dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 193
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3842
  1. #2861

    Domyślnie

    Cześć wszystkim
    Mam pytanie do użytkowników Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C jest to mój pierwszy prawdziwy sezon grzewczy i chciałbym się upewnić
    co do prawidłowej pracy pieca.
    Mam dwa obiegi grzejniki(pietro) plus podłogówka(parter) z modułem IPM2 i mieszaczem.
    Podłogówki z 60m2
    Ustawnienia podłogówki punkt pocz 33C koncowy 55C max zasilanie 55.

    Teraz problem.
    FW200 temperatura żądana zazwyczaj pomiedzy 32-45 stopni a na zasilaniu nigdy nie było więcej niż 30 stopni.
    Jak zakręce część pokoji na podłogówce to temperatura już jak żądana.
    Pompa zasilająca chodzi na 2 biegu(max) na zewnątrz -2 stopnie.

    Temperatura na parterze jest OK ale zastanawiam się czy różnica w żądaniu zasilania a w tym co jest na zasilaniu jest ok ??
    Czujnik na zasilaniu sprawdzony jest ok.
    Czy możliwe że pompa nie domaga mieszacz prawie cały czas otwarty na 100% ?
    Pietro obsługuje identyczna pompa na pierwszym biegu 7 grzejników i daje rade.

  2. #2862

    Domyślnie

    Możesz jakiś poglądowy schemat instalacji zapodać?

  3. #2863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antoniusz Zobacz post
    Cześć wszystkim
    Teraz problem.
    FW200 temperatura żądana zazwyczaj pomiedzy 32-45 stopni a na zasilaniu nigdy nie było więcej niż 30 stopni.
    Jak zakręce część pokoji na podłogówce to temperatura już jak żądana.
    Sprawdź w ustawieniach czy nie masz ograniczonej mocy maksymalnej na c.o. - parametr chyba 1A (sprawdź w instrukcji).

  4. #2864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Który sterownik tatarka masz? Ogólnie są to ubogie w ustawienia sterowniki za dużą kasę.
    Mam RT-08P KOMINEK LUX. Wlasnie dzwonilem do producenta I dowiedzialem sie, ze jest sterowanie histereza od pomp i to samo wplywa na wysterowanie przekaznika. Sprawdze w domu i zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez gonzo93 ; 25-11-2015 o 10:11
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #2865

    Domyślnie

    @gonzo93
    Strona 10 instrukcji, pierwsza tabela, ostatnia pozycja.

  6. #2866

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    Dziś u mnie -2 na zew
    Na fw 120 auto
    Podłogowe
    Temp zadana ponieszczenia 16,5
    Temp oszcz 16
    Aktualna temp pom 11,9
    Zadana temp zasilania 23,6
    Aktualna temp zasilania 12 i piec nie odpalil
    Temp projektowa 35
    Max temp zasilania 45
    Wplyw temp pom 100%
    Wplyw temp pom skuteczny w trybie oszcz.-pzamr
    Korekcja wskazan 0.0k
    Ogrz wyl do nizszego poziomu temp nie
    Ogrz wyl przy temp zew 20stop
    Temp granicza mrozu 3
    Min temp zewc-15
    Akumulacja cieplna budynku 50%
    Kalib wew czujnika temp pom 0.0k


    1A 34
    3A 0
    3B 8
    3C 4

    Co zmienić?
    Dziś jak dałem 0% wplyw temp pomieszczenia to nie ma regulacji temp tylko skala cieplo zimno wtedy piec grzeje tez wg krzywej ?
    U mnie tylko podłogówka

    Ktoś kto ma podłogówkę tylko i wyłącznie i ma sprawdzone ustawienia to może się pochwali ja narazie nie mieszkam i chce utrzymać 16-18 stop max ale później przydają się inne sprawdzone ustawienia.
    NIkt nie doradzi mariusz chyba tu już nie zagląda

    Może ktoś szerzej omówi
    3A 0 jak jest zero to jest wyłączona ta funkcja? i te poniżej nie działają ustawienia czy odwrotnie?
    3B 8
    3C 4

  7. #2867

    Domyślnie

    witam

    Mam szeregowca o pow.użytkowej 280m2 ściany pustak ceramicznay + wełna 12cm, dach 30-40cm wełny. Przymierzam się do kupna pieca kondensacyjnego Junkers.
    - Jeden poziom 80m2 cały w podłogówce
    - Na dwóch pozostałych podłogówka łącznie 50m2
    - Pozostałe pomieszczenia grzejniki

    Czy możecie pomóc w określeniu mocy pieca? Pytałem kilku instalatorów i rozrzut jest od 21 d0 30kW

    czy wiecie czym różni się Cerapur Compact od Cerapur Smart?

    pozdrawiam

    harryON

  8. #2868
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał harryON Zobacz post
    witam

    Mam szeregowca o pow.użytkowej 280m2 ściany pustak ceramicznay + wełna 12cm, dach 30-40cm wełny. Przymierzam się do kupna pieca kondensacyjnego Junkers.
    - Jeden poziom 80m2 cały w podłogówce
    - Na dwóch pozostałych podłogówka łącznie 50m2
    - Pozostałe pomieszczenia grzejniki

    Czy możecie pomóc w określeniu mocy pieca? Pytałem kilku instalatorów i rozrzut jest od 21 d0 30kW

    czy wiecie czym różni się Cerapur Compact od Cerapur Smart?

    pozdrawiam

    harryON
    http://www.junkers.pl/produkty/kotly...r-compact.html
    http://www.junkers.pl/produkty/kotly...pur-smart.html

    Mamy dom o powierzchni do ogrzewania ok 196 mkw, kubatura do ogrzewania ok 520 m3 liczona wewnątrz pomieszczeń, zainstalowany jest kociołek Smart 14-3C. Przy październikowej pogodzie i ogrzewaniu tylko piętra na najniższej mocy (ustawienie na pokrętle cyferka 1) nieustannie taktował.

    Przy testowaniu przez instalatora, gdy włączone były wszystkie grzejniki oraz zbiornik c.w.u. Junkersa 120 l- nie można było wewnątrz wytrzymać.

    Od 3 tygodni budynek nie jest zupełnie ogrzewany, na parterze brak wylewek i drzwi wewn oraz wiatr wygwizduje na bramie garażowej- to wewnątrz utrzymuje się temp 8*C.

  9. #2869
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fala.

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem posiadaczem kotła Junkers Cerapur Smart zsb14c.
    Problem z jakim się spotykam to ustawienie odpowiedniej temperatury ciepłej wody.
    Kocioł na sterowniku FW100 idealnie reaguje na zadane "polecenia" jeśli chodzi o ogrzewanie, natomiast kiedy ustawiam na sterowniku, że od godziny np. 6:30 ma zagrzać wodę do temperatury 50 stopni grzeje ją aż do 80 i tyle.
    Ustawione na ciepła woda - osobne programy, i zadane temperatury na każdą godzinę jaką chce, aby mi przygotowywał ciepłą wodę.
    Na piecu niezależnie na które pokrętło ustawię CW - czy 1,2,3,4,e itd i tak cały czas się załącza i grzeje do 80 stopni.

    Proszę o pomoc i poradę co może być przyczyną???

  10. #2870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem amatorskie czyszczenie wymiennika w tym kociołku, u mnie wymuszone z nagła faktem, że z kotła mi się woda lać zaczęła, po prostu tyle syfu się zebrało, że kondensat nie odpływał właściwą drogą. Takie amatorskie czyszczenie nie zastąpi pełnego przeglądu (choćby dlatego, że powtórna regulacja nie jest robiona), niemniej jest możliwe do zrobienia i nawet nie takie trudne, choć dość czasochłonne. Co trzeba zrobić jest dość dobrze opisane w instrukcji instalacji i konserwacji, ponieważ jednak nigdzie w necie nie znalazłem takiej dla laika pełnego dobrych chęci, pozwoliłem sobie swoje czyszczenie zrelacjonować dokładniej, chętnych do zapoznania się zapraszam na moją stronę, tutaj.

    Nie jest to opis "jak należy to robić", a raczej jak ja to zrobiłem. Robiłem to pierwszy raz, trochę na czuja i w sumie pokazuję to również i dlatego, by ktoś zorientowany mi wytknął, co zrobiłem nie tak albo czego nie zrobiłem albo mogłem zrobić lepiej. Za wszelkie konstruktywne uwagi będę wdzięczny, w tym również i za tą, gdzie/jak/za ile kupić nową uszczelkę (tą spod wentylatora), bo kolejnego odrywania już raczej nie przeżyje.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 12-12-2015 o 15:21
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #2871
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Jarku, napisz mi swój tel na priv, jutro będzie ALMAT u mnie instalował regulator i inne graty, to może się dogadacie.

  12. #2872
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fala. Zobacz post
    Witam,
    Jestem posiadaczem kotła Junkers Cerapur Smart zsb14c.
    Problem z jakim się spotykam to ustawienie odpowiedniej temperatury ciepłej wody.
    Kocioł na sterowniku FW100 idealnie reaguje na zadane "polecenia" jeśli chodzi o ogrzewanie, natomiast kiedy ustawiam na sterowniku, że od godziny np. 6:30 ma zagrzać wodę do temperatury 50 stopni grzeje ją aż do 80 i tyle.
    Ustawione na ciepła woda - osobne programy, i zadane temperatury na każdą godzinę jaką chce, aby mi przygotowywał ciepłą wodę.
    Na piecu niezależnie na które pokrętło ustawię CW - czy 1,2,3,4,e itd i tak cały czas się załącza i grzeje do 80 stopni.

    Proszę o pomoc i poradę co może być przyczyną???
    We wtorek rano mój kociołek tak samo zaszalał i na zbiorniku pokazało się 86*C, instalator kazał wyłączyć grzanie cwu. Po przyjeździe ekipy trochę odpowietrzyli zbiornik cwu Junkersa.
    Wieczorem zajrzał przejazdem serwisant i stwierdził, że skok temp do 86*C jest to max temperatura zasobnika i występuje po długim czasie niekorzystania z cwu. Mój zestaw c.o. + c.w.u. nie był włączany od kilku tygodni, więc zgadzałoby się.

  13. #2873
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Może to wygrzewanie zbiornika ze względu na bakterie... Sprawdźcie w ustawieniach.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #2874
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Może to wygrzewanie zbiornika ze względu na bakterie... Sprawdźcie w ustawieniach.
    A jak?

    Chałupka sama sobie ma radzić, zamontowano mi nareszcie regulator FW120 i ustawiono na nim temperaturę p.zamrożeniową 12*C całą dobę, czujnik pogodowy dynda na pn-wsch; cwu zaś na minimum czyli wyłączone.
    Kocioł 14-3Cwisi w garażokotłowni /zimno!/ a zasobnik cwu na parterze w łazience. Na parterze brak wylewek i drzwi wewn, nawet tych między garażokotłownią a częścią mieszkalną. Tato choruje już 2 mies i dom zszedł na ostatni plan
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 19-12-2015 o 10:03

  15. #2875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Instrukcja od FW120 pkt 6.3.6.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  16. #2876
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Instrukcja od FW120 pkt 6.3.6.



    Serdecznie dziękuję.
    Przejrzałam opis i się skurczyłam, że grzebiąc w sterowniku coś tak zmajstruję i stracę nawet te ustawienia
    Muszę się porządnie podszkolić i wówczas odważyć na samodzielność
    Na takich ustawieniach j.w. opisałam kocioł pożarł 17m3 gazu przez 4 doby, a w środku psiarnia /czyli te 12*C/, grzejniki na parterze lodowate,na piętrze temperatura spada, chyba tam ogrzewanie do grzejników nie dochodzi zupełnie mimo ich max rozkręcenia...

  17. #2877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam z tym piecem kłopoty - co rok to awaria
    Teraz robiłabym grzanie prądem.

  18. #2878
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Chciałabym mieć Twoje kłopoty z ogrzewaniem, bo u mnie chyba licznik wyrwie się ze skrzynki jak spadnie temp zewn.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #2879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Pisałam Wam jakiś czas temu o wypluwaniu wody przez piec.
    Zawór bezpieczeństwa instalator wymienił, chwilę działało i znów pluje.
    Instalator "zamówiony", mam nadzieję,że przed świętami zajrzy do pieca

    I słowo daję, jeszcze raz się ten badziew zepsuje, a zrobię Junkersowi taki czarny pijar, że hejterzy "jedynie słusznej partii" będą się ode mnie uczyć.

  20. #2880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Chciałabym mieć Twoje kłopoty z ogrzewaniem, bo u mnie chyba licznik wyrwie się ze skrzynki jak spadnie temp zewn.
    Awaria kosztowała 1200 zł. Teraz tylko grzanie prądem.

Strona 144 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony