dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 193
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 3842
  1. #3181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    mam tylko zawór odcinający wody zimnej do zasobnika, czyli tak naprawdę mogę zamonotować za wodomierzem i zaworem antyskażeniowym w garażu, czy do zamontowania jest potrzebna cała grupa bezpieczeństwa czyli zawór bezpieczeństwa 6bar plus manometr i zbiornik przeponowy ?
    W takim razie powinno być zamontowane za zaworem odcinającym (żebyś nigdy przypadkiem nie odciął naczynia od zasobnika). Przydałoby się całą grupę jeśli nic nie masz, najlepiej kupić uchwyt do grupy bezpieczeństwa z manometrem, odpowietrznikiem i gwintem do naczynia.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  2. #3182

    Domyślnie

    Mam taki kocioł ale wersje 5C sterownik cw 400, dom stoi pusty, utrzymuje temperaturę 18 stopni, nie ma narazie wody użytkowej. Regulacja ustawiona na czujnik temperatury zewnętrznej. Kocioł chodzi praktycznie cały dzień, ok 14 - 20 % mocy( przez dobę*miał*jeden start). Kiedy przestawiłem na punkt pomiaru w pokoju, kocioł*po osiągnięciu 18 stopni (a nawet więcej bo było słonecznie, sterownik pokazywał 20) odrazu zgasił piec. Zastanawiam się*czy podnieść*wartość wpływu pomieszczenia (wyrażana w K zakres od 1 do 10, ustawione na 3) czy przełączyć na stałe na czujnik temp. w pomieszczeniu. (zależy mi na mniejszym zużyciu gazu gdyż*korzystam z butli) Nadmienię że sterownik zainstalowany na ścianie na dole w salonie, głowice otwarte maksymalnie. Na górze jest cieplej, tam reguluję*głowicami. Generalnie nie mam problemu z temperaturą*w pomieszczeniach tylko zastanawia mnie ciągła praca kotła.

  3. #3183

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    różnica spora tez sie zastanawiam nad tym immergasem ale wykonawca nie chce nic poza junkersem a ja juz nie chcec mieszac za bardzo
    Kompletnie nie rozumiem, że sobie pozwalacie na takie grymasy ze strony wykonawców . Na głowę wam ten instalator wlezie. Kto płaci za usługę, kto będzie mieszkał, użytkował kocioł i płacił rachunki? Ludzie, ogarnijcie się ! DECYZJE NALEŻĄ DO WAS.

  4. #3184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    to nie jest instalator tylko moj generalny wykonawca ktory pozniej mi daje gwarancje 5 lat na wszystkie instalacje. Czy Wasi instalatorzy tez daja takie gwarancje?
    Dodatkowo po prostu wybudowal juz iles tam domow z piecami Junkersa z ktorymi nie bylo zadnych problemow i sie boi wchodzic w innego mniej znanego producenta. Moge wziasc to na siebie i zaoszczedzic na immergasie kilka stow ale potem jak sie cos spierdzieli to bedzie spychologia juz nie wspominajac ze pewnie i tak mi jest w stanie zalatwic lepsza cene na junkersa porównywalnie w porownaniu do tego jaka ja bym dostal na immergasa

  5. #3185

    Domyślnie

    Teres to jest ta biała rura która z zimną wodą dochodzi do zasobnika tam nie widzę zaworu zwrotnego, tylko jest zawór kulowy i tam nie wstawie nic za mało miejsca, więc grupę bezpieczeństwa dał bym wtedy za zaworem antyskażeniowym zdjęcie 2 tam gdzie jest ten trójnik jakbyś mógł odpowiedzieć czy będzie dobrze?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02927.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	377370   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM02930.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	377371  

  6. #3186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @prezes413
    dobrze jak dobrze... pamiętaj żeby nigdy nie zakręcić zasobnika jak będzie grzany (zdemontuj rączkę motylka z zaworu). Naczynie spełni swoją rolę w takiej wersji, którą proponujesz. Bezpieczniej byłoby przerobić podejście do zasobnika.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  7. #3187

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    @prezes413
    dobrze jak dobrze... pamiętaj żeby nigdy nie zakręcić zasobnika jak będzie grzany (zdemontuj rączkę motylka z zaworu). Naczynie spełni swoją rolę w takiej wersji, którą proponujesz. Bezpieczniej byłoby przerobić podejście do zasobnika.
    A naczynie przeponowe dać ilu litrowe zbiornik ok 150 l? ewentualnie jakie polecasz?
    Ostatnio edytowane przez prezes413 ; 02-01-2017 o 17:45

  8. #3188

    Domyślnie

    [QUOTE=prezes413;7375756]A naczynie przeponowe dać ilu litrowe zbiornik ok 150 l? QUOTE]

    A i jeszcze jedno pytanie do teres np. nie zamknę wody zimnej na zbiornik tam gdzie mam zawór i zdemontowałem motylka, ale co w sytuacji gdy wystąpi awaria w wodociągach i nie będę miał wody lub zamknę dopływ wody w garażu?

  9. #3189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Wtedy nic - zakręcisz, najważniejsze żebyś nie odciął naczynia podczas grzania zasobnika.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  10. #3190
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sholyjer

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma sterownik pogodowy CW100 ?
    Mi właśnie taki zainstalował hydraulik, ale ma on strasznie ubogie możliwości konfiguracji.

    Ktoś z Was już go konfigurował ?
    Jak w tym sterowniku interpretować parametr "Wpł. pomiesz. " od 0 do 10K ?
    Ostatnio edytowane przez sholyjer ; 04-01-2017 o 17:42

  11. #3191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    knatom

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    KTA - okolice Tarnowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wpływ pomieszczenia jest uwzględniany jeśli temperatura jest niższa lub wyższa od zadanej. Przykładowo, jeśli masz nastawioną temperaturę na 20 oC i jest taka temperatura to wg krzywej kocioł grzeje wodę do 40 OC. Jeśli temperatura pomieszczenia będzie wynosić powyżej 20 oC to przy nastawie wpływu na 3K kocioł puści w instalację wodę o temperaturze 37 oC. Przy 5K da 35 oC czyli 5 oC niższa niż wynika z krzywej grzewczej. Tak mam w Buderusie GB072 że sterownikiem RC35 ale logika Junkersa jest taka sama.

  12. #3192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał sholyjer Zobacz post
    Czy ktoś z Was ma sterownik pogodowy CW100 ?
    Mi właśnie taki zainstalował hydraulik, ale ma on strasznie ubogie możliwości konfiguracji.
    A jakich ustawień Ci brakuje? Bo według mnie ma prawie wszystko czego potrzeba.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  13. #3193
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sholyjer

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał knatom Zobacz post
    Wpływ pomieszczenia jest uwzględniany jeśli temperatura jest niższa lub wyższa od zadanej. Przykładowo, jeśli masz nastawioną temperaturę na 20 oC i jest taka temperatura to wg krzywej kocioł grzeje wodę do 40 OC. Jeśli temperatura pomieszczenia będzie wynosić powyżej 20 oC to przy nastawie wpływu na 3K kocioł puści w instalację wodę o temperaturze 37 oC. Przy 5K da 35 oC czyli 5 oC niższa niż wynika z krzywej grzewczej. Tak mam w Buderusie GB072 że sterownikiem RC35 ale logika Junkersa jest taka sama.
    Czyli jak dobrze zrozumiałem, korzystając z tej funkcji mogę "wpłynąć" na obniżenie temperatury w instalacji o kilka stopni jeżeli z ustawionej krzywej pomieszczenie wzorowe jest przegrzewane ? I odwrotnie, mogę podnieść temperaturę wody w obiegu o kilka stopni (0...10) do chwili aż nie jest osiągnięta temperatura zadana na sterowniku ?

  14. #3194
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sholyjer

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    A jakich ustawień Ci brakuje? Bo według mnie ma prawie wszystko czego potrzeba.
    1. Brak możliwości sterowania cyklem grzania CWU - woda się grzeje tylko w godzinach kiedy chodzi ogrzewanie. A ja mam ustawione utrzymanie stałej temperatury przez cały dzień.

    2. Nie widzę tutaj wybory krzywej, albo nie do końca to rozumiem. Ustawiłem krzyw. optymalną, ale nie ma tutaj nr. krzywej.

  15. #3195
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    knatom

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    KTA - okolice Tarnowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał sholyjer Zobacz post
    Czyli jak dobrze zrozumiałem, korzystając z tej funkcji mogę "wpłynąć" na obniżenie temperatury w instalacji o kilka stopni jeżeli z ustawionej krzywej pomieszczenie wzorowe jest przegrzewane ? I odwrotnie, mogę podnieść temperaturę wody w obiegu o kilka stopni (0...10) do chwili aż nie jest osiągnięta temperatura zadana na sterowniku ?
    Dokładnie tak.

  16. #3196
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sholyjer

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-258
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś może wie jak dokonuje się wyboru krzywej grzewczej w sterowniku CW100 ?

  17. #3197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał sholyjer Zobacz post
    1. Brak możliwości sterowania cyklem grzania CWU - woda się grzeje tylko w godzinach kiedy chodzi ogrzewanie. A ja mam ustawione utrzymanie stałej temperatury przez cały dzień.

    2. Nie widzę tutaj wybory krzywej, albo nie do końca to rozumiem. Ustawiłem krzyw. optymalną, ale nie ma tutaj nr. krzywej.
    1. I w godzinach kiedy nie ma w ogóle CO, nie grzeje CWU? Pewnie niemiecka oszczędność,
    2. Nie ma numeru krzywej to fakt, wszystko ustawiasz ręcznie w menu obiegu.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  18. #3198

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Wtedy nic - zakręcisz, najważniejsze żebyś nie odciął naczynia podczas grzania zasobnika.
    zamontowałem grupę bezpieczeństwa ciśnienie podczas grzania zasobnika wzrosło tylko z 3 bar do 3,6 bar także wszystko super działa. dzięki za pomoc teres

  19. #3199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    1. I w godzinach kiedy nie ma w ogóle CO, nie grzeje CWU? Pewnie niemiecka oszczędność,
    2. Nie ma numeru krzywej to fakt, wszystko ustawiasz ręcznie w menu obiegu.
    1. a poza sezonem grzewczym jak to niby dziala?

  20. #3200

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Nie będę ukrywał, że nie przebrnę przez ten wątek, bo czasu mało, a muszę zrobić to "doraźnie" w domu rodziców.
    Proszę o ustawienia optymalne dla kotła ze sterowaniem pokojowym i czujnikiem zewnętrznym. Dom 120m, same grzejniki.

    To nie z lenistwa, a z braku czasu.

    Bardzo dziękuję za pomoc

Strona 160 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony