dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 193
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 3842
  1. #1241

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem twoje pytanie. Mam zasobnik podpięty akurat miedzią bo nie widziałem sensu płacić za dedykowane wężyki, ale przez poprzedni sezon był uruchomiony bez zasobnika, a na konsoli były po prostu zakręcone zawory.

  2. #1242

    Domyślnie

    Ok, o to mi chodziło. U mnie na konsoli nie ma zaworu na zasilaniu zasobnika, u Ciebie jest?

  3. #1243

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia - robili to instalatorzy i nie sygnalizowali z tym jakichkolwiek problemów. Podłączyli konsolę, nie podłączali rurek do zasobnika, potem instalator Junkersa odpalił piec i po krzyku. W drugim etapie podłączyli zasobnik "jakoś tam" i gra. Możliwe, że są jakieś nakrętki na rurkach wychodzących z pieca których nie odkręcali.

    PS. Na stronie 26 instrukcji masz opisany ten przypadek - osprzęt 1113 to po prostu 2 standardowe sześciokątne zaślepki na rurę gwintowaną - jeśli chcesz je zobaczyć to są na stronie 216 wytycznych projektowych do Cerapur Smarta (dostępne w sieci).
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 16-12-2011 o 06:14

  4. #1244

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, czy masz założony filtr siatkowy w obwodzie CO? Jak tak oglądam jego konstrukcję, to wydaje mi się, że wprowadza on duży opór w obiegu.

  5. #1245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Filtr siatkowy powinien być zainstalowany przed kotłem i pompami by chronić je przed "śmieciami" z centralnego ogrzewania. Filtr siatkowy powinien być również na przyłączu gazu.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  6. #1246

    Domyślnie

    Witam,

    Nie znalazłem nigdzie jesnoznacznej odpowiedzi, więc zapytam tutaj. Jak działają następujące parametry :

    1. Blokada taktowania - czy dobrze rozumiem, że ustawia minimalny czas, z jakim ma działać palnik po załączeniu.
    2. Histereza - kiedyś miałem taką opcję w sterowniku zaworu mieszającego. Powodowała, że w sterownik nie podejmował działania, o ile odchyłka temperatury od zadanej nie przekraczało wartości skonfigurowanej w tym parametrze. Np. histereza 2, zadana 55 = sterownik nic nie korygował w zakresie temperatur 53-57

    Jeżeli któryś parametr działa inaczej niż opisałem, to proszę o informację.

    Pozdrawiam

    Paweł

  7. #1247

    Domyślnie

    Blokada taktowania to minimalny czas przerwy pomiędzy kolejnymi załączeniami palnika. Histereza - tak jak opisałeś, tyle że oczywiście tutaj dotyczy załączenia palnika i że dotyczy w związku z tym spadku temperatury, a nie wzrostu.
    Ostatnio edytowane przez odyseuszek ; 21-12-2011 o 13:32

  8. #1248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robdrab

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    zwracam się w tym wątku z pytaniem, czy ktoś z użytkowników miał problemy z zaworem trójdrogowym w tym kotle?
    Od sierpnia użytkuję kocioł CeraPur Smart 14 ZSB z zasobnikiem cwu. W trybie lato (tylko grzanie zasobnika) praca bez zarzutu. Po włączeniu grzania grzejników zauważyliśmy najpierw, że przełączaniu pomiędzy grzaniem zasobnika a grzaniem grzejników towarzyszy krótki głośny hałas (serwisant opisał go krótko „wali po rurach”). Następnie zauważyliśmy, że gdy grzeje zasobnik to grzejniki również robią się gorące. Później kilka razy sytuacja była taka, że kocioł miał sygnał z zasobnika a grzał grzejniki (zawór trójdrogowy wcale się nie przełączył). Serwis wymienił zawór trójdrogowy kilka dni temu. Niestety sytuacja jest podobna. tzn. w czasie grzania zasobnika grzejniki są gorące. Szukam przyczyny tej nieprawidłowej sytuacji. Czy mam pecha i raz za razem trafiam na wadliwie działający zawór trójdrogowy? Czy może taka jest jego uroda, tzn nie zawsze całkowicie odcina obieg ogrzewania podczas grzania zasobnika? Czy może coś w instalacji poza kotłem zaburza pracę zaworu trójdrogowego?
    Oczywiście w przypadku ogrzewania podłogowego wychwycenie takiego nieprawidłowego zachowania jest trudne. W takim przypadku można by to stwierdzić sprawdzając temperaturę przewodu wychodzącego z kotła zasilającego podłogówkę (chłodny czy gorący) podczas grzania zasobnika.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące przyczyny lub rozwiązania problemu.
    Pozdrawiam.

  9. #1249

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Filtr siatkowy powinien być również na przyłączu gazu.
    Instrukcja nic nie mówi na ten temat. Czy Junkers nie ma przypadkiem filtru w zespole gazowym ?

  10. #1250

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Blokada taktowania to minimalny czas przerwy pomiędzy kolejnymi załączeniami palnika.
    Ok, dzięki. Czyli kompletnie odwrotnie niż myślałem.

  11. #1251

    Domyślnie

    Witam, czy ktos moze powiedziec czy ejst sposob bez sterownika pogodowego ograniczenia temp grzania na 1 biegu ?? Przy obecnych temperaturach piec przegrzewa juz dom a zanim sie pojawi sterownik jeszcze chwila minie. Mam juz ograniczona moc na 50%, mozna zrobic cos jeszcze zeby np piec dawal 25 stopni w obieg na nie 35?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #1252
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jaki kabel wypuścić do sterownika fw100 i do czujki na zewnątrz?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  13. #1253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    jaki kabel wypuścić do sterownika fw100 i do czujki na zewnątrz?
    2x0,75

  14. #1254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przynajmniej tak mówi instrukcja. U mnie jednak jedno i drugie pracuje bez problemu na zwyczajnej skrętce ethernetowej. Do FW100 dałem całe pary w charakterze jednej żyły (czyli mamy 2 x 2x0,5mm [nie mylić z mm2]) jedynie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #1255
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Przynajmniej tak mówi instrukcja. U mnie jednak jedno i drugie pracuje bez problemu na zwyczajnej skrętce ethernetowej. Do FW100 dałem całe pary w charakterze jednej żyły (czyli mamy 2 x 2x0,5mm [nie mylić z mm2]) jedynie.

    J.
    Normalnie identycznie mam zrobione

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  16. #1256

    Domyślnie

    Koledzy ja robie teraz elektryke, bede mial ten kociolek, wiec podpowiedzcie jakie kable puścić. Jedna skrętka do czujnika za zewnątrz. A czy jest jakis czujnik, ktory mierzy temp wewnątrz? I jaki kabel do niego puścic?

  17. #1257
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorgus1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    4

    Domyślnie problemy z sterowanie,

    Ludziska pomocy!
    Ślęczę nad tym forum próbując znależć rozwiazanie mojego problemu. Nie udało się, choć przyznaje że nie całą histore przejrzałem.
    Otóż, jestem użytkownikiem tego kotła z zasobnikiem, plus FW200, plus IPM1, czujka pogodowa na północno wschodniej zadrzewionej stronie, FB10 w salonie i mieszacz do podłogówki (tyle wiem) - od roku. W domu na dole są kalafiory w łazienkach i sypialni, a reszta (kuchnia, salon, garderoba, wc...) - podłogówka. Na górze tylko kalafiory. Dom 164m2 z poddaszem i garaż. ściany to 24bk+15styropian, dach to 2x15cm wełny, pod podłogą 12cm styropian. Okna U=1,1 schueco. kominek z rozprowadzeniem ciepłego powierza na górę ale grawitacyjnie.
    Do chwili obecnej korzystałem z ustawień gościa co mi montował całość. Utrzymuję ok 21,5C na dole. Piec zuzywa w tej chwili 90m3/miesiąc (dane za grudzień 2011). Gaz to niestety gaz płynny z Gaspolu... Czy to dużo, czy mało jak na te ustawienia - to pierwsze pytanie.
    Ale problem tkwi w tym, ze mnie się do tej pory nie udało choćby raz mieć naprawdę ciepłych kalafiorów. Dziś postanowiłem cos z tym zrobic poza oczywiscie próbą odpowietrzania, ale nie bylo potrzeby.
    Wy tu piszecie o jakichś krzywych grzania, jakichś biegach, ect, a ja mogę tylko ustawić na tym FW200 dwa obiegi i dla nich programy grzewcze plus CWU. I to wszystko. Instrukcja jak to instrukcja, a może to ja nie umiem czytać.... zdaża się. bałem się trochę wchodzić w cześć serwisową, a to dlategoże nie kumam tym zapisów w instrukcji...
    Dziś zmniejszyłem teperaturę na obiegu 1 (podłogówka) do 15C i miałem nadzieję że jak sie wychłodzi, to piec da czadu w kalafiory (obieg 2) zgodnie z nastawionymi teperaturami (tych nie zmieniałem). Niestety, po tym jak temp. spadła poniżej zadanej na obieg 2 nic sie nie stało. Mam wrażenie, ze coś mi namieszali w tej instalacji. Wydaje mi się, że woda w kalafiorach ma taką sama teperature co w podłogówce...
    Pomóżcie....
    Z góry dzięki.

  18. #1258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tru

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    prosze o pomoc, ponieważ pierwszy sezon testują nową instalację i problem jest cały czas ten sam przy różnych ustawieniach.
    piec Junkers z zasobnikiem (nie ma nazwy typu)
    dwie kondygnacje w domu "kostce" po 80m2, na każdej rozdzielacz i cała podłogówka Gorgiela(grzejniki tylko drabinki w łazienkach i na klatce schodowej i one grzeja ok)
    tylko czujnik temperatur zewnętrzny, ustawienia: grzanie 20, oszczedzanie 16, pz 11
    kominek z płaszczem wodnym.
    problem - zbyt zimno, tzn. temperatura w rurze doprowadzającej do rozdzielacza jest zazwyczaj letnia, a co najwyżej ciepła, po pomieszaniu już zawsze letnia wchodzi do rurek w obiegu. na dole, gdzie są płytki daje to temperaturę w pomieszczeniach 20-22 st, niezależnie od tego, czy na zaworze jest 2 czy 4 i to jest ok. ale u góry, gdzie są panele 7mm(pianka w kratkę do paneli) temperatura pomieszczenia jest 15-17 stopni, mimo zaworu otwartego na 7! pytanie zatem, jak zwięskzyć temperaturę w obiegu podłogówki, żeby u góry dogrzać?
    krzywa byłą ustawiana bardzo różnie 45-60, 25-70 i ma to duży wpływ na zużycie gazu, ale wcale na temperaturę

  19. #1259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorgus1

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    4

    Domyślnie

    czy nikt nie ma dla mnie żadnych wieści, czy to forum już "umarło"?

  20. #1260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale to nie kaloryfery maja byc ciepłe, tylko wnętrze domu.

Strona 63 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony