dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 193
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 3842
  1. #3261

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź czy pogodówka steruje jedynie podłogówką czy również grzejnikami (mam i podłogówkę i grzejniki) ?
    Sterownik na piecu to CW400.

    Mam jeszcze pytanie czy mam ustawić Tłumienie ?
    To co pisze instrukcja nic mi nie mówi.

    Oraz czy ustawić Wpływ pomieszczenia, a jeżeli tak to ile K ?

    Edit.
    Mam kilka jeszcze pytań co do ustawień jak najekonomiczniejszych. Jest ktoś kto bawił się tym kotłem ze sterowaniem CW400 i ma opanowane do najmniejszego szczegółu ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 26-04-2017 o 08:12

  2. #3262

    Domyślnie

    Jak będziecie tak wszyscy na raz to się nie połapię.

    Zacznę może delikatniej.
    1. Co oznacza w krzywych grzewczych ich numerek - 0.2, 0,4 .... 1.2, itd. ?

  3. #3263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    W zależności od typu urządzenia histereza załączania wynosi 5K. W nowej automatyce CW400 można histerezę ustawiać samodzielnie.
    Ustawienie ograniczenia mocy kotła w funkcji 1A i dopasowanie jej do zapotrzebowania budynku wpływa na ograniczenie zużycia gazu i bardzie ekonomiczna pracę urządzenia.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Dzień dobry.
    Jak tego dokonujemy ?

  4. #3264

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli chodzi o histerezę między czujnikiem sprzęgła i czujnikiem obiegu mieszającego (fabrycznie 5 K) jest możliwość zmiany na CW 400 w ustawieniach serwisowych. Natomiast histereza załączeń kotła na funkcję CO można zmieniać na panelu kotła (dla Bosch Heatronic IV poziom menu II. Dla Bosch Heatronic III poziom serwisowy I. Histereza ładowania zasobnika w stosunku do co. – ustawienia na CW 400.
    Należy jednak pamiętać, iż są to nastawy serwisowe, więc lepiej powierzyć zmianę tych ustawień autoryzowanemu instalatorowi.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  5. #3265

    Domyślnie

    Witam, czy ktos z uzytkownikow moze podpowiedziec czy ten piec z zasobnikiem 120l bedzie odpowiedni do domu pow uzytkowa 120m2, 4-5 osob, rekuperacja, ocieplenie welna 20cm, okna energooszczedne, kominek rekreacyjny bez plaszcza wodnego. W calym domu jest 100% podlogowki, dwie drabinki lazienkowe ida tez z podlogowki. Wg projektu zapotrzebowanie na co i cwu to 10kW, ale do obliczen nie byla brana rekuperacja.
    Kiedys jak jakis magik do pompy ciepla (kiedys mielismy taki pomysl zeby grzac co i cwu z pompy ciepla) robil nam obliczenia to wyliczyl zapotrzebowanie 6kW.

    I teraz pytanie czy ta moc bedzie odpowiednia? I czy jak kiedys rozbuduje dom o poddasze o ok. 70-80m2 pow uzytkowej (tez podlogowka) to ten piec da rade?
    Nastepny Smart 22-3C jest o mocy 7-22 kW i boje sie ze bedzie przwymiarowany.

    Bardzo prosze o wszelkie rady. Zestaw ktory mnie interesuje to ten:
    http://www.domarket.pl/technika-grze...01l2thi52.html
    Roznica w cenie miedzy 14-3 a 22-3 jest ok. 200zł wiec bez znaczenia. Chodzi o dobor mocy.

  6. #3266

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem tylko użytkownikiem i na podstawie swojego doswiadczenia powiem Ci ze wystarczy spokojnie 14kw. Ja mam ok 190 m2 podlogowki i kociol nigdy nie pracowal cala dobe takze ma spory zapas. Grzalem dopiero pierwsza zime , ogolnie dom ma 240m2 alw garazu nie grzeje, pomieszczenie nad garazem ogrzewane niewiele bo go nieuzytkuje, ale nie mam jeszcze zrobionego ocieplenia w garazu a przy mrozach -20 w lutym kociol dawal sobie smialo rade. Pracowal max 8-10 h na dobę

  7. #3267

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za odpowiedz, wlasnie rady uzytkownikow cenne są najbardziej.
    A jak jest ze spalaniem gazu w tym piecu?
    Te dodatkowe 70-80m2 poddasza to takie grubo przyszlosciowe wiec mysle ze ten 14-3C i u mnie by dał rade.

  8. #3268

    Domyślnie

    Spalanie gazu w sensie ilość spalanych m3 nie zależy od kotła tylko od zapotrzebowania budynku. U mnie średnio w lutym spalal ok 8m3 na dobę, w cieplejsze słoneczne zimowe dni ok 4m3,
    na cwu teraz dla 2 doroslych +3 dzieci do lat 3 spala 0,8 m3 /dobę
    Wszystko oczywiscie zalezy od ustawien w sensie temperatura pomieszczeń, cyrkulacja cwu itd. Ja mieszkam od 17 stycznia a wczesniej bylo grzane na półgwizdka od listopada także nie mam pelnego sezonu za sobą ale myslę że rocznie powinno to byc 1200-1400m3 dla.mojego domu

  9. #3269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda1984 Zobacz post
    Nastepny Smart 22-3C jest o mocy 7-22 kW i boje sie ze bedzie przwymiarowany.(...)
    Roznica w cenie miedzy 14-3 a 22-3 jest ok. 200zł wiec bez znaczenia. Chodzi o dobor mocy.
    Patrz na nowe modele (końcówka 5C). Wtedy możesz wziąć 3-24kW pod kątem poddasza i CWU.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  10. #3270

    Domyślnie

    Faktycznie ten Smart 24-5c wydaje się być sensowny. Szkoda tylko że opini o nim nie znajdę bo to nowość.

  11. #3271

    Domyślnie

    Dzisiaj nie wiem czy bym wybrał piec z bojlerem wiedząc, że nie ma szans napełnić sobie wanny gorącą wodą.
    120l to zdecydowanie za mało.
    Radzę sobie w ten sposób, że kąpiel łączę z termiczną dezynfekcją. Wówczas mam temp. wody podchodzącą pod 75-80`C i spokojnie można sobie po zabiegu nalać wspaniałą gorącą wodę do oporu.

    Ew. nie potrafię się z piecem obchodzić i wymusić zagrzania odpowiedniej ilości wody np. zmusić piec do ogrzewania przepływowego (ale chyba nie ma takiej funkcji c`nie ?).

  12. #3272
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Dzisiaj nie wiem czy bym wybrał piec z bojlerem wiedząc, że nie ma szans napełnić sobie wanny gorącą wodą.
    120l to zdecydowanie za mało.
    Radzę sobie w ten sposób, że kąpiel łączę z termiczną dezynfekcją. Wówczas mam temp. wody podchodzącą pod 75-80`C i spokojnie można sobie po zabiegu nalać wspaniałą gorącą wodę do oporu.

    Ew. nie potrafię się z piecem obchodzić i wymusić zagrzania odpowiedniej ilości wody np. zmusić piec do ogrzewania przepływowego (ale chyba nie ma takiej funkcji c`nie ?).
    Gdybym przemyślała czytając tyle stron tego wątku, dlaczego wątek tak się ciągnie- to nigdy nie kupiłabym tego zestawu.
    W normalnym użytkowaniu ON NIE JEST MOŻLIWY DO USTAWIENIA...
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  13. #3273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Obawiam sie ze to raczej wina Twoiego duzego domu i połączenia podłogówki, oraz grzejnikow.
    Instalatorowi podziękuj...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3274
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Obawiam sie ze to raczej wina Twoiego duzego domu i połączenia podłogówki, oraz grzejnikow.
    Instalatorowi podziękuj...
    Jeśli to do mnie, to mam tylko grzejniki, przewymiarowane aby kocioł kondensował...
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  15. #3275

    Domyślnie

    A powiedzcie jeszcze jak w porównaniu do Junkersa Smarta np tego 24-5C wychodzą Termety, np Silver 20 ma moc juz od 3kW. Z góry dzięki za info.

  16. #3276

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Patrz na nowe modele (końcówka 5C). Wtedy możesz wziąć 3-24kW pod kątem poddasza i CWU.
    Witam,

    W naszej ofercie pojawiły się nowe kotły nowej generacji Cerapur Smart (wersja ...-5C). Są to wiszące kotły kondensacyjne charakteryzujące się łatwą obsługą oraz prostym w obsłudze panelem sterowania z wyświetlaczem LCD. Kocioł posiada wbudowaną automatykę pogodową oraz cechuje się dużą sprawnością.
    Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: moderowano
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-08-2017 o 20:08 Powód: Link reklamowy.

  17. #3277

    Domyślnie

    Witam mam pytanie,pomóżcie proszę. Mam mieszkanie w starym budownictwie 90m, budynek nie ocieplony okna plastikowe, grzejniki w całym mieszkaniu wysokość 2,5m ( obniżone sufity )zakładam piec gazowy - cerapur smart zwb 28-5C. Czy nie będzie przewymiarowany ? Zależy mi na tym żeby piec grzał prawie na okrągło.
    Proszę o poradę od forumowiczów.
    Pozdrawiam.

  18. #3278

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Obawiam sie ze to raczej wina Twoiego duzego domu i połączenia podłogówki, oraz grzejnikow.
    Instalatorowi podziękuj...
    Nie chcę się wymądrzać bo się na tym nie znam ale rozum też mam i pytanie mi się w nim zrodziło.
    Co ma ogrzewanie, wielkość domu do napełnienia wanny gorącą wodą w lato gdy OC nie jest czynne ?
    Z całym szacunkiem ale wg. mnie bojlery nie są przeznaczone do zaspokojenia zapotrzebowania rodzin które preferują wanny.
    Nie znam nikogo kto w gospodarstwie domowym posiada bojler wielkości wanny bądź chociaż jej połowy.
    Woda w bojlerze ma ok 55-60`C i jest jej 120l (o ile to nie jest wartość tylko teoretyczna).
    Wanna ma pojemność około 600l. Matematyka jest bezwzględna w tym przypadku.

    Dlatego więc, pomimo iż mniej oszczędnie i na co dzień mniej wygodnie, dla kąpania się w wannie tylko piec przepływowy.

    PS. Nieco czasu minęło od mojego postu i przemyślałem sprawę i wolę jednak komfort ciepłej wody na zawołanie, oszczędność kosztem posiadania wanny z gorącą wodą (a i tak sobie z tym radzę za pomocą dezynfekcji).
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 23-08-2017 o 09:17

  19. #3279
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Wanna ma pojemność około 600l.
    no bez przesady, producenci podaja około 150 litrów, musi być miejsce żeby się samemu w niej zmieścić

  20. #3280

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    no bez przesady, producenci podaja około 150 litrów, musi być miejsce żeby się samemu w niej zmieścić
    160l to ma wanienka dla dziecka.
    80x50x40
    z drugiej strony przesadziłem z pojemnością 600l (bo policzyłem wymiary zewnętrzne).
    Ja mam sporą wannę 180x80 która ma pojemność 300l.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 23-08-2017 o 12:33

Strona 164 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony