywą grzewczą. Jeżeli średnią za analogiczny okres chcesz mieć około 6 metrów ustaw tak punkty krzywej aby temperatura w domu nie przekraczała 21 stopni.

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Jeśli wpływ temp. pomieszczenia ustawimy na 100% piec będzie starał się utrzymywać w 100% zadaną temp. np te 19st w danym pomieszceniu gdzie wisi sterownik FW100. +/- 19 bo to nie urządzenie labolatoryjne. Oczywiście musi być wybrane grzanie-oszcz-pzamr jeśli chcemy by w tych ustawieniach było to aktywne.
    Ustawienie parametru: wpływ temp. pomieszczenia na np 60% przydatne jest w momęcie jeśli w danym pomieszczeniu, salonie jest dużo okien i np wpada do niego dużo słońca w południe podnosząc przez to temp. w tym pomieszczeniu. albo np sterownik wisi w kuchni gdzie też występują duże skoki temp. Przez to mamy możliwość jak gdyby pominięcie tych skoków temp lub inaczej: zmniejszenie wpływu zmian temp. danego pomieszczenia na sterownie pieca. Piec wtedy na te zmiany po prostu reaguje w mniejszym stopniu, np. nie obniża nagle temp kaloryferów. Całkowite pominięcie to nastawa na 0%. Wydaje mi się że bierze wtedy pod uwagę zadaną temp wody na wyjściu z pieca. Ale nie w tym celu wiesza sie sterownik w salonie

  3. #263

    Domyślnie zużycie gazu

    witam, od czwartku korzystamy z junkersa. Zużycie gazu od 9 do 16m3/dobe. dom z poddaszem 140m2 w całości podłogówka. Do tej pory opalalismy kominkiem z płaszczem wodnym. Oczywiście sterowanie FW100. Jeżeli chodzi o pracę pieca to wszystko w porządku. Liczyłem tylko na mniejsze zużycie gazu. Piec pracuje w temperaturach 34-39 stopni. Czyli własciwie poniżej minimum. Czy można go jeszcze jakoś wyregulować, żeby zużycie gazu spadło?
    Sterownik ustawiony na "ogrzewanie podłogowe", wplyw temp. pom. 60%, zdolność akumulacji budynku 60%, moc ograniczona do 60%.
    Z góry dziękuję

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz
    Tez mam piec cerapur 14kW. Do tego stacja pogodowa na scianie północnej ipm i fw200. Zasobnik wody 300 litrów. Kubatura domu 950m3. Na dole jakieś 110 m2 ogrzewana podłogowo, 3 grzejniki o mocy poniżej 2000 Watt i 2 grzejniczki łazienkowe do 1200W,dla parametrów grzania kondensatu, na górze otwarta przestrzen 80 m2-brak zainstalowanych grzejników. Na dole temperatura 21.5-22 0C, na górze stopień mniej(chyba sobie podaruję grzejniki na poddaszu-3 podłaczenia mniej). Parametry zasilania grzejników ściennych i kanałówki 65 stopni, dla podłogówki 30 stopni(nie wiem dlaczego na sterowniku nie mogę zjechać niżej).Taki układ żre w ostatnich warunkach pogodowych 10-11m3 gazu w ciągu doby. Piec ustawiony jest w trybie grzania całodobowym i starczy do ogrzania domu o powierzchni grzewczej 250 m2.Pierwszy sezon grzewczy. Izolacjedomu(15, 20,2.Co zrobić żeby zmniejszyc spalanie, zachowując komfort cieplny w domu?
    Co tu zmniejszać? To świetny wynik dla takiej powierzchni (i takich temperatur utrzymywanych wewnątrz). Masz dom energooszczędny (na oko coś koło 7-litrowca).

    Masz rekuperator? (obstawiam, że tak

    No i pytanie, jak często palisz w kominku?

    Pzdr

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    lukasz p jeśli do tej pory nic Ci nie przeszkadza to masz najlepsze ustawienia jakie mogą być Lepiej podaj je na forum Ciekawi mnie jeszcze jak tam zużycie gazu bez zmiany ustawień. pozdr adam
    Adam jak możesz to doradź jakie ustawienia pozmieniać by je zmniejszyć bo jakie by nie było to będzie zbyt duże
    pozdrawiam
    Łukasz

  6. #266

    Domyślnie Re: zużycie gazu

    Cytat Napisał patrycja i paweł
    witam, od czwartku korzystamy z junkersa. Zużycie gazu od 9 do 16m3/dobe. dom z poddaszem 140m2 w całości podłogówka. Do tej pory opalalismy kominkiem z płaszczem wodnym. Oczywiście sterowanie FW100. Jeżeli chodzi o pracę pieca to wszystko w porządku. Liczyłem tylko na mniejsze zużycie gazu. Piec pracuje w temperaturach 34-39 stopni. Czyli własciwie poniżej minimum. Czy można go jeszcze jakoś wyregulować, żeby zużycie gazu spadło?
    Sterownik ustawiony na "ogrzewanie podłogowe", wplyw temp. pom. 60%, zdolność akumulacji budynku 60%, moc ograniczona do 60%.
    Z góry dziękuję
    "Do tej pory opalaliśmy" rozumiem, że nie mieszkacie tam jeszcze jeżeli tak to 16m przy takich temp to normalka ja też poniżej 15 na dobę nie schodziłem w czasie wygrzewania podłogi.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  7. #267

    Domyślnie

    Ostrzegam przed kupnem pompy Junkers.
    Polskie przedstawicielstwo ma bardzo słabych, niedoszkolonych instalatorów. Sa to przyuczeni hydraulicy, którzy nie mają pojęcia o regulacji pompy!!!!
    Instalator ze Śląska źle zwymiarował dolne źródło i w rezultacie znajomi słono przepłacili.
    W dodatku ponad trzy tygodnie je instalował bo podobno ciągle coś go zaskakiwało podczas prac. Teraz wiem, że w tej cenie można mieć pompę innej firmy, która ma profesjionalnych instalatorów.

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler
    Ostrzegam przed kupnem pompy Junkers.
    Polskie przedstawicielstwo ma bardzo słabych, niedoszkolonych instalatorów. Sa to przyuczeni hydraulicy, którzy nie mają pojęcia o regulacji pompy!!!!
    Instalator ze Śląska źle zwymiarował dolne źródło i w rezultacie znajomi słono przepłacili.
    W dodatku ponad trzy tygodnie je instalował bo podobno ciągle coś go zaskakiwało podczas prac. Teraz wiem, że w tej cenie można mieć pompę innej firmy, która ma profesjionalnych instalatorów.
    A co ta informacja wnosi do wątku o piecu kondensacyjnym ?

  9. #269

    Domyślnie zużycie gazu w junkersie

    W domu mieszkamy od lipca, w kominku nie palimy od czasu podłączenia pieca gazowego. Nie mamy też rekuperatora, tylko po postu nasłuchaliśmy się o zużyciu gazu w ok. 7m3/dobe. W domu utrzymuję temp. 21 w dzień i 20 w nocy.

  10. #270

    Domyślnie

    jeżeli mieszkacie to 16m3 to dużo ja tak uważam. Ja mam nowy dom mokry wiadomo trzeba mocno grzać w domu było 20-26 stopni a gazu szło 15m3. Bez drzwi jeszcze jest z garażu wieje jak chce itd Może źle ustawiony macie kociołek.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  11. #271

    Domyślnie

    No właśnie. Był serwisant ale nie za bardzo chyba umiał go ustawić a moja znajmość tematu się skonczyła. Więc czekam na dobrą radę

  12. #272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    Cytat Napisał 78mysz
    Tez mam piec cerapur 14kW. Do tego stacja pogodowa na scianie północnej ipm i fw200. Zasobnik wody 300 litrów. Kubatura domu 950m3. Na dole jakieś 110 m2 ogrzewana podłogowo, 3 grzejniki o mocy poniżej 2000 Watt i 2 grzejniczki łazienkowe do 1200W,dla parametrów grzania kondensatu, na górze otwarta przestrzen 80 m2-brak zainstalowanych grzejników. Na dole temperatura 21.5-22 0C, na górze stopień mniej(chyba sobie podaruję grzejniki na poddaszu-3 podłaczenia mniej). Parametry zasilania grzejników ściennych i kanałówki 65 stopni, dla podłogówki 30 stopni(nie wiem dlaczego na sterowniku nie mogę zjechać niżej).Taki układ żre w ostatnich warunkach pogodowych 10-11m3 gazu w ciągu doby. Piec ustawiony jest w trybie grzania całodobowym i starczy do ogrzania domu o powierzchni grzewczej 250 m2.Pierwszy sezon grzewczy. Izolacjedomu(15, 20,2.Co zrobić żeby zmniejszyc spalanie, zachowując komfort cieplny w domu?
    Co tu zmniejszać? To świetny wynik dla takiej powierzchni (i takich temperatur utrzymywanych wewnątrz). Masz dom energooszczędny (na oko coś koło 7-litrowca).

    Masz rekuperator? (obstawiam, że tak

    No i pytanie, jak często palisz w kominku?

    Pzdr
    ha ha, dzięki za odpowiedź. W zasadzie napisałam to dla swojego małza, który uparcie twierdzi, że mamy straaasznie wysokie zuzycie gazu. Ja juz liczyłam zapotrzebowania i szacunkowo zgadza mi sie to z poborem gazu. Rekuperacji jeszcze nie ma.Wszystkie flaki łącznie z gwc są na miejscu, ale serca brak, więc wentylacja narazie przez nieszczelności, rury reku i ostre wietrzenie.
    W kominku palę prawie codziennie-jestem uzależniona, ale do tej pory miałam na sterowniku ustawiony mały wpływ temperatury pomieszczenia na grzanie, więc temperatura wzrastała kolo 1-1.5 stopnia przy paleniu-tak samo przy słonecznym dniu, bo wszystko co mogłam wystawiłam na południe i zachód, a na północ juz tylko to co sie nie dało wystawić nigdzie indziej-raptem jedno okno balkonowe.Zwartośc bryły mogłaby być większa.
    a jeszcze tak dla rozeznania jak sie ma teoria do praktyki to podaję, ze wskażnik EP wychodzi mi dla temperatury obliczeniowej 77kWh/m2rok), bez rekuperacji-znaczy jak z wentylacją grawitacyjną
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  13. #273
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monika111

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ustawiłam grzanie na 21 oszczędzanie na 20 stopni, wpływ temperatury pomieszczenia na 80% i tryb grzanie-oszcz-przemr. czy taka sama temperatura będzie w drugim pokoju również? Będę testowała te ustawienia
    Wcześniej wyczytałam na forum że ustawienia wpływu temperatury pomieszczenia na 100% wyklucza wpływ czujnika pogodowego a co za tym idzie inną pracę kotła w związku ze zmianą temperatury na zewnątrz, czy dobrze zrozumiałam? Czy wpływ temp. pomieszcz np.100% ma za zadanie utrzymanie zadanej temperatury w pokoju gdzie wisi sterownik czy w całym mieszkaniu? bo jasne, że chciałabym mieć 21 stopni wszędzie gdzie są grzejniki, Czy nie za bardzo pogmatwałam?
    Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi Jeżeli jeszcze coś mogę zmienić to oczekuje na porady,
    Pozdrawiam

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz

    ha ha, dzięki za odpowiedź. W zasadzie napisałam to dla swojego małza, który uparcie twierdzi, że mamy straaasznie wysokie zuzycie gazu. Ja juz liczyłam zapotrzebowania i szacunkowo zgadza mi sie to z poborem gazu. Rekuperacji jeszcze nie ma.Wszystkie flaki łącznie z gwc są na miejscu, ale serca brak, więc wentylacja narazie przez nieszczelności, rury reku i ostre wietrzenie.
    W kominku palę prawie codziennie-jestem uzależniona, ale do tej pory miałam na sterowniku ustawiony mały wpływ temperatury pomieszczenia na grzanie, więc temperatura wzrastała kolo 1-1.5 stopnia przy paleniu-tak samo przy słonecznym dniu, bo wszystko co mogłam wystawiłam na południe i zachód, a na północ juz tylko to co sie nie dało wystawić nigdzie indziej-raptem jedno okno balkonowe.Zwartośc bryły mogłaby być większa.
    a jeszcze tak dla rozeznania jak sie ma teoria do praktyki to podaję, ze wskażnik EP wychodzi mi dla temperatury obliczeniowej 77kWh/m2rok), bez rekuperacji-znaczy jak z wentylacją grawitacyjną
    Skoro to wynik bez rekuperatora to tym większy szacun ! A mąż to normalnie Smerf Maruda

    Co do wskaźnika EP to jest on niezbyt miarodajny (ogromny wpływ na jego wartość ma rodzaj ogrzewania). Najlepiej operować współczynnikiem EK obliczonym dla grzania gazem (lub prądem - czyli dla źródła o sprawności 100%) - wtedy pokrywa się on mniej więcej z faktycznym zapotrzebowaniem budynku na ciepło.

    Pzdr
    Krzych

  15. #275

    Domyślnie Re: zużycie gazu

    Cytat Napisał patrycja i paweł
    witam, od czwartku korzystamy z junkersa. Zużycie gazu od 9 do 16m3/dobe. dom z poddaszem 140m2 w całości podłogówka. Do tej pory opalalismy kominkiem z płaszczem wodnym. Oczywiście sterowanie FW100. Jeżeli chodzi o pracę pieca to wszystko w porządku. Liczyłem tylko na mniejsze zużycie gazu. Piec pracuje w temperaturach 34-39 stopni. Czyli własciwie poniżej minimum. Czy można go jeszcze jakoś wyregulować, żeby zużycie gazu spadło?
    Sterownik ustawiony na "ogrzewanie podłogowe", wplyw temp. pom. 60%, zdolność akumulacji budynku 60%, moc ograniczona do 60%.
    Z góry dziękuję
    Jesli to Wasz pierwszy sezon grzewczy to nie jest on w pelni miarodajny.
    Po drugie - jaka macie ustawiona krzywa, jaka temp. projektoa i max. temp. zasilania.
    Po trzecie pytanie jeszcze o uklad clego c.o. choc to nie ten temat. Piec nie jest za wszystko odpowiedzialny
    Aha no i 140 to uzytkowa czy po podlogach bo to tez moze sie roznic.

    Na koniec pytanie na ile wietrzycie/wentylujcie dom ? Pozatykajcie wszystko co mozliwe i wtedy sprawdzajcie. Nieszczelnosci moga znaczaco podniesc ilosc spalanego gazu.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  16. #276
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Jak macie podłączone pompy od podłogówki do tego kotła ? W sensie : czy ta wbudowana pompa pompuje układ kaloryferów i podłogówki, czy macie dodatkowe pompy do obiegu podłogówki ?
    Ja mam dodatkową pompę i na razie wychodzi na to, że powinienem mieć ją włączoną cały czas, żeby pompowała wodę ...
    Czyli rozumiem, że nawet jak piec wyłączy "swoją" pompę to podłogówka cały czas sobie chodzi ... ?
    Dzięki z góry za info

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Jak macie podłączone pompy od podłogówki do tego kotła ? W sensie : czy ta wbudowana pompa pompuje układ kaloryferów i podłogówki, czy macie dodatkowe pompy do obiegu podłogówki ?
    Ja mam dodatkową pompę i na razie wychodzi na to, że powinienem mieć ją włączoną cały czas, żeby pompowała wodę ...
    Czyli rozumiem, że nawet jak piec wyłączy "swoją" pompę to podłogówka cały czas sobie chodzi ... ?
    Dzięki z góry za info

    pozdrawiam, majki
    U mnie osobna pompa do podłogówki na rozdzielaczu.

    gdzieś wyżej jest info jak podłączyć pompę do pieca, żeby działało tylko wtedy kied piec ją włączy ale jest też info, że serwis Junkersa zaleca, żeby pompa chodziła non stop
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  18. #278
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    jest też info, że serwis Junkersa zaleca, żeby pompa chodziła non stop
    Tak masz zrobione ?

    dzięki, pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Cytat Napisał Mice
    jest też info, że serwis Junkersa zaleca, żeby pompa chodziła non stop
    Tak masz zrobione ?

    dzięki, pozdrawiam, majki
    Tak, pompa podłogówki chodzi 24h na najniższym biegu.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  20. #280
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał majki
    Cytat Napisał Mice
    jest też info, że serwis Junkersa zaleca, żeby pompa chodziła non stop
    Tak masz zrobione ?

    dzięki, pozdrawiam, majki
    Tak, pompa podłogówki chodzi 24h na najniższym biegu.
    OK, dzięki, bo już myślałem, że coś będę musiał kazać przerabiać ...
    Jutro uruchamiam swój kociołek, podłączyłem właśnie FW100 i czujnik zew. Kocioł już chodził 1 dzień, ale bez sterownika, to nie było to chyba zbyt miarodajne

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Strona 14 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony