dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 193
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3842
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Rozdzielacz na parterze 8 sekcyjny, na poddaszu 4 sekcyjny. Nie mam zaworu trójdrożnego, tylko zainstalowane fabrycznie mieszacze. Parter pracuje na drugim biegu, poddasze na pierwszym. Piec pracuje na pierwszym biegu.
    Piec według mnie i osób, które go widziały i słyszały bardzo cichy.

    listek jakie to są mieszacze fabryczne? możesz podrzucić jakiś link? ile takich masz zainstalowanych? Co to znaczy na pierwszym, drugim biegu - chodzi Ci o prędkości pomp podpiętych osobno przed rozdzielaczami na poddaszu i na parterze?
    pozdrawiam
    Łukasz

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam, rowniez jestem posiadaczka tego pieca i w sumie ejustem zadowolona ale...piec mam ustawiony na tryb oszczednosciowy, na sterowniku temp. 19 st w pomieszczeniu najczesciej 21,5 a mimo to piec dosc czesto sie załancza i nie wiem z jakiego powodu? Codziennie odpalamy rowniez kominek z DGP wiec temp w pomieszczeniu bardzo ciepla. Aczy piec powinien sie zalanczac pomimo iz temperatura jest wyzsza niz ustawiona na sterowniku??? Rachunek za pazdziernik 300zl...za listopad juz 500...boje sie grudnia Dom ok 160m2, nieocieplony wiec stad te straty i wysokie rachunki jak macie ustawione Wasze piece??? jaka temp? Jak czseto podgrzewanie wody itp...?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27
    Witam, rowniez jestem posiadaczka tego pieca i w sumie ejustem zadowolona ale...piec mam ustawiony na tryb oszczednosciowy, na sterowniku temp. 19 st w pomieszczeniu najczesciej 21,5 a mimo to piec dosc czesto sie załancza i nie wiem z jakiego powodu? Codziennie odpalamy rowniez kominek z DGP wiec temp w pomieszczeniu bardzo ciepla. Aczy piec powinien sie zalanczac pomimo iz temperatura jest wyzsza niz ustawiona na sterowniku??? Rachunek za pazdziernik 300zl...za listopad juz 500...boje sie grudnia Dom ok 160m2, nieocieplony wiec stad te straty i wysokie rachunki jak macie ustawione Wasze piece??? jaka temp? Jak czseto podgrzewanie wody itp...?
    Źle wyregulowany - dzwoń do montera.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    listek jakie to są mieszacze fabryczne? możesz podrzucić jakiś link? ile takich masz zainstalowanych? Co to znaczy na pierwszym, drugim biegu - chodzi Ci o prędkości pomp podpiętych osobno przed rozdzielaczami na poddaszu i na parterze?
    Mam, dwa takie rozdzielacze:



    Tak chodzi o biegi na pompach.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #25

    Domyślnie

    Mam pytanie do uzytkowników powyższego Junkersa, sterownika FW100 i pompy cyrkulacyjnej.

    Sytuacja:
    Na fw100 ustawiam wyłączenie pompy cyrkulacyjnej- ale p kocioł jej nie wyłącza. Pompa przestaje pracowac dopiero wtedy, kiedy zatrzyma sie pompa obiegowa pieca.
    O co kaman? Co jest nie tak?
    Już chyba wiem. Na infolinii Junkersa powiedzieli, żebym sprawdził pod jakie zaciski jest podpięta i ewentualnie aktywował ją na kotle.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał lukasz_p
    listek jakie to są mieszacze fabryczne? możesz podrzucić jakiś link? ile takich masz zainstalowanych? Co to znaczy na pierwszym, drugim biegu - chodzi Ci o prędkości pomp podpiętych osobno przed rozdzielaczami na poddaszu i na parterze?
    Mam, dwa takie rozdzielacze:



    Tak chodzi o biegi na pompach.
    Zastanawia mnie jedno. Czy taki rozdzielacz zamontowany np. na poddaszu nie jest aby głośny? Chodzi mi tutaj o pracę pompki do niego podpiętej.
    pozdrawiam
    Łukasz

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Zastanawia mnie jedno. Czy taki rozdzielacz zamontowany np. na poddaszu nie jest aby głośny? Chodzi mi tutaj o pracę pompki do niego podpiętej.
    Nie wiem jakie masz doświadczenie z pompami, ale te są bezgłośne, nawet na 3 biegu. Żeby sprawdzić czy pracują trzeba położyć na nie rękę.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał lukasz_p
    Zastanawia mnie jedno. Czy taki rozdzielacz zamontowany np. na poddaszu nie jest aby głośny? Chodzi mi tutaj o pracę pompki do niego podpiętej.
    Nie wiem jakie masz doświadczenie z pompami, ale te są bezgłośne, nawet na 3 biegu. Żeby sprawdzić czy pracują trzeba położyć na nie rękę.
    Żadnego. Dlatego pytam
    pozdrawiam
    Łukasz

  9. #29

    Domyślnie

    Spoko, ja tez myslałem, że pompy i kocioł bedzie słychać bardziej
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #30

    Domyślnie

    Wiekszośc osób (chyba) dla kotła gazowego instaluje tylko zwykłe rozdzielacze bez mieszaczy. Według mojego intalatora, łatwiej jest to wszystko ustawić. Osobne pompy na poszczególne rozdzielacze. Niestety takie gotowe systemy jak te moje są droższe

    Nie wiem jak u innych uzytkowników, ale u mnie kocioł mniej spalił gazu przy załączonych mieszczach niż na samej pompie obiegowej pieca. Nie wiem dlaczego tak było. Wyłaczyłem mieszacze, zamknąłem zawory i testowałem


    Mieszacze są potrzebne przy wyzszych temerasturach zasilania, np ekogroszki, itp.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    Cytat Napisał iwett27
    Witam, rowniez jestem posiadaczka tego pieca i w sumie ejustem zadowolona ale...piec mam ustawiony na tryb oszczednosciowy, na sterowniku temp. 19 st w pomieszczeniu najczesciej 21,5 a mimo to piec dosc czesto sie załancza i nie wiem z jakiego powodu? Codziennie odpalamy rowniez kominek z DGP wiec temp w pomieszczeniu bardzo ciepla. Aczy piec powinien sie zalanczac pomimo iz temperatura jest wyzsza niz ustawiona na sterowniku??? Rachunek za pazdziernik 300zl...za listopad juz 500...boje sie grudnia Dom ok 160m2, nieocieplony wiec stad te straty i wysokie rachunki jak macie ustawione Wasze piece??? jaka temp? Jak czseto podgrzewanie wody itp...?
    Źle wyregulowany - dzwoń do montera.
    Dzwonilam juz dwa razy ale jakos mnie zbywaja Czy moge sama wyregulowac ten piec zeby bylo dobrze?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27
    Cytat Napisał lazik
    Cytat Napisał iwett27
    Witam, rowniez jestem posiadaczka tego pieca i w sumie ejustem zadowolona ale...piec mam ustawiony na tryb oszczednosciowy, na sterowniku temp. 19 st w pomieszczeniu najczesciej 21,5 a mimo to piec dosc czesto sie załancza i nie wiem z jakiego powodu? Codziennie odpalamy rowniez kominek z DGP wiec temp w pomieszczeniu bardzo ciepla. Aczy piec powinien sie zalanczac pomimo iz temperatura jest wyzsza niz ustawiona na sterowniku??? Rachunek za pazdziernik 300zl...za listopad juz 500...boje sie grudnia Dom ok 160m2, nieocieplony wiec stad te straty i wysokie rachunki jak macie ustawione Wasze piece??? jaka temp? Jak czseto podgrzewanie wody itp...?
    Źle wyregulowany - dzwoń do montera.
    Dzwonilam juz dwa razy ale jakos mnie zbywaja Czy moge sama wyregulowac ten piec zeby bylo dobrze?
    To reklamuj usługę. Sama to co najwyżej jeszcze bardziej napsocisz.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Chyba musze tak zrobic...teraz mamy 22 st w domu a piec chodzi

  14. #34

    Domyślnie

    No nie róbcie jaj, trza tylko przeczytac instrukcje ze zrozumieniem.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Mariankossy, witam ponownie Ja czytalam ta instrukcje setki razy ale chyba bez zrozumienia niestety...ustawilam piec tak jak mi kiedys pisales, na tryb oszczedzania st 19 a pomimo temp w pokoju 22, 5 piec sie zalancza. Szlag mnie trafia bo trace drewno i rachunek za gaz wcale nie maleje.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27
    Mariankossy, witam ponownie Ja czytalam ta instrukcje setki razy ale chyba bez zrozumienia niestety...ustawilam piec tak jak mi kiedys pisales, na tryb oszczedzania st 19 a pomimo temp w pokoju 22, 5 piec sie zalancza. Szlag mnie trafia bo trace drewno i rachunek za gaz wcale nie maleje.

    To są dwa wyjścia:
    najprościej to przełącz na FW100 przełącznik na TRYB CIĄGŁY PRZECIWZAMARZANIOWY ( "śnieżynka" )
    i sprawdzasz przez dobe czy kocioł włącza grzanie kaloryferów (powinien jedynie przy niskiej temp. na zewnątrz właczać tylko pompe obiegową )

    lub
    ( 2 sposób)
    wchodząc w ustawienia MENU (str.42 )
    / naciskasz na ok. 3-5 sek przycisk MENU/

    i zgodnie z tabelka 8.1.2 na str.43 instr. FW100 sprawdzasz czy wszystkie ustawienia są zgodne z podanymi wartościami w kolumnie 2"ustawienia podstawowe":

    a w tym czy:
    "korekcja wskazan temp. pomieszczenia" wskazuje ustawienie = 0,0 K
    i
    ""Kalibr.wewn. czujnika temp. pom." wskazuje 0,0 K

    Po sprawdzeniu i ustawieniu parametrów grzania " zatwierdź" nowe ustawienia naciskając pokrętło

    ( możliwe że instalator zmienił w/w ustawienia i dlatego kocioł "głupieje" )


    Jezeli grzejesz kominkiem i w pomieszczeniu z FW100 jest temp powyżej 20oC ( przy zadanej 19oC) to kocioł powinien włączac się tylko na CWU.

    Co do serwisu i uruchomienia kotła,
    iwett27 czy w karcie gwarancyjnej kotła (na ostatniej stronie pkt. 6) masz wpisane " poświadczenie pierwszego uruchomienia" dane autoryzowanego serwisanta ? Czy pole nr 6 jest puste?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    lazik reklamować złe nastawy ? to tylko zbędne koszty dla serwisanta bo gratis tego nie zrobi. Dobry instruktaż mariankossego pomoże pozdr adam

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    witam...
    a ja słówko o serwisie, jak i w ogóle o Junkersie...
    Piec junkersa(Eurostar ZWE 24-3 MFK, 24kW) mam od 2004 roku, rok w rok dzwonili z serwisu, że trzeba przeczyścić, coś wymienić, od kamienić ...karnie za wszystko płaciłem, a od 2006 roku wydałem na serwis ponad 1200zł (w tym roku 470zł-co wychodzi na to że serwis jest bardzo drogi) - ale nie pytajcie mnie dlaczego tyle, kiwałem głową kiedy mówiono mi, że coś nie gra,a coś jest be- płaciłem-być może zbyt pochopnie... Nie szukałem oszczędności więc nie miałem zamontowanego programatora pokojowego - aż do tego tygodnia. Kupiłem jakiś taki tani na allegro, zamontowałem, zaprogramowałem, doprowadziłem kabelek do kotłowni pod sam piec i gdy już miałem go rozkręcać pomyślałem że mimo posiadanej przeze mnie wiedzy nie podłącze go sam lecz zawołam serwis...a co tam, zapłacę i już...niech to zrobi osoba fachowa.
    ...jakież było moje zdziwienie gdy serwis odmówił mi podpięcia tego urządzenia... oczywiście piec nie miał już dawno gwarancji i chciałem żeby bylo to zrobione na moją odpowiedzialność... w zamian zaproponowano mi oryginalny sterownik za -399zł - tego było już za wiele, powiedziałem, że w przyszłym roku jak przyjadą to psem poszczuje...
    ... 5 minut po przeczytaniu lektury na forum elektroda piecyk zasuwał aż miło na moim tanim programatorze...oczywiście sam dokonałem podłączenia.

    Ogólnie jednak piece junkers oceniam naprawdę bardzo wysoko, mój ani razu nie miał jakieś awarii , nic się nie działo- być może cud tkwi w drogim serwisie(ale nie wiem-być może sam źle trafiłem)...
    ...z tego co się zdążyłem zorientować to np. w Viessmannie problemu z programatorem nie robią...

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Sys kupiłeś dobry drogi piec i tani prosty regulator. Serwisant chciał dla Ciebie dobrze (o ile proponował regulator Junkersa do tego kotła) Ty wybrałeś lepiej.
    Nie wszędzie warto jest podłączać Eurostera, kotły Viessmann czy innej firmy nie mają tu znaczenia, bardziej chodzi o automatykę kotła.
    A serwis moim zdaniem masz bardzo dobry i śmiało możesz ich polecać

    ehh pozdr adam

  20. #40

    Domyślnie

    mam również ten piec ze zbiornikiem 200l, w październiku minął rok użytkowania
    Piec można regulować samemu nawet wartości serwisowe, wszystko jest w instrukcji. Największą wadą jest poziom regulacji, inne piece np. V. mają możliwość ustawiania krzywej grzewczej tutaj niestety jest krzywa grzewcza w ilości chyba 4 sztuki w zależności od typu ogrzewania (grzejniki, podłogówka i coś tam jeszcze) a resztę ustawiają parametry dodatkowe.
    Niestety w pewnym momencie one nie wystarczają i co byśmy nie ustawili piec i tak zrobi swoje.
    Warto pamiętać, że jest to kondensat i zjechać z temp. zasilania do minimum czyli pokrętło na "1". Dopiero w największe mrozy (poniżej -15) trzeba było zrobić na "2". Ale żeby grzejniki wówczas działały prawidłowo muszą być odpowiednio przewymiarowane dla niskich temp.

    Miałem jedną awarię, padło jakieś małe cudo wpinane do płyty głównej podobno w czasie burzy należy odłączyć piec od sieci (nie wiem, byłem na urlopie ale burze w lipcu były 3x w tygodniu więc możliwe).

    Piec jest dosyć oszczędny, zimą ogrzanie 157m2 (BK24+15styro, podłoga 11styro, skosy 30wełny)z czego połowa (dół podłogówka) na 22st a druga połowa na 19st (grzejniki) wychodziło max 9m3 razem z gotowaniem i myciem. Chyba 2-3 razy wyszło około 11m3 ale to przy -20 i silnym wietrze.
    Podłogówkę mam na rozdzielaczach z siłownikami i prostymi regulatorami pokojowymi. Na grzejnikach zwykłe głowice termostatyczne.

    Odnośnie ustawiania temp. na regulatorze FW100 należy pamiętać, że jest to przede wszystkim pogodówka z wbudowanym czujnikiem temp wew. Podstawowym założeniem jest regulacja zależna od zmian temp. zewnętrznej.
    Aby czujnik temp wewn, zadziałał, regulator musi być poza piecem w miejscu reprezentatywnym. Inaczej d...a blada. Dodatkowo jak ktoś wyżej napisał należy ustawić wpływ pomiarów temp. wew. na pracę regulatora z poziomu ustawień serwisowych.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

Strona 2 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony