dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 193
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.220 z 3842
  1. #3201

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie do teres podczas grzania kotłem gazowym czasami czuć nieprzyjemny zapach wykluczam gaz oraz spaliny i kanalizę. W grudniu dołożono mi grupę mieszającą za piecem lutowano rurki miedziane.
    Moje pytanie brzmi czy nieprzyjemny zapach może pochodzić od lutowania tych rurek miedzianych. Po tym jak uruchomiłem piec 3 lata temu po jakimś czasie ten zapach zniknął i nie było problemu, po lutowaniu w grudniu czuć ten zapach ponownie. Czy istnieje możliwość żeby ten zapach (taki kwaśny ciąg) zlikwidować i czy rzeczywiście ten zapach może pochodzić od lutowania rurek miedzianych?

  2. #3202

    Domyślnie

    Mam pytanko odnośnie cwu. Chciałabym ograniczyć temperaturę na piecu grzania cwu. Aktualnie mam ładowanie zasobnika z temperaturą ponad 70 na piecu. Wiadomo kondensacja nie zachodzi. Temperatura wody żądana od godz. 9.00 do 17.00 to 40 stopni, od 17.00 do 22.00 to 50 stopni, w pozostałych godzinach 25 stopni. Generalnie ciągle temperatura ładowania zasobnika oscyluje wokół 65-75 st. Zasobnik 120 l. Ograniczyłam moc maksymalną cieplej wody do 45% (zsb 22) i myślałam że to pomoże, ale jednak nie. Czy jest jakiś sposób na to by temperatura ładowania zasobnika była mniejsza około 55-60 st., a żeby dłużej podgrzewało wodę? A może macie inne rozwiązanie dla mojego zapytania?

  3. #3203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kocu5

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-950
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie odnoście regulatora pogodowego CW 400, właśnie taki zamontowałem do junkersa ZSB 14 i za grom nie mogę go zrozumieć, serwisant który montował mówi że piec ma chodzić cały czas gdyż jest to kondensat. Zamontowałem jeszcze dodatkowo moduł MM100 oraz mieszacz z siłownikiem. Piec dociąga do zadanej temperatury ale się nie wyłącza, pracuje cały czas. Czy tak powinno być? Znalazłem w ustawieniach regulatora możliwość regulacji wg. temp. w pomieszczeniu, jak to ustawie to piec się wyłącza po osiągnięciu zadanej temp. ale nie wiem czy wtedy korzysta z pogodówki. Czy ktoś może mi sensownie wytłumaczyć jak powinno się prawidłowo coś takiego ustawić.

  4. #3204

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie do teres podczas grzania kotłem gazowym czasami czuć nieprzyjemny zapach wykluczam gaz oraz spaliny i kanalizę. W grudniu dołożono mi grupę mieszającą za piecem lutowano rurki miedziane.
    Moje pytanie brzmi czy nieprzyjemny zapach może pochodzić od lutowania tych rurek miedzianych. Po tym jak uruchomiłem piec 3 lata temu po jakimś czasie ten zapach zniknął i nie było problemu, po lutowaniu w grudniu czuć ten zapach ponownie. Czy istnieje możliwość żeby ten zapach (taki kwaśny ciąg) zlikwidować i czy rzeczywiście ten zapach może pochodzić od lutowania rurek miedzianych?
    Witam,

    Prawdopodobnie nieprzyjemny zapach pochodzi z zasobnika. Zalecam wymianę anody ze względu na skład wody. Proponuję skonsultować się w tej sprawie z Autoryzowanym Serwisantem marki Junkers, do którego kontakt można znaleźć w wyszukiwarce: http://dealersearch.junkers.pl/pl/pl/service. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  5. #3205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Prawdopodobnie nieprzyjemny zapach pochodzi z zasobnika. Zalecam wymianę anody ze względu na skład wody. Proponuję skonsultować się w tej sprawie z Autoryzowanym Serwisantem marki Junkers, do którego kontakt można znaleźć w wyszukiwarce: http://dealersearch.junkers.pl/pl/pl/service. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Witam,
    A jaki byłby koszt takiej anody mój kocioł to junkers cerapur modul 22kw ewentualnie jaki numer tej anody? Samej wody nie czuć żeby śmierdziała faktem jest że anoda nie była wymieniana od 3 lat. Wodę mam zmiękczaną przez stację.
    Ostatnio edytowane przez prezes413 ; 18-01-2017 o 14:29

  6. #3206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Może ktoś polecić jakiś inny niż firmowy sterownik do tego Smarta który dobrze współpracuje z podłogówką, reguluje wg temp.zewnętrznej z uwzględnieniem temp. pomieszczenia oraz ma możliwość ustawienia okien czasowych grzania CWU?

  7. #3207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    CW400 ale to dalej firmowy sterownik
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  8. #3208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    CW400 ale to dalej firmowy sterownik
    wiem i zapewne na nim się skończy tylko byłem ciekaw czy ktoś zna jakąś dobrą alternatywę

  9. #3209
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafK74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    42-256
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    wiem i zapewne na nim się skończy tylko byłem ciekaw czy ktoś zna jakąś dobrą alternatywę
    Posiadam pełny zestaw TADO (Smart Thermostat (Starter Kit V2) + Extension Box) połączony do Junkersa Cerapur Smart ZSB 14-3CE plus zasobnik na wodę(Biawar W-E 150.74). Pomijając fakt, że sterowanie przygotowania CWU nie działa, a idea obniżenia kosztów (wg. TADO 31%) realizowana poprzez obniżanie temperatury domu podczas nieobecności użytkowników (geolokalizacja) jest jak najbardziej słuszna ale raczej w przypadku budynków pasywnych (mała bezwładność termiczna) to niestety mój kocioł wyłącza się w przypadku braku internetu (nic przyjemnego gdy na zewnątrz siarczysty mróz). Serwis TADO od trzech tygodni nie potrafi znaleźć rozwiązania ani również wskazać jak uruchomić system grzewczy w przypadku gdy połączenie internetowe zostało przerwane z przyczyn zewnętrznych. Serwis owszem, reaguje dość szybko na moje uwagi/prośby (w sumie wysłałem pięć e-maili) ale wysyła jedynie lakoniczne nic nie wnoszące informacja typu: "zaktualizowaliśmy firmware twoich urządzeń, teraz musi wszystko działać" czy podając linki do własnych artykułów w help center, po czym odznaczają sprawę jako rozwiązaną - niestety jak na razie żaden ze zgłoszonych do tej pory problemów nie został rozwiązany. W ostatniej wiadomości TADO poprosiło mnie żebym się uzbroił w cierpliwość bo są zawalani robotą – no cóż nie masie co dziwić.
    Reasumując "lepsze jest wrogiem dobrego" i mimo, że funkcja zdalnego sterowania jest jak najbardziej pożądana to mimo wszystko teraz żałuje, że nie zastosowałem od razu oryginalnego sterownika producenta . Moja przygoda z TADO kończy się w tym tygodniu a mój zestaw trafi na licytację.
    à propos sterownika CW400, jak ustawić sterowanie ogrzewaniem wg temperatury zewnętrznej? czy może jednak wg. temperatury pomieszczenia reprezentatywnego (muszę jutro zdecydować czy sterownik zostanie zamontowany na kotle czy w salonie)?

  10. #3210

    Domyślnie

    Ja mam cw400 w gabinecie (najzimniiejszy pokój od str północnej) , dopiero uczę się nim obsługiwać i testuje ustawienia , mieszkamy od niespełna tygodnia, ale kocioł pracuje już prawie 3 miesiące. Jak dotąd nie miałem czasu zajrzeć do instrukcji, też będę wdzięczny za wszelkie informacje jak zmieniać np wpływ sondy zewnętrznej bo już zapomniałem co mi serwisant pokazał..

  11. #3211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał sony87 Zobacz post
    Ja mam cw400 w gabinecie (najzimniiejszy pokój od str północnej) , dopiero uczę się nim obsługiwać i testuje ustawienia , mieszkamy od niespełna tygodnia, ale kocioł pracuje już prawie 3 miesiące. Jak dotąd nie miałem czasu zajrzeć do instrukcji, też będę wdzięczny za wszelkie informacje jak zmieniać np wpływ sondy zewnętrznej bo już zapomniałem co mi serwisant pokazał..
    z tego co czytalem tutaj na forum mozna ustawic sterowanie albo na podstawie pomieszczenia lub temp. zew lub też temp zew. z uwzględnieniem temp.pomieszczenia i tak gdzies można ustawiać wagę czyli jak bardzo temp. wew. ma wpływać na ustawienia ale to może dokładniej wyjaśni to ktoś kto użytkuje.

    Ja bede bral raczej CW400 bo jest drozszy ok 150 zl ale ma znacznie wiecej opcji.

  12. #3212

    Domyślnie

    Tak wiem że są takie opcje bo ustawiłem je z serwisantem podczas pierwszego uruchomienia, ale teraz nie mogę nigdzie tego odnaleźć w menu

  13. #3213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafK74 Zobacz post
    à propos sterownika CW400, jak ustawić sterowanie ogrzewaniem wg temperatury zewnętrznej? czy może jednak wg. temperatury pomieszczenia reprezentatywnego (muszę jutro zdecydować czy sterownik zostanie zamontowany na kotle czy w salonie)?
    W menu to ustawisz.
    Montuj w salonie, w razie problemów po prostu przestawisz tylko na pogodówkę (ale problemów nie będzie ).
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  14. #3214
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafK74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    42-256
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafK74 Zobacz post
    Posiadam pełny zestaw TADO (Smart Thermostat (Starter Kit V2) + Extension Box) połączony do Junkersa Cerapur Smart ZSB 14-3CE plus zasobnik na wodę(Biawar W-E 150.74). Pomijając fakt, że sterowanie przygotowania CWU nie działa, a idea obniżenia kosztów (wg. TADO 31%) realizowana poprzez obniżanie temperatury domu podczas nieobecności użytkowników (geolokalizacja) jest jak najbardziej słuszna ale raczej w przypadku budynków pasywnych (mała bezwładność termiczna) to niestety mój kocioł wyłącza się w przypadku braku internetu (nic przyjemnego gdy na zewnątrz siarczysty mróz). Serwis TADO od trzech tygodni nie potrafi znaleźć rozwiązania ani również wskazać jak uruchomić system grzewczy w przypadku gdy połączenie internetowe zostało przerwane z przyczyn zewnętrznych. Serwis owszem, reaguje dość szybko na moje uwagi/prośby (w sumie wysłałem pięć e-maili) ale wysyła jedynie lakoniczne nic nie wnoszące informacja typu: "zaktualizowaliśmy firmware twoich urządzeń, teraz musi wszystko działać" czy podając linki do własnych artykułów w help center, po czym odznaczają sprawę jako rozwiązaną - niestety jak na razie żaden ze zgłoszonych do tej pory problemów nie został rozwiązany. W ostatniej wiadomości TADO poprosiło mnie żebym się uzbroił w cierpliwość bo są zawalani robotą – no cóż nie masie co dziwić.
    Reasumując "lepsze jest wrogiem dobrego" i mimo, że funkcja zdalnego sterowania jest jak najbardziej pożądana to mimo wszystko teraz żałuje, że nie zastosowałem od razu oryginalnego sterownika producenta . Moja przygoda z TADO kończy się w tym tygodniu a mój zestaw trafi na licytację.
    à propos sterownika CW400, jak ustawić sterowanie ogrzewaniem wg temperatury zewnętrznej? czy może jednak wg. temperatury pomieszczenia reprezentatywnego (muszę jutro zdecydować czy sterownik zostanie zamontowany na kotle czy w salonie)?
    A jednak TADO zostaje. Pomimo, że już miałem ściągnięty nowy sterownik (Junkers CW400) i byłem wstępnie umówiony z instalatorem, nie zarzuciłem kontynuacji korespondencji z serwisem TADO i dzięki temu trafiłem w końcu na kogoś kto zrobił znacznie więcej niż przekierowywanie mnie na kolejne podstrony help center. Tym razem serwis TADO się postarał i do korespondencji włączył się "inżynier" Svea Kübler. Przeprowadzenie ponownego upgrade’u Extension Kit rozwiązało wszystkie problemy (brak sterowanie CWU, brak ogrzewania przy braku Internetu, problemy z osiągnięciem ustawionejj temperatur).
    P.S. „Early start” raczej nie działa, z geolokalizacji nie korzystam ponieważ to raczej ma sens w przypadku domów pasywnych.

  15. #3215

    Domyślnie

    Czy komuś ot tak, bez żadnego powodu zjarała się płyta główna tym piecyku ?
    Mnie to spotkało, a nawet jeszcze nie mieszkam. Piec ma niecałe 3 miesiące.
    Mam nadzieję, że płyta główna była felerna bo nie wyobrażam sobie aby tak sama od siebie co 3 miesiące się paliła.

    PS. korzystając z okazji. Zapytam co może być przyczyną wysokiego rachunku za gaz.
    Piec jest ustawiony na pokrętle na 2, temp. zadana 11`C obniżka w nocy do 10,5`C. Po prostu nikt nie mieszka i grzeje tylko aby rury nie zamarzły. Ogrzewanie podłogowe wyłączone, 2 na 8 grzejników odkręcone.
    Zużyło w ciągu 1 miesiąca 200 kubików. Nie wyobrażam sobie ile zużyje jak będę mieszkał (czyli podłogówka, wszystkie grzejniki + cwu) - chyba 1000zł zabraknie.

    To normalne ?
    Może dom niedogrzany i później się unormuje czy coś mogę mieć źle ustawione ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 20-02-2017 o 12:42

  16. #3216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Czy komuś ot tak, bez żadnego powodu zjarała się płyta główna tym piecyku ?
    Mnie to spotkało, a nawet jeszcze nie mieszkam. Piec ma niecałe 3 miesiące.
    Mam nadzieję, że płyta główna była felerna bo nie wyobrażam sobie aby tak sama od siebie co 3 miesiące się paliła.

    PS. korzystając z okazji. Zapytam co może być przyczyną wysokiego rachunku za gaz.
    Piec jest ustawiony na pokrętle na 2, temp. zadana 11`C obniżka w nocy do 10,5`C. Po prostu nikt nie mieszka i grzeje tylko aby rury nie zamarzły. Ogrzewanie podłogowe wyłączone, 2 na 8 grzejników odkręcone.
    Zużyło w ciągu 1 miesiąca 200 kubików. Nie wyobrażam sobie ile zużyje jak będę mieszkał (czyli podłogówka, wszystkie grzejniki + cwu) - chyba 1000zł zabraknie.

    To normalne ?
    Może dom niedogrzany i później się unormuje czy coś mogę mieć źle ustawione ?
    Dom ocieplony??
    u mnie wczoraj minął równo miesiąc od uruchomienia grzania. Pierwsze 10 dni trwało wygrzewanie wylewek. Zużył równo 112 m3. Wczoraj na liczniku było 190 m3 czyli przez kolejne 20 dni zużył niecałe 80m3. Temp. ustawiona na 18 stopni. Na razie bez pogodówki, tylko termostat pokojowy. p.u to 140m2 + 10m2 grzanej kotłowni...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  17. #3217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dom ocieplony??
    u mnie wczoraj minął równo miesiąc od uruchomienia grzania. Pierwsze 10 dni trwało wygrzewanie wylewek. Zużył równo 112 m3. Wczoraj na liczniku było 190 m3 czyli przez kolejne 20 dni zużył niecałe 80m3. Temp. ustawiona na 18 stopni. Na razie bez pogodówki, tylko termostat pokojowy. p.u to 140m2 + 10m2 grzanej kotłowni...
    a przez te 10 dni wygrzewania jaka temperature dawales w podloge? ten Victrix ma opcje wygrzewania czy recznie ustawiales?

  18. #3218

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    a przez te 10 dni wygrzewania jaka temperature dawales w podloge? ten Victrix ma opcje wygrzewania czy recznie ustawiales?
    Nie ma dedykowanego programu. Pierwsze 4 dni tz=25 potem codziennie 5 stopni w górę aż do 40 , potem co 5 stopni w dół do tz=30

  19. #3219

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dom ocieplony??
    u mnie wczoraj minął równo miesiąc od uruchomienia grzania. Pierwsze 10 dni trwało wygrzewanie wylewek. Zużył równo 112 m3. Wczoraj na liczniku było 190 m3 czyli przez kolejne 20 dni zużył niecałe 80m3. Temp. ustawiona na 18 stopni. Na razie bez pogodówki, tylko termostat pokojowy. p.u to 140m2 + 10m2 grzanej kotłowni...
    Dom jest ocieplony, poroterm 25 + 10cm steropian.
    Na podłogach tylko wylewki (bez piwnicy).
    Robotnicy są na miejscu i wykańczają dom.

  20. #3220

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Dom jest ocieplony, poroterm 25 + 10cm steropian.
    Na podłogach tylko wylewki (bez piwnicy).
    Robotnicy są na miejscu i wykańczają dom.
    Czyli wszystko jasne...

Strona 161 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony