dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 193
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 3842
  1. #3041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności sprawdź naczynie przeponowe w układzie CO. Odkręć zaślepkę na naczyniu i naciśnij wentyl w środku, jeśli poleci woda to źle, jeśli powietrze to lepiej. Zakręć zawór zimnej wody przed zasobnikiem, rozładuj ciśnienie otwierając kran z ciepłą wodą. Sprawdź manometrem ciśnienie na wentylu. Powinno być ok. 3 barów, jeśli jest mniej, napompuj pompką/kompresorem do 3 barów. Odkręć zawór zimnej wody i zobacz czy się poprawiło.

  2. #3042

    Domyślnie

    Witam forumowiczów.

    Będę rozbudowywał swoją instalację i potrzebuje informacji czy mogę zrobić to co chcę i ewentualnie jak to zrobić.

    Mój kociołek jest u mnie na poddaszu i ogrzewa ok 70m2. Instalacja jest głownie na ogrzewaniu podłogowym.
    Czujnik temperatury na zewnątrz i sterownik FW100 na korytarzu.

    Teraz będę przejmował do ogrzewania również parter i chciał bym zrobić całkowicie niezależny obwód grzewczy na dole z własnym sterownikiem.
    Tak aby na parterze można było ustawić niezależną temperaturę od tej na górze i również aby z obu pieter można było sterować Ciepłą Wodą Użytkową.

    Jest jeden zasobnik CWU i tak pozostanie ale bym chciał aby z parteru również można było włączyć wodę czy ustawić cyrkulację CWU.

    Jeżeli jest taka instalacja możliwa to prosił bym o opisanie tego co będę potrzebowali z zakupów. (sterowniki, moduły itp.).

    Pozdrawiam
    Bodosz

  3. #3043

    Domyślnie

    Wrzuć w google: "schematy hydrauliczne cerapur smart" lub http://szkolenia-junkers.pl/material...nload/file/959

  4. #3044
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    domel90

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-334
    Posty
    2

    Domyślnie Dobry instalator i wykonawca kotłowni z Łodzi

    Możecie polecić kogoś z Łodzi, kto wykona kotłownię????

  5. #3045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Moglibyście podpowiedzieć czy pompka cyrkulacyjna cwu powinna być podłączona pod zaciski NP i LP tak by można było ustawiać czas pracy ?Kupiłem uzywany regulator FW120 z czujnikiem bez kabli . Fw120 zamontuje w pokoju na scianie .Czy kabel 2x0,5mm ok.6metrów będzie odpowiedni?Jaki kabel do czujnika zew. ?

  6. #3046

    Domyślnie

    Średnica kabla do FW120 wystarczy, do 80 m długości Junkers dopuszcza nawet 0,4mm.
    Do czujnika zewnętrznego do 20 m dwużyłowy : min. 0,75 mm2, do 30m: min. 1mm2, powyżej 30m: 1,5mm2.
    Co do zacisków do cyrkulacji była na ten temat dyskusja bo chyba w instrukcji był błąd poszukaj na forum zresztą w tym wątku, oprócz podłączenia konieczne jest chyba też aktywowanie jakiejś funkcji w manu serwisowym.

  7. #3047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem niedawno że do Np i Lp lub Lz i Nz tylko nie wiem od czego to zależy...

  8. #3048

    Domyślnie

    Nie chcę cię wprowadzić w błąd bo u siebie podłączałem jakieś 4 lata temu, ale Lz i Nz służy do podłączenia zewnętrznej pompy obiegowej co i napięcie na te zaciski podawane jest gdy załącza się pompa obiegowa zabudowana w kotle.

  9. #3049

    Domyślnie

    niedługo będę wybierał kocioł gazowy i skłaniam się właśnie ku ZSB 14-3C, napiszcie co powinienem kupić aby zestaw był kompletny, tzn jaki sterownik jest mi potrzebny żeby nie przekombinować i mieć jednocześnie możliwości sterowania temp, jaki zasobnik dla rodziny 2+3 ?
    myślałem o sterowaniu pogodowym, ale dla świętego spokoju pociągnę kabelki do puszek umieszczonych na ścianach w których miały byc montowane regulatory pokojowe (w każdym pomieszczeniu zamkniętym),
    dom to około 190m2 podłogówki,+ drabinka w łazience i grzejnik w garażu, dwa prysznice, spora wanna
    jedno pomieszczenie które narazie nie bedzie uzytkowane chcę "odcinać" za pomocą regulatora pokojowego który za pomocą siłonika na rozdzielaczu ma zamykać pętle - żeby oszczędzać i nie grzać za dużo niepotrzebnie nieużytkowanego sporego pokoju nad garażem
    czy do całości domu wystarczy pogodówka czy musi być jeszcze ten bezprzewodowy wewnetrzny sterownik?
    Ostatnio edytowane przez sony87 ; 17-09-2016 o 15:10

  10. #3050

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    napiszcie co powinienem kupić...
    Wszystko jest w temacie, wystarczy przeczytać od początku.

  11. #3051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Witajcie,czy mógłby mi Ktoś podać namiary na uczciwego serwisanta Junkersa z Warszawy ?Po poł godzinie od uruchomienia wyskakuje błąd EA i nie moge sobie z tym poradzić.

  12. #3052

    Domyślnie

    Sprawdź czy nie zrobił ci się syfon na wężu odprowadzającym kondensat. Powinien być poprowadzony równym spadkiem do odpływu, jak jest za długi to się robi syfon i u mnie pojawiał się właśnie taki błąd - nie ma jak profesjonalne uruchomienie przez autoryzowanego serwisanta.

  13. #3053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Dzieki,już wcześniej przeczytałem że może być to przyczyną ale u mnie to napewno nie jest problemem bo rurka wchodzi luźno w pionie do kanalizacji.

  14. #3054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Spedziłem Kilkanaście godzin w kotłowni i kociołek pracuje Człowiek który robił przyłacze gazu i instalował piec ,uruchamiał mimo że nie powinien tego robić , niebawem będzie na czarnej liście ....chyba że ugodowo rozwiazemy sytuacje.

  15. #3055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Co było przyczyną???
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  16. #3056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Zauważyłem że rurka która wychodzi z pod pieca i jest włożona do kanalizacji to rurka do spuszczania wody od tyłu pompy a syfon był zaslepiony i rurka nie podłaczona.Dlatego jak włączył piec to przez krótki czas piec pracował ,do momentu zapełnienia syfonu.Naczynko z tyłu kociołka było też zapowietrzone .

  17. #3057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    A jeszcze mam pytanie ,czy gwarancja jest ważna od daty zakupu czy podbicia karty przez serwisanta?

  18. #3058

    Domyślnie

    U mnie był zapis w gwarancji że od podbicia, ale nie dłużej niż .... x miesięcy od chyba nawet wyprodukowania, a nie zakupu.
    To rurka od zaworu bezpieczeństwa kotła. Czyli twój instalator nie ma totalnego pojęcia o tych kotłach a nawet nie rzucił okiem do instrukcji montażu, w której krok po kroku jest wszystko opisane. Sprawdź w gwarancji, ale uruchomienie przez nie autoryzowanego instalatora skutkowało utratą gwarancji.
    O jakim zapowietrzonym naczynku z tyłu kociołka piszesz, u mnie tam jest naczynie wzbiorcze i w nim musi być odpowiednie ciśnie dla kompensacji wzrostu ciśnienia wody w instalacji w trakcie pracy kotła, mam nadzieję że nie spuściłeś z niego powietrza

    PS. Instalator włączył ci kocioł i powiedział, że możesz używać, czy tylko że można go uruchamiać a ty doszedłeś do wniosku że można wcisnąć guzik, bo jeśli to drugie to całe zamieszania sam spowodowałeś, gdyż sprawdzenie poprawności podłączeń, dołożenie węża do kondensatu i ostateczne uruchomienie robi autoryzowany serwisant i nieautoryzowany instalator nie musiał się według mnie na tym akurat znać.
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 09-10-2016 o 12:31

  19. #3059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kubaar
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim!

    Mam pytanie o krewniaka 3C a mianowicie ZSB 14-5C. Mam ok 140m2 domu do ogrzewania, całość podłogówka,1 łazienka i poki co jest nas 2osoby. Dom ocieplony: sciany 15cm grafit, podloga 10cm 0,37, strop 18cm 0,37 (na stropie tylko skladzik, dom jednopoziomowy) i miedzy krokwie 15cm 0,39. Dom z ytonga 24cm 400. Pytanie to czy taki piec da sobie rade? (wydaje mi sie ze tak). Jaki zbiornik dobrac do tego pieca? (60?80l? docelowo pewnie rodzina 2+2 jaki producent?). dosc tani jest ten piec, firma kojarzy sie solidnie. Jakie sa wasze odczucia/opinie/doswiadczenia?

  20. #3060
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Podłoga trochę słabo, ale bez problemu powinien sobie poradzić. Chyba że masz dużo mostków i błędów budowlanych. Opinii za dużo nie będzie bo jest to nowy kocioł. Jeżeli jakakolwiek wanna, to 120l. lub więcej zależnie od zapotrzebowania.

    PS. Możesz wykonać OZC i będziesz miał wyliczone dość dokładnie obciążenie cieplne przy idealnym wykonawstwie, więc dolicz troszkę na niedokładności wykonawcze i będziesz wiedział z jakim zapasem masz dobrany kocioł.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

Strona 153 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony