dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 193
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3842
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Mice przy pogodówce Viessmann masz ustwienie przy jakiej temperaturze piec robi co chce czyli np. przy -13 nie rodziela już na temperaturę wyższą niższą tylko cały czas grzeje z wyższą. W kodowaniu jest wiele ustawień różnych zależności temperaturowych ale to już trzeba wiedzieć czego chce klinet i czy wie o co chodzi. pozdr adam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Mice przy pogodówce Viessmann masz ustwienie przy jakiej temperaturze piec robi co chce czyli np. przy -13 nie rodziela już na temperaturę wyższą niższą tylko cały czas grzeje z wyższą. W kodowaniu jest wiele ustawień różnych zależności temperaturowych ale to już trzeba wiedzieć czego chce klinet i czy wie o co chodzi. pozdr adam
    Elektroniki i programowania się nie boję ale 4 miesiące testów (ustawienia także serwisowe) zimą sprawiły, że odczuwam pewien niedosyt możliwości regulacyjnych
    Jak dla okresu przejściowego (+10 - +5) ciutkę podbić krzywą ?
    Zawsze występuje efekt niedogrzania

    Inna sprawa, że serwisant który u mnie piec uruchamiał wiedział mniej niż ja i stwierdził, że resztę sobie sam ustawię w trakcie użytkowania
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Sys kupiłeś dobry drogi piec i tani prosty regulator. Serwisant chciał dla Ciebie dobrze (o ile proponował regulator Junkersa do tego kotła) Ty wybrałeś lepiej.
    Nie wszędzie warto jest podłączać Eurostera, kotły Viessmann czy innej firmy nie mają tu znaczenia, bardziej chodzi o automatykę kotła.
    A serwis moim zdaniem masz bardzo dobry i śmiało możesz ich polecać

    ehh pozdr adam
    ogólnie nie chodziło o moje dobro a o mój portfel
    ..ale OK, serwis dobry, tyle że drogi
    ...a co do tego taniego sterownika to wywaliłem mostek i wstawiłem programator, nie zmieniło to nic w sposobie sterowania.... poprzednio załączał piec gdy temp. wody spadła o kilka stopni(średnio włączał się 5-6razy na godzinę i grzał ok 3min.a pompa goniła non stop-ustawienia na poziomie 3)...teraz włącza się gdy temp.spadnie z 22,5na 22 i podbije do 23... włącza się...hymm...- nawet nie wiem ile razy na dobę, ale wczoraj często kontrolowałem i powiem szczerze że nie wiem czy włączył się raz na 2,5-3h...do tego po pewnym czasie wyłącza się automatycznie pompa... temp.z 22 na 23 grzeje ok 30min, oczywiście palnik nie działa non stop, nagrzeje wodę w grzejnikach na poziom 50-stopni i potem wyłącza palnik , oddaje ciepło na pomieszczenia , temp. wody spada - ponownie włącza palnik... ogólnie jestem zadowolony, bo na pewno oszczędności będą znaczne.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    /.../

    Piec jest dosyć oszczędny, zimą ogrzanie 157m2 (BK24+15styro, podłoga 11styro, skosy 30wełny)z czego połowa (dół podłogówka) na 22st a druga połowa na 19st (grzejniki) wychodziło max 9m3 razem z gotowaniem i myciem. Chyba 2-3 razy wyszło około 11m3 ale to przy -20 i silnym wietrze.
    Podłogówkę mam na rozdzielaczach z siłownikami i prostymi regulatorami pokojowymi. Na grzejnikach zwykłe głowice termostatyczne.

    Odnośnie ustawiania temp. na regulatorze FW100 należy pamiętać, że jest to przede wszystkim pogodówka z wbudowanym czujnikiem temp wew. /.../.
    Jestem laikiem w tej dziedzinie, ale zamawialiśmy ten piec i czytałam opisy - może lepszy byłby FW200 - on jest na dwa obwody grzewcze, tak jak u Ciebie - podłogówka i grzejniki. FW100 jest na jeden obwód.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  5. #45

    Domyślnie

    Raczej nie to, bez względu na to na którym obwodzie efekt jest ten sam.
    Przecież piec tak czy siak powinien odpalić przy pewnej temp. nawet jeśli nie da rady nagrzać bo grzeje zbyt niską temp. czy też zbyt krótko.
    Przy FW200 któryś z obwodów lub oba powinny działać, zakładam, że przy jednym obwodzie krzywe są identyczne jak przy dwóch kwestia tylko załączenia odpowiedniej pompy na odpowiedni czas.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam, Mariankossy jak zwykle uklon w Twoja strone za pomoc! Sprawdze oba sposoby ktore podales. Powiedzcie mi prosze jako typowemu laikowi: jak rozróznic kiedy piec sie zalancza na grzanie a jak na podgrzewanie wody?? Na sterowniku pojawia mi sie co jakis czas symbol płomienia stad wiem, ze piec sie zalancza. Ze dwa razy na dobe pokazuje sie napis ładowanie zasobnika. Zmienilismy wczoraj temp zadana z 19,5 na 18,5 i zauwazylam ze zalancza sie rzadziej ale kaloryfery na gorze zimne co wiaze sie z zimnymi pokojami Sprawdze te ustawienia i sie odezwe. Dziekuje!

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    do Sys

    Regulator Euroster nie wykorzystuje możliwości modulacji palnika jąką daje regultor Junkersa. Dla jednych to drobiazg bo i tak nie więdzą, że jest taka możliwość inni dla tej możliwości kupują lepszy piec czy regulator.

    do Mice
    Niestety czasami korekty trwają dłużej i wszystko zależy od budynku i sposobu korzystania tak więc serwisant przy uruchomieniu nie jest w stanie wszystkiego ustawić. Myśle, że po jednej zimie wszystko już będzie działało w całym zakresie temperatur, a jeśli nadal nie będziesz zadowolony to można założyć regulator dodatkowy w pomieszczeniu.

    co do regulatora z funkcja obsługi dwóch obiegów grzewczych to muszą być takowe wykonane na instalacji, a nie zawsze tak jest.

    pozdr adam

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    do Sys

    Regulator Euroster nie wykorzystuje możliwości modulacji palnika jąką daje regultor Junkersa. Dla jednych to drobiazg bo i tak nie więdzą, że jest taka możliwość inni dla tej możliwości kupują lepszy piec czy regulator.
    Który regulator Junkersa (taki do powieszenia na ścianie) posiada możliwość modulacji palnika kotła? Jaką minimalną histerezę można ustawić w tym regulatorze Junkersa na włączanie/wyłączanie kotła dla zadanej temperatury. Auraton 2005 ma histerezę 0,5st.C (super sprawa) czyli przy ustawieniu temp. na 21.0 st.C włącza kociołek przy 20.75 i wyłącza przy 21.25 st.C.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    TR 200. pozdr adam

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    TR 200. pozdr adam
    Troszkę drogi jest ten regulator. Czy jeżeli mam pogodówkę, to jest sens dodatkowo dokupić regulatory pokojowe (po 1 na kondygnację), ale z tych tańszych; FR 10 lub TR 21 ??? Który z nich bedzie ok i czy jest sens go kupować?
    pozdrawiam
    Łukasz

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    mój salus Thermo 091(cena 107zł), również posiada możliwość ustawienia wachania temp. 0,5 stopnia ... doskonałe rozwiązanie...piec mam ustawiony jak przy pracy bez regulatora- na poziom 3- nie ma problemu z szybkim uzyskaniem zadanej temperatury... jak będzie to nie wystarczające w mrozy to zrobię to samo co wcześniej...podkręcę piec na poziom 4
    ...mi nie potrzebna modulacja palnika

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ten regulator to do pieca jaki ma sys. Co piec to regulator. Coś co jest dobre do wszystkiego . . .
    Sys każdy wybiera to co według niego słuszne. Rezygnując z możliwości modulacji mogłeś kupić piec o 1500 tańszy, z inną elektroniką. Moim zdaniem taka możliwość modulacji jest dosyć istotna i ciekawie działa. Brak jest możliwości przegrzewania bo piec wie jak blisko jest temperatury zadanej i zmniejsza moc. Regualotor stałotemperaturowy wyłączy piec jak już jest nagrzane co czasami może doprowadzić do znacznego przegrzania pomieszczeń. Może u Ciebie to nie występuje. pozdr adam

    pozdr adam

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    narazie jest tak, że w każdym pomieszczeniu mam prawie identyczną temperaturę i cieszę się z tego Dlaczego kupiłem taki piec...bo to dobry piec
    ...jednak zarzut iż nie wykorzystuję w pełni swego pieca jest jak zarzut do kogoś kto kupił porsche a jeździ tylko 90km/h
    ...dla mnie najważniejsze, że wszystko działa, jest tanio- a koszty modernizacji (zakup programatora) śmieszne...
    ...wiem jednak, że patrzysz na to okiem fachowca, przemawia przez Ciebie czynnik ekonomiczny, zapewne gdybyś miał mi go założyć to po rozmowie ze mną uznałbyś, że mi jest nie potrzeby a wystarczy mi jakiś tańszy...szanuję to, bo z reguły spotyka się firmy które chciałyby sprzedać jak najlepiej dla siebie i jak najdroższy sprzęt...
    (...też odradziłbym komuś elektryczny ogrzewacz przepływowy o mocy 18kW do sporadycznego mycia rąk w budynku gospodarczym...wystarczyłby mały tani bojlerek ...ale jakby się kto uparł...to proszę bardzo )

    PS. A mam jeszcze jedno pytanie...czy w moim przypadku temp. kotła ustawić np. na 4,5,6,7 czy zostawić na 3? jak będzie w moim przypadku ekonomiczniej?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Cytat Napisał Serwis24
    TR 200. pozdr adam
    Troszkę drogi jest ten regulator. Czy jeżeli mam pogodówkę, to jest sens dodatkowo dokupić regulatory pokojowe (po 1 na kondygnację), ale z tych tańszych; FR 10 lub TR 21 ??? Który z nich bedzie ok i czy jest sens go kupować?
    Zapytam ponownie - co daje montaz któregoś z ww. regulatorów?
    pozdrawiam
    Łukasz

  15. #55

    Domyślnie

    witam!
    ja również posiadam ten piec ze sterownikiem fw200. Czy orientuje się ktoś, co zrobić żeby pompa na piecu załączała się tylko wtedy, kiedy włącza się piec? Na razie z tego co zauważyłem to chodzi cały czas

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Pompa będzie chodzić cały czas bo to automatyka pogodowa.
    Możesz ewentualnie w czasie gdy nikogo nie ma w domu włączyć tryb p.zamroż.
    http://www.szkolenia-junkers.pl/modu....phtml?id=2531 strona 58.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka79
    witam!
    ja również posiadam ten piec ze sterownikiem fw200. Czy orientuje się ktoś, co zrobić żeby pompa na piecu załączała się tylko wtedy, kiedy włącza się piec? Na razie z tego co zauważyłem to chodzi cały czas
    W ustawieniach (serwisowe na kotle) trzeba ustawić wybieg pompy .

    Ja wybieg ustawiony mam na 140 sekund.( czas po jakim pompa sie wyłącza od wyłaczenia palnika w kotle)
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Witam, ja wróce do mojej sprawy Ustawienia na regulatorze mam takie jak w instrukcji, obecnie testujemy program grzewczy w roznych wariantach ustawienia i sprawdzamy jak zachowuje sie licznik po całej dobie. W chwili obecnej mam ustawione w ciagu dnia czyli od 5.30 do 20 na ogrzewaniu 21st od 20 do 24 na oszczedzaniu 19st a od 24 do 5.30 na przeciwzamarzaniu na 10st. I jakie jest moje spostrzezenie: w pomieszczeniu na dole temp najwyzsza osiagnieta 20st (srednio cieplo) na gorze przy grzejnikach 19-w ciagu dnia. Po nocy rano na sterowniku 18,5 temp pomieszczenia i zanim dojdzie do 20 siedzimy pod kocem Nie wiem jak najlepiej ustawic ten cholerny regulator zeby bylo cieplo i tanio??? Dodam ze po calej dobie zeszlo nam 4m3 gazu.
    Drugie moje pytanie: mam regulator FW100 jeden obieg jesli chodzi o podlogowke i grzejniki. Jesli ustawie na regulatorze temp zadana np 20 st to na dole jest znosnie ale grzejniki na gorze sa letnie....czy mozna jeszcze zmienic cos aby zrobic dwa obiegi gora-dol i jaki bylby tego przypuszczalny koszt?? Jak macie ustawione swoje piece????

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Możesz ustawić prędkość rozgrzewania na "szybko" (Menu ogrzewanie > Parametry > Obieg grzewczy > prędkość rozgrzew.) str. 32.
    Jeśli masz FW100 w pomieszczeniu referencyjnym to możesz zwiększyć "wpływ temp. pomieszczenia" do 100% - str 47.
    Jeśli FW100 jest w kotle to możesz podnieść punkt początkowy krzywej grzewczej.
    To, że grzejniki są letnie to jeszcze nic nie znaczy, pytanie czy temperatura jest taką jak żądana.

  20. #60

    Domyślnie

    RAPczyn, czy mógłbyć coś więcej napisać o tej prędkości rozgrzewania.
    Posiadam Junkersa Cerapur ZSB 28-3C i dom ogrzewam co parę dni przez kilka godzin ponieważ jeszcze nie mieszkam w nim.
    Normalnie na sterowniku FR11O mam ręcznie ustawioną pozycję przeciwzamroż (gwiazdka) 10 C. Jak chcę ogrzać dom to przychodzę i pokrętło na sterowniku ustawiam na grzanie (słoneczko) 16 C. Temperatura zasilania na kotle ustawiona jest na ok. 50 C.
    I właśnie jak wymuszę ręcznie grzanie to kocioł zanim osiągnie temperaturę zasilania 50 C, bardzo mocno grzeje co objawia się tym, że dość głosno pracuje. Wprawdzie grzejniki nagrzewają się bardzo szybko ale Junkers zużywa przez pierwszą godzinę grzania prawie 2m 3 gazu !!

Strona 3 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony